Ilahi kapı kapanınca tekrar nasıl açılır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SPARTANS

Banlı Kullanıcı
sayın expendables yazdığınız hadis doğru ama bazı arkadaşlar bilerekden bu günaha girersemde zaten allah bağışlar şeklinde düşünerek zelalete düşe bilirler.

memories

Kayıtlı Üye
Ne duanın anlamı ne de başka bir şey eklenmemiştir. Yalnız adı yazılmıştır "CƏRƏKƏ, YASİN, DUALAR" başka da bir şey yok. Duanın anlamı ise Allahı yüceltmektir, sözlerinden belli oluyor. Ben arapçayı bilmem ancak diğer duaların anlamlarını okurken aynı sözlerin anlamlarını da bilmiş oluyorsun.

Tamam düzeltin de, ancak siz de yanlış yapmışsınız... "E" harfi evet söylediğniz ince ses tonu için kullanılır. "Ə" harfi ise dediğiniz gibi kalın tonlamalarda kullanılmıyor. "Ə" ve "E" ince sestir, saittir, açıktır. Ve ben türkçedeki "e" nin karşılığıdır söylerken mesela Azerbaycan dilinde "Əl" Türkçede "El" gibi kullanmasından söz ettim. "H" ve "X" nın bulunması da dilin zenginliğinden geliyor zaten. Sıra arapçaya gelince ise o konuda bir şey söyleyemem, çünki bilmiyorum. Doğru bilgiyi paylaşmayı kendinize borç bildiğiniz için teşekkür ederim.

Ne diyecem bilemiyorum.Benim yazdıklarımı tasdik ediyorsunuz ama başlangıcında siz de yanlış yapmışsınız ekini koymadan edemiyorsunuz.. Açıklamanıza baktığım zamanda yanlış yazdığım hiçbirşey görünmüyor sizin yazınızdan başka.Herşeyden başka 11 yıl Azerbaycanda yaşayıp bu dil hakkında yanlışınızı belirten bir insana yanlış yapmışsınız deyip bu yanlışın açıklamasını getirememeniz üzücü.Yıllarca o dilde yazıp konuşan bir insanın açıklamasını yanlışınız var deyip bu yanlışı gösterememek daha büyük yanlış emin olun.Keşke bilgi konusunda kendimden emin olmadığım bir konu olsaydı.Sağdan soldan hakkında bilgi sahibi olmayıpta alıntı bilgilerle bu dil hakkında karşıma çıkıp doğru söylediğim bilgiler hakkında bilgi sahibi olmayan insanları şüphe altında bırakacak açıklama yapmayın en azından.Azerbaycanda 11 yıl yaşamış bir insan olarak üzülerek söylemek zorundayım ki yanlış kişiye çattınız ve gene tekrar söylüyorum ki belirttiğiniz cevap yanlıştır.Doğru olan bilgiyi kabul edin.Sizin savunduğunuz başka bir doğru için esas doğruyu yalanlama girişiminde bulunmayın lütfen.Saygılarla.

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Ne diyecem bilemiyorum.Benim yazdıklarımı tasdik ediyorsunuz ama başlangıcında siz de yanlış yapmışsınız ekini koymadan edemiyorsunuz.. Açıklamanıza baktığım zamanda yanlış yazdığım hiçbirşey görünmüyor sizin yazınızdan başka.Herşeyden başka 11 yıl Azerbaycanda yaşayıp bu dil hakkında yanlışınızı belirten bir insana yanlış yapmışsınız deyip bu yanlışın açıklamasını getirememeniz üzücü.Yıllarca o dilde yazıp konuşan bir insanın açıklamasını yanlışınız var deyip bu yanlışı gösterememek daha büyük yanlış emin olun.Keşke bilgi konusunda kendimden emin olmadığım bir konu olsaydı.Sağdan soldan hakkında bilgi sahibi olmayıpta alıntı bilgilerle bu dil hakkında karşıma çıkıp doğru söylediğim bilgiler hakkında bilgi sahibi olmayan insanları şüphe altında bırakacak açıklama yapmayın en azından.Azerbaycanda 11 yıl yaşamış bir insan olarak üzülerek söylemek zorundayım ki yanlış kişiye çattınız ve gene tekrar söylüyorum ki belirttiğiniz cevap yanlıştır.Doğru olan bilgiyi kabul edin.Sizin savunduğunuz başka bir doğru için esas doğruyu yalanlama girişiminde bulunmayın lütfen.Saygılarla.
Güzel, yani 11 yıl Azerbaycanda yaşamanız. Benimse 20 yıllık tecrübem var Şükürler olsun. Eğer düzeltdiyim yanlışı göremediyseniz lütfen geri dönüp kendi yazdığınız yorumu dikkatlice inceleyin. Ayrıca büyütülecek bir şey yok, tamam güzel ikimizin de aynı dil hakkında bilgimiz var çok güzel.
Ramazan bayramınız da kutlu olsun... Sevgilerle... :Angel_anim:

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Tövbe etmeniz lazım nihmetlerin devamı şükürden geçer ama şu hususlara da dikkat etmeniz gerekir sırf bunun için bu dua hazinesine kavuşmak için tövbe ederseniz bu tövbe sayılmaz yazınızda belirttiğiniz adını nankörlük koyduğunuz şeyden gerçekten Allah için pişman olarak tövbe ederseniz yaradan nihmetini gene sunar ismi azam insanın kalbindedir onu çıkarmasını başarabildikten sonra bunun karşısındaki en büyük engelde nefsimizdir

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Sırlarınızı herkese anlatmamalısınız.Siz her anlattığınızda kazanmış olduğunuz bir ekmeğin sırrınızı her anlattığınızda bir parçasının kaybolması gibidir.Gün gelir bakarsınız ki ekmeğinizin tükendiğini farkedersiniz.Tekrar kazanmakmı?onu kendinizde arayın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...