Parapsikoloji dalları üniversite?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Ben lise 2 eşit ağırlık öğrencisiyim..(keşke sayısal olsaydım çok kolaymış..)Üniversitede parapsikoloji dalları gibi şeyler yok(araştırdığım kadarıyla..)..Galiba dışarıdan öğreniyormuşuz..Bununla ilgili bilgisi olan arkadaşlarım bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim :)Eğer üniversitede böyle dallar varsa eşit ağırlıktan çıkabilir miyim?Veya GMPP(Akademi Lamirar..)'da öğrenebilir miyim bunları?

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Türkiye'de parapsikolojiyle ilgilenmek bile insanlara garip geliyorken üniversite eğitimini düşünmek doğrusu beni biraz şaşırttı. :)Olsa bile çok fazla kişi girmez. Çevredekilerin tepkisi " Saçma sapan işlerle uğraşma." vb. şekilde olacaktır. :)

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
" Saçma sapan işlerle uğraşma."

Bana bunu söylediklerinde bırakmak yerine kendimi sinirlendiririm..(Genelde böyle yaparım..) Ve bu siniri derslerime falan yöneltirim..Bu taktik işe yarıyor..Ailem beni deli olarak görüyor arkadaşlarım beni kendini havalı sanan bir salak olduğumu düşünüyor fakat beni görseniz ben sürekli gülüyorum..Ve onlarla arkadaşlığımı hala koruyorum..(Arkadaş olarak görmüyorum onları ama ileride kullanacağım şeyler çıkabilir..) Kısacası böyle sözlerle beni düşüremezler..Sadece bana bir umut gösterin..

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
İnsanların ne söylediğini pek takmam. Hiç bir insanın mükemmel olmadığının farkındayım. Dünya yansa umrumda değil kafasında takılıyorum. Ben istemediğim sürece düşündüklerim, ilgi alanlarım hiç kimseyi ilgilendirmez :)

Foras

Kayıtlı Üye
Dünya çapında sadece 6ünivesite bu eğitimi veriyor diye biliyorum. Yurtdışında okursan belki girebilirsin.

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Dünya çapında sadece 6ünivesite bu eğitimi veriyor diye biliyorum. Yurtdışında okursan belki girebilirsin.

Ailem bu kadar parayı ödeyemez anca büyü ile para bulursam belki..Öğretmenimin dediği kadarıyla özel ders almam ve sonra sertifika kazanmam lazımmış..Fakat Türkiye'de fazla olduğunu düşünmüyormuş..Bu yüzden Akademi Lamirar Merkezi bunu yapıyor mu diye sordum veya üniversiteler var mı?

albus

Kayıtlı Üye
Türkiye'de yok özgür. :( Olsaydı camları hep kırılırdı bizde haberlerde izlerdik. :D

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Türkiye'de yok özgür. :( Olsaydı camları hep kırılırdı bizde haberlerde izlerdik. :D

Bunu öğrenebileceğimiz hiç bir yer yok mu yani :( Üniversite olması şart değil eğitim veren bir grupta olur.. :'/

albus

Kayıtlı Üye
Hogwarts olsaydı ne iyi olurdu değil mi? :D

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
En iyisi modların cevabını beklemek..En iyi onlar bilir..

Foras

Kayıtlı Üye
Parapsikoloji geniş bir konu ilk önce bir kaç alanında kendini eğitmeye çalış, bol bol da oku bence.

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Parapsikoloji geniş bir konu ilk önce bir kaç alanında kendini eğitmeye çalış, bol bol da oku bence.

Şu anda en kötü alanı bile olsa girmek isterim :) Fakat daha 2-3 yılım var gelişebilirim..

treworax

Kayıtlı Üye
Ön yargılarınız,bilinçsizliğiniz,egonuz ve tavırlarınız beni hayrete düşürdü.Öncelikle daha açıklayıcı bir başlık koyabilirdin. "Parapsikoloji dalları üniversite?" yerine ; "Üniversitelerde Parapsikoloji" veya "Türkiye'deki Parapsikoloji Fakülteleri" gibi bir başlık koyabilirdin.2 ay önce Türkiye'ye gelen Yunan turistlerin konuşması gibi başlık koymuşsun.Sizlerin Türkiye'nin neresinde yaşadığınızı bilmiyorum ama insanlar gayette parapsikolojinin ne demek olduğunu bilmekteler.

