Duam Neden Kabul Olmuyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kiybele75

Kayıtlı Üye
Sevgili forum arkadaşlarım, parapsikolojiyle çok ilgilendiğim halde benimde tıkandığım konu var. Çok istediğim bir konuda duam olmuyor. Etmediğim dua terkip kalmadı. Niyetimin olması için keskin dua terkip bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

ruhname

Kayıtlı Üye
Duanın ne olduğuna ve gerçekten Hulusi kalp ile duayı yapıp yapmadığına bağlıdır kabul olmaması yâda hakkında hayırlısı her neyse odur.

kiybele75

Kayıtlı Üye
Duanın ne olduğuna ve gerçekten hulusi kalp ile duayı yapıp yapmadığına bağlıdır kabul olmaması yada hakkında hayırlısı herneyse odur.

Sağ ol Ruhname, ama bu benim için önemli ciddi bir haksızlığa uğradım. Bu üzüntü beni yedi bitirdi. Bunun için etmediğim dua tertip kalmadı. Bir yerde hata var. Bazen de düşünüyorum edip tevekkül mü etmiyorum? Rahat olsam gerçekleşir mi diye düşünüyorum. Bana yapılan haksızlık üstümde yük, canım acıyor. Buradan bilgi talebim var. Yardımcı bilen arkadaşlardan tavsiye almak istiyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
sağol ruhname ama bu benim için önemli ciddi bir haksızlığa uğradım bu üzüntü beni yedi bitirdi bunun için etmediğim dua tertip kalmadı bir yerde hata var bazende düşünüyorum edip tevekkilmi etmiyorum rahat olsam gerçekleşirmi diye düşünüyorum bana yapılan haksızlık üstümde yük canım acıyor burdan bilgi talebim var yardımcı bilen arkadaşlardan tavsiye almak istiyorum.

İnanarak etmediğiniz olabilir.Yaratıcıya İnanarak ve isteyerek edilen dualar kabul olur.Duayı ederken rahat olmanız lazım. Ve gerçekleşeceğine inanmanız lazım . :) Daha fazla bir şey denmez çünkü size bağlı kabul olması . :)

treworax

Kayıtlı Üye
Bu anlattığın olay bana bir hikayeyi hatırlattı ;

"Çocukken her akşam yatmadan önce ve aklıma geldiği her an Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim.Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım.Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim."
Al Capone

Cyber_V

Kayıtlı Üye
çekim yasası aslında herşey bundan ibaret..Allahtan istemeyi ve evrenden istemeyi bileceksin hepsi bu git oku araşatır biraz çekim yasasını daha iyi anlıyacaksın.

kiybele75

Kayıtlı Üye
cyber inan siprütüel yasalardan havasa kadar herşeyi denedim kimi insanın dileği hızla gerçekleşiyor okuyorum forumlarda o kadar kin doluyumki tek buna yoruyorum vazgeçme tevekkil etsem olacak duam uyuyamıyorum üzüntüden çok gerginim iyi insanım neden bu başıma geldi deyip duruyorum kötülük için değil istediğim bunaldım açıkçası.

Bu anlattığın olay bana bir hikayeyi hatırlattı ;

"Çocukken her akşam yatmadan önce ve aklıma geldiği her an Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim.Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım.Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim."
Al Capone

güzelmiş hikayen acının zehri panzehir o zaman :)

Cyber_V

Kayıtlı Üye
yukarıdaki vermiyorsa emin ol senin iyiliğin içindir daha fazla isteyip aynı şeyleri tekrarlamana gerek yok olmuyosa olmuyodur.Bu durumda allaha isyan etmeyip sakin kalman lazım başka şeyler iste neden duamı kabul etmiyorsun de kabul olmamamasının nedenini sor

albus

Kayıtlı Üye
Bütün dualar kabul olur. Hepsi.
Bunu çok iyi açıklayabilirim ancak şu an başka işlerim var, yoğunum.
Bknz; Sözler, 23. Söz
Mektubat 24.Mektubun 1.Zeyli
Mektubat 23. Mektup

patrick

Kayıtlı Üye
Bir de şöyle düşünün belki de ''hayır'' cevabını aldınız. İnsanı genellikle hayal kırıklığına uğratsa da bu da bir geri dönüş şeklidir. Eskiler hep şöyle dua eder ''hakkımda hayırlısı ne ise o olsun''. Bir de böyle deneyin derim. :)

zaferar

Kayıtlı Üye
Dikkat ederseniz ,isteginize degil olmayisina odaklisiniz.Odaklandiginiz sey hayatinizda olmaya devam ediyor ayrica duydugunuz kin enerjinizi dusurmekte.Iyi ki dua ediyorsunuz daha fazlasini yasaminiza cekmekten sizi o dualar koruyor olabilir."Haksizliga ugradim"diyorsunuz ,asil haksizligi sizckendinize yapiyorsunuz.Once affedin ,sonra da gerginligi atin ve birakin olsun.:)

kiybele75

Kayıtlı Üye
Bütün dualar kabul olur. Hepsi.
Bunu çok iyi açıklayabilirim ancak şu an başka işlerim var, yoğunum.
Bknz; Sözler, 23. Söz
Mektubat 24.Mektubun 1.Zeyli
Mektubat 23. Mektup
albus böyle bir sevaba girersen çok mutlu olurum konuyu açarsan müsait olduğun zaman açıklarsan bende faydalanırım

Dikkat ederseniz ,isteginize degil olmayisina odaklisiniz.Odaklandiginiz sey hayatinizda olmaya devam ediyor ayrica duydugunuz kin enerjinizi dusurmekte.Iyi ki dua ediyorsunuz daha fazlasini yasaminiza cekmekten sizi o dualar koruyor olabilir."Haksizliga ugradim"diyorsunuz ,asil haksizligi sizckendinize yapiyorsunuz.Once affedin ,sonra da gerginligi atin ve birakin olsun.:)
sağol zaferar çok mantıklı çok uğraştım duamın olması için

codzombi

Kayıtlı Üye
Konuyu açan arkadaş , duam neden kabul olmuyor diye düşündüğünüz an iş bitmiştir . Neden derseniz , Allah'ı sorgulamış olursunuz neden duamı kabul etmiyor diye bu ters etki yaratır . İslam da , teslimiyet önemlidir. Allah isterse kabul eder, istemezse kabul etmez. Hayırlısı olan neyse o olur . Her işte de bir hayır vardır. Belki de senin hayırlısı budur. Dua ederken özellikle "benim için hayırlısı ne ise o olsun" diye sonlandır dualarını .

kiybele75

Kayıtlı Üye
hala inancım var ben allahın adaletine güveniyorum tabiki hayırlısı codzombi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...