Astral Seyahat Yapılan Hatalar Ve Püf Noktalar!

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar ben Expendables. Bir çok arkadaşımızın astral projeksiyonu başaramadığını görüyorum.Bunun için bir kaç detaya değinmek istiyorum.Emin olun okuduktan sonra çıkış için ne kadar kolaymış diyeceksiniz.Öncelikle astralin ne olduğunu bir kavrayalım. Astral projeksiyon öyle (benimde vaktiyle) zannettiğimiz gibi bizden bir tane daha çıkıp istediği yeri gezip dolaşması değil.Sadece isminde de yazdığı gibi farklı bir boyutu projekte etmektir. takıldığınız nokta detay olmasın.Yapmaya çalıştığınız şey astral olsun astral seyahat teknikleri değil.Bir çok kişi detaya takılıyor. 'şu teknik,bu teknik ama olmuyor' diyor işte takıldığınız nokta detay.Anlatmayın!Yaptığınız çalışmayı,en ufak bir ilerlemeyi paylaşmayın sağda solda çünkü bu alacağınız olumsuz yorumlarda moralinizi düşürür ayrıca yaptığınız çalışmaların değerini kaybetmesine sebep olur.İnternete ve kişilere güvenmeyin! İnternette yazılan veya konuştuğunuz kişilere güvenmeyin.Olayı kendiniz çözün çünkü bu hem idrak etmenizi sağlayacak hemde daha çabuk başarıya ulaşmanıza. Birazdan yazacaklarımda zaten kimseye ihtiyacınız olmadığını anlayacaksınız. Kanıtlama arzusuna girmeyin! Kimseye birşeyleri ispatlamak zorunda değilsiniz.Olayı önce kendinize kanıtlayın,kendiniz yaşayın,ilerleyin.Başkalarına 'bakın ben yapıyorum' demek için yapmaya çalışıyorsanız boşuna vakit kaybetmeyin.Teknik diye birşey yok! Astral projeksiyon tekniği diye birşey yok. Astral projeksiyon insanın her gece bilinçsizce yaptığı bir durumdur zaten.Astral yani enerji bedenimiz biz her uykuya daldığımızda fiziki bedenimizden çıkışını gerçekleştirir ve enerjisini yeniler.Olay sadece bilinçli yapmaktan geçiyor bunun ise tek yolu ]uyku ile uyanıklık arasını yakalamaktır.Uyku ile uyanıklık arası astral projeksiyonu gerçekleştirmenin tek yoludur (bilinçsiz çıkışlar hariç) Teknikleri unutun! önemli olan tek teknik uyku ile uyanıklık arasını yakalamaktır.Araştırmanız gereken konu astral projeksiyon yapımı değil trans hali,uyku ile uyanıklık arası teknikleri olsun.Çıkış kolay, sonrası zor! Çıkış yaptığınız zaman 'aa ne kadar basitmiş' diyeceksiniz. Zor olan kısım çıkış sonrasıdır.Çıkış yapınca görüntü olmayacak,uçmayacaksınız ve uyanınca bunu cevrenize anlatamayacaksınız! Çünkü çıkış sonrası farklı bir boyutta olacaksınız ve o boyutu daha önce görmediniz. Bunun için imajinasyon ve farkındalığınızın olması gerekir. İmajinasyon sizin o boyutu görsel olarak oluşturmanıza farkındalık ise anda kalıp,yorumsuzca hem süreyi uzatmanıza hemde uyandığınızda daha net hatırlamanıza yardımcı olacaktır.Çıkış öncesi bol bol meditasyon,rahatlama egzersizleri yapın.Bırakın ip tekniğiymiş vs. yi. Siz trans halini yakalayın ondan sonra çıkış yapmanız saniyeler sürecektir zaten.

Unutmayın araştırmanız gereken konu astral değildir.Araştırmanız gereken ana konular bunlardır:
Meditasyon

Farkındalık

İmajinasyon

Trans Hali

Umarım yazdıklarımın yardımı olur.ukalalık ve bilmişlik yapmıyorum yanlış anlamayın çünkü bende çıkış sonrasında pek birşey yapamıyorum benimde yeterli imajinasyonum,farkındalığım yok. Sadece çıkışın ne kadar kolay olduğunu zor olanın çıkış sonrası olduğunu anlamanıza yardımcı olmak istiyorum.

Expendables

SPARTANS

Banlı Kullanıcı
Farklı bakış açısı ve düzgün yönlendirme için teşekkürler umarım ilgilenen arkadaşlara faydası dokunur.iyi forumlar!:)

DatSoul

Kayıtlı Üye
Abimle aynı odada yatıyorum onun için geceleri yalnız kalamıyorum abim uyuduktan sonra yanında denesem başarılı olabilir miyim? çıktığında farklı bir boyutta olucam onu biliyorum ama görüntü yok kısmını anlamadım...

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Abimle aynı odada yatıyorum onun için geceleri yalnız kalamıyorum abim uyuduktan sonra yanında denesem başarılı olabilir miyim? çıktığında farklı bir boyutta olucam onu biliyorum ama görüntü yok kısmını anlamadım...

Dediğim gibi önemli olan uyku ile uyanıklık arasını yakalamak yani trans halini.İster müzik dinleyerek,ister yanınızda birisi olarak farketmez önemli olan o hali yakalamak.Tabi ilk başlarda yalnız olmak daha etkili olur.Orası farklı bir boyut daha önce görmediniz orayı bu yüzden imajinasyon önemli.İmajine edip şimdiki ve gerçek anda bulunmanız gerekiyor.Farkındalıkta bunun için önemli çünkü birşeyler hayal ederseniz bilinçaltı devreye girer ve rüyaya geçersiniz.

