Ölümsüzlüğün kapısı aralanıyor

dreamy

Kayıtlı Üye
Yüzlerce sene yaşayan kişilerin var olduğunu tarih veya din derslerinden hepimiz biliyoruz. Mantığa uygun görünüyor.Gerçekten de ölümsüz olma düşüncesini içimize sindirebilirsek yani gerçekten istersek....neden olmasın ki !
Ama dünya açısından sonuçları...tam bir kaos olabilir.

katılıyorum .. ama bence kaos olmak zorunda deil.. insanlar ölmüsüz olursa artık çiftleşmeye ve üremeye gerek kalmaz .. böylece nufus artışı olmaz ..hem ölümsüz insan geçmişine daha net bir şekilde bakabilir çünkü artık onun için unutmak diye bişey mümkün deildir .. unutmayan insan ise kendini daha çok geliştirir ve tüm kainata yayılır ..bunlar sadece teori , iddaa etmiyorum ..

Morgoth

Kayıtlı Üye
İş
Drummer
İnsan üstü bir varlık olamaz çünkü insan zaten üstün bir varlıktır. C.R. Darwin insanların ve maymunların ortak bir atadan evrimleştiğini söyler ki bu da tanrı kavramını kabul etmediğini gösterir şu da var ki müslüman, hristiyan veya yahudi değilim ama ateistte değilim çünkü öldükten sonra bir şeyler olacağını düşünmek insanın kendini zorla kandırması olamaz.

Morgoth

Kayıtlı Üye
İş
Drummer
Ölümsüzlük değil ama bir çeşit elf hayatı gibi bir yaşamın ileride mümkün olabileceğine inanıyorum. Yani bütün hastalıklara, yaralanmalara ve yaşlanmaya çare bulunursa (ki bence yaşlanma da bir hastalıktır) dünyaya gelen bir insanın yüzyıllarca belki binyıllarca yaşaması mümkün olacaktır. Tabi bu durumda nüfus ve kıtlık problemi ile karşı karşıya kalınabilir ki bu durumda da doğum kontrolü konusunda çok sıkı yasalar uygulanması gerekir.
Illuminati rules!

St.Raven

Kayıtlı Üye
İş
Arkeolog
Daha çok uğraşırlar. her canlı öyle ya da böyle ölümü tadacaktır. ister 100 yıl yaşasın ister 200 yıl farketmez. bu arada bilim az yemenin sağlığı koruduğu ve ömrü uzattığını doğrulamış okuduğum kadarıyla. bu bilgi islam inancında zaten mevcuttu bilim sayesinde de teyit edilmiş oldu.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
İlk mesajımda da yazdığım gibi, evren yaşlanıyor bize ne oluyor? Biz de yaşlanacağınız ve süreyi dolduracağız. Her evrenin bir sonu var. Ölüm yani bu bedenlerin ölümü şarttır. Yopksa diğer evrelere nasıl geçilecek? Bedene muhtaç kalmamak için önce bedenin hakkı verilir. O doldurulur. Alınacak olan alınır, tamamlanacak olan tamamlanır. Daha sonra bedensiz serüven başlar. Ölümsüz kelimesini iyi anlayın. Dünya 4.5 milyar yaşında ve belki 10 milyar yıl sonra yok olacak. İşte ölümsüz demek on milyar yıl değil katrilyonlarca yıl sonra da hala nefes alabilen demektir. Mümkün mü? Ne bilimsel ne paranormal olarak bunun bir mantığı yok, dayanağı yok. Değişim ve dönüşüm olmalı. Yoksa Tanrı, Allah, Tek Olan herkesin farklı çağırdığı o mutlak güç olmuş olursunuz. Kaldı ki ben bu tek olan mutlak gücün de ayrı bir bilince sahip olduğunu ve bunu kendinden ayırıp, ayırdığı kısmı (bizler, evren, bildiğimiz her şey) değişime ve dönüşüme soktuğunu bunu da ayırdığı bilinçle gözleyip, işlediğine inanıyorum. Yani ''O'' da değişim ve dönüşümü yaradılışın ve var olma bilincinin bir ilkesi haline getirmiştir bana göre. Yoksa sizi neden yaratsın, neden sınav yapsın, neden gelişmenizi sizin iradenize bıraksın? Böyle bir ilke mevcut olmasaydı sizin ne amacınız kalırdı? Hiçbir şeyi yaratmaz ayrı bilinçlere ve enerjilere bölmez, hiçbir şeyi de gözlemezdi. :)

oguzhan

Kayıtlı Üye
Öldükleri zaman görüşürüz öteki tarafta.

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Darwin neye inanır onu bilememde Ruh vardır her gece uykuya daldığımızda ölmüş insanları görmemiz bunun kesin bir örneğidir aslında rüyalar Geleceğin bir aynasıdır..
Çok az insan rüyalarında geleceği görebilir. ölüm ve ahiret vardır..

