Uçan Süpürge

guys

Kayıtlı Üye
Cadılık düşündüğünüzden de öte bir konu ve bu söylediğim şey tüm fizik kurallarını alt üst edecek seviyesde. Evet, cadılar süpürgeleriyle fiziki boyutta uçabiliyor. Ne kadar ruhani olarak ele almak isteseniz bile düşündüğünüz gibi değil...

Angel8

Kayıtlı Üye
Cadılıkla ilgili beni en çok çeken şey.Ruhsal veya fiziksel tartışılabilir.Bir aralar o kadar istiyordum ki rüyasını görmüştüm.Bazı rüyalarım sanki o an orada her neyse onu gerçekten yaptığımı hissettirecek kadar güçlü olur.Bu tarz bir rüyaydı.Çok güzeldi,uyandığıma üzülmüştüm :)

Ori

Kayıtlı Üye
Ruhsal olarak birçok şeyi güzelce ifade edebilir fakat fiziksel olarak uçmak bana abartı gibi göründü.

Keira

Moderator
Bana lütfen bir tane uçan cadı gösterebilir misiniz? Bu kadar net konuşuyorsanız mutlaka görmüş olmanız lazım. Süpürge kısmını ilk sayfada anlatmıştım.

guys

Kayıtlı Üye
Şuan gösteremem fakat gece saat 04:00 sularında görüldü...

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Cadıların fiziksel anlamda uçtuğunu dair tüm veriler yani geçmiş zamanda bunlara şahit olduğunu iddia edip yazan kişiler süpürgeden bahsetmezler çünkü süpürge tamamen sembolik bir anlamdadır. Yazılı edebiyat ya da görsel sanatla birlikte günümüze çok yakın bir tarihte süpürgesiyle uçan cadılar bize sunulmuştur. Uçan cadılarla ilgili olarak eski kaynaklar Kazan'ları ile uçtuklarından bahşeder. Hani şöyle bir yorum yapabiliriz. Uçan daireye benzeyen teknolojik aletler kullanan kişiler ya da şeyler birileri tarafından görülmüş metafizik öğeler o dönem cadılara atfedildiği için o uçan cisimleri cadı olarak yorumlamışlar diye bir çıkarım yapabiliriz. Çünkü tüm kültürlerde uçan yuvarlak cisimler betimlenmiştir. Paranormal olaylar açıklanamıyor diye fiziküstü olacak diye bir kural yok. Fizik kurallarımızla uyum göstermesi gerekiyor. Herşeyi bir kenara bırakalım. Bir cadı olsanız bir cismin uçmasını sağlasanız süpürgeyi mi seçerdiniz. Tamamen kullanışsız. Oturması rahat değil. Kontrol sistemi yok. Yağmur rüzgar kar gibi etkilere açık. Üstünde durması zor. Filimlerde gösterdikleri gibi birşeyin olması mümkün değil. Yani uçan süpürge icad edilse piyasaya sürülse insanlar meraktan alsa bile kullanışsızlığı nedeniyle bir kenara atılırdı. Bence siz gece 4 ye bir film izlemiş ve etkisinde fazla kalmışsınız sayalım ve kapatalım bu konuyu. Sevgi ve ışıkla...