kendimi iyi hissetmem için bir sebep var mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

4eversk88

Kayıtlı Üye
Her zaman olduğu gibi hep olduğu ve olacağı gibi zamanla her biri geçecek. Hiç biri unutulmayacak en ufak hatıra bile ama acısı hissedilmemeye başlayacak. Buda tecrübe olarak kalcak. Dualarınızın kabul olmamasına gelince bu dünyada imtihandayız unutmayın. İsyan etmemek lazım. Dahada iyileşecek belki herşey. Pozitif olun. Gerekirse aklınızda kalmasın bir bakım yaptırın :)

teşekkürler şinçeyank dediğin gibi isyan etmemek ve imtihan olduğunu unutmamak lazım sanırım içim rahat etsin diye de bakım yaptıracağım :)

alin

Kayıtlı Üye
Ben olayın kaynağıyla ilgilenmenizi öneririm. Bilinçaltı kodlarını ve hayatımızdaki yerlerini araştırmanızı öneririm. Bizi daha çocuk yaşlardan koruma amaçlı bilinçaltı verilerimiz, kimi dönemlerde ve durumlarda değiştirilmesi gerekmektedir.

Sizin durumunuzdan örnek vermek gerekirse,çocuk yaştan bir yerlerden kulak misafiri olduğumuz, erkeklerle ya da ilişkilerle ilgili bilgileri belirli yaşlardan sonra hayatınıza çekmiş olabilirsiniz. Örneğin; bir yere bir kez hırsız girsin, hiç girmeyen bir yerden daha çok girme ihtimali vardır. Birincisi, ilk çekimi yapan bizizdir, ikincisi artık bu durumu yaşamış ve normalleştirmişizdir ve biz bu durumu çekebilen kişiyizdir, bu durumu yaşamayandan daha sık çekebiliriz.

Biz bu kısırdöngüden kurtulmadıkça da devamı gelebilir. Şimdi mesele, yaşadığınızdan çok ilerisidir. Bu yaşadıklarınızı emin olun, hayata karşı daha güçlü olarak atlatacaksınız. Ama ya sonrası?

Güven (ilk başta kendinize) vb. olumlamaları yapmanızı öneririm. Bilinçaltı konularını okumanızı öneririm. Geçer mi, her şey geçiyor, mesele o durumdan öğrenebildiklerimiz ve ne kadar güçlendiğimizdir. Konuya bu tarafından bakabilmek için zor da olsa odağınızı bu durumdan çekebilmelisiniz. Yoksa siz karşınızdakine elinizden geldiğince sıkıntı bile verseniz, mesele bu olayda bitmez, benzer durumları çekmeye devam etmeniz olasıdır.

Sevgiyle...

zaferar

Kayıtlı Üye
Sevgili alin'e katiliyorum.Madem konu bu yone kaydi;"Bekliyorum ve suphelerimde yanilmiyorum "gibi bir ifade kullanmissiniz.Bilincaltiniza yerlesmis boyle bir kod olabilir mi acaba?
Her son bir baslangictir derler,harika baslangiclar dilerim:)

Osmanlı Torunu !

Banlı Kullanıcı
Dostuna fazla güvenme birgün düşmanın olabilir..

Allah hakkında hayırlı olanı sana nasip ve müesser eylesin.

AJA

Elit Üye
Aşk öyle bir şuursuzluktur ki ne tecrübe dinler, ne yorulmuş bir kalbi ne de bitmiş işkenceye dönmüş umutları.Ne kadar hüsrana uğradıysanız ve hatta uğrayacakta olsanız aşk hep sil baştan yaptıracak kadar güçlüdür.

Üzgünsünüz evet, bırakın canınız acısın..Aksi halde bu acıyı hafifletemezsiniz..

