Ilahi kapı kapanınca tekrar nasıl açılır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

incitanem

Kayıtlı Üye
mistik bella kardeşim maxraca maksraca olarakmı okuycaz yanlış okumak istemiyorum sevgiyle kal

Saprohil

Kayıtlı Üye
O duayı okurken nasıl içten okuyorsan şimdide içten bir af dile.Eğer içinde o af ile gelen ferahlığı hissetmezsen hissedene kadar af dile.

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
mistik bella kardeşim maxraca maksraca olarakmı okuycaz yanlış okumak istemiyorum sevgiyle kal
Ben okuduğum gibi söylüyorum- Məxrəca. Aslında zor değil, sadece bir az prova yapmak lazım. Dua kendisiyle birge bir harf da öğretiyor :) İnşallah hayrını görürsün kardeşim :nopity:Sevgiyle...

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Ben okuduğum gibi söylüyorum- Məxrəca. Aslında zor değil, sadece bir az prova yapmak lazım. Dua kendisiyle birge bir harf da öğretiyor :) İnşallah hayrını görürsün kardeşim :nopity:Sevgiyle...
Ayrıca "x"ı "h"nın karşılığı olarak okunuyor. Mesela hitab-xitab, halk-xalq, hain-xain. Bir sürü göstere bilirim. Katiyyen "ks" gibi değil. Bakın hatta iki harf öğretmiş oluyor :hurray:

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
O duayı okurken nasıl içten okuyorsan şimdide içten bir af dile.Eğer içinde o af ile gelen ferahlığı hissetmezsen hissedene kadar af dile.
Ben son zamanlarda dua ederken hep gözlerim yaşarıyor, mutlaka ağlıyorum sonunda. Söylediğiniz çok güzel, teşekkür ederim. Evet af dileyip dua ediyorum. Daha da dikkat ederim bundan sonra. Artık her şey iyiye doğru baş alıp gidiyor. Allahım tüm samimi dualarımızı kabul etsin İnşallah :Angel_anim:

ikbal1505

Guest
Sayın Mistik Bella, ard arda yazmaya flood denir. Flood yapmak yasaktır. Sevgiler.

@Y$e

Kayıtlı Üye
Ben İlahi kapınızın kapandığına inanmıyorum. (Tabiki bu benim düşüncem.) Yapmanız gereken şey içtenlikle inanmak dua sadece bir vesile. Her dinde ibadet vardır affedilme vardır. Asla kapı size kapanmaz. Açıktır ama siz göremezsiniz. Siz inanın yeter. Tekrar önceden okuduğunuz duayı okuyun bunu söylememin nedeni işe yaradığına inanmanız. Unutmayın, inandığınız şeyler gerçekleşir.
Sevgiyle kalın...

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Ben İlahi kapınızın kapandığına inanmıyorum. (Tabiki bu benim düşüncem.) Yapmanız gereken şey içtenlikle inanmak dua sadece bir vesile. Her dinde ibadet vardır affedilme vardır. Asla kapı size kapanmaz. Açıktır ama siz göremezsiniz. Siz inanın yeter. Tekrar önceden okuduğunuz duayı okuyun bunu söylememin nedeni işe yaradığına inanmanız. Unutmayın, inandığınız şeyler gerçekleşir.
Sevgiyle kalın...
Teşekkür ederim, ama inanın görülesi hal değildi. Zaten bildiğime göre Allaha ibadetin, ona bağlanman, onu zikir etmen hepsi Onun istediğinde başlıyor. Yani iyice hazırlanma süresi gecdikten sonra. Artık bu hazırlanma süresi her keste farklı oluyor. Destek olduğunuz için minnetdarım,faydalanıcam :) Artık kendi duamla da Allaha dua ediyorum. Allah sizin de dualarinizi kabul etsin, Amin :Angel_anim:

heppha

Banlı Kullanıcı
Dualarına devam et.Her zaman bir ihtiyacın olduğunda duana sığınma.Haline şükredecek dualar et ki değerin düşmesin.Eğer ibadet etmek istiyorsan ibadet et,eğer içinden ibadet etmek gelmiyorsa asla ibadet etme yoksa hata yapmış olursun.İlahı kapım ne zaman açılacak diye bekleme,dualarını bırakma.Unutma önemli olan ilahi kapı değil o senin yanında mı değil mi? bu önemli.Benim 2 tane ilahı kapım açık ama bu bir lütuf değil hakettiğim için.Ama bu da umurumda değil o dertlerime derman verdi,beni yok yere çekeceğim azaptan korudu,ezilmeme izin vermedi.Yıllarca yol gösterdi,birçok isteğim olmadı ama umursamadım o benim yanımda bende onun yanındayım bu bana yeterli.

