Bakarsanız Sevinirim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CapoeiRisT4

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Forumda Bir sürü wicca ve wiccan mevcut ama insanlar wicca veya wiccan olmak istediğinde bunu nasıl yapacak kendi başlarına yetersiz kalırlar akıllarındaki soru işaretlerini çözemezler şöyle bir şey düşünüyorum usta wicca veya wiccanlar bir konu başlığı altında öğrenci arasalar öğrenci olmak isteyen kişileri ekleseler haberleşseler yeri geldiğinde buluşsalar eğitim verseler güzel olurdu diye düşünüyorum hemde wicca veya wiccan sayısı çoğalır mantıklı değilmidir yani yorumlarınızı bekliyorum...

hadess

Kayıtlı Üye
İYİ demişssin bu ara bende bğyğye takıldım kaldım zaten nedir ne değildir en azından bişeyler hakkında bilgi alsan ne gibi değişiklikler olacak hayatımızda gibi

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Arkadaşlar Forumda Bir sürü wicca ve wiccan mevcut ama insanlar wicca veya wiccan olmak istediğinde bunu nasıl yapacak kendi başlarına yetersiz kalırlar akıllarındaki soru işaretlerini çözemezler şöyle bir şey düşünüyorum usta wicca veya wiccanlar bir konu başlığı altında öğrenci arasalar öğrenci olmak isteyen kişileri ekleseler haberleşseler yeri geldiğinde buluşsalar eğitim verseler güzel olurdu diye düşünüyorum hemde wicca veya wiccan sayısı çoğalır mantıklı değilmidir yani yorumlarınızı bekliyorum...

http://www.gizlimabet.com/threads/15154-Gizlimabet-Kuralları-(Herkes-okumalı-) Forum kurallarını üyeliği başlayan herkes okumak zorundadır,okusaydınız forum üzerinden iletişim,özel haberleşme ve buluşmanın yasak olduğunu biliyor olurdunuz.
İyi derecede İngilizce(en az) var ise internetten bakın ülkemizde de yapılan workshoplar var.Hatta nerede hangi etkinlik yapılıyor onları anlatan,legal ve vakıf kuruluşları var.Öte yandan wiccanın diğer inançlardan en önemli farklılığı bireysel olup kişiyi yapıp ettiklerinde ve gelişiminde hür bırakması ve sadece nasihat etmesidir.Dolayısıyla başınızda bir eğitmen olmaksızın kendi kendinizi eğitmeniz,en azından bunun bilincinde olmanız daha mühimdir.

CapoeiRisT4

Kayıtlı Üye
bilemiyorum levander tek başına öğrenmen için çok kısıtlı bir bilgi platformu insanın aklında birden çok soru işareti oluşuyor ve başlayamıyorsun bile yani en azından bir akıl hocası olması lazım anlatabiliyormuyum ?

albus

Kayıtlı Üye
:D Konunun ismini Bekarsanız sevinirim diye okudum :D Diyorum ne oluyo :D

janet

Kayıtlı Üye
Baktım, sevinebilirsiniz. :D
Konu açıp bilmediklerinizi sorabilirsiniz, ama "Acil yardım", "Bakarsanız sevinirim", "Bi sorum var" tarzında olmasın. Bu konuda bilgili olan arkadaşlar mutlaka cevap verecektir. Takıldığınız yerleri sorabilirsiniz.

Kabare

Kayıtlı Üye
Peki ya Wiccan olmak için özel bir ritüel falan gerekiyor mu?????

Keira

Moderator
Forumu araştırırsanız bilgilere ulaşabilirsiniz. Ancak inisiye olmak gerekir.

Wiccan olmak için inisiye olmak gerekmiyor, wiccalık bir inanış biçimidir. Bu inanışın gereklerini yerine getirdiğiniz sürece wiccan olabilirsiniz. Cadı olmak için inisiye gerekir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...