5-Wakit-Rock

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Konu Darwin'e kadar sapmiş.Ben kendi yorumumda bulunmak istiyorum arkadaşlar,ne kadar önem verirsiniz bilmem fakat insanoğlunun dünya üzerinde herşeye kadir olduğunu düşünüyorum.Mantıken insan ömrü 120 yıla programlıdır fakat 80-90 yaşı üst sınır gözüküyor.Şu an insanlık için 120 rakamı ortalama bir rakam olmasına ragmen çevrenize baktığınızda 120 yaşında insanla karşilaşma olanağınız ne kadardır ki ? Tabi ki cevre kosulu etkilidir inanıyorum fakat yeni doğan bir çoçuğa örneğin; ''Evet sen uçabilirsin ama yeteneğin körelmiş.'' dersen bir kac nesilden sonra insanların uçmayı başarıcağına da inanıyorum.Tamamen kafamızın içine koyulan engellerden kaynaklanarak bunları reddediyoruz.Arkadaşlar aslında mümkün olmayan birşey yoktur. Bu benim fikrim tabi ki.

oguzhan

Kayıtlı Üye
İnsanın bu dünyada ulaşamayacağı tek emeli ölümsüzlüktürÇrünkü insan bişey istediğinde daha fazlasını ister.Nankörüz biz.Yani insan bu dünyada herşeye ulaşabilir ölümsüzlük hariç.Kesin ve net söylüyorum,insan 1000 yıl bile yaşasa sonunda ölür.

ibriz

Kayıtlı Üye
yine bir darwin vs tanrı karşılaşması olmuş. bazı aklıselim arkadaşlar bunların karşı karşıya gelişinin abest olduğunu açıkça dile getirmeye çalışsa da, birçok kişi darwini tekrar ringlere geri çekmiş.
arkadaşlar, ne yazık ki yıllar boyu sandığımız gibi tanrı bizi çamurdan bir heykeltıraş misali yapıp, sonra fırına vermemiştir. bilimsel bulgular bunu açıkça gösteriyor. ki, kutsal kitapların hiçbirinde 'evrim yoktur', 'canlılar çeşitliliğini belirli bir düzen içerisinde koşullara ayak uydurarak sağlamamıştır' gibi ibareler yer almaz. parapsikoloji platformunda olduğumuza göre, burada herkes az çok kökenimizin bir enerji kaynağı olduğunu düşünüyor. buna Allah diyenimiz var, YeHoVa diyenimiz var, tanrı diyenimiz, özenerji diyenimiz ya da başka bir çok isim olabilir. isimler ve hakkında bilinenler kişilerin akıllarında farklılıklar göstermekte. kimi bir, kimi çok tanrıya inanyor, kimi de tanrının bir parçası olduğunu düşünüyor. her şekilde hepimiz kaynak olarak temelde aynı noktada buluşuyoruz. ama evrim, tanrıyı çürütmez. eğer darwin bir ateist idi ise, bu onun kendi inancıdır. tezinde buna yer vermemiştir. verseydi, ciddiye alırken birkaç kez daha düşünürdüm zira, evrim, açıkça tanrıya yapılan bir övgüdür. insanları düşünün, binlerce makine yapmak mı daha kolaydır, yoksa kendini geliştiren, çoğalan, çeşitlenebilen bir düzen oluşturabilen bir makine mi? sizi bu soruyla başbaşa bırakıyorum.

ölümsüzlükle ilgili söyleyeceğim de şudur: ölüm kötü birşey değildir. ondan tamamen kurtulmak, çılgınca bir fikirdir. onu geciktirmek güzeldir, çünkü bu dünyadaki gelişimimiz için fazladan zaman demektir. ama bir sonraki kapıyı açmadan, yaptığımız tek şey vitrinleri gezmek olur. bu tabii ki şahsi fikrimdir. isteyen ölümsüzlüğü seçebilir. belki.

musashi

Banlı Kullanıcı
darwine inanacaklarına hintliler gibi ineğe tapsınlar ondan daha iyi. en azından adamlar birşeye inanıyor.

dreamy

Kayıtlı Üye
Ölümsüzlük değil ama bir çeşit elf hayatı gibi bir yaşamın ileride mümkün olabileceğine inanıyorum. Yani bütün hastalıklara, yaralanmalara ve yaşlanmaya çare bulunursa (ki bence yaşlanma da bir hastalıktır) dünyaya gelen bir insanın yüzyıllarca belki binyıllarca yaşaması mümkün olacaktır. Tabi bu durumda nüfus ve kıtlık problemi ile karşı karşıya kalınabilir ki bu durumda da doğum kontrolü konusunda çok sıkı yasalar uygulanması gerekir.