4eversk88

Kayıtlı Üye
Belki de dediğiniz gibi olmuş olabilir ama bu defa gerçekten hiç böyle birşey düşünmezdim,düşünmedim de böyle olabilir mi acaba diye çünkü en son düşüneceğim kişiydi bu hayatta düşünün hala bana inanması güç geliyor.Sadece hareketleri böyle düşünmeme sebebiyet verdi sordum yine beni inandırmaya kandırmaya devam etti ancak iyice garipleşmeye başlayınca bende telefonundan annem başlığı altında kayıt edilen ve gün içinde elli defa arandığı o numarayı alıp aradım o ana kadar hala içimde bir umut vardı ama malesef öyle olmadı.Bu durumda sanırım olayları ben değil olaylar beni çekiyor belki de standart bir kaderim falan vardır .

zaferar

Kayıtlı Üye
Standart kader?Aman dikkat ,kaderinizi boyle olusturmayin.:)(Kullandigimiz ifadeler ,beklentilerimiz olusturuyor ya kaderimizi.)Sadece davetiye herzaman opucuklu olmuyor.Hazir dumani ustundeyken,annenizle babanizin iliskisine,annenizin yorumlarina bir goz atin derim ben.

Sistem X

Banlı Kullanıcı
Keşke tek derdim sevgili sorunu olsaydı bence kendini iyi hisset..

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Dün hayatımın en kötü gününü geçirdim.Çünkü dün beni asla kırmayacak,incitmeyecek ve beni herkesten çok seven bir insanın beni aldattığını öğrendim.3 senedir tanıdığım ama 5 aydır sevgili olduğum adam meğer 6 yıllık başka bir ilişki daha sürdürüyormuş.içim yandığı için konuşacak kimse bulamadım,belki dedim mabet üyeleri bana söyleyecekleri bir kaç söz ile gönlümü ferahlatır.Şuan darmadağın olmuş durumdayım ve çok mutsuzum çünkü daha önce de böyle birşey yaşadım ve o bana bunu bile bile yaşattı.Beni asla üzmeyeceğine inanmıştım bir şekilde,çünkü gerçekten iyi niyetli ve temiz kalpli bir insandı.Allah'ım gerçekten içim çok acıyor bir kere daha bunu nasıl kaldıracağımı,buna nasıl dayanacağımı hiç bilmiyorum.İçim temizolduğu için böyle şeyleri hissediyorum ve sebepsiz bir şüpheye düşüyorum.Sonunda ise tersinin çıktığını hiç görmedim.Bu kadar çok severken buna nasıl katlanacağımı bile bilmiyorum üstelik ben bir açıklama beklememe rağmen ne telefonlarıma ne de mesajlarıma geri dönülmemesi ayrı bir incitti beni.İkinci defa böyle bir şey yaşamışken hem de ikisinde de bu kadar çok sevmişken başıma bunların gelmesi neden ? Ben her sevdiğim de beni bu kadar incitmeleri neden ve bunca olan şeyin üstüne kendimi iyi hissetmem için bir sebep var mı ? Kalbim acıyor...

Kendinden baska güzel bir sebep olabilirmi?? Beni terk edip gidenlere ben simdi gercekten tesekkür borcluyum.Cünki bana kendimi sevmemi sagladilar.Ve sende yakinda unutacaksin,o kisiye tesekkür edeceksin,Üzme kendini :nopity:

Vasilis1st

Kayıtlı Üye
İş
σπουδαστής (αμεÏ￾ικανικές μελέτες /4)
Bırak ya, o zaten seni gönül eğlendirme aracı olarak görüyormuş zaten. Dahada arayıp mesaj gönderip burnunu kaldırmanın lüzumu yok, böylelerine prim vermemeli. Bence sevinmelisin, böyle birinden kurtulduğun için.

4eversk88

Kayıtlı Üye
Kendimi artık daha iyi hissetmeye başladım sizin sayenizde.Bana destek olduğunuz için teşekkür ederim bu içimde bir yara olarak kalacak bunu tamamen asla unutmam inşallah herşey zamanla düzelir ve daha güzel olur sadece tek beklentim bu artık ..

serfiraz

Kayıtlı Üye
Seven insanin birseyler icin ugrasmasi ispat etmesi lazim.sen dogru bir insansan karsina cikan egri bugru yollarin seni uzmesine izin verme.gule Güle gitsin gidiyorsa...sevseydi gercekten askini ispat ederdi kacmazdi boyle.sen dogru olduktan sonra isteyen istwdigini yapsin herkes kendine eder...

