2256 yılından geldigini iddia eden adam

duygu12345

Kayıtlı Üye
adam doğruları söylüyorda olabilir... yüzyüze konuşmak isterdim o adamla.

janet

Kayıtlı Üye
Kazandığı paralar tedavülden kalkmıştır, ne yapacak ki onları kendi zamanında, antika diye mi satacaktı acaba :D

ruhmin

Kayıtlı Üye
İş
Memur
Tamamen asparagas haber.tek bu adam mı gelmiş niye başkaları yok.zaman makinesi icat edilemez. bu hem tüm ilahi dinlere aykırı hem de bilimsel açıdan imkansız.200 sene sonradan gelen adamın 1 dk sonra öleceğini varsayarsak kaderi değiştirmek gibi bir bütünlüğün kaybolması sonucu ortaya çıkacak.

janet

Kayıtlı Üye
İnsanoğluğunun icad edemeyeceği şey yoktur, sadece hayat çok kısa. Örneğin bir dahinin verimli 30-40 yılı var belki. Eğer 500 yıl yaşasaydı, verimlilik oranı ona katlardı, ve 1 değil, en az 10 tane icadı olurdu. Bazı şeyler bize imkansız gibi gelebilir, ama öyle bir şey yoktur. 15 asırda yaşayan biri nasıl ki cep telefonunu anlatırsan, imkansız olduğunu düşünecektir, şimdi bize de zaman makinası imkansız gibi gelebilir.

duygu12345

Kayıtlı Üye
janet sana katılıyorum... şuanki yaşadığımız şartlar m.ö varmıydı ? zamanla bir çok şey bulundu neden gelecekten birisi zaman makinasıyla gelmiş olmasın? gelecekte bir çok şey bulunacak sadece gözlerimizle bakarak beynimiz emir vererek ekranı bile değiştireceğiz her şeyi beynimiz kontrol edicek ben bunada inanıyorum ve olacak tabi göremeyeceğiz :(

donzula

Kayıtlı Üye
Birinin de aklına gelmemişmi madem gelecekten geldin geçmişini nasıl bilmiyorsun diye sormak merak ettim açıkçası :)

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
fotograftaki-zaman-yolcusu-507x335.jpg

Kanada'daki bir müzede yer alan bu fotoğraf görenleri şaşırtıyor. 1940 yılında çekilen resmin Fotoshop ile uzaktan yakından alakası olmadığı çeşitli fotoğraf analistleri tarafından onaylanmış. Resme dikkatli bakıldığında (ki ben dikkat edilmesi gereken noktayı bir yuvarlak yardımıyla belirginleştirdim) içerisinde bulunduğu zaman diliminden kopuk gibi duran bir Zamanyolcusu görüyoruz.

Zaman yolcusunun güneş gözlüğü (ben şahsen pilot gözlüğü olduğunu ve bu şahsın günümüz güneş gözlükleri modasına ilham veren öncülerden biri olabileceğini düşünüyorum), kirli sakalı, tiki saçları, baskılı sıfır yaka tişörtünün dahil olduğu rahat giyim tarzı ve elindeki fotoğraf makinasının modeli bu şahsın bir zaman yolcusu olduğuna dair şüphe bırakmamakta.

duygu12345

Kayıtlı Üye
evet elindeki makine ve gözlük zaman makinesi olabilirmi acaba?

blueblure

Kayıtlı Üye
Haber gerçekse olmayacak birşey değil ama bu haberin kaynağını merak ettim şimdi.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
zaman yolculuğu olsaydı geçmişe gitmek isterdim :( güzel günlere..geleceği görmekten korkuyorum

karatasch

Kayıtlı Üye
Baba-Ogul Fenomeni cok düsündürücü.
Gelecege dönüs filmini andiracak bir senaryo , ogul gecmise dönüyor ve babasini öldürüyor. Bu sekilde babasinin gelecekte annesi döllemesini ve kendisinin dogurulmasini imkansiz kiliyor. Ama kendisi dogurulmazsa da, gecmise dönüp babasini öldüremez.
Burda büyük bir ikilem var.

Kimi düsünürler , bu Paradokson`un Zaman ve Mekan kurallarini ortadan kaldiracagi icin, tanidigimiz fizik kurallarinin gecerli oldugu tüm Galaksilerde öngörülemez hasar tahmin ediyorlar.

Kimi düsünürler de , ogulun babasini öldürdügü andan itibaren bir Paralel-Kainat olusacagina , bu iki kainatta hikayelerin farkli gelisecegine, hatta paralel kainatlarin simdiden bile var olabilecegine inaniyorlar..

Benim mantigima birincisi daha cok yatiyor. Buna birgün gücümüz yetermi bilemem, fizikci degilim. Ama yetse bile bence yapmamaliyiz.

zengindenizxx

Kayıtlı Üye
Ben imkansız olmadığını, ama yapılan zaman yolculuklarının zamanda kayma yada delik açabilme ihtimalinin de yüksek olduğunu düşünüyorum.. ..Zaman da yolcuk yapmayı isterdim:) , hatta zaman zaman da hayal ederim.

diyego33

Kayıtlı Üye
çok saçma adamın paçayı kurtarmak için yalan uydurduğu belli :D

pandorarice

Kayıtlı Üye
kimse gitsin para kazansın diye zaman makinasına bindirilmez. kendi zamanına gerı dondugundede muhtemelen tedavulu dolmus paralar olacak o zamanda paranın chiplerde falan olması mantıga uygun . ne amacla gelebilir .düpedüz yalan .

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Bu iddia oldukça saçmadır zira bir insanın hiç yaşamadığı bir zamana dönmesi hiç yaşamadığı bir hayatı yaşamaya çalışması bilimsel olarak mümkün değildir.. Zaman makinası icat edilmiş bile olsa insan sadece dğum anına kdar gidebilir ötesi yaşanmamış kendisinin yaşamadığı kendisine ait olmayan bir zamandır ki mümkün değildir....

zeka

Kayıtlı Üye
Eşimin telefonuna da 2096 yılından gelen mesaj var ama harf rakam karışık yazılar.Telefoncuya götürdük bir şey anlamadılar.