Bunun ne oldugunu bilen var mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

esila2005

Kayıtlı Üye
Merak ettim burda yazilanlar ne ve hangi kitaba ait? Cevabini bilen var mi?

esila2005

Kayıtlı Üye
Bir tablonun arkasina ozenle yapistirilmisti, elime aldigimda tabloyu kotu hissettim. Arap alfabesi biraz biliyorum fakat anlayamadim.

bendekiben

Elit Üye
Yazıları resmi büyütmeme rağmen seçemiyorum. Sanırım arapça değil farsça çünkü hareke göremedim. Bölüm, bölüm fotoğraf çekerseniz okunabilir belki.

AJA

Elit Üye
Harika bir şeye benziyor ..Merak ettim ne olduğunu ..

esila2005

Kayıtlı Üye
Parca parca gondereyim, laptop arkadasimda. iphonedan attim, yarin halledecegim. Umarim ne oldugunu anlayabiliriz.spontane tablonun arkasina gizlenmis bir resimdi

@Y$e

Kayıtlı Üye
Fotoğraftaki yazıyı seçemedim sadece Zülfikar ve Fatima'nın elini seçebildim. Dilinin Arapça mı Farsça mı olduğunu bilemem ama her neyse İslamiyet ile alakası olduğu kesin.

AJA

Elit Üye
Aynı zamanda nuhun gemisi var sanırım.

ermanakca

Banlı Kullanıcı
Parça parça ele almak lazım sağ üstteki resim yılan sokmasından,denizde batmaktan ,akrep sokmasından korunmak için yine sağalt taraftaki el resmi daha çok Batman taraflarında rastladığım koruyucu şans getiren bir tılsım diğerlerini anlayamadım.

• Beğendim
Tepkiler: AJA

AJA

Elit Üye
Urum bunu muhakkak biliyordur,sembollere ilgisi var diye biliyorum.Görünce size ne olduğunu yazacaktır.
(Sevgili ermanakca yanlış buton için pardon :) )

SlnY.

Kayıtlı Üye
Böyle müze gibi bir yerde falan mı buldunuz yoksa başka bir olayı var mı? Ayrıca biliyorsanız hangi tablonun arkasındaydı?

acid

Kayıtlı Üye
Merak edip maji ile ilgilenen ve kadim dilleri bilen yakınıma sordum. Ekrandan gördüğü kadarıyla Arapça olabileceğinden, Süryanilerden etkilenilmiş, büyü veya şifa tarifleri olduğunu, şifacı ya da bir büyücüye ait tutulmuş kayıtların olduğunu söylüyor. Tablo ayrıntıları ve yakından çekilmiş fotoğraflar gönderilirse çevrilebilecek bir metin olduğunu düşünüyor.

codzombi

Kayıtlı Üye
Bence kitabın tüm sayfalarını fotograf makinesi ile çekip , siteye yükleyin, herkes yararlanır.

esila2005

Kayıtlı Üye
bu resim bir arkadaşımın güzel bir portre çalışmasının arkasında asılıydı.alalacele çektim.fotokopisini istedim vermedi nereden aldın dedim cevap yok.bu tür konulara ilgi duyan ben hemen soluğu mabetimde aldım.özellikle şu kısım ilgimi çekti.Ekli dosyayı görüntüle 4766

Lyusifer

Kayıtlı Üye
Ilgini çeken kîsîm apaçîk decclin sembolu.diyerleri islamla alakali yukardaki dallar esmaul-husna ile alakali,bide yukarda arkada$în dediyi akrep yilan ve suda batmaktan koruma tilsimlari olabilir

esila2005

Kayıtlı Üye
Ilgini çeken kîsîm apaçîk decclin sembolu.diyerleri islamla alakali yukardaki dallar esmaul-husna ile alakali,bide yukarda arkada$în dediyi akrep yilan ve suda batmaktan koruma tilsimlari olabilir
neden bu resmi bir tablonun arkasina gizlemis olabilir? Gizledigi bu sey bir bayan portesinin kara kalem calismasi? Bir de odada bu resimden baska tablo var, sanirim o vefk. Onu aleni asmis, bunu gizleme geregi duymus. Hakkinda ser verip sir vermiyor. Ilginc olan bir de su ki tabloyu elime alip baktim, inanilmaz bir ic sikintisi bugunse migren...decclin sembolunu de acar misiniz birazcik?

bendekiben

Elit Üye
arkadaşlar resimleri laptoptan atıyorum,biraz büyütünce okunabiliyor.ortadaki ağaçta esmaül hüsna var dedi bir arkadaşım.umarım okuyabilir ve anlayabiliriz .sayın adminlerimiz bu konuda yardımcı olsunlar bize.şimdiden teşekkür ediyorum.Ekli dosyayı görüntüle 4763Ekli dosyayı görüntüle 4764Ekli dosyayı görüntüle 4765

Ortadaki resimde yazılar daha okunaklı ve besmelede hareke konulmamış olması dikkatimi çekti.Farsça arapçaya çok benzer fakat harekesi olmaz.O yüzden arapça bilene okumak daha zordur.

Lyusifer

Kayıtlı Üye
Tek göz i$areti Deccal(kiyamete az kalmîs ortaya çîkacak olan varlîk) în i$areti.

acid

Kayıtlı Üye
Resimleri şu an gösteriyorum çevrilebilmesi için. Sakıncası yoksa karakalem tablosunun fotoğrafını da ekleyebilirseniz sevinirim. Zira bunun bir önemi olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...