Ayrıca Parapsikoloji eğitimi için üniversiteye gidip ilgilenmediğin onlarca dersten sınav olmaya ne gerek var ? Parapsikoloji ile ilgilenen insanlarla bir örgüt/tarikat/grup/order kurup kendinizi psişik gelişime adayabilirsiniz.Bu yol,rektörlerin kibir dolu saçma sözlerinden daha etkilidir.Ve her ne kadar,Türkiye'deki üniversitelerde ayaküstü anlatılsa da,bir psikoloji bölümü ve bu bölümün içerisinde "Uygulamalı Psikoloji","Psikometri","Telepati","Empati" gibi eğitimler var.Eğer parapsikoloji ile ilgilenmek ve akademik destek almak istiyorsan psikoloji okuman faydalı olur.Ve bu tarz konular açmak yerine araştırma yaparsan daha kesin sonuçlarla karşılaşırsın.

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Ön yargılarınız,bilinçsizliğiniz,egonuz ve tavırlarınız beni hayrete düşürdü.Öncelikle daha açıklayıcı bir başlık koyabilirdin. "Parapsikoloji dalları üniversite?" yerine ; "Üniversitelerde Parapsikoloji" veya "Türkiye'deki Parapsikoloji Fakülteleri" gibi bir başlık koyabilirdin.2 ay önce Türkiye'ye gelen Yunan turistlerin konuşması gibi başlık koymuşsun.Sizlerin Türkiye'nin neresinde yaşadığınızı bilmiyorum ama insanlar gayette parapsikolojinin ne demek olduğunu bilmekteler.

Ayrıca Parapsikoloji eğitimi için üniversiteye gidip ilgilenmediğin onlarca dersten sınav olmaya ne gerek var ? Parapsikoloji ile ilgilenen insanlarla bir örgüt/tarikat/grup/order kurup kendinizi psişik gelişime adayabilirsiniz.Bu yol,rektörlerin kibir dolu saçma sözlerinden daha etkilidir.Ve her ne kadar,Türkiye'deki üniversitelerde ayaküstü anlatılsa da,bir psikoloji bölümü ve bu bölümün içerisinde "Uygulamalı Psikoloji","Psikometri","Telepati","Empati" gibi eğitimler var.Eğer parapsikoloji ile ilgilenmek ve akademik destek almak istiyorsan psikoloji okuman faydalı olur.Ve bu tarz konular açmak yerine araştırma yaparsan daha kesin sonuçlarla karşılaşırsın.

İğneleyici olarak anlatsanız da teşekkürler..Bu konuyu açtığım sıralar kafam karışıktı başlık bu yüzden saçma oldu..Araştırmalıydınız derken?Psikoloji öğretmenlerime sordum ve internette baktım fakat beni açan bir sonuca ulaşamadım..Bende buraya sordum..

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bu aceleciliğin sonu hayır değil gibi gözüküyor.Sakin ol biraz,daha üniversiteye koskoca 2 yıl varken ne bu telaş.Daha şimdiden ailem o kadar para ödeyemez diyorsun.Düşünme bunları,tamam bir hedefin olması güzel bir şey ama parapsikolojinin sadece bir ilgi alanı olarak kalması gerektiğini savunuyorum.Artık doktorlar ''bile'' toplumda kabul görmezken-olaya çok yönlü bak-elinde iyi bir mesleğin olmalı.Ayrıca yanlış anlama ama parapsikoloji çok geniş bir alan.Ve bunun bu kadar yaygın olması açıkcası beni rahatsız eder.Bilmem yanlış mıyım.

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi

Az önceki mesajda yazmayı unuttum..Bence sizin çevreniz parapsikolojiyi biliyor ve siz yaygın sanıyorsunuz fakat benim çevremde ise kimse bilmiyorlar araştırdıklarında/anlattığımda delilerin yaptığı bir iş diyorlar..Örgüt vb. şeyleri hiç görmedim..Zaten zor görürüm ki onlara katılmak bütün hayatımdan vazgeçmek demek..Herkes beni satanist sanacak..(Size göre katılırsam öyle olmayabilir fakat ben çevremi tanıyorum..)

Bu aceleciliğin sonu hayır değil gibi gözüküyor.Sakin ol biraz,daha üniversiteye koskoca 2 yıl varken ne bu telaş.Daha şimdiden ailem o kadar para ödeyemez diyorsun.Düşünme bunları,tamam bir hedefin olması güzel bir şey ama parapsikolojinin sadece bir ilgi alanı olarak kalması gerektiğini savunuyorum.Artık doktorlar ''bile'' toplumda kabul görmezken-olaya çok yönlü bak-elinde iyi bir mesleğin olmalı.Ayrıca yanlış anlama ama parapsikoloji çok geniş bir alan.Ve bunun bu kadar yaygın olması açıkcası beni rahatsız eder.Bilmem yanlış mıyım.

