Hüddamlı yapacağım ne önerirsiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Uzun zamandır yaptığım çalışmalar üzerine bugun tüm riskleri göze alarak hüddam ilmini uygulayacağım.Tavsiyelerinizi almak isterim.Şimdiden teşekkürler...

01anavarza

Banlı Kullanıcı
alternatif dualar buldum ama kendi duamı seçtim gece büyük bir ceseratle bu iş olana kadar okuyacağım ve okurken temel ilkem şu olacak:İnsan yaratılan varlıkların en üstünüdür.

memories

Kayıtlı Üye
Alternatif dualar bulduğunuzu ve kendi duanızı seçtiğinizi belirtiyorsunuz.Bu bir yemek tarifi değil dikkat edin.Hüddam ilmi iletişimden ziyade kontrol edebilme yetisi verir insana.Siz kendinizi yetki sahibi mi görüyorsunuz? Bu yetkiyi almadan okuduğunuz kelime veya dualar ile onları kontrol edebileceğinizi mi zannediyorsunuz? Bunu belirtme ihtiyacı hissediyorum sakın hakaret olarak algılamayın fakat konunuzdaki ilim diye bildiğiniz veya belirttiğiniz kavram cahilliktir.Kendinize zarar vermeseniz bile en iyi ihtimalle onlara maskara olacaksınız.Saygılarla.

• Beğendim
Tepkiler: AJA

AJA

Elit Üye
Sitede ki hüddam ile alakalı konuların hepsini umuyorum okumuşsunuzdur.Ayrıca hüddamlı kelimesini algılayamadım ?
Hüddama sahip olmak için özel olmak gerekir bana göre :) Öncelikle manevi gücünüz buna yetermi emin olmalısınız.En önemliside hüddamı ne için istiyorsunuz ? Bu sorularıma cevap verirseniz başarı oranınızı söyleme imkanımız daha yüksek.

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Alternatif dualar bulduğunuzu ve kendi duanızı seçtiğinizi belirtiyorsunuz.Bu bir yemek tarifi değil dikkat edin.Hüddam ilmi iletişimden ziyade kontrol edebilme yetisi verir insana.Siz kendinizi yetki sahibi mi görüyorsunuz? Bu yetkiyi almadan okuduğunuz kelime veya dualar ile onları kontrol edebileceğinizi mi zannediyorsunuz? Bunu belirtme ihtiyacı hissediyorum sakın hakaret olarak algılamayın fakat konunuzdaki ilim diye bildiğiniz veya belirttiğiniz kavram cahilliktir.Kendinize zarar vermeseniz bile en iyi ihtimalle onlara maskara olacaksınız.Saygılarla.
ne yapmamı önerirsiniz ?

AJA

Elit Üye
Hüddam duaların görevli melekleridir biliyorsunuzdur.Mesela enam suresinin 70 bin görevli meleği vardır.Siz bu duayı belirli adetler içinde okuduğunuzda o melekler zaten yanınızdadır ve sizi korurlar.Duanıızın kabul olması için Allahla aranızda aracı olurlar.
Şimdi hüddamlar görevli olduğuna göre ''niçin'' size çalişsınlar ? Bu yüzden sordum neden çağırma istiyorsunuz diye.Çok ilginizi çekiyorsa ne hissedip göreceğinizi ; uygun bir dua seçin adetine göre okuyun sabaha kadar secde de ve ne hissetiğinize ne gördüğünüze bakın.Ondan sonra hüddam çağırmak konusuna el atın .Onlar Allaha hizmet ederler ve ''Allah yolunda'' ciddi işler yapanlarla bağlantı kurarlar.Çok özel bir bağdır bu ve maneviyatta güçlülük gerektirir.
Ama illede denemek istiyorum derseniz yaşayabileceğiniz sıkıntıları da göze alınız.Rahatsız da edilebilirsiniz,bu size onların 'senin ne haddine hüddam demeleri olur...
İyi forumlar.

01anavarza

Banlı Kullanıcı
az önce bu işten anlayan bilgili biriyle konuştum daha ayrıtılı bilgiler öğrendim bunların böle olmuyacağını öğrendim.Teşekkürler.

codzombi

Kayıtlı Üye
Hüddam çağırmak için , onu bunu okumakla yetmiyor yanında yapacağın bir sürü iş var..

2 sayfa kural var.

albus

Kayıtlı Üye

codzombi

Kayıtlı Üye
http://www.gizlimabet.com/threads/26949-Cahil-birisinin-yapt%C4%B1%C4%9F%C4%B1-h%C3%BCddam-daveti-ve-ba%C5%9F%C4%B1na-gelenler
Yine ravi'nin kendi hikayelerini paylaştığı bir konu vardı onuda bir oku.
Macera, heyecan, filmden fırlama gibi dursada hayır öyle değil.
Yeniden düşün.
Hem İslam'a katkı yapayim derken İslam' a zararında dokunabilir.
http://www.gizlimabet.com/threads/30955-Hüddam-elde-etmek-günah-mıdır

Hüddam ilmini , batıdaki demonoloji ilmine benzetebiliriz. Gelen şey , basit bir varlık değil . Hüddamdan sonrasını da düşünmek gerek bu tüm bilgileri tecrübe edenlerden aldım .. Ben hiç çağırmadım , çağırmayı şuanlık düşünmüyorum . Tecrübe edenlerle görüşüyorum , tecrübelerini anlatıyorlar. Akıldan olma ihtimalide yok değil .

ahya

Kayıtlı Üye
Secilmis birisi iseniz ve kaderinizde var ise, merak etmeyin onlar sizi bulucaktir.

Sevgiyle...

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Hadim daveti ve hüddam konusu birbirine karışıyor yorumlarda da öyle görünüyor tekrar gözden geçirin. ravi hocanın hikayesi ve yorumlarındaki çelişkilerden dolayı pek inandırıcı gelmedi bana tabi ki kendisini tanımadığım için net bir şey diyemem. Ama uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederim. En son aşamalardan birisidir huddam konusu. Bence adım adım ilerleyin.

peki nereden başlamalıyım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...