2256 yılından geldigini iddia eden adam

peril

Kayıtlı Üye
Haftada 800 dolarini 350 milyon dolara çıkaran yatırımcı, insider trading suçlamasıyla karşılaşınca "ben aslında 2 bin 256´dan gelen zaman yolcusuyum" dedi. Amerikan sermaye piyasası otoritesi sec işin içinden çıkamadı.

Zamanda Yolculuk Yaptığını İddia Eden Adam Borsayı Karıştırdı... Federal güvenlik görevlileri, içeriden bilgi sızdırma suçlaması yüzünden bir Wall Street borsacısını tutuklayıp sorgulamaya başladılar. Tutuklanan borsa dahisi, 2256 yılından günümüze zaman yolculuğu yaptığını iddia ediyor!

`Security and Exchange Commission` kaynaklarına göre 44 yaşındaki Andrew Carlssin, 28 Ocak tarihindeki tutuklanmasına yol açan şüphe uyandırıcı olağanüstü borsa başarısını yukarıdaki gibi garip bir şekilde açıklamakla yetiniyor.

Bir SEC görevlisi şöyle diyor: `Bu adamın palavralarına inanmıyoruz, ya delinin teki ya da patolojik bir yalan söyleme vakası.` `Ancak bir de şöyle bir gerçek var elimizde: Adam 800$`lık bir yatırım ile başlamış ve 2 hafta içinde sahip olduğu portföy 350 milyon doların üzerinde! Borsa üzerinden gerçekleştirdiği tüm alışlar ve satışlar beklenmedik gelişmelerin bilgisine dayanıyor, bunu şans faktörü ile açıklamak mümkün değil.` `Bu bilgilere sahip olmasının tek bir yolu ver, işlem yaptığı şirketlerle ilgili içeriden bilgi sızdırmış olması ki bu da yasadışı... Bize bilgi kaynaklarını söyleyene kadar onu Rikers Adası`ndaki bir hücrede tutmayı düşünüyoruz.` Geçen yılki borsa dalgalanmaları pek çok yatırımcıyı beş parasız bırakmıştı. Aynı esnada Carlssin 126 çok riskli işlem gerçekleştirip hepsinden de yüksek kazançlar elde edince gözler bir anda bu borsacıya dönmüştü. Carlssin, 200 yıl ileriki bir tarihten, yani gelecekten günümüze geldiğini iddia ediyor ve tabii o zamanki tarih ve istatistik kayıtlarında da günümüzdeki borsa dalgalanmaları detaylı olarak yazıyormuş. Carlssin`e göre: `Bu fırsata karşı koymak çok zordu. Aslında her şeyin sıradan ve doğal görünmesini planlamıştım. Bilirsiniz işte, sağda solda birkaç doları bile bile kaybedecek ve böylece normal bir borsacı görüntüsü çizecektim ancak son anda yakalandım.` Üzerine gidilen Carlssin, Usame Bin Ladin`in akıbeti ve AIDS`in çaresi gibi tarihi gerçekleri de açıklayabileceğini söyledi, tek ihtiyacı olan zaman makinasına binmesinin izin verilmesi. Ancak Carlssin, makinanın nerede olduğunu bir türlü söylemediği gibi nasıl çalıştığını açıklamayı da reddediyor, sebep: `bu teknoloji kötü güçlerin eline geçebilir.` Yetkililer bu adamın iddialarının palavra olduğu konusunda hemfikir ancak bir SEC yetkilisi şunu itiraf ediyor: `Elimizdeki tüm federal kayıtları taradık, Andrew Carlssin isimli biriyle ilgili olarak, böyle bir adamın yaşadığını, bir şeyler yaptığını gösteren Aralık 2002 tarihinden önce hiçbir kayıt yok.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Eğer 200 küsür sene sonra böyle bir teknolojiye ulaşacak olursak bunun denetiminin de yapılacağını düşünüyorum.Bir nevi zaman güvenlik kurumu.Yine de belki o çağın önemli bilimadamlarından biriyse kendi kendine de işler yapmış olabilir.

pcxlord

Kayıtlı Üye
İş
student
Adamın işi gücü yok 200 sene geriye geliyo :D biz şurdan şuraya gitmeye üşeniyoruz :D zaman makinesine binip kaçacak akıllı adammış eee ne de olsa 2256 senesinden geliyo:D

peril

Kayıtlı Üye
belide o zamanda yolculuk 200 yıdan öncedir kimse bilemez:D ısık hızı gecildiginde zamanda yolculuk baslatılacak

awra

Banlı Kullanıcı
Ben mevlanayı görmek isterdim... :)

godlove

Banlı Kullanıcı
İş
survivor
`Security and Exchange Commission^ yani
ABD Sermaye Piyasası Kurulu
SEC açıklama yapıyor.
koskoca CİA VARKEN SEC KİM YAA. ADAMI ONLAR MI SORGULUYOR. BENCE OLAY KOMEDİ VE GERÇEKLİĞİNDEN BİLE ŞÜPHELİYİM. BİRİLERİ PARA KAZANSIN DİYE YAPILMIŞ SUNİ DALGALANMALAR. TÜRKİYEDEKİ GİBİ...

