Aşk için Şahmeran dua sı Hakkında Önemli

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

underworld20

Banlı Kullanıcı
Forumda arastırdım bende 2 gündür okuyorum günde 7 tane duada yanlışlık var dediler doğrusunu bu dediler bumu sizce

Allah’u la ilahe illa Hüvel Hayyu’l-Kayyum
Allah’u la ilalhe illa Hüve’l-Aliyyu’l-hakim
Allah’u la ilahe illa Hüve’s-Semiu’l-Alim
Allah’u la ilahe illa Hüve’r-Rahmanü’r-Rahim
Allah’u la ilahe illa hüve’l-Vahidu’l-Ehad
Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Ferdü’l-Varid
Allah’u la ilahe illa hüve Raufu’r-Rahim
Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Aziz’u’r-Rahim
Allah’u la ilahe illa hüve’z-Zahiru’l-Batın
Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Ahadu’s-Samed
Allah’u la ilahe illa hüve’l-Fettahu’l-Alim
Allah’u la ilahe illa Huve’l-Azizu’l-Alim
Allah’u la ilahe illa Huve’l-Hannanu’l-Mennanu’Deyyan
Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Kadiru’l-Kadir
Allah’u la ilahe illa Hüve’Rafiu’l-Alim
Allah’u la ilahe illa Hüve’r-Rabbü’l-Arş’il -Azim
Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Meliku’l-Kuddüs
Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Hakku’l-Mübin
Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Baisü’l-Varis
Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Esmau’l-Hüsna
Hüve’l-Hayy’u la ilahe illa Hu.Fed’uhü Muhlisine Lehü’d-diyn
Subhane Birahmetike ya Erhame’r-rahimin.
Ve’l-Hamdu-lillahi Rabbi’l-Alemin

birde şahmeran aşkına dememiz sakıncalıymış şahmeran geliyor siyah kıyafetli bir adam mış ne alaka dua okuyoz burda böyle bir şey mümkünmü gece yatarken değirmen sesleri falan geliyormus ben okuyorum 2 gündür ne yapayım okuyan falan varmı birde duanın doğrusu hangisi bu dua diye geçiyor okumak günahmı ben Müslümanım

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Verilen linkde 'Şahmeran duası'nın doğrusu bulunmaktadır. Bir zahmet linke bakıp okumalısınız. Aşağıda doğru olan dua şekli şudur:

Allahu la ilahe illa Hüvel Hayyul Kayyum.Allahula ilahe illa Huvel aliyul Hakim.
Allahu la ilahe illa huves Semiul Alim.Allahu la ilahe illa Huver Rahmanürrahim
Allahu la ilahe illa Huvel Vahidul Ehad.Allahu la ilahe illa Huvel Ferdül Varid.
Allahu la İlahe illa Huve Raufur Rahim.Allahu la ilahe illa Huvel Aziz’ur Rahim.
Allahu la ilahe illa huvez Zahirul Batınu.Allahu la ilahe illa Huvel Ahadus Samedu.
Allahu la ilahe illa Huvel Fetta’ul Alim.Allah’u la ilahe illa Huvel Aziz’ul Alim.
Allahu la illa Huvel Hannan’ul Mennan’ul Deyyan.Allahu la ilahe illa Huvel Kadir’ul Kahiru.
Alahu la ilahe illa Huver-Rafiul Alim.Allahu la ilahe illa Huver-Rabbül arş’il Azim.
Allahu la ilahe illa Huvel Melikul Kudüs.Allahu la ilahe illa Huvel Hamdul mubin.
Allahu la ilahe illa Huvel Bais’ul Varis.Allahu la ilahe illa Huvel Esmaul Hüsna.
Huvel Hayy’u la ilahe illa Huve Fadi’u MuhlisineLehuddiyn. Subhane birahmetike ya erhammerrahimin.Velhamdu-lillahi Rabbil alemin.

Diğer sorunuza gelirsek; Şahmeran bir mit yani efsanedir. Gerçekliğiyle ilgili herhangi bir kanıt bulunmamaktadır. 'Şahmeran aşkına' denilerek okunursa duanın vereceği etkinin artacağını veya tam tersi herhangi bir harfin dahi yanlış okunduğu-telaffuz edildiği durumlarda negatif etkileyeceği söylenir. Bu konuda şüpheleriniz varsa eğer sitemizde bulunan konuyla alakalı birçok uygulama ve dua mevcuttur. Farklı bir uygulamayı seçmenizi tavsiye ederim.

Konuyla alakalı diğer bilgileri merak ederseniz verdiğim linklerden ulaşabilirsiniz:

1.http://www.gizlimabet.com/threads/1096-Şahmneran-kimdir?highlight=şahmeran

2.http://www.gizlimabet.com/threads/17153-Şahmeran-Duasını-Okurken-Dikkat-edin!?highlight=şahmeran

3.http://www.gizlimabet.com/threads/116-Tüm-Dilekler-İçin-Şahmeran-Duası

Konuya yeterli cevap verildiği için kilitlenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...