Gerçekten Cinler var mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

güntülü

Kayıtlı Üye
İş
Laboratuvaar
Dostlar hep aklımı kurcalayan bir sorudur bu .Eğer Kuranda yazmıyor olsaydı Cinlerin varlığına inanır mıydınız? Ve sizce gerçektende Cinler var mıdır? Yoksa cin sandığımız başka birşey mi? Diğer Dinlerde cinlerle ilgili ne düşünülüyor? Cin dediğimiz varlıklar beynimizin bir oyunu olabilir mi? Okadar çok soru işareti var ki aslında..Peki o yer altındaki altınları koruyor deniyor çıkaranları çarpıyor diyorlar bu nekadar doğrudur? Neden koruyorlar? Bunlarla ilgili birçok cevap aldım ama tatmin edici değillerdi.Birde sizin fikirlerinizi alayım dedim. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.( Ve lütfen bilimsel açıklama yapmaya çalışalım genelde dini kitaplarda şöyle böyle demiş yorumlarına pek inanasım gelmiyor =) )

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Dostlar hep aklımı kurcalayan bir sorudur bu .Eğer Kuranda yazmıyor olsaydı Cinlerin varlığına inanır mıydınız? Ve sizce gerçektende Cinler var mıdır? Yoksa cin sandığımız başka birşey mi? Diğer Dinlerde cinlerle ilgili ne düşünülüyor? Cin dediğimiz varlıklar beynimizin bir oyunu olabilir mi? Okadar çok soru işareti var ki aslında..Peki o yer altındaki altınları koruyor deniyor çıkaranları çarpıyor diyorlar bu nekadar doğrudur? Neden koruyorlar? Bunlarla ilgili birçok cevap aldım ama tatmin edici değillerdi.Birde sizin fikirlerinizi alayım dedim. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.( Ve lütfen bilimsel açıklama yapmaya çalışalım genelde dini kitaplarda şöyle böyle demiş yorumlarına pek inanasım gelmiyor =) )

Varlık davetlerinde varlığın iletişimini aynı anda 4-5 kişi duyabiliyor zihinlerinde.Beynin bir oyunu olsaydı herkese aynı anda aynı oyunu oynayacak değil sanırım.Fakat olayın aslını cin daveti yapmadan bilemeyiz.çünkü bu işe gerçekten kendisini adayan insanlar yaptığı çalışmalardan bahsetmez.Sağda solda ben yapıyorum,cinim var filan diyenlerde sahtekardır.Bu yüzden tecrübe ederek öğrenmek gerek olayın aslını.

omg

Kayıtlı Üye
sakın çağırmayı denemeyin de cinlerin var olup olmadığını anlamak için bence davet etmek gerekir

unutmayın ki kediyi merak öldürür

RoyalArch

Kayıtlı Üye
omg haklı.Çağrı yapılacaksa da önceden temkinli koruma tekniklerini filan uygulayıp ona göre davet yapın.

güntülü

Kayıtlı Üye
İş
Laboratuvaar
Yok çağırmayı düşünmüyorum zatende.Ben varlıklarından emin değilim.O yüzden.

AJA

Elit Üye
Var olduklarına emin olabilirsiniz :)

omg

Kayıtlı Üye
ben şahsen çağırdım ve eminim

güntülü

Kayıtlı Üye
İş
Laboratuvaar
Var olduklarına emin olabilirsiniz :)

Tamamda dostum Kuranda yazdığı halde ben emin olamıyorum.Sorun orada:) Senin söylemenle emin olabilseydim daha öncesinde Kuranda yazdığı için emin olur ve bu soruyu sormazdım.Yanlış anlama ama benim kendim yaşamam gerekiyor sanırım diye düşünüyorum.Ya da bilmiyorum nasıl olur ama sürekli soru işaretleri dolaşıyor beynimde..Eğer bir olay yaşadıysanız birinci dereceden paylaşırsanız sevinirim.

SPARTANS

Banlı Kullanıcı
Eyer cinlere dinen inanmıyorsunsa,bilimsel açıklama bulamayacaksın.tek yol çağırmak,tavsiye edilmez ama madem merak sizi yiyib bitiriyorsa bu işi iyi bilen adamla çağırabilirsin.iyi forumlar..

