Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: kral süleymanın demonlarından Abracax

Rep Puanı : 28742
    Ettiği Teşekkür
    333
    1.411 mesaja 6.000 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    205

Standart kral süleymanın demonlarından Abracax

(Cehennemin kötü ruhlkarından Abracax)
    ———————————————— ———————————————— ————

bu kötü ruhun ismi, muhtemelen Abrasax'ın bir bozulmasıdır, Abraxas ya bir horoz veya bir aslanın başı, bir adamın vücudu, ve bacaklar için yılanlara sahip olan Gnostics'in bir Tanrısı.

Abrasax'ın, 365 topladığı Gnostic isminde Yunan mektupların sayısal değerleri, yılda günlerin sayısı. Bu, hem de isimde Yunan mektupların sayı değeridir, Mithras'tır, bu iki tanrının, bir olduğu spekülasyonu davet etmektedir.
    E.A. Wallis, Gnostic tanrısının hakkında şöye yazar: "Abrasax, 365i temsil etti. ve bir Pantheus, yani bütün-Tanrı olarak, o, (Phoebus) bir horozun başıyla muskalarda gözükür, veya (Ra veya Mithras) bir aslandan, bir adamın vücudu, ve onun bacakları, akreplerde bitiren yılanlardır, Agathodaimon'dan şöye yazar. Onun sağ elinde bir kulüp, veya bir harman dövenini kavrar, ve onun solunda, bir yuvarlak şey veya oval kalkan vardır"
    Tanrılara ortak olduğunu (Muskalar ve tılsımlar, p.-209), ve Hıristiyan yazarlar tarafından kötü ruhların durumuna azaltılması için putperest dinler ve kafir tarikatlarının Tanrıçaları. Gerçekten, kafir dinlerinin tanrıları, Hıristiyan kötü ruhlar için ilk kaynağı oluşturdu.

(Gnostic tanrısı Abraxas'ın iki örneği)

Ya kendin dikebilirsin ya da hiç kimse eline bir iğne bir iplik verebilirim dedi.. Tanrı

Yer
    İstanbul
    Rep Puanı : 76
    Ettiği Teşekkür
    0
    11 mesaja 19 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    39

Ya urum birşey sormak istiyorum... Bu varlıkların genel görünümleri mi bu şekildedir yoksa herkişide farklı görünümlere bürünebilirler... Çünkü bildiğim kadarıyla diğer alemlere gittiğimiz zaman gördüklerimiz bizim imajinelerimizle gerçekleşiyor kısacası düşünmemiz ile orda olmamız bir oluyor bu da öyle birşeymidir...??

Nolite Dare Sanctum Canibus Neque Mittatis Margaritas Vestras Ante Porcos, Ne Forte Conculcent Eas Pedibus Suis Et Conversi Disrumpant Vos...

Rep Puanı : 28742
    Ettiği Teşekkür
    333
    1.411 mesaja 6.000 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    205

bunlar kaynaklardan elde edilen veriler sonucu resamlar tarafından yapılan resimler. solomon keys lerde resim bulunmaz siğileri sembolleri yada basit tarifler bulunur. bu kitaplardaki çalışmaları yapan büyücüler daha ayrıntılı olarak açıklama yapar yada resmder. araştırmacılar ise bir çok kaynaktan elde edilen verileri toplayıp bu resim ve yorumları yaparlar.

aslında bu bahsedilen varlıkların hiç birinin görüntüsü yook gören kişiler bilinç altındakilere göre o varlıklara şekil veriyor bence bu resimler o varlığın pisşikolojik özelliklerin yaptıklarının sembolleri

Ya kendin dikebilirsin ya da hiç kimse eline bir iğne bir iplik verebilirim dedi.. Tanrı

Yer
    İstanbul
    Rep Puanı : 76
    Ettiği Teşekkür
    0
    11 mesaja 19 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    39

Hmm teşekkürler...

Nolite Dare Sanctum Canibus Neque Mittatis Margaritas Vestras Ante Porcos, Ne Forte Conculcent Eas Pedibus Suis Et Conversi Disrumpant Vos...

Yer
    istanbul
    Rep Puanı : 34
    Ettiği Teşekkür
    0
    3 mesaja 7 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    40

bazı gnostikler isa'yı dünyaya gönderenin abraxas olduğuna inanırlar.

$ lugh $

Rep Puanı : 23
    Ettiği Teşekkür
    0
    6 mesaja 8 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    38

urum görünüşlerinin olmadığına katılmıyorum eğer tasvir edilen bir şekli hiç bilmeden bir başkası görüyorsa bence bu o betimlemenin doğru olduğunu gösterir haksızmıyım..yani bilinç altımızdakilerle oluşturduğumuz şeyler evet ama bilmediğin birşeyi oluşturamazsın..ben bunu yaşadım öyle bir daemon olduğundan habersizken buna şahit oldum zamanım olduğu bir günde çizimlerini paylaşabilirim

Rep Puanı : 32
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    29

Suratı çok tatlıymış yüzüklerin efendisindeki varlığa benzettim ben Hz.Süleyman gerçek bir evliya..

Rep Puanı : 86
    Ettiği Teşekkür
    0
    5 mesaja 8 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    29

Alıntı gothness Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    urum görünüşlerinin olmadığına katılmıyorum eğer tasvir edilen bir şekli hiç bilmeden bir başkası görüyorsa bence bu o betimlemenin doğru olduğunu gösterir haksızmıyım..yani bilinç altımızdakilerle oluşturduğumuz şeyler evet ama bilmediğin birşeyi oluşturamazsın..ben bunu yaşadım öyle bir daemon olduğundan habersizken buna şahit oldum zamanım olduğu bir günde çizimlerini paylaşabilirim
    lütfen o çizimleri paylaşın, kara kalem çalışması ise çok merak ettim şimdiden.

Rep Puanı : -432
    Ettiği Teşekkür
    0
    7 mesaja 7 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

çokta çirkinmiş.

Rep Puanı : 20
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    29

cinlerin bu suliettte olduğunu düşünüyorum mantıklı bence

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)