Bileklik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

busbus

Kayıtlı Üye
Merhaba.
Siteye 2 gün önce üye oldum konuların coguna göz attım.
Başıma gelen bişeyi size sorayım dedım.

Bi bileklik almıştım 1 sene önce filan. Doğal taş demişti satan adam ama inanmadım tabiki 1 tl sonuçta.
Mavi bi taştı adını bilmiyorum hoşuma gitmişti rengi neyse.
Bi gece uyumadan önce bileklik yerde duruyordu evde kedi besliyoruz bileklikten kaçtı.
bilekliği gösterdiğim zaman tıslıyordu kacıyordu bizde gülmüştük bu duruma

o gece bıleklıgı yastıgımın altına koyup uyumaya calıstım ama sabahın 5 ine kadar gözüme uyku girmedi.
sonra aklıma geldi yastıgın altından alıp yere attım ve dakikasına uyudum.
anneme anlattım bilekliği bişey demeden attı.

ne olabilir ki bu ?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Merhaba.
Siteye 2 gün önce üye oldum konuların coguna göz attım.
Başıma gelen bişeyi size sorayım dedım.

Bi bileklik almıştım 1 sene önce filan. Doğal taş demişti satan adam ama inanmadım tabiki 1 tl sonuçta.
Mavi bi taştı adını bilmiyorum hoşuma gitmişti rengi neyse.
Bi gece uyumadan önce bileklik yerde duruyordu evde kedi besliyoruz bileklikten kaçtı.
bilekliği gösterdiğim zaman tıslıyordu kacıyordu bizde gülmüştük bu duruma

o gece bıleklıgı yastıgımın altına koyup uyumaya calıstım ama sabahın 5 ine kadar gözüme uyku girmedi.
sonra aklıma geldi yastıgın altından alıp yere attım ve dakikasına uyudum.
anneme anlattım bilekliği bişey demeden attı.

ne olabilir ki bu ?

İlk önce şunu söyleyeyim.Eğer doğal bir taş satın alırsanız onu arındırmanız lazım.Toprağa gömerek ya da su ile ,tuzlu su ile arındırmanız lazım.Yöntemler forumda mevcut . :)

Konunuza dönersek 1 tl'ye doğal taş olmaz.Olsa bile o taşın direk arındırması lazımdır.Çünkü çoğu kişi tarafından dokunulmuştur.Ve çok fazla ortamda bulunmuştur.

Eğer taş gerçek doğal taş ise arındırılmadığı için çok fazla negatif enerji bulunduğu için uyuyamamış olabilirsiniz..Kediler de farklı hayvanlar oldukların, enerjiyi ve görünemeyen şeyleri gördüklerinden dolayı etkilenmiş olabilir. :)

bendekiben

Elit Üye
Sayın Tai Chi Chuan'nın dediği gibi şifalı taş olarak nitelendirdiğimiz yarı değerli taşlar dan ise arındırılmadan kullanılırsa üzerine toplamış olduğu negatifi sizi etkileyebilir.Yalnız üzerinde negatif biriktirmeyen taşlarda vardır mesela kyanit gibi.Bilekliğinizin gerçek taş olup olmadığını anlamak için etrafına şaç teli dolayıp yakmaya çalışın, eğer saç teli yanıyorsa sentetik yada cam olabilir gerçek taş değildir.Taşdaki negatif enerji belki sizi uykunuzda etkileyebilir ama kedilerin negatif enerjiye bu kadar tepki göstereceğini düşünmüyorum, kedinizde o ana mahsus bir huysuzluk oluşmuş ve bundan dolayı sert tepki vermiş olabilir.Konunuz daha sonra şifalı taşlar bölümüne taşınacaktır.Konu açarken paylaşacağınız bölüme uygun olup olmadığına dikkat etmenizi hatırlatmak isterim.İyi forumlar :)

busbus

Kayıtlı Üye
Kusura bakmayın yanlış yere actıgım icin :) Pek fazla bi bilgim yok o yuzden sormustum :) ilginiz icin tesekkur ederım gerçektenn :)

kiybele75

Kayıtlı Üye
bendekiben siz bu konuda bilgilisiniz uyku verecek nefes açacak bildiğiniz taş varmı negatif enerjimi emecek uyuyamıyorum uykudan kalktığımda dinlenmiş olamıyorum yardımınız dokunursa sevinirim hangi taşı almam lazım bulunabilecek taşmıdır şikayetlerime uyan.acil cevap.teşekkürler şimdiden.

wblackw

Kayıtlı Üye
Taşlarla pek ilgili değilim ama evimde kedi beslediğim için yorum yapma gereği duydum :)
Kediler gerçekten mühim hayvanlar. Ancak verdikleri tepkiler insanları kahkahaya boğuyor çoğu zaman :) Yeni bir şey gördüklerinde ona düşman gibi yaklaşmaları. Tıslayıp ona saldırmaları alışıldık bi durum olmalı. Bu kedilerdeki koruma içgüdüsünden kaynaklı :) Ufak bir örnek , mutfakta yemek yaparken baktım kedim masayı çıkmış blender'in karşısında ona tıslıyor sonra gitti sanki zararlı bir şeymiş gibi ona vurmaya başladı bi süre. Sonrasında zararsız olduğunu anlayınca sakinledi :) Yeni tanıştığı her nesneye veriyor bu tepkiyi ev kediler :) Alışır

busbus

Kayıtlı Üye
Kedimin cinsi farklı herseye tıslamaz o yüzden sasırmıstık bız yenı seylerı gordugu zaman daha cok koklar mıyavlama tıslamayı pek yapmaz :)

bendekiben

Elit Üye
bendekiben siz bu konuda bilgilisiniz uyku verecek nefes açacak bildiğiniz taş varmı negatif enerjimi emecek uyuyamıyorum uykudan kalktığımda dinlenmiş olamıyorum yardımınız dokunursa sevinirim hangi taşı almam lazım bulunabilecek taşmıdır şikayetlerime uyan.acil cevap.teşekkürler şimdiden.

Uyku probleminize ametist, malakit, dumanlı kuvars(kabuslar için), topaz'ı öneririm, ama içlerinde ametist negatif enerjiyi yönünden de diğerlerinden daha revanşta olduğunu bildiğimden yatak odamda ve salonumda fazla işlem görmemiş kristal yani kayaç olanları kullanmaktayım.Sizde eğer işlenmiş olanı varsa yastığınızın altına koymadan elinizde biraz tutmanız sizi rahatlatabilir.

kiybele75

Kayıtlı Üye
Uyku probleminize ametist, malakit, dumanlı kuvars(kabuslar için), topaz'ı öneririm, ama içlerinde ametist negatif enerjiyi yönünden de diğerlerinden daha revanşta olduğunu bildiğimden yatak odamda ve salonumda fazla işlem görmemiş kristal yani kayaç olanları kullanmaktayım.Sizde eğer işlenmiş olanı varsa yastığınızın altına koymadan elinizde biraz tutmanız sizi rahatlatabilir.

teşekkür ederim değerli bilgileriniz için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...