kendimi iyi hissetmem için bir sebep var mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

4eversk88

Kayıtlı Üye
Dün hayatımın en kötü gününü geçirdim.Çünkü dün beni asla kırmayacak,incitmeyecek ve beni herkesten çok seven bir insanın beni aldattığını öğrendim.3 senedir tanıdığım ama 5 aydır sevgili olduğum adam meğer 6 yıllık başka bir ilişki daha sürdürüyormuş.içim yandığı için konuşacak kimse bulamadım,belki dedim mabet üyeleri bana söyleyecekleri bir kaç söz ile gönlümü ferahlatır.Şuan darmadağın olmuş durumdayım ve çok mutsuzum çünkü daha önce de böyle birşey yaşadım ve o bana bunu bile bile yaşattı.Beni asla üzmeyeceğine inanmıştım bir şekilde,çünkü gerçekten iyi niyetli ve temiz kalpli bir insandı.Allah'ım gerçekten içim çok acıyor bir kere daha bunu nasıl kaldıracağımı,buna nasıl dayanacağımı hiç bilmiyorum.İçim temizolduğu için böyle şeyleri hissediyorum ve sebepsiz bir şüpheye düşüyorum.Sonunda ise tersinin çıktığını hiç görmedim.Bu kadar çok severken buna nasıl katlanacağımı bile bilmiyorum üstelik ben bir açıklama beklememe rağmen ne telefonlarıma ne de mesajlarıma geri dönülmemesi ayrı bir incitti beni.İkinci defa böyle bir şey yaşamışken hem de ikisinde de bu kadar çok sevmişken başıma bunların gelmesi neden ? Ben her sevdiğim de beni bu kadar incitmeleri neden ve bunca olan şeyin üstüne kendimi iyi hissetmem için bir sebep var mı ? Kalbim acıyor...

diyego33

Kayıtlı Üye
ewet geçmiş olsun hayat böyle aldatıcıdır güvenebileceğiniz birini bulun

kiybele75

Kayıtlı Üye
seni üzmek istemem ama bu adam dürüst biri değil günümüz erkekleri hep başka değişikliğe ihtiyaç duyuyor unutmasınlarki hala incinecek üzülecek kadınlar tükenmedi dürüst olmadıkları gibi karşısındaki kadınıda eğri görme eğilimleri var bende senin gibi incindim üzülme demesi burdan kolay ama sana zor elbet zaman herşeyin ilacı atlatacaksın.

4eversk88

Kayıtlı Üye
3 sene boyunca tanıyamamak ve inanmak çok yoruyormuş insanı,bir şekilde kendimi toplayacağımı biliyorum ama keşke bu kadar çok sevmeseydim .

kodi

Kayıtlı Üye
Bunun nasıl bir şey olduğunu çok iyi anlıyorum, çocukluğumdan beri gördüğüm ve bizzat yaşadığım şeydir bu.
Ama bir de iyi yanından bakın, bu insanla evlenmiş olabilirdiniz, çocuklarınız olabilrdi, bu durumu işte o zaman yaşasaydınız her şey çok daha kötü olurdu. Size zarar verecek bir insandan kurtulmanız güzel olmuş bir nevi. Üzülmeyin demek nafile, fakat elden başka bir şey gelmez. Şunu da unutmayın, bir kapı kapanır daha güzel bir kapı açılır. Hayata bu şekilde bakarsanız inanın her şey daha güzel olur.
İlerde, belki de çok yakın bir zaman içinde olacak olan bu güzel şeyleri görebileceksiniz, çünkü yaşıyorsunuz, işte bence bu kendinizi iyi hissetmeniz için iyi bir sebeptir.

01anavarza

Banlı Kullanıcı
tamam senin durumun gerçekten zor ama senden kötüleri de mesela ben.Bir kişiyi herşey den çok seversin madde olarak hem de çok yakınsın dır ama 2 kelime bile konuşmuşluğun yoktur.Üstelik o kişinin başkalarıyla yaptıklarını görürsün.Şimdiden geçmiş olsun sizin içinizde benim ki gibi yanıyor olmalı.Maalesef her şeyin bir çözümü olabilir ama aşkın çözümü yoktur.Sizin yüreğinize su serpmek isterdim ama dost acı söyler.

EKVATOR

Kayıtlı Üye
Bırak üzülme onun için değmez. Bırak o seni kaybettiği için üzülsün.

vermud

Kayıtlı Üye
Zamanla hafifleyecek acın şimdilik çok hırpalanmadan atlatmaya bak bu dönemi.
Bir de herkesin herseyi yapabilceğini unutma , ona çok güvenerek duygularını salan sensin.
Derin bir nefes al ve kendini ona inandıgın için affet.

