Düşmüş Melekler Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Stark1776

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, uzunca bir süredir foruma giremiyordum. Neyse ben soruma geçeyim. Sizce, insan görünümlü düşmüş melek olabilir mi ? Ya da her hangi biri, arkadaşımız, ailemizden biri vs. Düşmüş melek olabilir mi ? Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar

Lankowa

Kayıtlı Üye
İş
öğrencilik
Ben düşmüş meleklere inanmıyorum ne de olsa Allah'ın yarattığı nurdan varlıkların herhangi bir hata yapabileceklerini düşünmüyorum. ve eğer düşseler bile insan formuna girebileceklerini pek sanmıyorum

ENDORA

Kayıtlı Üye
Ben düşmüş meleklere inanmıyorum ne de olsa Allah'ın yarattığı nurdan varlıkların herhangi bir hata yapabileceklerini düşünmüyorum. ve eğer düşseler bile insan formuna girebileceklerini pek sanmıyorum

İyide kuzucum sen şeytanın ne olduğunu sanıyordun. Unuttunmu o da melek. Ama eski ahitte bahsedilen gözcülerden bahsediyorsan ben onların tam olarak melek olduğunu sanmıyorum. Yani evet insan ırkına yardımcı olmak için gönderilmiş varlıklar olabilirler ve görevlerinin dışına çıkıp insanlarla çiftleşerek melez bir ırk yaratmış olabilirler diye düşünüyorum.

Saprohil

Kayıtlı Üye
Düşmüş Melekler yani Şeytan ve havarileri faşisttir.İnsan ırkına karşı çıkmışlardır.Kendi ırklarını üstün görmüşlerdir insandan.Ailenden birisi olması çok düşük olasılık ama sokaktan geçen birisi olabilir.Bazıları üstün lider kişiliklere bürünürler.İnsan dünyasında bazı yenilikler veya savaşlar başlatırlar.

muratsavci

Kayıtlı Üye
bence seytan ve havarileri dunyada daha cok kotuluk yaymak amaçlı ınsan formunda ınsanlarla melez bır ırkk yaratmıs olabılırler dıye dusunuyorum bendee

Stark1776

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar, karanlık sizinle olsun

Cyber_V

Kayıtlı Üye
iyide kuzucum sen şeytanın cinler gibi ateşten ve meleklerinden nurdan yaratıldığını biliyor muydun ? Meleklerin iradesi olmamakla birlikte sürekli yaratıcıya hizmet ederler belli bir iradeye sahip olmadıkları için kendi başlarına bir hatadan veya yanlış tan dolayı düşmezler.Kısacası düşmüş melek diye bir şey olacağını sanmıyorum.

.Demeter.

Kayıtlı Üye
İş
Dövmeci ve Ressam
Kuran'a göre iblis, cin ırkındandır. İncil'e göre ise, melektir. İncil'de 'İlahi varlıklar' olarak geçen düşmüş melekler, insan kızlarıyla ilişkiye girip Nefiller adlı melke-insan türü doğurunca Tanrının gözünden düşmüşlerdi. Ve Kuran'da ise, iblis çok güçlü ve kudretli bir cin olduğundan meleklerin yanındaydı. Adem'e secde etmediği için kovulduğunda, onun yanında kovulan melek yandaşları vardı. Secde etmeyi reddeden melekler. Nefillerin oluşumu için, meleklerin dünyaya gelmiş olmaları gerekir, insan kadınlarıyla beraber olmak için. İncil'e göre düşünürsek, evet dünyada düşmüş melekler vardır. Bir nevi kuran'a göre de böyle. Sadece musevilik inancında bu yok. Eski mısır inancında, 20.000 yıl yaşayan tanrılar vardı. Ve bu tanrılar nefillerdi. Daha sonra yönetimi insanlığa bıraktılar. Yani yarı melekler, birçok inanışta mevcuttur. Buna inanırsak, düşmüş meleklerin dünya üzerinde olduklarına da inanabiliriz.

Stark1776

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Peki içimizden her hangi biri nefilim ırkından olabilir mi ?

Stark1776

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bu uyarı nasıl bir şey olabilir ?

ENDORA

Kayıtlı Üye
iyide kuzucum sen şeytanın cinler gibi ateşten ve meleklerinden nurdan yaratıldığını biliyor muydun ? Meleklerin iradesi olmamakla birlikte sürekli yaratıcıya hizmet ederler belli bir iradeye sahip olmadıkları için kendi başlarına bir hatadan veya yanlış tan dolayı düşmezler.Kısacası düşmüş melek diye bir şey olacağını sanmıyorum.

