Psişik Yetenekler Hakkında;

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rabia654

Kayıtlı Üye
merhaba sizide birsürü konular açarak rahatsız ediyorum , kusura bakmayın ama bir şey danışmak istiyorum. Bende durugörü ve telepati yeteği var. Ve ben bu yeteneklerimi esmalarla geliştirmek istiyorum. Mesela her şeyden haberdar olmak istiyorum. Bunlada kalmak istemiyorum. değişik biri olmak istiyorum. İnsanlara kendimi sevdirmek, sözümü dinletmek, saygıdeğer biri olmak istiyorum. Ama varlıklala iletişime geçmek istemem tabi. Anlıyacağınız ben bu yeteneklerimi nasıl geliştireceğimi bilemiyorum. Sizide sıkıntılarımla çom meşgul ettim, affola. Yardımlarınızı esirgemezseniz, size minnettar kalıcağım....

treworax

Kayıtlı Üye
Durugörü yeteneğini geliştirmen için sitede bir çok konu var,onları uygulayarak geliştirebilirsin.Telepati için Zener kartlarını öneririm,arkadaşlarınla da yapabilirsin.Telepati ve durugörü için Esma'lardan daha kolay yollar var,yani onlarla da yapılabilir ama daha kolay yolları var.

Değişik biri olmak için entel konularla ilgilenmen ve birazda özgüvene sahip olman yeterlidir.İnsanlara kendini sevdirmek için büyü de yapabilirsin ama insanların hoşlarına gidecek davranışlar yaparsan daha etkili ve daha kalıcı olur.Sözünü dinletmek için "konuşma" ve "etkileme" sanatları üzerine kitaplar okuyabilirsin.Saygıdeğer biri olmak için,olgun tavırlar sergileyip daha ağır başlı hareket edebilirsin.
Ama bu başarıyı illa okült konularla elde etmek istiyorsan "Havâss" ve "Doğu Maji Uygulamaları" başlıklarına bakabilirsin,,,

rabia654

Kayıtlı Üye
Havas işine girmek istemiyorum. Yaşım daha genç. Böyle konularla kafayı yemek istemem. Ben Ya Alim ve Ya Batin esmalarının durugörü için işe yaradığını duydum. Ne dersiniz? Esmalar hakkında bilginiz var mı?

treworax

Kayıtlı Üye
Havas işine girmek istemiyorum. Yaşım daha genç. Böyle konularla kafayı yemek istemem. Ben Ya Alim ve Ya Batin esmalarının durugörü için işe yaradığını duydum. Ne dersiniz? Esmalar hakkında bilginiz var mı?

Yanlışın var,böyle konular insana kafayı yedirtmez,insanın farkındalığını arttırır,insana yeni perspektifler ve yeni fikirler kazandırır ama istemiyorsan seni zorlayacak değilim.

Evet söylediğin Esma'lar işine yarayacak Esma'lardan bazıları.Senin için diğer Esma'ları da yazıyorum ;

El Alim (150) ; Ölü diri,küçük büyük her şeyi en ufak ayrıntısına kadar hakkıyla bilen
El Basir (302) ; Gece gündüz farketmeksizin,her şeyi ve her hareketi en ince ayrıntısına kadar gören
El Habir (812) ; Olan,olacak ve olmakta olan her şeyi bilen ve haberdar olan
Er Rakib (312) ; Bütün her şeyi gören ve gözeten,kendisinden bir bir şey gizli olmayan
Eş Şehid (319) ; Kendisinden hiçbir şey gizli olmayan,her yerde hazır ve nazır olan,her yapılanı gören,hiçbir şey unutmayan ve bütün şeyler ilminde hazır olan
El Batın (62) ; Her şeyin iç yüzünden haberdar olan,gizli,varlığı her şeyden gizli olan her şeyi bilen buna rağmen varlığı kesinlikle yarattıklarıyla bilinen

Bu yazdıklarım,senin işine yarayabileğini düşündüğüm Esmalar.Duruişiti ile ilgili bir Esma var,belki işine yarar diye onuda yazıyorum ;

Es Semi'u (180) ; Gizli açık,büyük küçük,yüksek alçak her şeyin bütün seslerini ve hareketlerini duyan,her sesi,her yalvarışı ve yakarışı dinleyip işiten.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...