Ilahi kapı kapanınca tekrar nasıl açılır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 4 yıl bundan önce bir dua bulmuştum, çok ihtiyacım olduğu zamanlarda. (Daha sonra İsmi azam olduğunu öğrendim.) Bol bol okuyup dua ediyordum, 1 ay geçmişti sanırım, duam kabul oldu. Ama sadece bununla bitmedi, resmen mucezeler yaşıyordum. Ancak insan hali, nankörlük işte duayı terk ettim... :eek:fftopic: Ve bir süre sonra nerdeyse 1 yıldan sonra mucizelerim beni terk etmeye başladı... Kalktığım o zirveden anlamsız bir şekilde iniyor, yalnız bunula da kalmayıp dipe doğru düşüyordum...
Yıllar sonra araştırıp buldum ki meğer ilahi kapı mevcutmuş ve benim dualarım açmışmış... Ancak nankörlük sayesinde kapanmış...:eek:fftopic: Şimdi onu yeniden açmak istiyorum...Esmaül hüsna çalışıyorum, başka ismi azam duasıyla dua ediyorum iyi gidiyor ancak o seviyye değil şimdilik... Belki daha başka neyse yapmam gerekiyor???

guvenhur

Kayıtlı Üye
Bu 4 yıl önceki mucizevi duayı yazarsanız bizde okuruz.

ssiibeell

Kayıtlı Üye
ismi azam diye nette bi suru sey var ne oldugunu kopyalayabilir misiniz?ayetel kursiyede ismi azam deniyor.

mysen13

Kayıtlı Üye
Okudukca seviyeniz eskisi gibi olacaktir yada daha fazla . Namaz kilarsaniz islamin sartlarina dikkat ederseniz bir cok mucize ile karsilasabilirsiniz ama bu gorduklerinizi yasadiklarinizi herkese anlatmayin bunlar bir sirdir herkese soylenmez .

underworld20

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar 4 yıl bundan önce bir dua bulmuştum, çok ihtiyacım olduğu zamanlarda. (Daha sonra İsmi azam olduğunu öğrendim.) Bol bol okuyup dua ediyordum, 1 ay geçmişti sanırım, duam kabul oldu. Ama sadece bununla bitmedi, resmen mucezeler yaşıyordum. Ancak insan hali, nankörlük işte duayı terk ettim... :eek:fftopic: Ve bir süre sonra nerdeyse 1 yıldan sonra mucizelerim beni terk etmeye başladı... Kalktığım o zirveden anlamsız bir şekilde iniyor, yalnız bunula da kalmayıp dipe doğru düşüyordum...
Yıllar sonra araştırıp buldum ki meğer ilahi kapı mevcutmuş ve benim dualarım açmışmış... Ancak nankörlük sayesinde kapanmış...:eek:fftopic: Şimdi onu yeniden açmak istiyorum...Esmaül hüsna çalışıyorum, başka ismi azam duasıyla dua ediyorum iyi gidiyor ancak o seviyye değil şimdilik... Belki daha başka neyse yapmam gerekiyor???
kardeş okuduğun dua yı yazsana bizde faydalanalım :S

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Okudukca seviyeniz eskisi gibi olacaktir yada daha fazla . Namaz kilarsaniz islamin sartlarina dikkat ederseniz bir cok mucize ile karsilasabilirsiniz ama bu gorduklerinizi yasadiklarinizi herkese anlatmayin bunlar bir sirdir herkese soylenmez .
Zaten ilk defa burda paylaşıyorum, bir daha da kimsye söylemem. İnşallah yine dediğiniz gibi olur :eek:fftopic:

Olur paylaşırım, memnuniyyetle. O kitapı bulup yazarım sizler için.

mysen13

Kayıtlı Üye
Olur umidini kesme Bende zikir cekiyordum cok seyler olmustu birakmistim bir sure sonra tekrar basladim tekrar gormeye basladim . Gunde 100 defa Ya Rahman Ve Rahim Allah cekerseniz daha da hizli olur :) Selametle

mabe

Kayıtlı Üye
Mistik Bella,Merakla bekliyorum.Tarih verebilirmisiniz acaba ?

underworld20

Banlı Kullanıcı
mistik peki bekliyorum çünkü bende okuyacagım bazı dileklerim var

Lighter

Kayıtlı Üye
Sevgili Mistik Bella, eğer bir kere o kapıyı açabildiyseniz tekrar açabileceğinizi düşünüyorum. Neden aynı dua ile devam etmiyorsunuz?
Bu arada bende merak ediyorum bahsettiğiniz duayı. Akşama paylaşırım demişsiniz ya, akşam oldu:)

canmert196

Kayıtlı Üye
ilahi kapi sozcuk anlamini basitce dusunelim allahin yardim etmesi sansinin yardim etmesi peki allah ateiste bile yardim ediyor tabiki sans icin uygulamalar mevzuttur ama sizin yaptiginizi ben oyle dusunumuyorum sizin olayiniz astronomik bir bir donem olabilir benim kisisel fikrim bu yonde.

