Uykuda yükselmek, ve cinler... Yaşadığım bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Misstremotada

Banlı Kullanıcı
Bu nokta'da söylediğiniz şey ile çelişmiş olmuyor musunuz? Yani bunu cinlerin yapmayacağını söylediniz, evet, fakat bunu yapacak seviyede olan diğer varlıkların da bu tarz şeyler ile uğraşmayacağını söylemiştiniz. Arkadaşın anlattıklarına istinaden sadece hangi varlığın ne şekilde isimlendirilebileceğini söylediniz, ve aksi bir açıklama yapmadınız.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Hayır çelişmiyorum. Cinler evet yapabilir fakat yüksek kademeli cinler onlar yapabilir. Kuran-ı kerim örneğini verdiğinizde de kimin emrinde olduklarına bir bakınız dedim. Siz her süptil varlığı cin sanıyorsunuz sanırım ya da her cinin aynı seviyede olduğunu. Sizin bilgisizliğinizden kaynaklı olarak anlayamamamız benim kendimle çelişiyor olduğumu göstermiyor.

AJA

Elit Üye
Cinlerin dışında varlıklar olduğunu ve hangi varlıkların hangi boyutta olduğunu ve hatta neye benzerler, yetkileri güçleri nedir bir çok kişi bilmiyor bilmemesi de pek anormal değil çünki bir müslüman Kuran'dan yola çıkarsa alemlerin sayısını belirtildiğini okur ama varlıklara gelince sadece melekler,cinler şeytan tam manasıyla geçmektedir.
Bunun dışında boyutlarına ve güçlerine göre değerlendirebilmek için deneyimlemek gerekir ki bu sıradan birinin yapabileceği bir şey değil.
Eğer bilen biri çıkıpta burada bilgi paylaşımında bulunup cinleri ve diğer boyut varlıkların adları nedir kimdir nasıldırlar diye yazarsa bilmeyen bir Dünya insan öğrenmiş olup ; yaşadığı bir şeyi hemen cine yada musallata bağlamayacaktır. :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Bilmemek başka şey, Bilmeden fikir sahibi olmak başka bir şey, bilmeden birde bilen birini suçlamak başka bir şey. Bunları karıştırmamak gerekir. Sitede bu konuda onlarca açıklama var. bir zahmet okunu versin.

Misstremotada

Banlı Kullanıcı
Sakin. Kimsenin kimseyi suçladığı yok :) Size sadece, arkadaşın sual ettiği soruya gereken açıklamayı yapamadığınızı ve bunun daha önce kurduğunuz cümle ile çeliştiğini anlatmaya çalıştım. Bana cinlerin bu tarz şeyleri yapmayacağını net olarak söylediniz, diğer üst düzey varlıklardan bahsettiniz, ancak onların bu tür şeyleri yapabileceğini fakat uğraşmayacaklarını ve onların cin olmadıklarını söylediniz ve farkındaysanız şimdi bu varlıkları tekrar "cinler" olarak betimleyen sizsiniz. Her şeytan cindir, fakat her cin şeytan değildir, şeytanların başı ise iblistir. Ve iblis'in de tıpkı biz Adem'den gelen insanlar da olduğu gibi bir soyu vardır, ve hepsinin farklı farklı görevleri vardır ki, benim üst düzey sıradanlıkta olan hayatımı alt üst etmek için, ve öfke duyup püskürmem için, bence objelerin yerinin değiştirilmesi çok da yeterli bir olay olurdu. Yani, beni bilgisizlikle itham ediyorsunuz fakat, gördüğünüz gibi şeytan ve cin ve şeytan'ın devam etmekte olan ceddi ile ilgili bir çok bilgiye sahibim, Kur'an-ı kerim'in bilmemize izin verdiği kadarı ile. Diğer bilumum varlıkların varlığından da söz edilir, fakat detaylı bir açıklama yoktur. Ki, ben de zaten bu konu ile ilgili bilmem gereken her şeyi biliyorum. Sizin kendinizi açıkça ifade edemiyor oluşunuzun açıklaması benim itham ettiğiniz bilgisizliğim olamaz. Teşekkür ediyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Gereken açıklama sitede mevcut her sorana yeniden yeniden açıklamama gerek yok.
Ben onların cin olmadığını söylemedim üst varlık olduğunu söyledim. Cinler sınıfı yediye ayrılır. Maddeye hükmetme gücü 7. sınıfa verilmiştir. Yani üst varlıklara. Ben kendimi açıklamıyorum dikkat edin sistemi açıklıyorum. Siz forumda biraz daha gezinin ne, ne kadar açıklanmış, anlatılmış inceleyin. Konu olarak açılmış pek çok bilgiyi her mesajda tekrarlama huyumuz yok çünkü. Okunmuş varsayıyoruz.

