Şer Vakitleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

omg

Kayıtlı Üye
Günlerin bazı saatlerinin şer vakitleri olduğu söyleniyor hangi saatler ?

Şer vaktinde bilmeden yaptığımız bir duanın ya da zikirlerin tam tersi mi olur?

inşallah olmaz

kutsal41

Kayıtlı Üye
Öğleden sonra yatmak sünnet , İkindiden sonra yatmak cinnettir.
Bizimkiler İkindi ile Akşam arası yatılmaz diyorlar , Şer vakti imiş.

omg

Kayıtlı Üye
herhangi bir gün sabah öğleden önce saat 10 ile 11 civarı?

hayırlı vakitler mi dua ederken tereddut ediyorum

AJA

Elit Üye
Eğer herhangi bir uygulama yapmıyorsanız duanın saati olmaz.Dilediğiniz zaman dua edebilirsiniz.Bu uyku ile ilgili aynen katılıyorum.Ne zaman o vakkitte yatsam gece boyunca huzursuz ve mutsuz uyanırım.Çok dikkat etmişimdir hayatımda buna ve mümkün olduğunca akşam üzeri uyumam.

Lyusifer

Kayıtlı Üye
seri vakit ikinci fecrden gunun batmasina kadar olan suredir.baska sozle seri gun de olarak bilinir.baska bir kaynakda hz fatima gunun batis zamanini izlerdi ve bu vakitler dualarini ederdi gok kapilarinin acildigi suredir.

kiybele75

Kayıtlı Üye
seri vakit ikinci fecrden gunun batmasina kadar olan suredir.baska sozle seri gun de olarak bilinir.baska bir kaynakda hz fatima gunun batis zamanini izlerdi ve bu vakitler dualarini ederdi gok kapilarinin acildigi suredir.
yaz saatindeyiz 7:30 ile 8 arası gün batıyor bu saat dualar edebilirmiyim lyusifer

Lyusifer

Kayıtlı Üye
evet sizin soylediyiniz dogru zaman dilimi bunun icin gun batimini izlemek lazim.sizin duaniza melekler amin der.allah hayrimiza olan butun dualari kabul buyursun.amin

omg

Kayıtlı Üye
güneş batarken dua etmek gerektiğini yeni duydum

yağmur yağarken edilmesinin hayırlı olduğunu biliyordum da

tesekkurler

cevriye

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben vakitlerin hayır ve şer olarak ayrıldığını sanmıyorum. Bu tarz inanışların çoğu cahiliye devrinden kalma. Dua etmenin vakti saati olmaz. İçinizde hissettiğiniz an dua ediniz.

AJA

Elit Üye
Hayır ve şer saati diye ayırt etmek ne kadar doğrudur bilmiyorum fakat uyku durumu fizyollojik olabilir.Nasıl sabahın bazı saatlerinde rem uykusuna dalınıyorsa bunun gibi.Cahiliye dönemi diye de her konuyu etiketllememek gerektiğini de bizzat tecrübe ettim aslında..
Daha önce de belirttiğim gibi tekrar altını çizeceğim..Bazı özel zamanlar vardır.Bunlar ayın belirli günleri ve saatleridir bazı uygulamalar için dikkat edilir.Direk olarak o zamanların halkın tabir ettiği hayır şer saatleriyle ilgisi varmıdır bilmiyorum fakat bunu araştırma gereği duydum şimdi :) Tam manasıyla netice alırsam paylaşacağım.

Sevgi ve huzurla :)l

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...