Cool_35_5

Kayıtlı Üye
Gelecekten günümüze gelme teknolojisi olan biri olsaydı Hz Muhammet,Hz İsa,Hz Musa,Hz Davut,Hz Süleyman gideceği zamanlar bu zamanlar olurdu. Bir zaman makinası sahibi olabilen kişi bir iki milyar dolar kazanmak adına bu zamana cebinde 800 dolarla gelmez. zaten 800 dolarlık adamda zaman makinası ne arar :) Trilyonlarca dolarlık,hatta paha biçilemez bir cihaz olurdu zaman makinası ve o çalışmayı yapanlarda o zamanın en unlu fizikçileri ve en zengin aileleri olurdu.

Adamı sokmuşlar sunni krizin içine ordan kar çıkarıcaklar yakalanma olasılığına karşıda popilist bir yalan ve saçmalık bulmuşlar,kaydınıda silmişler ki kimse patronlarına ulaşamasın olay bu yani sonuçda 1 2 milyardolarlık bir vurgun projesi için kaydı olmayan ve gelecekten geldim diyen bir adam amerika için uygundur çünkü amerikada insanların %30 u daha kuzey yarım küredemi yoksa güney yarım küredemi yaşadığının bilmeyen cahil ötesi cahil bırakılmış ama kendini kültürlü sanan bir topluluk.

Sistemi sorgulamamaları ve karşı gelmemeleri için merkezi yönetim tarafından hazırlanmış cahil bilgelik projesinin öerneğidir amerikan halkı,cahil olduklarını tüm dünya bilir ama onlar kendilerini bilge kişiler sanırlar.

O sebeble bu zaman makinası mavalını yemiştir ABD halkı. Tam onlarlık bir haber.

Osiris

Kayıtlı Üye
Bence zaman makinesi asla icat edilmemeli.Kim bilir dünya ne kadar değişir.......

hozcana

Banlı Kullanıcı
Zaman makinesinin icadı diye bişey söz konusu bile değildir.Öyle bir makine icad edildiği andan itibaren deli düzeni ile dönen bir dünya olur.Tarihte yapılan bütün hataların düzeltilme imkanı doğar, buda islam dinine inanan birisi için zaten çok saçmadır.H.Z Hamza mızrakla ölmez, savaşlarda yapılan hatalar yapılmaz, yapılan intihar saldırıları engellenir vb...Böyle bişeyi ancak Allah (c.c)istediği kullarına yaptırır.Bunun içinde o kulun çok ciddi mertebelere ulaşmış olması gerekir.Öyle bir kişide zaten gidip amerikan borsasında parasının derdine düşmez.Hem bunun için bir makineyede ihtiyaç olmaz...

yaren81

Kayıtlı Üye
İlginç..Oyalanılması gereken bi dalgalanma diye düşünüyorum

stargirl

Kayıtlı Üye
İş
Thinking what the hell..
Çok haklısın,sana katılıyorum.Bizim bilemediğimiz çok şey var.O kadar çok şeyi merak ediyorum ki hepsinin cevabını alırsam herhalde kafayı yerim :sifone:

broken

Kayıtlı Üye
Zamanda yolculuk mümkün olabilir mi ki yaa peeff

Whısper

Kayıtlı Üye
Gelecekte yaşam sürdüğüne inananlardan değilim..Yani bilemiyorum ben bu yılda yaşıyorsam.. 40 yaşındaki halimin yaşadıgını hic sanmıyorum .. bence böyle bişey mümkün deil.. Yaşanmış gecilmiş yıllara geri dönüş yapılırsa da bunun astral seyahat la bir ilgisi vardir diye düşünüyorum.. Yaşanmış bir olayı sadece film karesi şeklinde izlemiş oluruz.. Geçmişe dönüp yaşamaya dvm etmek :S:S benim kafam oldukca karıştı arkadaşlar.. :D

nothing

Banlı Kullanıcı
Çok karışık bir konu . Üzerinde düşündükçe de daha da karmaşık bir hal alıyor :willy_nilly:

Angel777

Kayıtlı Üye
Mantıksız. O yıllardan getire getire 800 mü getirmiş?
Ayrıca insan bir kanıt getirmez mi o zamandan?! Hem o yıllarda doları nereden bulmuş?? Hiç birinde mantık yok gibi.

nalper

Kayıtlı Üye
zaman yolculuğunun olmaso imkansızdır eğer olsaydı dünyü ve ahiret kavramı kalkardı zaman dengesi bozulurdu.insanlar evlerinden dışarıya çıkmaya üşenirken zamanda oynamayı hiç düşünemez.ışık hızı geçilirse zamanda yolculuk yapılır diyorsunuz peki cinler onlarda ışık hızına yakın süratte ilerliyor peki neden zamanda yolculuk yapmak için birşeyler icat etmiyolar yani zaman yolculuğu yapmıyorlar???allah büyük zatlara istemeselerde bazı özellikler verir ve bir zata zamanda yolculuk yapma yeteneği vermiştir.bu zatta geleceğe geçmişe gidip insanlara haber verdi.araştırırsanız bu konu hakkında çok fazla bilgi var.bir örnek çinliler dev robotlar yapıcak ve bu robotlar avcuna 5 insanı birden alabilecek..vs. size kolay gelsin...