türkiye hakkındaki kehanet

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
siğrayı övücü şeyler yazmayalım lütfen siğara hem sizi hemde cevrenizdekileri ciddi şekilde zarara uğratacak kötü bağımlılıktır

yaman

Kayıtlı Üye
türkiye 2000'li yıllarda süper güç olacak. ortalıkta dolaşan kehanetlere göre,2040 yılında türkiye dünyada kendisinden bahsettirecek2050 yılında da tek süper güç olarak kabul edilecek.kehanete göre türkiyenin süper güç olma asamasında diqer türk devletlerininde türkiyeye tabi olması söz konusu olacak osmanlı ruhu tekrar yeserecek ve önümüzdeki yıllarda eksikliklerini tamamlayan türkiye avrupa birliqine girecek.

daha acık bi kehanet ama bu kadar yazayım şimdy...
Kendi içerisinde tutarsız bir kehanet şuan dünyada süper güç olma yolunda olan devletler Rusya ve Çin'dir.Türkiyeden şuanki durumda böyle bir hamle beklemek hayalperestliğin ötesinde ütopyacılık olur Türkiyenin diğer Türk devletleriyle birleşmesi osmanlı ruhunu değil bir Turan ruhu yaratabilir ancak çünkü osmanlı Türkleri değil müslümanları birleştirme gayesi izlemiş bir devlettir ki Turanında kurulması herşeyden daha imkansızdır ve bir diğer tutarsızlık Türkiyenin ab ye girince süperleşmesi ab ye girmek demek zaten milli çıkarları bırakmak avrupanın kölesi olmak demektir Türkiye için ab çözüm olamaz ne ab ne abd tam bağımsız Türkiye.

Diagramma

Kayıtlı Üye
türkiye 2000'li yıllarda süper güç olacak. ortalıkta dolaşan kehanetlere göre,2040 yılında türkiye dünyada kendisinden bahsettirecek2050 yılında da tek süper güç olarak kabul edilecek.kehanete göre türkiyenin süper güç olma asamasında diqer türk devletlerininde türkiyeye tabi olması söz konusu olacak osmanlı ruhu tekrar yeserecek ve önümüzdeki yıllarda eksikliklerini tamamlayan türkiye avrupa birliqine girecek.

daha acık bi kehanet ama bu kadar yazayım şimdy...

Açıkçası katılmıyorum bu görüşe Türkiye süper güç falan olamicaktır ekonomik krizden de fazlasıyla etkilenmiştir bunun yan etkilerini ileriki yıllarda daha fazla hissedicez artı olarak şuan pek çok insan farkına varmasada İsrail dünya üzerinde en önemli ülkelerden biri olucaktır... Pembe hayalleri bence de bırakmalıyız... Dışarıdan biraz bile baksak şu siyaset oyunlarıyla ülkemizin nasıl elden gidiliğine etnik azınlıkları araya katıp sürekli sorun çıkartılmak istendiğine türban vb konuların sürekli ısıtılıp ısıtılıp herkesin önüne sunulmasında bile Türkiyenin gelecekte ne olacağı ne oldurtmak istendiği anlaşılmaktadır... Sadece bakmak görmek değildir...

awra

Banlı Kullanıcı
Bende bekliyorum ve umuyorum böyle bir şeyi.. İnşallah URUM cum.

awra

Banlı Kullanıcı
Peril sen bebek beklemiyormuydun...yoksa yanlışmı hatırlıyorum.. bu sigara da neyin nesi.. masumun ne günahı var..

peril

Kayıtlı Üye
Peril sen bebek beklemiyormuydun...yoksa yanlışmı hatırlıyorum.. bu sigara da neyin nesi.. masumun ne günahı var..