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Dualarına devam et.Her zaman bir ihtiyacın olduğunda duana sığınma.Haline şükredecek dualar et ki değerin düşmesin.Eğer ibadet etmek istiyorsan ibadet et,eğer içinden ibadet etmek gelmiyorsa asla ibadet etme yoksa hata yapmış olursun.İlahı kapım ne zaman açılacak diye bekleme,dualarını bırakma.Unutma önemli olan ilahi kapı değil o senin yanında mı değil mi? bu önemli.Benim 2 tane ilahı kapım açık ama bu bir lütuf değil hakettiğim için.Ama bu da umurumda değil o dertlerime derman verdi,beni yok yere çekeceğim azaptan korudu,ezilmeme izin vermedi.Yıllarca yol gösterdi,birçok isteğim olmadı ama umursamadım o benim yanımda bende onun yanındayım bu bana yeterli.
Çok güzel, yorumunuz harika. Gerçekten de her zaman dua etmek gerekir... Bununla yalnız olmadığını görüyorsun. Bir de rica etsem bana anlatırmısınız 2 kapı açık olduğunu nasıl biliyorsunuz? Ve neler yaptınız? Eğer burda söylemek istemezseniz özelden bana yazarmısınız. Teşekkür ederim :Angel_anim:

heppha

Banlı Kullanıcı
Çok güzel, yorumunuz harika. Gerçekten de her zaman dua etmek gerekir... Bununla yalnız olmadığını görüyorsun. Bir de rica etsem bana anlatırmısınız 2 kapı açık olduğunu nasıl biliyorsunuz? Ve neler yaptınız? Eğer burda söylemek istemezseniz özelden bana yazarmısınız. Teşekkür ederim :Angel_anim:

Bir kişi falıma bakmak istedi ve o söyledi,gösterdi de.Ama tabiki bir kahve telvesine inanmak için muhtaç değilim.Ama biliyordum zaten 2 tane kapım açık olduğunu .Bu kalben bilinen birşey,sadece senin anlayabileceğin birşey tarifi yok yani.Ama asıl olay bu da değil.Bir konuda görevlendirildim ve bu zamanlarda gelecek emri bekliyorum.

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Güzel. Görevi her halde rüya ile aldınız. Eğer iki kapınız açıksa neler yaşadığınızı tahmin ediyorum :Angel_anim:

heppha

Banlı Kullanıcı
Güzel. Görevi her halde rüya ile aldınız. Eğer iki kapınız açıksa neler yaşadığınızı tahmin ediyorum :Angel_anim:

Yok rüya ile değil,böyle şeyler nasıl diyeyim bir terim vardır ya 'gönlüne akmak' diye.Öyle.Yıllardır beklediğim birşey bakalım ne olacak bende merak ediyorum.Sen kapıların açıkken neler yaşadın biraz anlatır mısın?

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Kapılarım mıydı ya kapım mı bilmiyorum ama çok güzel bir dönemdi. Daima senin için birileri çalışıyor sanki. Gittiyin her yerde senin için pozitif bir enerji bulutu yayılıyor sanki. Nasıl desem yani dünya senin etrafında dönüyor. Her zaman şefkat, her zaman sevgi seninle dolaşıyor. Bir çok şey kazandım o zaman, maddi manevi. Tabii ben de çalışıyordum, ve çalışmamın karşılığını fazlasıyla da alıyordum. Çok güzel bir şey bu her bir insanın arzuladığı bir şey... :Angel_anim:

heppha

Banlı Kullanıcı
Kapılarım mıydı ya kapım mı bilmiyorum ama çok güzel bir dönemdi. Daima senin için birileri çalışıyor sanki. Gittiyin her yerde senin için pozitif bir enerji bulutu yayılıyor sanki. Nasıl desem yani dünya senin etrafında dönüyor. Her zaman şefkat, her zaman sevgi seninle dolaşıyor. Bir çok şey kazandım o zaman, maddi manevi. Tabii ben de çalışıyordum, ve çalışmamın karşılığını fazlasıyla da alıyordum. Çok güzel bir şey bu her bir insanın arzuladığı bir şey... :Angel_anim:

Güzelmiş,dualarına devam et dediğim gibi.Aslında olay etrafındaki enerji veya şefkatte değil.O an sendeki enerjiden dolayı herşey güzel geliyor. :)