AJA

Elit Üye
Çok basit çözümü; tüm kalbiniz ve içtenliğinizle Allaha dua edin pişmanliğınızı dile getirin.Eğer kabul ve samimi bulunursa o kapı size tekrar açılacaktır.Yalnız şunu unutmayın; yaradan ihtiyacınız olduğunda umut yada yardım dileyeceğiniz kadar basit bir kavram değildir.Hani nasıl derler ? düşünün bir arkadaşınıza yardım ettiniz ama bakıyorsunuz o sizi sadece ihtiyacınız olduğunda arıyor soruyor,tutumunuz ne olurdu? İnanç -dua-şükür bunlar hep paralel olmak zorundadır.
Eğer tekrar onun sizin yanınızda olmasını istiyorsanız sevgiyle önce daha önceki mucizelere şükür edin ve dualarınızı edin.Zamanla sizde farkına varıcak ve oturacaktır herşey.. Sevgiler :)

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Çok basit çözümü; tüm kalbiniz ve içtenliğinizle Allaha dua edin pişmanliğınızı dile getirin.Eğer kabul ve samimi bulunursa o kapı size tekrar açılacaktır.Yalnız şunu unutmayın; yaradan ihtiyacınız olduğunda umut yada yardım dileyeceğiniz kadar basit bir kavram değildir.Hani nasıl derler ? düşünün bir arkadaşınıza yardım ettiniz ama bakıyorsunuz o sizi sadece ihtiyacınız olduğunda arıyor soruyor,tutumunuz ne olurdu? İnanç -dua-şükür bunlar hep paralel olmak zorundadır.
Eğer tekrar onun sizin yanınızda olmasını istiyorsanız sevgiyle önce daha önceki mucizelere şükür edin ve dualarınızı edin.Zamanla sizde farkına varıcak ve oturacaktır herşey.. Sevgiler :)
Yapıyorum çok da dualar ediyorum ancak sanırım bu defa bir az zor olacak :( Evet benim hatam da söylediğiniz gibi ihtiyacım olduğu zaman dua etmekti. Aldım dersimi daha olmaz :Angel_anim:

• Beğendim
Tepkiler: AJA

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
ilahi kapi sozcuk anlamini basitce dusunelim allahin yardim etmesi sansinin yardim etmesi peki allah ateiste bile yardim ediyor tabiki sans icin uygulamalar mevzuttur ama sizin yaptiginizi ben oyle dusunumuyorum sizin olayiniz astronomik bir bir donem olabilir benim kisisel fikrim bu yonde.
İyi de sizin söylediğiniz yalnizca yardım, bir kerelik belki de bir az daha. Ancak benim dediğim farklı, her anında onun varlığını ve desteğini hiss etmek. Bu o kadar güzel ki, hiç bir insan buna hayır diyemez :)

Buyurun arkadaşlar, olduğu gibi okuyun. Ben böyle dua ettim.

Əllahummə inni əs'əlukə biənnə ləkəl həmd.
La ilahə illa əntəl Mənnan.
Bədiussəmavati vəl ərz.
Zul cəlali vəl ikram.
Ən tusəlliyə əla Muhəmmədin və ali Muhəmməd.
Və ən təc'ələ li mimma ənə fiyhi fərəcən və məxrəca.

Sevgili Mistik Bella, eğer bir kere o kapıyı açabildiyseniz tekrar açabileceğinizi düşünüyorum. Neden aynı dua ile devam etmiyorsunuz?
Bu arada bende merak ediyorum bahsettiğiniz duayı. Akşama paylaşırım demişsiniz ya, akşam oldu:)
Bilmem, kabul olmamasından korkdum :eek:fftopic: Belki de ben de sonralar düzgün okumamışım. O yüzden yeniden düzgün okumak fikrindeyim. İnşallah düşündüğünüz gibi olur :Angel_anim:

cevriye

Kayıtlı Üye
'Öncelikle çok özür dileyerek başlamak istiyorum yorumuma, niyetim asla polemik değil' ancak keşke sadece dilek ve yardım olarak bakılmasa dualara.. Ben inanıyorum ki hiç bir yardım görmediğiniz ya da hiç hissetmediğiniz zamanlarda dahi şükür ederseniz sizin için daha hayırlı olacak. Bu hayat sınavlardan ibaret, belki bu da sizin sınavınızdır.

Lighter

Kayıtlı Üye
Bilmem, kabul olmamasından korkdum :eek:fftopic: Belki de ben de sonralar düzgün okumamışım. O yüzden yeniden düzgün okumak fikrindeyim. İnşallah düşündüğünüz gibi olur :Angel_anim:

Siz kalbinizi bozmayın, neden olmasın:)
Bu arada alıntı yaptığınız kitapta bu duanın anlamı da var mı? Kitabın adını da yazabilirseniz eğer çok iyi olur:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...