Yaşlanmak bir hastalıktır cümlesine katılıyorum.

Nüfus artışı problemi ise çözümü kolay. İnsanlar ölümsüz olduğunda üremeye ihtiyaç duymayacak çünkü üreme ihtiyacı kendi benliğini yeni nesillere aktarma içgüdüsünden kaynaklanır..

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
zaman var ise.......
yaşlanmak ve ölümde vardır.
süresi değişebilir.
zaman diye birşey var mı, bununla ilgili şüphelerim var. herşey aynı anda var ise yaşadığımız anlar da, öldüğümüz anda sonsuza dek bir yerlerde var olacak...

BBlackman

Kayıtlı Üye
Ölümsüzlüğün tek çaresi var oda bir kereliğine ölmek netekim. Gerisi sadece hayal.

dreamy

Kayıtlı Üye
zaman var ise.......
yaşlanmak ve ölümde vardır.
süresi değişebilir.
zaman diye birşey var mı, bununla ilgili şüphelerim var. herşey aynı anda var ise yaşadığımız anlar da, öldüğümüz anda sonsuza dek bir yerlerde var olacak...

Evet, zaman aktığı için yaşlanıp ölüyoruz ama aslında zaman diye birşey yoktur ve insan bunu kendi hayatına empoze edebilirse yaşlanmayı durdurabilir. Bunu ben iddia etmiyorum ,araştırmalarıma göre söylüyorum. İzafiyet teorisine göre de zaman görecelidir ve buradan yola çıkarsak zamanı biz kontrol edebiliriz sonucuna varıyoruz..

gizliyim

Kayıtlı Üye
Ay düsüncesi bile korkunc, bu dünyada ebedi yasam.. büyük konusmak gibi olmasin Allah beni affetsin ama bana hediye edilse red ederdim..

surya

Kayıtlı Üye
İnsan nasıl ölümsüz olmak ister, ait olduğu yere evine gitmekten nasıl kaçar ki...

decanfrost

Kayıtlı Üye
Yıllarca evrim prosesleri darwin saçmalıkları üzerine oturtulmuş bir biyoloji eğitimi aldım evrime de ölümsüzlüğede inanmıyorum.İnsan yaratıldığı ilk günden itibaren insandı sadece modifiye nesiller gelişti.Çok şükür ölüm var düşünsenize ölümsüz olduğunuzu korkunç bence neyse ki var....
İnsan yaratıldığı günden itibaren insandı diyorsun modifiye nesiller gelişti diyorsun insan yaratıldığı günden itibaren aynı olsaydı modifiye(evrim)olmazdı değilmi?

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Ölümü tek bir durum olarak görmemeliyiz. Ölüm, 1'in 0 olması kadar basit değil. Kişi yaşlanınca ciğeri simsiyah, hücreleri yenilenemez durumda, kalbi yorgun, beyni işini iyi yapamaz oluyor. Bunlar sadece bazıları. Bunları tümü de bir araya geliyor ve sonra da ecel yoluyla gelen ölüm.. Binlerce sebebi aynı anda yok etmek için binlerce sorunu ortadan kaldırmak gerek ki biz bunlardan bir-kaçıyla bile baş edemiyoruz, çoğunu bilmiyoruz bile. Bedenen ölümsüzlüğün de ancak ateizmi ve materyalizmi benimseyen kişiler için mümkün olacağını hesap edersek darwinci ayarına geçmek gerek ki bu taklidi beceremiyorum. :D Biz hayvanız, madde her şeydir, duygu yoktur.... Ve sayre.. Tüm bunların doğru olduğunu düşünmeye zorluyoruz ve sonra sokaktan geçen adamı niye öldürmediğimizi, buna sebep olan şeyin ne olduğunu düşünüyoruz. Biz hayvandık değil mi? Doğamızda var değil mi öldürmek? Duygu, sevgi, merhamet, aşk.. Bunun gibi Tanrısal uydurmalar birer afyon değil mi? Tüm bu darwin hayallerine inanmak için kendimi zorladım ama üzgünüm, geri tepiyor. :D Belki de klavyenin tuşlarına iyice basma tikim var ve her gece böyle uzun bir şey yazmadan uyuyamıyorum? İyi geceler insanlar..

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Bazı insanlar ellerinden gelse dünyaya kazık çakacaklar.
Gerçekten anlıyamıyorum, onları dünyaya bu kadar bağlayan nedir?

Şahsen öyle bir seçim şansım olsa;
70-80 yıl bile yaşamak istemezdim.
Ölümsüzlüğüyse asla ve asla kabul etmzdim.

Ama şu olabilir yani;
hiç hastalanmadan ve yaşlanmadan 40 yıl
kadar kaliteli bir hayat sürmek güzel fikir.