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Bilmem ama o an senin orda özel olduğun kesin ... :Angel_anim:

tımetogo

Kayıtlı Üye
Bir kişi falıma bakmak istedi ve o söyledi,gösterdi de.Ama tabiki bir kahve telvesine inanmak için muhtaç değilim.Ama biliyordum zaten 2 tane kapım açık olduğunu .Bu kalben bilinen birşey,sadece senin anlayabileceğin birşey tarifi yok yani.Ama asıl olay bu da değil.Bir konuda görevlendirildim ve bu zamanlarda gelecek emri bekliyorum.
Sayın Heppha,manevi bir takım görevler alabilmek için öncelikle nefsin 4.mertebesinde olmanız gerekirki burda da dünya işleri geride bırakılmış,benlik şuuru tam olmasada kalkmış olmalıdır.Oysaki sizin yazdıklarınızdan böyle bir durumun olmadığı kolaylıkla anlaşılabiliyor.Kaldıki bu seviyedeki bir insan zaten bunları paylaşmaz.Siz duanızdan vazgeçmeyin ancak görevlendirildiğinize dair gerçekten ilhamlar alıyorsanızda bir bilenden destek alın.

p4inkiLLer

Kayıtlı Üye
Merhaba sevgili p4inkiller,
Yazınızı dikkatle okudum. Yazdıklarınızın doğruluğunu paylaşıyorum. Ancak hikayede bahsedilen ile sizin söyledikleriniz çok paralel değil. Neden?
Sizin vurguladığınız, zihin ötesindeki bir dünyayı yine ancak zihin ötesi bir görüş ile kavrayabileceğimiz gerçeğidir ki bu doğrudur. Bahsettiğiniz uyanış sözle tarif edilmeyen, doğa üstü bir uyanıştır.
Ancak hikayede, tamamen düz mantıkla; neden kapıların ona açılmadığını sorgulayan bir kişinin (ki bir çok sıradan ama sorgulayan insanın aklında oluşabilecek bir sorudur bu) karşısına çıkan bir diğer kişinin söyledikleri sonuncunda yaşadığı bir aydınlanmadan bahsediyor. Yani öğrenme ile, bilgi ile olan bir aydınlanma. Sihirli bir dokunuş ile gerçekleşen zihin ötesi bir aydınlanma değil.
Benim takıldığım ise tam bu noktadadır. Zaten bu konuları az çok sorgulayan birçok insanın bildiği bilgiler bu insana Rabia tarafından verildiğinde ne oluyor da birden kapalı olduğunu düşündüğü kapıların aslında açık olduğunu görebiliyor.( bakın; kapıların açık olduğunu anlamak(1) ile kapıların açık olduğunu görmeye başlamak(2) farklı durumlardır. İlk durumda insanda herhangi bir açılım söz konusu değilken ikinci durumda bir açılım söz konusudur ve bu andan itibaren bir çok şey değişecektir.)
Ben Cüneyt'in yerinde olsam sorularım olurdu derken bunu kastediyorum. Rabia tarafından verilen bu bilgiler zaten bildiğim ama gerçekliğine henüz ulaşamadığım bilgiler olduğu için bende bir aydınlanmaya sebep olmazdı. Daha fazla bilgi talep ederdim Rabia'dan anlamında.
Sorum ile ilgilenip cevap verdiğiniz için teşekkür ederim bu arada, umarım kendimi ifade edebilmişimdir. Sevgiler:)
Merhaba Lighter,
Yazınız gözümden kaçmış kusura bakmayın. Yazdıklarımda çelişki yok aslında, ikilem şurdan kaynaklanıyor, O'nu görmenin iki yolu var; ya çoklukta onu göreceksiniz, yahut çokluğu görmeyip O'nu göreceksiniz, ikisi de yerinde ve doğrudur. Aydınlanmada doğa üstü bir taraf yok ki, doğa ile her şey ile zaten biriz sadece bunu bilmiyoruz. İnsan zaten teslim olmuş durumdadır, sadece bunu hissedip yaşamasıdır maksat.

Bilgi ile olan aydınlanma konusunda, zihin elimizdeki bir makinedir, bilginin yararsız olduğunu söylemedim, zihnin dışına adım atmak için zihni kullanmamız gerek. Bir bebeğin anne rahminden dışarı çıkmasını sağlayan şey yine anne rahmidir. Birisi ağaçtaki papağanı sizin yerinize göremez ancak onun orada olduğunu size işaret eder ve siz görürsünüz. Yani bir bilgi doğrultusunda görmüş olursunuz, görme işini yine siz yapmışsınızdır fakat bazen birilerinin farkettirmesine ihtiyaç duyarız. Hayattaki her şeyde başlangıçta bu esastır, bir bilgi gelir, şayet siz ona güvenir de o bilgi doğrultusunda hareket ederseniz, daha sonra güven duymanıza gerek kalmaz çünkü kendi deneyiminiz sizi tatmin eder. Umarım doğru anlamışımdır sorunuzu.

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Bir hadis i şerif paylaşayım: Bir kul ne kadar bir hatayı defalarca yapıp her seferinde de pişman olup tevbe ediyorsa Allah ta her defasında onun tövbesini kabul eder.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...