4eversk88

Kayıtlı Üye
Evet haklısın zaten ben bazı şeyleri ispat etmeseydim eğer daha hala bana yalan söylemeye devam edecekti bu kadar kandırmacanın ve yalan dolu bir sevginin içinde bulunmak çok zor birşeymiş onu anladım .İnsanların yalan söylemekte ve rol yapmakta nasıl profesyonel olduğunu anladım ve bunu yaparken sadece kendilerini düşünüp vicdan denen şeyden ne kadar yoksun olduklarını gördüm daha düne kadar diğer kandırdığı kıza üzülürken bugün herkes hakettiğini bulmuş diye düşündüm böyle yaşanması gerekiyormuş ki böyle oldu ama bu herşeyin bu şekilde biteceği anlamına gelmiyor :) zamana bıraktım herşeyi .

serfiraz

Kayıtlı Üye
Sunu anladım ki hayatta kolay elde edilen kolayca harcanip kaybediliyor ama zor.olan seyler.daha kiymetli oliyor bence

4eversk88

Kayıtlı Üye
Bende keşke 3 sene boyunca hayır dediğim gibi son 5 aydada hayır demeye devam etseymişim . Hem bu kadar üzülmez hem de dürüst insanların hala var olduğuna inancımı yitirmemiş olurdum.Ama keşke demekle de düzelmiyor maalesef.Allah yukarıda görüyor herşeyi bakalım gerçekten kalp kıran cezasını bulacak mı ?

guneş4

Kayıtlı Üye
Beğendiğimiz bedenlere hayalimizdeki ruhları koyup aşk sanıyoruz bazen ya da insanın doğası gereği zor olanı seviyor tek bir insanı da ne yazık ki hayatın merkezi yapabiliyor yanlış olsa da. Farklı kişilikler tanıdıkça pamuk kalpli insanlara rastladıkça iyileşmek ve unutmak o derece kolay olur diye düşünüyorum çünkü haliyle insan sevilmek ve sevmek istiyor :)

focus

Kayıtlı Üye
seni üzmek istemem ama bu adam dürüst biri değil günümüz erkekleri hep başka değişikliğe ihtiyaç duyuyor unutmasınlarki hala incinecek üzülecek kadınlar tükenmedi dürüst olmadıkları gibi karşısındaki kadınıda eğri görme eğilimleri var bende senin gibi incindim üzülme demesi burdan kolay ama sana zor elbet zaman herşeyin ilacı atlatacaksın.

bu nasıl bir mantık.
bu nasıl bir bakış açısı anlamakta güçlük yaşamaktayım.

bu durumu yaşayan hanımefendiye şunu söyleyebilirim ya daha kötü bir durum yaşasaydınız. yani adam sizi borçlandırsaydı vb.. durumları yaşasaydınız. bence asalak bir ruh emiciden kurtulmuşsunuz şükredin.

yaşam tarzınızı mutlaka kontrol edin bir yerde hata yapıyor oldugunuzdan kararsız bir hayat duruşunuzdan dolayı bu duruma düşme ihtimaliniz yüksek, ama size sevgi ve saygısını verecek bir erkek mutlaka vardır ve karşınıza çıkacaktır, sadece seçiciliği ve iç güdülerinizi biraz ön plana çıkartın, çünkü kadınlar erkeklere bir lütuftur (tabi anlayanlar ve farkına varanlara) paylaşmayı ve samimiyeti dürüstlükle birleştirebilen biri yaşamınıza renk getirir inşallah.

umut her zaman vardır.

saglıcakla ve ışıkla

alin

Kayıtlı Üye
Konu yeterli yanıt doyumuna ulaştığından kilit.

Sevgiyle...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...