Bunları yapan koruyucu melek mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lesermi

Kayıtlı Üye
Dostlar ben öğretmenim ve Siverek'te çalıştığım yıllarda bazı garip durumlarla karşılaştım. Bir gün arabayla ışıklarda bekliyoruz. 3 kişiyiz. yanımızdan bir motor hızla geçti. Ben de "oh ne güzel altında motor var geçersin tabi" dedim. Yeşil yanıp ta ilerlediğimizde az önce laf söylediğimiz adamın kaza yaptığını ve yerde yaralı şekilde beklediğini gördüm. Yine bir gün öğretmenler odasında oturuyoruz. bayan arkadaşın birine öğrencileri plastik kapta yoğurt getirmiş. o da almış sınıfında masanın üzerine koymuş. odaya gelip bize laf arası bunu söylediğinde biraz takıldım ve git getir de yiyelim dedim. arkadaş yoğurdu masadan kaldırıp getirirken sap en orta kısımdan kopmuş ve yoğurdun tamamı yere dökülmüş. sonra gelip bana kızdı hatta. Buna benzer birkaç olay daha oldu. Sorum şu dostlarım bu olaylar neye işaret.

nira

Kayıtlı Üye
nazar değdiriyorsun..

lesermi

Kayıtlı Üye
Gözlerim açık mavi ve ben çakır gözlerin nazarının çabuk değdiğini duymuştum bir yerde. Bu doğru mudur? Ayrıca bunu kontrol edebilir miyim yoksa böyle istemsiz mi olacaktır hep.

AJA

Elit Üye
Tamamen tesadüf .

bendekiben

Elit Üye
Dostlar ben öğretmenim ve Siverek'te çalıştığım yıllarda bazı garip durumlarla karşılaştım. Bir gün arabayla ışıklarda bekliyoruz. 3 kişiyiz. yanımızdan bir motor hızla geçti. Ben de "oh ne güzel altında motor var geçersin tabi" dedim. Yeşil yanıp ta ilerlediğimizde az önce laf söylediğimiz adamın kaza yaptığını ve yerde yaralı şekilde beklediğini gördüm. Yine bir gün öğretmenler odasında oturuyoruz. bayan arkadaşın birine öğrencileri plastik kapta yoğurt getirmiş. o da almış sınıfında masanın üzerine koymuş. odaya gelip bize laf arası bunu söylediğinde biraz takıldım ve git getir de yiyelim dedim. arkadaş yoğurdu masadan kaldırıp getirirken sap en orta kısımdan kopmuş ve yoğurdun tamamı yere dökülmüş. sonra gelip bana kızdı hatta. Buna benzer birkaç olay daha oldu. Sorum şu dostlarım bu olaylar neye işaret.

Yaşadığınız her olayı nazar bağlamak doğru olmaz. Sizde söz ettiğiniz üzere göz renginizin nazar değdirmeye müsait olduğu görüşüne katılan kollektif bilincin üretmiş olduğu çekim yasasının da etkisi altında kalmanız diğer aynı göz rengine sahip kişilerle ortak kaderiniz olabilir. Ama şunu da unutmamalıyız ki evrende bir olay yaşanacaksa bu yaşanacak bunun sizin veya bir başkasının kötü veya iyi olması ile alakası yok, kötüleri de iyileri de yaratan aynı yaradan. Bu sebeple herşeyin hayırlısını dilemek ve bir suçlu aramamak en doğru seçim olacaktır.

Godric

Banlı Kullanıcı
Nazar diye bir şeyin gerçek olduğuna inanmıyorum. Kötü olayları üstüne çekmek denen bir olay var. Guardian Angel'ın varsa çok şanslısın kaybetme derim.

Godric

Banlı Kullanıcı
Türkçe yaz bence koruyucu melek deyince daha bilgili veya guardian angel deyince daha bilgili göstermiyor seni.
Konudaki arkadaşa gelince gerçekten ne göz varmış sende:) Biraz daha deneyim yap böyle oo süpermiş, güzelmiş dediğin şeyleri bozuyorsan nazarın değiyor diyebiliriz.