Her işte bir hayır vardır eninde sonunda göreceksn bunu.

janet

Kayıtlı Üye
"Yaradan dağına göre kar verir" derdi rahmetli babannem. Geçecek. Bir süre kimseye güvenmeyeceksin, ama zaman herşeyi iyileştirir. Şu an çok taze ve canın acıyor. Bu acılar seni olgunlaştıracak. Hayatının geri kalanında da yanında nasıl biri olmasını istediğini şekillendireceksin aklında. Şu kişiyi ve ya bu kişiyi değil de, şu ve ya bu karakterde olmasını isteyeceksin. Tüm bu süreci atlattığın zaman belki de doğru insan gelecek.
Aslında bu gibi tecrubeler daha sonra hayatımızda asl olan kişinin kıymetini bilmek için yaşandığına inanıyorum...

4eversk88

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ederim beni teskin etmek için söylediğiniz sözlere.Ne zaman geçer bilmiyorum ama dayanmaya çalışacağım.

repece

Kayıtlı Üye
Aslında kimseye sonsuz güvenmemek lazım mutlaka bir gider payı bırakmak lazım en azından bu tür şeyler yaşandığında bu denli yıkılmamak adına.

xalpx

Kayıtlı Üye
Hayatının şimdiye kadar olan kısmının en kötü zamanını geçirdin :) kalbine üzüntünün işlemesine izin verme sakın.Bütün bu olanlar için sadece biraz zamana ihtiyacın var benzer bir olayın bende içerisindeyim kendimi boşlukta gibi hissediyorum ama kendime vakit ayırıyorum sürekli bişeyler okuyup kafamı meşgul ediyorum çok bunalırsam dışarı çıkıp yürüyorum.İnsanın böyle kötü zamanları için kenarda köşede birkaç özel müzik albümü,romanı,filmleri olmalı sırf bu zor zamanlarda bunlarla oyalanıyorum.İnsanlar gerçekten acımasız yıllar geçsede tanıyamıyorsun her şerde bir hayır vardır diyorum ve bir sonraki ilişki için bir provaydı bundan sonrakinde dahada mutlu oluruz diye kendimi avutuyorum sende öyle yap inadına gülümse :)

4eversk88

Kayıtlı Üye
Ben her prova yaptığım da hep daha kötüsü çıktı karşıma şimdi mutlu olacağıma dair hiç inancım kalmadı gerçekten ne dışarı çıkıp yürümek,ne kitap okumak ne de müzik dinlemek gelmiyor içimden dokunsalar ağlayacağım sürekli o yüzden dışarı çıkmak sanırım pek bana göre değil bu aralar bir sonra ki aşk konusuna gelince de artık hiç öyle birşey istemiyorum ve düşünmüyorum bir kez daha yaralanırsam bunu kaldıramam sanırım ... Ama yine de teşekkür ederim sözlerin için elimden geleni yapacağım :)) biri sanki büyü yaptı bana gibi hissediyorum ..

memories

Kayıtlı Üye
Bu kadar çok severken buna nasıl katlanacağımı bile bilmiyorum üstelik ben bir açıklama beklememe rağmen ne telefonlarıma ne de mesajlarıma geri dönülmemesi ayrı bir incitti beni.

Size anlayacağınız şekilde bir cevap vermiş ama siz anlamak değil kabullenememe durumunda kalmışsınız.6 yıllık ilişkisi olduğu bir kadın olup onunla beraber olmayı tercih ettiyse bu ilişkiye saygı duymalısınız.O kişiye olmasa da, 6 yıllık sevgilisi için buna değer bence.

4eversk88

Kayıtlı Üye
mesajlarım yalvaran değil de daha çok sebebini soran nitelikteydi sevgili memories ve eğer 6 yıllık sevgilisini aldattıysa bence hiçbir şeye değmezmiş üstelik defalarca bu sebepten şüphelendiğimi dile getirip ayrılmak istediğimde sakat ayağıyla yollarda peşimden koşup yalvarması benim değil de onun ilişkisine saygı duymadığı anlamına geliyor..Onunla beraber olmayı tercih etme kısmına gelince ise hayır şuan onunla da beraber değil ..ve üstelik sevgilisi eğer bana erkektir yapar diyebiliyorsa o herşeyi haketmiştir,kabullenmiştir.Ben değil ..

