Duru İşiti

bylupol

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bu olay üzerinde fazla durmadığım bi olaya kısaca size şöyle anlatayım
Ben nerde olursam olayım kulaklarımda hep bi ses duyarım demek istidiğim fiziki ses değil böyle hiç ortalıkta konuşma yokken konuşma sesleri duyarım sanki birisi beni çağrıyormuşcasına ismimi söylediği duyarım.Hani olurya radyo dinlerken radyo bian çekmez ve zızırtılar gelir işte onun gibi sesler duyuyorum.Ve internette duru işiti diye bi yazı gördüm tamda benim yaşadıklarımı anlatıyo.Banada bu duru işiti konusunda yardım edebilecek biri var mı?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Arkadaşlar bu olay üzerinde fazla durmadığım bi olaya kısaca size şöyle anlatayım
Ben nerde olursam olayım kulaklarımda hep bi ses duyarım demek istidiğim fiziki ses değil böyle hiç ortalıkta konuşma yokken konuşma sesleri duyarım sanki birisi beni çağrıyormuşcasına ismimi söylediği duyarım.Hani olurya radyo dinlerken radyo bian çekmez ve zızırtılar gelir işte onun gibi sesler duyuyorum.Ve internette duru işiti diye bi yazı gördüm tamda benim yaşadıklarımı anlatıyo.Banada bu duru işiti konusunda yardım edebilecek biri var mı?

Duru işiti ile ilgili forumda konular var ilk önce bakın.Benim fikrimi sorarsanız yaşadığınız olayın Duru işiti ile ilgili bir bağı yok.
Duru işiti ile senden uzaktaki birilerinin konuşmalarını duyabilirsin. Durugörü gibidir tek fark işitmeye dayalı olmasıdır.
İsimin seslenmesi ve cızırtı farklı olaylardır bence ve onu çoğu kişi yaşar.

Amacım flood değil bir şey daha söylemem lazım . :)

Duruişitide kulakta çınlamalar, uğultular ve yükseğe çıkınca olduğu gibi tıkanıp düzelmeler, radyo frekansı gibi cızırtılar duyabilirsiniz.Ama o duyduğunuz sesler genellikle odaklanırken duyulur. :)

01anavarza

Banlı Kullanıcı
şimdi bir konuyu anlamadım.Siz radyo zızırtısına benzer ses mi duyuyorsunuz yoksa kendi isminizi falan mı duyuyorsunuz.Bana kalırsa bu tür şeylerin durugörüyle pek alakası yok.Çünkü bunlar kulak çınlamasına girer ve buda bir çok insanda olur.Birde psişik yetenekler çok büyük istisnalar hariç büyük çalışmalar gerektirir