Şuana kadar okuduğum metinlerin hepsi ingilizce , latince , antik latince olduğu için bu tarz şeylerin çoğunu ingilizce olarak belirtmem normal. Bunların hiç birini bilgili ya da olmadığım biri gibi gözükmek için yapmıyorum. Kaldı ki eğer öyle yapsaydım şuan cevap vermiyor olurdum tüm postlarımda saldırmışsın bana üzücü ... Ancak şunu belirtebilirim ki arkadaşın durumu için ;

Guardian Angel ( Koyucu Melek ) ,

İnsanların yaşamlarında sadece 1 defa gelir gelmesi durumunda aslına bakarsanız sahiplenmek ve kaybetmemek gerek. Kaybedildiği an giderler ve tekrar çağırma şansınız yokolur.

tımetogo

Kayıtlı Üye
Şuana kadar okuduğum metinlerin hepsi ingilizce , latince , antik latince olduğu için bu tarz şeylerin çoğunu ingilizce olarak belirtmem normal. Bunların hiç birini bilgili ya da olmadığım biri gibi gözükmek için yapmıyorum. Kaldı ki eğer öyle yapsaydım şuan cevap vermiyor olurdum tüm postlarımda saldırmışsın bana üzücü ... Ancak şunu belirtebilirim ki arkadaşın durumu için ;

İnsanların yaşamlarında sadece 1 defa gelir gelmesi durumunda aslına bakarsanız sahiplenmek ve kaybetmemek gerek. Kaybedildiği an giderler ve tekrar çağırma şansınız yokolur.
Sevgili Godric melekler ilgili birçok mit var öyleki yeni çağın dini gibi oldular.Oysaki Melekler hakkında bilgi sahibi olmayan insanlar bu tür yanlış yönlendirmelere açık durumdalar.Melekler soyut varlıklardır yani bedenleri yoktur ancak kesret alemi tamamen meleklerle varlığını sürdürmektedir.Algıladığımız yada algılayamadığımız herşey meleki tesirlerle kulluklarını yerine getiririr.Demek istediğim koruyucu melekler de işin hikaye kısmıdır,özellikle melek bilimi altında yayılan çok safsata var..

Godric

Banlı Kullanıcı
Sevgili Godric melekler ilgili birçok mit var öyleki yeni çağın dini gibi oldular.Oysaki Melekler hakkında bilgi sahibi olmayan insanlar bu tür yanlış yönlendirmelere açık durumdalar.Melekler soyut varlıklardır yani bedenleri yoktur ancak kesret alemi tamamen meleklerle varlığını sürdürmektedir.Algıladığımız yada algılayamadığımız herşey meleki tesirlerle kulluklarını yerine getiririr.Demek istediğim koruyucu melekler de işin hikaye kısmıdır,özellikle melek bilimi altında yayılan çok safsata var..

Enochian Biliyor musunuz bilmiyorum ama Golden Dawn kaynaklarından yayınlanan kadarıyla ileri de yazı paylaşabilirim dilerseniz bu konuda.

Tude

Kayıtlı Üye
Kem göz denilen hede sizde olabilir. :)

memories

Kayıtlı Üye

Onlar çağırılıpta gelmediği için kişinin isteğine bağlı olarakta çağrıldıkları an gelmezler elbette.Hangi kaynakları okudunuz bilemiyorum ama 1 defa gelir ve sahiplenilmediği an gider diye bilgi vermeniz yanlış.Koruyucu melekler sonradan sahiplenilmez,onlar sahipli ve görevli olarak bulunur zaten.Onların insanın uğrayabileceği bir kazayı veya felaketi önlemesi veya önlememeside görevlerindendir.Bunu insanı terketmesi veya gitmesi olarak yorumlamak yanlış.

aşk1

Banlı Kullanıcı
ben nazar değdiren biri olarak sizin durumu tam anlamasamda nazar gibi gözüküyor ama tabi nazar mı değil mi daha çok şey yaşıyarak anlayabilirsiniz. Ben mesela bir şeyi beğeneyim çok güzel bulayım o ya kırılır ya başka bir şey başına gelmeyen kalmaz. Bir arkadaşımın tırnaklarını beğenmiştim vay ne güzel tırnakların var demiştim tırnakları kırılır oldu. birine ne güze saçın var dedim saçları kötü oldu. Birinin yüzünü beğenmiştim sürekli bi yerlere çarpıştı yüzünü. anlıyorsunuz sizde karşınızdaki nazar değdirdinizi bariz bir şekilde maşallah diyorum kimse zarar görmesin diye. Gözlerim kahverengi ama nazarım çok kuvvetli kendime bile değdiriyorum sadece başkalarına değil. Baş belası bir durum bu sonuçları kötü oluyor. Dedemde öyle benim acayip nazar değdiriyor. Bir keresinde düdüklüde yemek pişiyordu ben hayatımda böyle güzel yemek kokusu almadım dedi biraz sonra düdüklü patladı mutfakta. Dedemin gözü mavi. Gözle alakası vardır yoktur bilemeyizde anlıyorsunuz sizde çevrenizde sizin nazar değdirdinizi hatta çevrenizdekiler maşallah de hemen yapıyorlar biliyorlar başına gelceklerini :p

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...