Cami,melekler,Kur-an,annem,Hz. Muhammed(s.a.v)?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

l'esprit

Kayıtlı Üye
Bir rüyamı anlatacağım. İsteyenler yorumlarsa sevinirim.
Rüyamda bir camiye giriyorum.Kocaman büyük bir cami.. Yanımda benimle bir melek geliyor, bir sürü merdiven çıkıyoruz ve her köşede melekler görüyorum. Merdivenlerin sonunda caminin içinde bütün camiyi gören bir balkona çıkıyorum. Aşağıda binlerce melek var. Durmadan da melekler geliyor ve cami dolup taşıyor. Ben tedirginim ama korkmuyorum. Sonra rahlede açık duran bir Kur-an görüyorum. Annem beliriyor yanımda. ''Hadi oku kızım'' diyor. ''Biliyorsun ama hiç okumuyorsun, oku hadi'' diyor. Ben tekrar aşağı bakıyorum. Meleklerde beni bekliyorlar. Kur-an okumamı bekliyorlar. Kur-an'ın başına gidip okumaya başlayamıyorum bir türlü. Ağlamaya başlıyorum. ''Okumuyorum ki ne zamandır, ben hiç okumadım ki, doğru olmaz ki, okumadım ben,okumuyorum'' falan deyip ağlıyorum sürekli. Kur-an'dan utanıyorum. Okumadığım için. Utanıyorum ve korkuyorum. Yaklaşamıyorum Kur-an'a... (o utancı hala hissediyorum...16 yaşındayım. Kur-an okumayı biliyorum ama pek okumam. O melekler beni orada beklerken ve annem okumam için ağlamaklı bana bakarken kendimden nefret etmiştim resmen.) Ben ağlayarak anneme okumadım falan derken birden annemin gözleri kocaman açılıyor, arkama bakıp 'kızım O geldi' diyor. Başta anlamıyorum. Sonra arkamdan çok parlak ışıklar yayıldığını görüyorum. Melekler hareketleniyor. Annem ağlamaya başlıyor konuşamıyor.Bayram yeri gibi hareketleniyor her şey birden.. O ışığın parlaklığından anlıyorum ki o Peygamber Efendimiz... Daha da ağlıyorum. Anne diyorum; ''O mu geldi? Burada mı? Arkamda? Anne bir şey söyle Peygamberimiz mi geldi?'' Annem gözlerini ayıramıyor arkamdaki ışıktan. Ağlıyor ve bana cevap vermiyor. Ben saçılan ışığı görüyorum. Efendimizin (s.a.v) tam arkamda olduğu anlıyorum ama o utancım devam ediyor. Dönüp arkamı bakamıyorum. Melekler hala benim Kur-an okumamı bekliyorlar. Ben utanıyorum, korkuyorum, ağlıyorum. Arkamı dönüp bakamıyorum. ''O burada okuyamam ki, okumadım ki'' diye feryatlar ediyorum. Ne arkamı dönüp bakabildim ne de Kur-an'ı okuyabildim öylece uyandım. Korkum, utandım... Kur-an okumamı mı istiyordu Efendimiz? Bir mesaj mıydı bu? Ben rüyamda yalnız saçtığı ışığı gördüm ama annem onu gördü benim rüyamda. Neden annemdi hem? Annemin ruhu onu görmüş sayılır mı? Başka biride olabilirdi ama annem istiyordu benden okumamı. İyiliğimi. Karışık değil aslında bu rüya ama fazla etkilendim. Etkilenmeyecek gibi değil ki.. Bir müslüman olarak utancımdan Kur-an'a yaklaşamadım, arkamda duruyordu, okumam için binlerce melekle Efendimiz gelmişti ve ben dönüp bakamadım...Yorumlarınızı bekliyorum.

mysen13

Kayıtlı Üye
Yasadiginiz bence cok guzel birsey Fakat herkese anlatmamalisiniz .Anladigim kadariyla Kur-an okumanizi istiyorlar
Ruyanizdan ders alirsaniz ve bundan sonra dikkat ederseniz Isik olarak degilde Hz.Muhammed(S.a.v) Kendini gosterecek diye dusunuyorum .

l'esprit

Kayıtlı Üye
Öyle utanıyordum ki güzelliğinden değil utancımdan ağlıyordum.

SPARTANS

Banlı Kullanıcı
Allahîn melekleri $imdide sizi bekliyorlar kuran okumak için.Okudugunuz ayetler annenize ve daha kimlere etki ediyor,devam edin ve asla bîrakmayin..Tanrî ve melekleri sizinle olsun..

La-edri

Kayıtlı Üye
Kur'an kelime manasi ile "okunan" demektir, ama elimizdeki o kitap bir musaftir.
Asil Kur'an insanin kendi ruhudur ve o ruh aslinda Efendimiz "sav" in hakikatidir, her insanda mevcut olan hakiki nur ruhudur yani Kur'an in ikizi. Melekler ise zaten Ona secde emri almistir yani Ruhunuza.
Aslinda sizden istenen sey kendinize yaklasmaniz nurunuza ve okumaniz . Allah'a olan yakinliginizi cunki o kuluna sahdamarindan yakindir, Insanda bu yüzden kutsal bir varliktir.Size söylemek istedigimim bir sey var KORKAYIN ve UtANMAYIN, henuz cok gencsiniz ve insallah guzel ve uzun bir ömrünüz var önünüzde, ve tek yardim edenimiz dostumuz Allah, yolunuz acik ve nur olsun :) Bu arada annenizin ruyanizdaki durumu zahirini annenizden ziyade "Ümmü olandir" ümmi arabca ayni zamanda anne demektir fakat asil temsil ettigi sey temizliktir saflik ve oda sizsin bir halinizdi ve yine insanin bu saf ümmi olan tarafi ile Kur'an'a dokunup okuyabilir ve bununlaberaber Rasulullah'a ciddi boyutta muhatab olabilir,ve siz cok güzel bir kalbe sahibsinizki size bu bu sekilde hatirlatilmis.. sevgiler.

nil73xx

Kayıtlı Üye
çok güzel bir rüya görmüşsünüz.bence bu sıradan bir rüya değil çok anlamlı ve mesaj içeriyor.peygamberimize çokça salat getirmeyi ihmal etmeyin bence.sadece nurunu değil kendisinide rüyanızda görürsünüz inşallah

l'esprit

Kayıtlı Üye
İnşallah sayın nil3xx. Ve çok teşekkür ederim sayın La-edri. Bu yorum benim için fazlaca kıymetli. Benliğimle, dinimle fazlaca çatışmalar ve sıkıntılar yaşadığım bir dönem geçirdim. Hala düşündükçe oturur ağlarım. Yüce Rabbim beni kendinden koparmadığı, ben onu bırakmışken beni bırakmayıp yine de dua etmemi sağladığı için şükürler ediyorum. Bu yorumunuz üzre daha da iyi anladım ki O her zaman bizimle... :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...