Aceleci değilim..Aileme yurt dışında eğitim görmek istediğimi söylersem beni desteklerler ve ellerinden geleni yaparak beni gönderirler fakat ben onları bu zorluğa sokamam..Sokmam..Ve ben sizin aksinize herkes öğrense daha iyi olurdu..Farklı olmayı sevmiyorum..Tamam bazen kendimi rahat hissediyorum hepsinden ayrı ve yalnız..Fakat insanların bana baktığı gözler..Sanki onları öldürecekmişim gibi..Sizi bilmem ama ben farklı olmaktan sıkıldım..Sadece parapsikolojiyi demiyorum..Kaç yıldır anime izliyorum ve çevremde buna saygı duyan 2-3 kişi var diğerleri ise benimle dalga geçiyor..Meditasyon yaptığımı öğrenince derste uyusam bile OzqurTrn dünyadan ayrıldı yine diyorlar..Eğer ben bunu üniversitede okursam artık böyle bir şey diyemezler..

treworax

Kayıtlı Üye
Az önceki mesajda yazmayı unuttum..Bence sizin çevreniz parapsikolojiyi biliyor ve siz yaygın sanıyorsunuz fakat benim çevremde ise kimse bilmiyorlar araştırdıklarında/anlattığımda delilerin yaptığı bir iş diyorlar..Örgüt vb. şeyleri hiç görmedim..Zaten zor görürüm ki onlara katılmak bütün hayatımdan vazgeçmek demek..Herkes beni satanist sanacak..(Size göre katılırsam öyle olmayabilir fakat ben çevremi tanıyorum..)

Aceleci değilim..Aileme yurt dışında eğitim görmek istediğimi söylersem beni desteklerler ve ellerinden geleni yaparak beni gönderirler fakat ben onları bu zorluğa sokamam..Sokmam..Ve ben sizin aksinize herkes öğrense daha iyi olurdu..Farklı olmayı sevmiyorum..Tamam bazen kendimi rahat hissediyorum hepsinden ayrı ve yalnız..Fakat insanların bana baktığı gözler..Sanki onları öldürecekmişim gibi..Sizi bilmem ama ben farklı olmaktan sıkıldım..Sadece parapsikolojiyi demiyorum..Kaç yıldır anime izliyorum ve çevremde buna saygı duyan 2-3 kişi var diğerleri ise benimle dalga geçiyor..Meditasyon yaptığımı öğrenince derste uyusam bile OzqurTrn dünyadan ayrıldı yine diyorlar..Eğer ben bunu üniversitede okursam artık böyle bir şey diyemezler..

Hayır,benim çevrem falan değil.İnsanlar gayet biliyorlar parapsikolojinin ne demek olduğunu.Ayrıca psişik bir örgüte katılmak hayatından vazgeçmek falan değil.Haftada 1 kere buluşup,sadece uygulama yapılsa bile yeterlidir.İnsanların düşündüklerini umursamaya devam edersen,hiç bir zaman kendin olamazsın.Baskı tarafından yönetilen bir köle olursun.İnsanlara neden,parapsikoloji ile ilgilendiğini söylüyorsun ? Hem sen kendi ağzınla diyorsun,parapsikoloji çok bilindik bir şey değil diye.Madem öyle,söyleme insanlara meditasyon yaptığını.Hem bak,Kur'an-ı Kerim bu konu hakkında ne diyor ; "Hiç bilenlerle bilmeyenler eşit olur mu ? Ancak gönül ve akıl sahipleri düşünüp ibret alır." (Zümer 9)

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
En başta istemeyerek söyledim..Yoksa söylemezdim.Zaten şu anda bulabileceğimi sanmıyorum o örgütlerden birini..Neyse 2 yıl var daha bitirmeme 2 yılda çok şeyler olur..Belki bulurum bir tane yada okula yazılırım..

biard

Kayıtlı Üye
evet lise 3 te sayısal a geçebilirsiniz ama ağır gelebilir. Ve örgüt derken o çok gizli örgütlerden bahsetmiyoruz ki. Mesela arama motorlarına bulunduğunuz şehrin önüne parapsikoloji yazıp aratın bir şeyler çıkar. Ama iyice güvenmeden olmaz. Üniversiteyi büyük bir şehirde okusanız orada birçok parapsikolojiyle ilgilenen kişi bulabilirsiniz. Etrafınızdakilere de artık saçma geldiğini ve ilgilenmediğinizi söylerseniz unuturlar bence. Böylece farklı hissetmezsiniz. Ve insanlar size negatif etki etmediği için daha iyi gelişirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...