Ben " kuzucum " kelimesini yaşımın pek çoğunuzdan büyük olması nedeni ile kendimden küçük birine hitap olarak kullanmıştım kinaye ile değil ve meleklerinde şeytanında neyden yaratıldığını gayet iyi bilirim ama bu şeytanın bir melek olduğu gerçeğini değiştirmez. Her ikisinin de nelerden yaratıldığı kuran da yazar ama şeytanın melek olduğu da yazaHani meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” demiştik de, İblis’ten başka melekler hemen saygı ile eğilmişler; İblis bundan kaçınmıştı."
Taha/116

"Hani meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” demiştik de İblis hariç bütün melekler hemen saygı ile eğilmişler, İblis (bundan) kaçınmış, büyüklük taslamış ve kâfirlerden olmuştu."
Bakara/34

"Hani biz meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” demiştik de İblis’ten başka hepsi saygı ile eğilmişlerdi. İblis ise cinlerdendi de Rabbinin emri dışına çıktı. Şimdi siz, beni bırakıp da İblis’i ve neslini, kendinize dostlar mı ediniyorsunuz? Hâlbuki onlar sizin için birer düşmandırlar. Bu, zalimler için ne kötü bir bedeldir!"
Kehf/50
r, kaldıki zebani dediğin bile bir melektir ancak azap meleğidir. Neyse dediğim gibi eski ahitte belirtilen türde gözcüler ya da düşmüş melekler olayına inanmıyorum muhtemelen farklı bir ırk olmalılar ancak yine de kafama takılan bunlarla çiftleşme sonucu doğan bu hibrit ırkın nasıl üremeye devam edebildiği oluyor sonuçta farklı dna ve kromozoma sahip ırkların ciftleşmesi sonucunda doğan ırklar ya ölümcül sakatlıkla doğuyar ya da kısır oluyor ( at + eşek = Katır ) gibi. Tabi bu bizim şimdiki teknoljimize göre böyle.

Stark1776

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Fakat ben sorumun cevabını alamadım arkadaşlar, "Bu uyarı nasıl bir şey olabilir?" diye sormuştum.

Ra_

Banlı Kullanıcı
İş
Araştırmacı Yazar
Bu uyarıyı ancak deneyimleyenler bilir somut bir kavram olarak aksetmez 5 duyu organımızla algılayamayız diye "düşünüyorum"

Lakin ki kendi düşüncem olmayan gerçek olarak saydığım bir kavram vardır ki ( Enok'un kitabında belirtilir ) düşmüş meleklerin evlatları devdir ve tanrı onları lanetleyip hepsini teker teker öldürtmüştür o yüzden aramızda nefiller yaşamamaktadır. İkinci kaynak olarak Tanah'ı yaratılış 1-4 bakacak olursak ( çeviri eksikliğim var tam olarak böyle değil kendiniz bakınız ) Tanrı'nın düşmüş melekleri ateş dolu çukurlara atıp zincirlediği ve onların evlatlarının büyüyemeden öldüklerinden bahseder.

Tanah hakkında ;

Tanah, Tevrat ve Zebur'u da kapsayan, Musevilik dininin kutsal kitabı. Hıristiyanlarca da kutsal kabul edilir, bununla birlikte Hristiyanlar Tanah'ı Eski Ahit olarak anar ve farklı şekillerde yorumlarlar. Eski Ahit, Hristiyanlığın kutsal kitabı Kitabı Mukaddes'in ilk kısmını meydana getirir. İslamiyet'te Tanah'ın sadece Tevrat ve Zebur bölümleri kutsal kabul edilir, ancak bunların Tanrı tarafından -sırası ile- Musa ve Davud peygamberlere indirildiğine ve insanlar tarafından tahrif(değiştirmek) edildiğine inanılır. Tanah'ı meydana getiren kitapçıkların (bölümlerin) çoğu İbranice olarak, bir kısmı ise Aramice olarak yazılmıştır. MÖ 1200 ila MÖ 100 yılları arasında yazıldığı kabul edilmektedir.[1]
İbrahimi dinlerde Tanrı'nın Musa (Moşe) ile bir ahit yaptığı kabul edilir. Hristiyanlar Tanrı'nın İsa ile yeni bir antlaşma yaptığına inandıklarından Tanah'ı Eski Ahit olarak adlandırırlar. Yahudiler İsa'nın Mesih'liğini veya peygamberliğini kabul etmezler. Yeni Ahit'i kutsal kitap kabul etmez, Tanah'a Eski Ahit denmesini uygunsuz bulurlar. Eski Ahit ile Tanah arasındaki başlıca fark kitapların sıralanışı ve isimleridir.

Kaynak : Old Testament." Oxford Dictionary of English 2e, Oxford University Press, 2003.

Nehar

Kayıtlı Üye
Ah kardeşim bu konuda başıma neler geldi bir bilsen :D düşmüş melek hakkında hiçbir bilgim yoktu, ki zaten hepimiz çok fazla olduğunu sanmıyorm. bigün bi arkadaşım aracılığıyla bi abiyle tanıştım. Sonra bana enerjimin çok farklı olduğundan falan bahsetmişti. Konuşmaya başladık başımda biraz musallat olayları vardı, bana kendisinin mertebesinin çok yüksek olduğundan bahsetmişti. Daha sonra adam ben meleğim diye çıktı, nasıl falan sorguladım tabi kendi isteğiyle olmuş falan filan. Supernatural izleyen varsa bilir, Castiel aşığı bi adam şuan görüşmüyoruz zaten şizofren olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bir meleğin kendini ''ben meleğim beni tanrı gönderdi'' diyebilceğinide sanmıyorum. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...