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Expendables’ın söylediği çoğu şeye katılıyorum ancak bazı terimsel yanlışlık veya benim yanlış anladığım şeyler var. Belki aynı şeyi düşünüyoruz ve söylüyoruzdur ancak ben yanlış anlamış olabilirim. Bu yanlış anladığım kısımları kendi düşünceme göre düzeltmek için ve başkalarının da benim gibi yanlış anlamaması için bu yazıyı yazıyorum…
Herkes uyuduğunda düşük güç seviyesinde bir projeksiyonla bedeninden ayrılır. Buna genellikle uyku projeksiyonu denir.
Astral beden, birkaç santim yükseklikte fiziksel beden üzerinde uçan balon gibi asılı durarak onun uyku pozisyonunu taklit eder ve daha ileri gitmez. Bu esnada bizimde aşina olduğumuz rüyalar olarak bildiğimiz kolektif “rüya havuzuna” gömülürsünüz. Rüya havuzu “planlar” (düzlemler) veya alt planlar olarak bilinen seviyelere ayrılmıştır. Astral beden uyku esnasında bu havuzla iç içedir. Uykuya dalma esnasında veya uyku sırasında bunu fark ederseniz ve düşünceyi kontrol altına alabilirseniz “planlar” arasında hareket edebilirsiniz. Ve gerçekçi dünyalar yaratabilir bu dünyalarda astral bedeninizle dolaştığınızı düşünebilirsiniz. Ancak astral beden, bedenin üzerinde birkaç santim yükseklikte uyku pozisyonunu bozmadan size bunu yaşatıyordur. Bugün astral projeksiyon olarak bilinen şey aslında gerçekten uğraş isteyen Lucid rüyadan farksız olan bir projeksiyon ile karıştırılmakta ve ap’ye olan güvensizlik ve yanılgılarda buradan kaynaklanmaktadır.
Astral projeksiyon bilinçsizce yapılamaz aksine tam bilinç gereklidir ancak sadece astral bedenin farkına varılarak ve düşünceyi kontrol altına alarak yapılan projeksiyon ise “planlar” üzerine yapılan bir projeksiyondur ki buna lucid rüya desek daha doğru olur.
Astral formdayken inanılmaz derecede güçlü ve genelde rüya yaratmada kullanılan bir yaratıcı gücümüz vardır. Bu yaratıcı yetenek bir problemdir ve A.P hakkındaki yanlış anlaşılmaların nedenidir. ''Tamamen bilinçli'' bir astral form projeksiyonu yaptığınızda astral dünyaya değil fiziksel dünyaya projeksiyon yapmış olursunuz. Ancak rüya yaratmada işe yarayan bu güçlü yetenek sizi bırakmaz ve her an Alice etkisi olarak bilinen etkiye kapılmanıza neden olabilir. Alice etkisine girdiğiniz anda astral beden konumunu korur ve rüya havuzu veya “planlar” arasına dalar. Bazı “planlar” o kadar gerçekçidir ki gerçek dünyanın birebir kopyası gibidir. Bu gerçekliğe kendinizi o kadar inandırırsınız ki taki ufak bir detay ile bunun gerçek olmadığını anlayana kadar. Ap sırasında alice etkisine kapılmamak için önceden şartlanmamanız gerekir. İşte odanızın içinde dolaşın, kendinizi çok zorlamayın gibi sözler bu etkiye düşmemeniz içindir. Tam bilinçli a.p yapmaya başlayan birisi görecektir ki alice etkisine kapılmadan fiziki bedeninden uzaklaşması çok zor. Yani eğer gerçekten tam bilinçli bir ap yapıyorsanız ve yeni başlayanlar sınıfındaysanız projeksiyon anında çok uzaklara falan seyahat yapamayacaksınızdır, bunu da belirteyim bazı istisnalar tabiiki olabilir.
Başka bir yanılgı ise astral boyutta astral seviyelere ve katlara yapılan bir konseptin olmasından kaynaklanır. Burada da tam bilinç vardır ve fazladan bu tür apyi yapan kişide inanılmaz derecede yüksek astral enerji vardır ve bu enerjiyi astral formuna aktarmıştır. Gördükleri tamamen gerçektir ancak şuan ki bu konuyla alakası yoktur. Tek alakası eğer siz astral boyutta, seviyelerde, katlarda ap yaptığınızı düşünüyorsanız veya bu boyutta varlık vs görüyorsanız ve bu alice etkisi değilse ki bu tür bir astral seviyede veya katlarda yapılan bir A.P’den bahsediyorsunuzdur bence egonuza kapılıp kendinizi bu kadar ileri seviyede görmeyin. Gördükleriniz büyük ihtimalle tam bilinçli bir AP yapamadığınızdan dolayı alice etkisinden veya lucid rüyaya benzer bir farkındalık yakalamanızdan kaynaklanan şeylerdir.

Güzel yazmışsınız fakat görüşlerimizde bir farklılık göremedim ben :) Sizde planlar ile rüya havuzundan bahsetmişsiniz bende yorum ile rüyaya geçmekten bahsettim,sizde tamamen bilinçli astralde projekte ettiğimizi söylemişsiniz bende bedenden bizden bir tane daha çıkmıyor sadece o boyutu projekte ediyoruz dedim :) Bilinçsiz çıkıştan kastım astral denemlerini uygulayan kişilerin çoğunun başına gelir.Belirsiz bir saatte uyanırlar ve bir anda kendilerini çıkış aşamasında bulurlar.Bazen istemsiz olarak çıkış yapıp fakat farkındalık yetersiz olduğu için kontrolü kaybeden ve rüyaya geçiş yapanda oluyor.Eklemeleriniz için teşekkür ederim :)