Göz ve Taç çakrası aynı anda aktive geçerlerse...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Bildiğimiz gibi yogayla çakralar açılıyor. Esmayla çakra açılımını ben yeni duydum. Duyduğum için de hemen yaşadıklarıma bir anlam vermeye başladım. Yaklaşık 65 gündür ki esmalarla zikir yapıyorum. Aynı anda bende göz ve taç çakrasında basınc oluyor. Bazen çok, bazen az. Bir günün nerdeyse 4de 1i böyle geçiyor. Esma çalışması zamanı daha da yoğun hale geliyor. Ancak ben bunları beklemediğim için tabi ki şaşkın haldeyim :) Zaten bildiğime göre çakralar programla, sırayla aktiv (yada her neyse) ediliyor. Aklımda dolaşan sorular bunlar :willy_nilly:
1. Neden iki çakra aynı zamanda çalışmaya başlıyor? (Her halde esmaların enerjisi yüksek ondan)
2. Tasavvufta kalp gözü adlandırılmış yogada 3 cü göz adlanan çakra açılınca varlıklar görülmeye v.s başlıyormuş...:willy_nilly:
3. Ben ne yapmalıyım şu an?
4. Ve arkadaşlar kimin bu konuda tecrübesi varsa lütfen bana bir bilgi versin. Sanırım aslında bunlar iyi şeyler ama tedbirsiz olduğum için ne yapmam gerektiyini de bilmiyorum. İlgilenen arkadaşlara önceden teşekkür ediyorum...:Angel_anim::Angel_anim::Angel_anim:

bendekiben

Elit Üye
Zikirler titreşimleri nedeniyle çakra açılımında kullanılan bir yöntem fakat biliniçsizce yapılmaması gerekir. Tasavvufta mürşit bu konuda müridini yönlendirir.Aynı şekilde mantralarda üstad öğrencisini bu konuda yönlendirir. Üçüncü gözünüzde ve tepe çakranızda basınç hissetmeniz normal çünkü bu niyet edilerek yapılan her çalışmada ister zikir olsun ister imgeleme çakralar üzerinde etki olması beklenir.Çünkü enerji o bölgelerde yoğunlaşıyor. Size tavsiyem ;kişisel gelişim olmadan yapılan çalışmaları genel olarak temeli olmayan bir binaya benzetiyorum. Temelin olması alınacak bilginin veya kazanılan yetilerin daim olmasını ve ilerlemesinin sağlar.

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Zikirler titreşimleri nedeniyle çakra açılımında kullanılan bir yöntem fakat biliniçsizce yapılmaması gerekir. Tasavvufta mürşit bu konuda müridini yönlendirir.Aynı şekilde mantralarda üstad öğrencisini bu konuda yönlendirir. Üçüncü gözünüzde ve tepe çakranızda basınç hissetmeniz normal çünkü bu niyet edilerek yapılan her çalışmada ister zikir olsun ister imgeleme çakralar üzerinde etki olması beklenir.Çünkü enerji o bölgelerde yoğunlaşıyor. Size tavsiyem ;kişisel gelişim olmadan yapılan çalışmaları genel olarak temeli olmayan bir binaya benzetiyorum. Temelin olması alınacak bilginin veya kazanılan yetilerin daim olmasını ve ilerlemesinin sağlar.
Tamam, öncelikle teşekkür ediyorum. Peki ne yapmalıyım? Eğer zikir devam edecekse (ki vazgeçmek fikrinde değilim) bu da ileri seviyyeye götürülecektir. Tafsiyeniz nedir? Yapmam gereken nedir?

bendekiben

Elit Üye
Zikir konusunda devam etmekte kararlıysanız bu konuda tavsiye veremem. Çünkü zikirlerin bir amaca ulaşabilmesi için mürşit önderliğinde olması gerekir yani istediğiniz seviyeye varmanız için zikir yeteri gelmeyecektir. Ayrıca bazı zikirlerde kişi trans haline girdiği için bilnçaltının derinliklerinde nelerle karşılaşacağını bilmediğinden bir yol gösteren olması kişinin sağlığı için şarttır. Kişisel gelişim farkındalık üzerinde başlamanız aldığınız diğer bilgilerin bir puzzel'ın parçaları gibi doğru yere oturmasına yardımcı olacaktır. Daha sonra da evrensel enerjilerle devam etmenizin uygun olacağını düşünüyorum.

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Aslında ben zikirleri sadece huzurlu olmak için, ve bir yere kadar yani tutalım ki bu esma rızık kapılarını açmak içindir, ben de bunun için zikir çekiyordum. Yani söylemek istediğim zararı dokunmazsa zikrlerimi devam ede bilirmiyim? Yani ebced sayısında. (Bazen de sayısızca) Bir de bunu merak ediyorum, eğer göz ve taç çakrasında enerji yoğunlaşması varsa bu niyyetin gerçekleşmesi için pozitiv bir durum mu? (Bu olursa çok memnun olurum :))

bendekiben

Elit Üye
Zikiri belirli sayıda değil de yani belli bir kurala bağlı kalmadan çekebilirsiniz ama sayı ve zaman işin içine girince farklı açılımlar oluyor.

AJA

Elit Üye
Size yaşamış olduğum bir şeyi kısaca geçicem.
Bir meleğin ismini zikir ediyordum.Bir sebepten dolayı ki beni yönlendiren biri olmasına rağmen başımda.Ve bir süre sonra sessizleşmeye durgunlaşmaya başladım.Bir manada içime döndüm sosyal hayatımdan uzaklaştığımı ve kimseyle hiç bir şey tek kelime bile etmek istemediğimi fark ettim.Zikirler insanı bir adım öteye de atabilir bin adım geriye de.Çok dikkatli olmak gerekir.Enerjiniz yetmezse akıl yada ruh sağlığınıza zarar verebilirsiniz..

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Size yaşamış olduğum bir şeyi kısaca geçicem.
Bir meleğin ismini zikir ediyordum.Bir sebepten dolayı ki beni yönlendiren biri olmasına rağmen başımda.Ve bir süre sonra sessizleşmeye durgunlaşmaya başladım.Bir manada içime döndüm sosyal hayatımdan uzaklaştığımı ve kimseyle hiç bir şey tek kelime bile etmek istemediğimi fark ettim.Zikirler insanı bir adım öteye de atabilir bin adım geriye de.Çok dikkatli olmak gerekir.Enerjiniz yetmezse akıl yada ruh sağlığınıza zarar verebilirsiniz..
Bilemedim ki.. Şimdilik her şey yolunda gidiyor ancak kafam karıştı. :eek:fftopic: Bir az daha araştırsam iyi olacak sanırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...