Obama`yı bilen kahinenin yeni kehaneti

Ambriel

Kayıtlı Üye
İş
112-Alarm, Hipnoz...
3. Dünya savaşının olup olmayacağı zaten bir kaç yıl öncesinden başlayan orta doğu sorunları ile kendini göstermiştir. Savaşın kesinlikle başlayacağına ama tarafların; burada arkadaşlarımızın belirttiği üzere büyük kayıplara yol açacağı bilindiğinden, bence savaş öncesi stratejik hazırlık yapılıyor ve devletler kendi taraflarında oluşacak zararları en kısa seviyeye indirebilmenin yollarını bulmaya ve tedbirlerini ona göre almaya çalışıyorlar. Bundan sonra savaş kaçınılmaz ve birden küçük bir bahane ile patlak verecek ansızın diye düşünüyorum...

Ben işim icabı neredeyse her gün amerikalılarla diyalog halindeyim. Ve karşımdaki insanın zenci olup olmadığını hemen anlayabiliyorum. Kaba, ham, önyargılı ve cahiller. Ne oldum budalası olmuş hepsi.
Sevgili Janet arkadaşım, koyu tenli insanların yüzyıllardır çektikleri sorunlar, onların nesilden nesile bir kompleks ile büyümelerine ve sizinde belirttiğiniz gibi bir güç gösterisi ve kendini beyazlara/kendi ırkından olmayan insanlara karşı gösterebilme/kanıtlama çabası ve dürtüsü ile büyümelerine, yetişmelerine sebep olan en büyük faktörlerden biri olmuştur. Bu konuda sizinle aynı taraftayım.
Yalnız; yukarıda, eklentide sunduğum diyalogunuzda sizin bir genelleme yapmayıp, sadece karşılaştığınız kişilerden aldığınız izlenim olarak yorumluyorum ki aksi taktirde sizin bu konuda biraz yanlış ve önyargılı bir düşünce içinde olduğunuz izlenimini alıyorum ve burada sizinle aynı fikirde olmadığımı da belirtmek istiyorum...

Sevgilerimle,

janet

Kayıtlı Üye
Ben Amerika'da yaşamadım, ancak dışardan kendi izlenimlerimi paylaştım. Onlara hak veriyorum ve yerinde kim olsaydı aynı şekilde davranırdı. Halen değişim sürecinde olduklarını düşünüyorum. Bu süreci tamamlayan insanlar da vardır elbet.

Keira

Moderator
Eniştem Afro-amerikan. Halamı yıllar sonra tanıma fırsatı bulduk, yanımıza gelirken eniştemizi getirdi. Halamdan daha sıcak ve kibardı. Bize karşı halam önyargılı iken kendisi daha önyargısız. Kısacası bahsettiğiniz yargıların tam aksine bir tutum sergiledi. Beyaz bir amerikalı da tanıdım. Eniştemin aksine kaba, karşısındakinin duygularını düşünmeden konuşan bir insandı. Genelleme yapılmamalı bence. Bizimde içimizde çeşit çeşit karakterde insan var. Bence size denk gelenler hep kabaymış sevgili janet.

Ayrıca konu amacından sapmaya başladı. Lütfen sadece kahin ve kehanetler hakkında yorum yapalım. Sevgiler :)

kharalos

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Rüyamda 3.Dünya Savaşı çıktığında Kuzey Amerika kıtasının Alaska tarafı Asya'ya Giriyordu.

kerembiber

Kayıtlı Üye
bence gelecek alacağınız bir sonraki nefestir ve ondan sonra yaptığınız hareket ve davranışlardır.Geleceği kimse bilemez ancak tahmin edebilir diye düşünüyorum sitede yeniyim belki fikrim değişebilir.3 dünya savaşına gelince einstein nın sözüne katılıyorum 4.dünya savaşıyla ilgili 3 cü sü içinse ayaklar baş olduğunda bir direniş gösterilir Eski ayak yeni baş olduğunda şu an ki yerini korumak için insanlığından utanılacal şeyler yapması zor değil savaşta teknoloji geliştikçe insanlar tanrı rolünü belirleyim küçük dağları ben yarattım deyim işe girişcek sonuç her 20 senede bir rusya ile savaşa girilir tahmin zor değil

sigaram

Kayıtlı Üye
şuan hiçbir ülke savaşa girmek istemez çünkü savaşın getirisinden çok çok fazla götürüsü olacak mesela amerika bir ırağa girdi ki bu savaş bile sayılmaz ama milyarlarca borca girdi ve yüzlerce askeri kayıp verdi peki girdiği borç kime israiloğullarına şuan amerikanın çok fazla dış borcu var amerikanın dışardan dünyanın en büyük gücü olduğuna aldanılmasın amerikanın tek ayağı çukurda 3. dünya savaşı elbet birgün çıkacak ama çıktıktan sonra dünyadan geriye birşey kalırmı tartışılır çünkü bir ülkeye atom bombası atman için büyün dünya ülkelerini karşına alman gerekir eğerki herhangi bir ülke atom bombası kullanarak savaşa başlarsa tüm dünya nükleer bir savaşa girer artık bundan sonra ülkelerin dış borçlarını falan saymıyorum ortada ne dış borç kalır ne birşey ha türkiyenin konumu biraz şaibeli şuanki iç savaşa gitme durumuna vs.lere bakılırsa türkiyeye savaş açmaya bile gerek kalmadan dış müdahalelerle yıkabilirler zaten yanlış anlamayın osmanlı torunuyuz yıkılmayız türkler dünyaya 3. kez hükmedecek olaylarına ihtimal vermiyorum gerçekçi olmaya çalışıyorum ha obamayı bilen kahin olayına gelirsek hiçkimse geleceği göremez bu kadın sadece sağlam tahminler yürütmüş geleceği birtek allah görebilir