Medyum kanalı ile varlıktan alınan bilgiler

codzombi

Kayıtlı Üye
"Şimdi gelelim bir bedensiz varlık ve medyumu arasındaki ilişkinin yapısına.
Hemen herkes ya cin tutması ya korku filmlerindeki exorsizm olayları ya da
Spiritüelistlerin anlayışına göre obsesyon denilen durumlar hakkında az çok bir
fikir sahibidir. Bu şekilde tasallut sayılan durumların haricinde de basit bir ruh
çağırma seansında da gelen varlıklar daima bir medyum kanalı ile ilişki
kurarlar. Medyumun bilmediği şeyi o varlık da bilmez. Mesela seansta oturan
bir kimsenin durumu hakkında medyumun fikri yoksa varlığpın da yoktur.
Medyum aynı zamanda varlığın dünyaya açılan ekranıdır. Medyum ve varlığın
bilinçaltları bir noktada birleşirler."

Bu yazıyı , Bülent Kısa Gerçekler kitabı ndan alıntı yaptım , şimdi asıl olay bu güne kadar yapılan medyum-varlık çalışmalarında medyumun bilinçaltına göre mi bilgi alınıyor ?

Bülent kısa , kblan tragna ekolünü kurarken , bu bilgileri kendi bilinçaltından mı alıyor farkında olmadan yoksa gerçekten varlıktan mı alıyor ? Şimdi kendi yorumu ile çelişiyor .

Yorumlarınızı bekliyorum .

• Beğendim
Tepkiler: AJA

kiybele75

Kayıtlı Üye
codzombi bundan bir sene önce kardeşim medyuma gitti kesinlikle varlıktan bilgi almıyorum demiş ben bilinçaltına yordum siz konuyu açınca düşüncemi paylaşmak istedim

semra

Kayıtlı Üye
İllginç geldi Medyum nasıl bilebilir ki yardım almadan.. Bir iki sene önce bir medyumla bende görüştüm, 3 tane varlığı olduğu onlardan bilgi aldığını söylemişti.. Belki karşı tarafı korkutmamak adına varlıklarla alakam yoktur diyebilir.. Benimkisi varsayım bilemiyorumm..

mysen13

Kayıtlı Üye
Ben medyumun bilmedigi seyi o gelen varliginda bilmeyecegine inanmiyorum .Cunku Cinler aramizda ve gecmisi bilebiliyorlar ve cogu insanin bilmedigi seyleri de biliyorlar .

Bence Bilincaltindan aliyor cunku bir varlikla iletisime gecseydi kitabina daha farkli seyler yazardi :)

AJA

Elit Üye
Sevgili Simam'a katılıyorum.Medyumla paralel olarak daha yüksek kehanetlere ulaşılıyordur.

Yalnız şu da var ki medyumlar ve hocaların neredeyse tümü varlıklar aracılığıyla bilgi alır ve işlem yaparlar.Kendi yeteneği ile durugörü yada durusezi ile çalışanların sayısı az.
Bir örnek vermek istiyorum.Yakın bir arkadaşım arkeolog ve genelde kazı işlemlerini gece yapıyorlar.Define yada tarihi eserleri ararken kendilerini koruma adına doğuda yaşayan x isimli bir şahısla çalışıyorlar.Koruma çemberi vs gibi konularda destek alıyorlar.
Bana bir gün beni ziyarete geldiğinde x şahısı aradı ve benimle ilgili bir şey sorduk.Ben genelde siyah giyinirim ki o gün de üzerimde sadece siyah vardı.Neden siyah giyiiyorsun bu kadar dedi bana telefonda :) Ve şuan bahsedemeyeceğim özel durumlarımı söyledi.O an odanın içinde oturan varlığa kadar o varlığın niyetine kadar anlatttı telefonda.Kısacası medyumların çoğunda yardımcı varlıklar vardır.Bu sadece medyumun bilinci ile gerçekleşmiyordur.