İnançlar konusunda zaten bu konuyu tartışamayız, inançlar devreye girdiğinde o inanca karşı bir açıklama yapılmaz sadece inanca saygı duymak gerekir.

memories

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar.
Sizlere yaşadığım bu ilginç ve bir o kadar da paranormal durumu anlatıp, tam olarak yaşadığım şeyin ne olduğu hakkında bilgi edinmek istiyorum.
Bu kısma geçmeden önce bir şey daha eklemek istiyorum, sanıyorum ki, ben cinleri görebiliyorum ama halkın tasvir ettiğinden çok daha farklı bir biçimde ki, gördüğüm şeyin cin olduğunu düşünmeme sebebiyet veren olayı da birazdan aktaracağım sizlere.
Öncelikle görebildiğim cinler, her hangi bir iletişim kurmadım elbette, fakat varlıklarını hissedip görebiliyorum. Neyse, bu cinler, tıpkı elektirik sobasından, ya da her hangi sıcaklık yayan bir sobadan yükselen renksiz ısı dalgası türünde oluyorlar genellikle, şekil, hacim ve belirli bir maddesi yok.
Gördüğüm şeylerin cin oldukları kanısına varma kısmı ise;

Yine uyku halinde olduğum, daha doğrusu uyku ve uyanıklık arasında olduğum bir an'da (karabasan olayı dediğimiz şey) hareket edemezken ve her hangi bir şekilde ses çıkartamazken, belirli bir kütlesi veya ağırlığı olmayan bir şeyin bedenimi yukarı doğru çektiğini hissettim. Yukarıda olduğumun da bilincindeydim çünkü yatağımda duran ben'i görebiliyordum, ve aslında yükselen şeyin ruhum olduğunu fark ettim, ve bu noktada fark ettiğim önemli bir husus ise, ruhlardan ibaret olduğumuz konusuydu, evet, esasen bizim ruhlarımız yoktu, bizim sahip olduğumuz, Dünya'ya göre şekillenmiş bedenlerimiz vardı. Bizler ruh idik sadece.
Her neyse, iradem dışında yükselmiştim ve içimden kelime-i şehadet getirerek dua ediyordum. Daha sonra bedenime düştüm, fakat düşerken, sağ ve sol omuzlarımın olduğu yerden bir taraftan yaşadığım kötü günlerin ve acıların saniye hızında göz önümden geçişlerine tanık olup çığlık sesleri duyuyordum, bir diğer taraftan ise fısıltılar. Aynı zamanda sağ tarafımda gördüğüm, o sıcaklıktan yükselen gibi hiçbir kütleye sahip olmayan biçimsiz ısı dalgasını gördüm.
Ve bunun benim bedenime etki yaptığını düşündüm, bir süre sonra da tamamen uyuşukluk gitti ve uyandım. Bu bir kaç gece böyle takip etti, ruhum gecelerce üst üste kaldırılmaya çalışıldı, fakat ben kendimi bir şekilde uyandırmaya ve duruma müdahile etmeye çalışarak (uyku halinde) izin vermedim, ve her defasında bu olmadan uyandım.
Bir defa kolumun altı çizilmişti, bir defa da yine sağ tarafımda küçük ve şekli olan bir varlığı görmüştüm.
Biri tüm bu durumu açıklayabilirse çok sevinirim, teşekkür ederim.