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Kimsenin hakkı kimsede kalmaz. Bunu unutmayın. Allaha havale edin. Böyle olgunlaşmamış insanlarla her daim karşılaşacağız hepimiz. Emin olun sizin durumunuzda olan milyonlarca insan var. Unutun düşünmeyin demek doğru olmaz çünkü bu tür şeyler geçiştirilmeye çalışarak geçmez. Sizi haketseydi onurlu biri olsaydı yanınızda olmayı hakedebilirdi. Biri gider biri gelir diye boşuna dememişler. Üzüleceksiniz tabiki ama belirli bir süre. En fazla canınızı yakacak bir haftalık bir süreç sonrası alışma evresi hemen hemen bir ayın sonunda soğunmuş olacak. Sonrası ise rahatlama ve yeni başlangıçlara hazır olma. Panik duygusuna kapılmayın. Dileklerinizi bir kağıda yazın her ayrıntısıyla ve bir kez okuyun ardından kağıdı katlayıp akarsuya atın. Ve oldu bilin olmuş gibi mutlu olun. Majikal işlemler yapmak istiyorsunuz diğer konularınızdan biliyorum ama uzmanlık yoksa sadece dua edin. Herşeyi dahada kötüleştirebilirsiniz. Dua edin dilek dileyin ve olmuş gibi rahat olun. Bir kapı kapanırsa başka bir kapı açılır. :)

4eversk88

Kayıtlı Üye
bugün biraz daha iyi hissederek başladım aslında ama gözümde günler büyüyor sanırım hepsi bu,her fırsatta dua ediyorum ama bugüne kadar neden kabul olmadığını bir türlü anlayamıyorum açıkçası.Sanki kendimi görünmez gibi hissediyorum bazen ya da kime söyleseme bence senin üstüne büyü gibi birşey var diyorlar bilmiyorum artık neye inanacağımı şaşırdım.Pozitif olabilmek için herşeyimi verirdim ama bu kırgınlıkla maalesef şuan da olamıyorum ama tabiki daha herşey çok taze olduğu için böyle hissediyorum belki gün gelecek buna da gülüp geçeceğim..

memories

Kayıtlı Üye
mesajlarım yalvaran değil de daha çok sebebini soran nitelikteydi sevgili memories ve eğer 6 yıllık sevgilisini aldattıysa bence hiçbir şeye değmezmiş üstelik defalarca bu sebepten şüphelendiğimi dile getirip ayrılmak istediğimde sakat ayağıyla yollarda peşimden koşup yalvarması benim değil de onun ilişkisine saygı duymadığı anlamına geliyor..Onunla beraber olmayı tercih etme kısmına gelince ise hayır şuan onunla da beraber değil ..ve üstelik sevgilisi eğer bana erkektir yapar diyebiliyorsa o herşeyi haketmiştir,kabullenmiştir.Ben değil ..

İnsan hata yapabilir.Bir anlık kızgınlık veya ilişki zedelenmesi durumunda yakın gördüğü veya hoşlandığı bir insana yönelebilir.Sonra hata yaptığının farkına varıp, pişmanlık duygusuyla eski sevgilisine dönebilir.Ben mevzuyu bu yönden ele almıştım.Eğer o insandan yine ayrıldıysa sebebi olmalı.6 yıllık bir ilişkiden bahsetmeseydiniz bu şekilde cevap yazmazdım.Eğer 6 yıllık süreç bu şekilde gel-gitlerle doluysa bunu 6 yıllık bir ilişki olarak belirtmeniz hata zaten.Bu durumda, hakkında fikir sürmeye gereği olmayan bir insan olduğu ortaya çıkıyor.5 ay çok uzun bir müddet değil bir insanı tanımak için,bir kadının erkeğe verdiği 6 yıl ise bambaşka.. Buna dikkat çekmek istemiştim.Saygılarla.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Her zaman olduğu gibi hep olduğu ve olacağı gibi zamanla her biri geçecek. Hiç biri unutulmayacak en ufak hatıra bile ama acısı hissedilmemeye başlayacak. Buda tecrübe olarak kalcak. Dualarınızın kabul olmamasına gelince bu dünyada imtihandayız unutmayın. İsyan etmemek lazım. Dahada iyileşecek belki herşey. Pozitif olun. Gerekirse aklınızda kalmasın bir bakım yaptırın :)

4eversk88

Kayıtlı Üye
tabi ki öyle ama benim de 3 yılım beraber geçti bu insanla kızdığım nokta bu 3 yıl boyunca mı git gel yaşadı ilişkisin de de o 3 yıl boyunca bana yalvardı ve her redettiğim de ağladı .Bilmiyorum belki benim yaşadıklarımı bilseydiniz siz de bana hak verebilirdiniz çünkü bu kadar yalan söyleyebilen bir insan bilemiyorum aklım almıyor 3 sene hiç vazgeçmeden aynı kararlılık ile hergün beni sevdiğini söyleyip asla vazgeçmeyeceğini dile getirmesi ve sonun da benim inanmam ve bana değer verdiğini düşünmem sanırım artık hatadan ziyade kandırılmış olma hissi uyandırıyor bende .o 3 senenin 5 ayı sevgili olduk ama öyle boş bir sevgi değildi inanın bana yoksa bu kadar kendimi bırakacak bir insan değilim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...