AJA

Elit Üye
Kurana inanmıyorsanız biz ne desek boş :) Eğer illede bilmek istiyorum diyorsanız, buyrun forumdan bir daveti gerçekleştirin .

omg

Kayıtlı Üye
cin geldiğinde ''ben geldim'' demez de hayatındaki değişiklikler karşına çıkan yeni insanlar ya da tanıdığın insanların davranışlarındaki değişiklikle kendini gösterir örneğin ölüm olayı ya da hastalıklar ortaya çıkabilir

acid

Kayıtlı Üye
Çocukluğumuzda tüm mahallenin çocukları bir eve toplanır cin çağırırdık. Ben de nereden gelmişti aklıma biliyorum beni zorla getirdiler ben çağırmıyorum seni derdim. Yıllar sonra anladım ki çocukların yanında her şeyi konuşmamak lazımmış Cin ya da başka bir şey ismi ne olursa olsun farklı boyutlarda varlıklar geliyorlar. Sadece bizim ya da varlığın o anki düzeyi sebebiyle anlamak zaman alabiliyor. Onlarla sürekli karşılaşıyoruz anlayabilmek algılarımızla ve enerjimizle ilgili sadece.

AJA

Elit Üye
Abartmayın,ölüm vs. bunlar çok ileri derecede ki durumlar.Siz kolay cinayet işleyebilirmiisiniz ? Yada sizi biri davet etti diye ona hemen zarar verme yollarına girermisiniz ? Büyük ihtimal dalga geçerler gelince .Ama üyenin dediği gibi tırnak yakma gece bi yerlere sıcaksu dökme wc ye ekmek koyma direk intihar girişimidir.Ehh ya ölürsünüz yada sakat kalırsınız.Çünki birinin üzerine sıcak su döküldüğünde bilerek yaptığınızdan cinayete teşebbüstür bu! Bırakında o da kendini savunsun dimi?
Meraklı üyemizin durumu şu ;farklı intihar etme yollarını aramak.
Bu işin korkması korkmaması olmaz.Esas amaç ne için onları rahatsız ettiğindir.Zaten heryerdeler sadece biz göremiyoruz.Onlar eğer insanlara durup dururken musallat olmuş olsa idiler vay halimize..

acid

Kayıtlı Üye
Aja arkadaşımıza katılıyorum. Ve çağırmak, onları rahatsız etmek bana saygısızlık gibi geliyor. Çünkü beraber yaşıyoruz. Sadece farklı boyutlarda. Onların yaşam alanına müdahale etmek rahatsız etmek bana hiç doğru gelmiyor. Eğer ilgimiz ve merakımız varsa ileride daha dostane yollarla da iletişim gerçekleşebilir. Şimdilik kendimizi hazırlamak için çalışmalar yapmamız daha mantıklı geliyor. Hele de hiç bağlantı kurmak ve görmek istemediği halde bu tarz şeyleri yaşayan biri olarak benim nacizane fikrim budur.

güntülü

Kayıtlı Üye
İş
Laboratuvaar
Kurana inanmıyorsanız biz ne desek boş :) Eğer illede bilmek istiyorum diyorsanız, buyrun forumdan bir daveti gerçekleştirin .

Kurana inanmıyorum diye birşey demedim,samimi bir itirafta bulundum sadece ve kafamı kurcalayan şeyleri sizinle paylaştım.Hepimiz bazen yıllardır doğru bildiğimiz şeylerin aslında yanlış olduğunu görebiliyoruz.Bu amaçlıydı sorularım.Şimdi durup dururken beni gayri müslim yapmayın:)

AJA

Elit Üye
Kurana inanmıyorsanız derken sizin tam da dediğinizden bahsetmiştim aslında; yani kuranda yazılanın sizi ikna etmediğinden.Sizin inancınızı yargılamak ne benim, ne de başka birinin haddinedir .

Sevgiler :)

omg

Kayıtlı Üye
bence ciddi olaylarla karşılaşmamak istiyorsanız cinleri hafife almayın

zombiee

Kayıtlı Üye
Bir çok insanda şu vardır '' Tanrım bir kanıt '' ama o kanıt sana istediğin an gelmez. Zaten kanıt bekleyerek inanmak başlı başına bir tartışma konusudur. Bu Cin konusunda da aynımıdır bilemem. Çağırmışlığım yok ama dediğim gibi sadece inanmak için yapılan işlem bence başarısızlıkla sonuçlanır.

ptaah

Kayıtlı Üye
Mikropları ,bakterileri ,mor ötesi ışınları ,kanımızın içindeki alyuvarları ,insülini ,ölen kişinin ruhunu göremiyoruz ama varlar.O zaman cinde olabilir.
Fazladan bilgi:
Cin kelimesinin en belirgin manası "örtülü" ve "gizli" demektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...