Düşünceme göre, deneyimlediğiniz bu olayın bilinçsiz astral çıkışla alakası yoktur.Kendiniz için yanlış sonuçlara yol açabilecek bir seçenek üzerindesiniz ve şu an bu seçenekle beraber, yaşantınızı biçimlendiriyorsunuz.İşin en kötü yanı, bunun uzun müddet böyle devam edeceğine kendinizi şartlandırmişsınız ama yanılıyorsunuz.Bu bir insan veya bağlı olduğunuz iş veya çevre ortamı olabilir.Yaşantınızda iyiye gideceğine veya olumlu yönde değişime uğrayacağına inandığınız kavramlar içinde son bi kaç yıldır değişken ne var sizce? Bana kalırsa hiçbirşey..Hep aynı döngünün içerisindesiniz.Sizden değişmenizi gerektiren ve bunu isteyen birileri var.Bu sese kulak verin.Kendinizde değişimi gerek görmüyorsunuz veya bunu boşverip geciktiriyorsunuz.Yaşadığınız bu deneyime musallat hali demek yanlış.Bunu varlıklar tarafından belirli zamanlarda tekrarlandırılcak bir uyarılma hali diye adlandırmanız en doğrusu.Bu yaşadığınız rahatsız edilme durumlarını, belirli zaman aralıklarında ve size tesir yönü kuvvetli olacak şekilde sık sık yaşayacaksınız emin olun.Ailenizde veya ceddinizde inanç veya enerji seviyesi yönünden çok yüksek insanlar bulunmuş olması muhtemel.Bu yaşadıklarınızdan asla korkmamalısınız.Bu varlıkları iyi ruhlu veya kötü ruhlu varlıklar olarak betimlemekte yanlıştır.Size asla zarar verici değiller çünkü amaçları bu değil.Bunlar görevlendirilmiş varlıklardır.Saygılarla.

• Beğendim
Tepkiler: AJA

Misstremotada

Banlı Kullanıcı
Cevabınızı henüz okudum ve dondum!
Şoktayım ve hatta ağlamak üzereyim!
Neredeyse son bir kaç yıldır hayatımı askıya aldım, gerçekleşmesini beklediğim bir takım olaylar, daha doğrusu tek bir olay yüzünden bir nevi yaşamayı erteledim, ve bu gerçekleşmesini beklediğim şey beni ve hayatımı tamamen köklü bir değişime uğratacak bir şey, fakat bu değişimin olması için gereken şeylere sahip olacak gücüm yok! Bu yüzden beklemekteyim, beklediğim şey tam olarak bir mucize diyebiliriz. Bu beklenti belki sahip olduğum anları çaldı, fakat ben bana çok daha güzel bir yaşam olarak geri dönüşüm yapacağına inandım, hala da inanıyorum. Ve evet iki yıldır hiçbir değişiklik olmadığının da farkındayım, beklediğim değişim hayatıma girmedi ve ben hala beklemekteyim değişebilmeyi ya da değiştirebilmeyi bir şeyleri.
Lütfen bana bu konu ile ilgili çok daha detaylı bir cevap yazın. Ne yapmalıyım? hayatımı hayatımı olumlu yönde etkileyeceğine inandığım o değişimi bekleyerek askıya almaya devam mı etmeliyim? yoksa bir şeyleri olduğu gibi kabullenip bu şekilde devam etmeye mi zorlayayım kendimi?
Büyük ihtimalle ikinci seçeneği önereceksiniz, fakat ben bununla nasıl başa çıkabilirim, değişim isteğini nasıl dizginlerim bilmiyorum...

memories

Kayıtlı Üye
Sorunuza bilgi ve deneyimlerim dahilinde verilmesi gereken cevabımı yazdım.Sayfa da yazılı olanlara ekleme yapmaya, düzeltmeye veya silmeye çalışmayın.O yaprağı kopartıp atın.Enerjinizi ve dolayısıyla zamanınızı boş işler peşinde tüketiyorsunuz.Bundan sonrası için verilecek cevablar için yetki sahibi değilim.Saygılarla.

ruhname

Kayıtlı Üye
Her olağınüstü vakayı cinlere ve musallata bağlamak doğru değil bence

Misstremotada

Banlı Kullanıcı
Canım neye isterse ona bağlarım, tatlım.

