Sivilce, siğil, çil ve ben sorunları için Su jok.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Kendi kendine onarım serisi….

Su jok terapide her dış sorunun kaynağı iç organlarla ilişkilidir. Eğer organlarınızda bir enerji sorunu var ise, bu sorunu size bildirmek için dıştan bir uyarı gönderir. Sivilce, ben, çil siğil bu sorunları aslında sizin akciğer ve kalınbağırsağınızda bir sorun var dememin, beden için bir yoludur.

Su jok ying ve yang dengesini düzeltme üzerine kuruludur. Yin yang teorileri ile çalışır. Karaciğer ve kalınbağırsak bir ying yangdır. Birinde oluşan bir sorun diğerini de etkilemeye başlar ve yin yang dengesi bozulur. Bu bozukluğun belirtileri de kendini deri de gösterir.

Şu jok terapide hem sorunlu yer hem de iç organlar aynı anda tamir edilmelidir. 6 element teorisi ile çalışır. 6 element teorisi birkaç yazı ile anlatılamayacağı için bu terapi yönteminden bahsedemeyeceğim. Bu yöntem tohum terapi ve su jok böcek sistemi ile çalışmaktadır.

Her bir parmağımız bir bedeni taşır. Bu yüzden başparmak hariç aşağıdaki yöntemi 4 parmağınıza da uygulayınız. Sağlak iseniz sol elinize, solak iseniz sağ elinize yapınız.

Bir plaster, karabuğday tohumu ya da hardal tohumu kullanacağız. Resimde görülen yerlere denk gelecek şekilde plastere tohumları diziniz, daha sonra yara bandı ile bantlar gibi, yapıştırınız. 12 saat boyunca tohumlar orada kalsın. 12 saati asla geçemez, 8 saat,9 saat olabilir ama asla 12 saat 20 dakika olamaz. Bu çalışmaya 48 saat atlayarak 18 gün yapınız. Yani yapmadığınız günleri de sayarsak 36 gün eder. Şifa olsun.

Sevgi ve ışıkla
Yazan: Urum

Piraldyne

Kayıtlı Üye
İş
liseLi .)
Bugün başladım sayın urum başarılı olacağınada inanıyorum deneyimlerimi sizlerle paylaşıcam , birkaç sorumda olucak ; ilk 12 saatten sonra cildimde gözle görülür birşeyler değişebilirmi ne zaman o etkiyi görebiliriz ? bu uygulama bitip başarılı olunduğunda birdaha sivilce çıkma ihtimali varmıdır ?

Mahrusa

Kayıtlı Üye
Peki kalbin yeri yok mu parmaklarımızda. Bende de sonradan ben oluştu kalp yakınlarında. Ama sadece akciğer ve bağırsak demişsiniz illa bunlarla mı ilgilidir ? Geçmesi için ne yapmalıyım?

AJA

Elit Üye
Sanırım yanlış anlamışsınız. Benlerin, siğillerın, çillerin oluşumunun nedeni bağırsak yada akciğerde ki sorunlar olduğundan. Resimde ki noktalara uygulanmasının sebebi de bu.Yukarıda gösterildiği gibi uygulamanız gerekiyor,benin yada siğilin nerde olduğunun önemi yok.

candokia

Kayıtlı Üye
bende çil im var belki böyle bir şey yapabilirim ama çillerim den de çok şikayetçi değilim aslında :willy_nilly:

asterix

Kayıtlı Üye
Vitiligoda su jok yararlı olurmu ?

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Yabancı bir kaynakta cilt renginin karaciğer tarafından kontrol edildiğini okudum.Aslında buda bir cilt problemi ama yukarıda da görüldüğü gibi sedef vs gibi şeylerde akciğer üzerinde çalışılıyor.Pek anlamadım.
Ayrıca yine urum abinin size bir tarif verdiğini de hatırlıyorum cevizle yapılıyordu sanırım.

Color of the skin is controlled by the Liver, according to energy concepts of SuJok.
If a persons skin is getting blueish mean wind energy in the body is excess, and the organs affected are Lungs and Large intestine<according to new research by the founder Prof.Park>.
But if any part of the body is getting red, inflamed, having red spots, rashes, pimples means heat energy is responsible, the skin may be crusty, or fluid may ooze from it and in this case Heart and Small intestine are somehow affected.
Likewise, if the skin color is yellowish means there is an excess energy of humidity and the meridians/organs responsible are Spleen and Stomach.
Similarly, if skin is of pale(white) color means tissues, cells, organs are having excess energy of dryness, and affected organs are Kidney and Urinary bladder<according to new research>.
But if skin color is getting black means excess of coldness energy and the affected organs are Liver and Gall bladder.
BUT in all the cases dominant energy is being controlled by the Liver<in some cases Lungs are also responsible>. If someone understands the energy concepts of above, for such a practitioner,person skin problem can be controlled, cure, overcome, even Regeneration of the skin is also possible

Burada cildin farklı renklerine göre hangi tür enerjilerden etkilendiği yazıyor sanırım.Az çok çıkarabildim, belki kafanızda bir fikir oluşturabilir.