karıstırıyorsun ne bebeqi:D:D:D koptummmmm yaaaa ins. bnm duydugum kehanet gercekleşir türkiyenin yok olmasını istemiom:(

yaman

Kayıtlı Üye
karıstırıyorsun ne bebeqi:D:D:D koptummmmm yaaaa ins. bnm duydugum kehanet gercekleşir türkiyenin yok olmasını istemiom:(
eğer bu hızla devam ederse 2050 de değil süper güç olmak yok bile olabilir ülkeyi kötü günler bekliyor tek kurtuluş halk devrimi başka yol yok.

awra

Banlı Kullanıcı
Pardon özür... :) bende istemiyorum tabiki türkiye nin yok olmasını .

dido06

Banlı Kullanıcı
en azından cocuklarıma 2040 yılları felan guclu bıl ulke bırakılbez önemlı olan savunması ve ekonomısı saglam bı ulkeolması cocugumnun asgarı ucretle calısmasını yada senelerce para dökup emek verıp bı fakulte bıtrdıkten sonra hakkından az bı ucret akdemık egtmı olan calısan olmasını ıstemem umaruım hersey daha ıyı olur ama zor gıbı görunuyor

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
bakalımda o zamana kadar dünya var olacak mı bunu hiç hesaba katmıyolar

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Fikirlerimizi siyasete girmeden dikkatli cümleler kurarak belirtelim.

gwenhwy

Kayıtlı Üye
İş
EV HANIMI
Valla şu okuduğum kehanetlerden sonra 2050 falan bana çok uzak geliyor.Şu 2010 daki savaş beni daha fazla düşündürüyor 3. dünya savaşı herkes tarafından beklenen bir şeydi ama bu kadar yakın olması çok ürkütücü sanki dünyada yaşayacğımız son 1 yıl kaldı hisselerine kapıldım:) ben çok ince eler sık dokurum takarım şimdi bunları kafaya. Kendi adıma korkum yok 2 tane kızım var ve onları bekleyen gelecek korkutuyor beni. Bunları bilmek mi hayırlı bilmemek mi bilmiyorum ama okuyunca insanın dünyadan, hayatdan hiç bir beklentisi kalmıyor umutlar tükeniyor.Allah sonumuzu hayır etsin:(

mecra

Kayıtlı Üye
gwenhwy sakin ol olacak diye bir şey yok sadece ihtimal bence:Dolacakları yaşayıp göreceğiz...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Valla şu okuduğum kehanetlerden sonra 2050 falan bana çok uzak geliyor.Şu 2010 daki savaş beni daha fazla düşündürüyor 3. dünya savaşı herkes tarafından beklenen bir şeydi ama bu kadar yakın olması çok ürkütücü sanki dünyada yaşayacğımız son 1 yıl kaldı hisselerine kapıldım:) ben çok ince eler sık dokurum takarım şimdi bunları kafaya. Kendi adıma korkum yok 2 tane kızım var ve onları bekleyen gelecek korkutuyor beni. Bunları bilmek mi hayırlı bilmemek mi bilmiyorum ama okuyunca insanın dünyadan, hayatdan hiç bir beklentisi kalmıyor umutlar tükeniyor.Allah sonumuzu hayır etsin:(
Rahatlatır mı bilmem ama önümüzdeki sene dünya savaşı olmayacak. Bölgesel yıkımlar devam edecek. Korkulan şiddetteki dünya savaşına daha var. Ülkemiz için de ilginç gelişmeler olacak. Yeni ittifak anlayışları (şaşırtıcı biçimde), yeni kaynakların kullanılması, doğal bir takım felaketler, mutluluk verici idari, ticari ve askeri anlaşmalar.. Siz torununuz için endişelenenin.

gwenhwy

Kayıtlı Üye
İş
EV HANIMI
Torunlarımı da çocuklarım düşünsün o zaman:).Şaka bir yana ben ağaç çocuklarım dallarım torunlarımda onların meyvesi olucak inş hepsini ben düşüncem yine:)

auk__12

Kayıtlı Üye
2012 olayı nedır acıklayabılırmısınız? ayrıca kehanet sıze nerden bıldırılıyor?