Peki bu varlıkların tam olarak ne olduklarını, ne için görevlendirildiklerini, ve neden uyarıldığımı da fikrinizce açıklığa kavuşturabilir misiniz?
Ve bunun olmaması için ne yapmam gerekiyor? çünkü bedenime düşüş anı öyle korkutucu idi ki, yaşadığım kötü günlerin ve acı dolu günlerin ve koca bir hiç olan günlerimin yansımasını gördüm. ve sürekli olarak bir şeylerin beni çektiğini hissetmeye devam ediyorum...

alin

Kayıtlı Üye
Canım neye isterse ona bağlarım, tatlım.
Sayın Misstremotada, canınızın istediğine inanabilir, dilediğiniz şeye bağlayabilirsiniz ancak sitemizde bu şekilde hitaplarla yazamazsınız. Özellikle ikili tartışma yaratacak tarzda yazmaktan da kaçınmalısınız. Ayrıca site kurallarımızı tüm üyeler okudu var sayarız. Arka arkaya mesaj atmak da kural dışıdır. Bundan sonra özen göstereceğinize inanıyoruz.

Bilginize...

Misstremotada

Banlı Kullanıcı
Öncelikle, kimseye belirli bir şekilde "hitap" edebilecek bir cümle kurmadım. Bilakis birileri bana ne yapmam gerektiğini veya düşündüğüm şeyin ne kadar saçma geldiğini söyleme cüretinde bulundu. Bu devam ettiği takdir'de elbette ki ben de, inançlarımın ve düşüncelerimin savunucusu olarak, düşüncelerimin kimse tarafından onay görmeye ihtiyacı olmadığını belirten bir cümle kurmaktan ve bunun kimseyi ilgilendiren bir tarafı olmadığını belirtmekten çekinmeyeceğim.
Her şeyi hakaret olarak algılamadan önce, ya da birilerini uyarma gereksinimi hissetmeden önce, tepkileşen davranışların bir etki altında kalmış olması gerektiği konusunu göz'den geçirmenizi, ve uyarılması gereken kişiyi buna göre değerlendirmenizi tavsiye ediyorum. Sizin de belirttiğiniz gibi "ikili tartışma yaratacak tarza yazmak" bunun olması için gerekli her şeyi, bana gayet sıradan olan ve hakaret içermeyen cümleyi kurduğum arkadaşın kendisi yapmıştı. Biraz daha objective olmanız bu konuda yararınıza olacaktır.

alin

Kayıtlı Üye
Site kurallarına uymak sizin göreviniz, bu kuralların devamlılığını sağlamak da bizim görevimizdir. Sizin tarzınız, özel hayatınızda dilediğiniz gibi olabilir, diğer sitelerde istediğiniz kadar tatlım dersiniz, ikili tartışmaya davet çıkarırsınız, bizi bağlamaz. Ancak bu sitenin kuralları, bu sitede üye olan herkesi ve bizi bağlar. Tatlım, ahbap, dostum vb. tarzı hitaplar, site kurallarımızda daha önce de hoş karşılanmadı, siz istiyorsunuz diye de bir şey değişmeyecek.. Beğenirsiniz, beğenmezsiniz. Biz kimseyi özel olarak ayırmaz ve herkese eşit mesafede dururuz, size yapılan her hangi bir yanlı hareket olursa da görmediğimiz yerde bildirirsiniz ve mutlaka el atarız. Hem yanlı olduğumuzu belirtip, hem yararımıza olan şeyin akıl göstericiliğini yaptığınız için de hala ikili tartışma devamı isteği gibi görünmektedir. http://www.gizlimabet.com/threads/21976 Buyrun site kurallarımız madde 1: "Site içinde şahıslara değil konulara yorum yapılacak". Dilediğiniz sitede bu şekilde davranabilirsiniz ancak tüm üyeler de dahil kimseyi buna itemezsiniz. Siz de dahil hangi üye olursa olsun, kural dışı davrandığında aynı yanıtı alacaktır. Özetle kişilere değil üyelere yorum yazınız kuralımızı hatırlatırız. Şahsi olarak sizi rahatsız eden üye olursa yönetime bildirmelisiniz. Konu ikili yazışma halini aldığı ve yeterli yanıt doyumuna ulaştığı için kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...