Konu içerikleri

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Son zamanlarda gözüme takılan bir ayrıntıdan bahsetmek istiyorum. Öncelikle kimsenin üstüne alınıp tartışma çıkarmasına gerek yok. Son bir kaç ay içerisinde açılan konular sürekli kişilerin içinde bulundukları duygusal durumu anlatmaya yönelik. Site sanki kişisel bir blogmuş gibi kullanılıyor. Bu tür içerikler zaten bir konu altında toplanmış durumda. Bunun haricinde konu başlıkları da dikkatimi çekti. Hemen hemen her gün " Acil yardım!" veya "Lütfen biri baksın" gibi konu başlıklarına rastlıyorum. Forum kurallarının dışına çıkıldığı düşüncesindeyim. Bu konu herkesin düşüncesine açıktır arkadaşlar tartışacaksak bunu seviyeli bir biçimde yapalım.

codzombi

Kayıtlı Üye
Bunu modların da bildğini sanıyorum . Şuan çoğu forumlarda durum böyle . Neden bilmiyorum ama bana kalırsa , dünyaya gelen enerjiler yüzünden, bir çağa girdik . Bu aralar kime rastlasam aynı sorunlar olduğunu söylüyor . Aynı sorun bende de var. Ve ayrıca , modların yapacağı bir şey yok , diğer üyelerin dikkat etmesi gerek. Her şey moderatorlerin elinde değil özellikle bu acil yardım gibi açılan konular . Kurallara yazılmış ama okuyan kesim çok az. Dolayısıyla kurallara da dikkat edilmiyor ve ayrıca siteye yardım telaşı ile konu açıyor. Bu durumda sadece lafta kalıyor tüm bunlar. Üyelerin düşünüp karar vermesi gerek .

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Cevabın için teşekkür ederim. Benim moderatörlere lafım yok. Ne kadar çabalasalar da bütün konulara yetişip düzeltmelerini bekleyemeyiz. Benim bahsetmek istediğim yeni üyelerin dikkat etmemesi. Zaten yıllardır burada bulunan tecrübeli üyeler birer birer siteden ayrılmaya başladı. En azından site amacının dışına çıkmaz. Bu sitenin sevdiğim yönlerinden birisi ciddiyet ve disiplindi. Son zamanlarda kaybolan ciddiyet beni oldukça rahatsız ediyor.

Synergy

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
bende bu durumdan rahatsızım açıkçası sitenin eski performansı kayboldu diyebilirim.

codzombi

Kayıtlı Üye
Çoğu forumda durum böyle maalesef . Dünya sancılı bir döneme girdi ve sanırım bunun etkilerini görüyoruz . Yani ben öyle düşünüyorum .

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Çoğu forumda durum böyle maalesef . Dünya sancılı bir döneme girdi ve sanırım bunun etkilerini görüyoruz . Yani ben öyle düşünüyorum .
Haklı olabilirsiniz ancak benim düşünceme göre forum kuralları ön plana çıkarılmalı. Eski ciddiyet tekrar kazanılırsa site daha iyi bir hal alır

Alizm

Kayıtlı Üye
Tanju Koray -Çırak Kalfa Usta kitabının Pdf sini nereden bulablirim

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Çok doğru bir tespit, bizler de aynı fikirdeyiz.
Konu paylaşımlarında dikkat edilmesi gerekenler diye forum kullanımında konu da var, ancak kuralları okuyan yok. Bizler de konu kilitlemekten, imla düzeltmekten, özel mesajları cevaplamaktan konu açamaz haldeyiz. Üyelerimizin de siteyi sahiplenip forum içeriğine uygun ve faydalı konular açması gerekmektedir, özellikle son dönemlerde üstüne basa basa, devamlı site içeriğini hatırlatır olduk.
Sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılan türde konular da buraya taşınmamalıdır.
Üyelerimizin bazıları çok sabırsız, konu açmadan önce arama yapılması ve benzer soru veya konu açılmış mı diye bakılması gerekmektedir. Aradığı cevap eski konularda verilmiş de olabilir.
Aslında yeni üye olan kişilerin ilk yapması gereken, başta site kuralları ve forum kullanımı bölümlerini olmak üzere siteyi iyice araştırmak ve içeriğini öğrenmek olmalı.
Ayrıca en rahatsız olduğumuz konulardan birisi de farklı din veya görüşte ki üyelerin birbirlerine karşı sabırsız ve saldırgan tavırlarıdır. Sitede her din ve inançtan üyemiz mevcuttur.

Sık sık site kuralları ve forum kullanımı güncelleniyor, ayrıca pek çok konu altında uyarılarda da link olarak veriyoruz.
Eski, tecrübeli ve site kurallarını bilen üyelerimizin sitede daha fazla konu açması, eski fakat faydalı konuları da güncele taşımaları da iyi olacaktır.
Bu arada eski konular güncele geldiğinde rahatsız olanlar da oluyor, ancak bilginin eskisi yenisi olmaz. Forumda önceden paylaşılmış ve okumayanların okuması gereken çok çeşitli konu mevcuttur.

Burada en önemlisi insanların sadece kendi sorununa odaklanması ve başka şeyleri okumaması, yeni üyemizin konuyla alakasız sorusu gibi! İbretlik olması için silmeyeceğim, çünkü tam da anlatılanlara örnek.

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Çok doğru bir tespit, bizler de aynı fikirdeyiz.
Konu paylaşımlarında dikkat edilmesi gerekenler diye forum kullanımında konu da var, ancak kuralları okuyan yok. Bizler de konu kilitlemekten, imla düzeltmekten, özel mesajları cevaplamaktan konu açamaz haldeyiz. Üyelerimizin de siteyi sahiplenip forum içeriğine uygun ve faydalı konular açması gerekmektedir, özellikle son dönemlerde üstüne basa basa, devamlı site içeriğini hatırlatır olduk.
Sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılan türde konular da buraya taşınmamalıdır.
Üyelerimizin bazıları çok sabırsız, konu açmadan önce arama yapılması ve benzer soru veya konu açılmış mı diye bakılması gerekmektedir. Aradığı cevap eski konularda verilmiş de olabilir.
Aslında yeni üye olan kişilerin ilk yapması gereken, başta site kuralları ve forum kullanımı bölümlerini olmak üzere siteyi iyice araştırmak ve içeriğini öğrenmek olmalı.
Ayrıca en rahatsız olduğumuz konulardan birisi de farklı din veya görüşte ki üyelerin birbirlerine karşı sabırsız ve saldırgan tavırlarıdır. Sitede her din ve inançtan üyemiz mevcuttur.

Sık sık site kuralları ve forum kullanımı güncelleniyor, ayrıca pek çok konu altında uyarılarda da link olarak veriyoruz.
Eski, tecrübeli ve site kurallarını bilen üyelerimizin sitede daha fazla konu açması, eski fakat faydalı konuları da güncele taşımaları da iyi olacaktır.
Bu arada eski konular güncele geldiğinde rahatsız olanlar da oluyor, ancak bilginin eskisi yenisi olmaz. Forumda önceden paylaşılmış ve okumayanların okuması gereken çok çeşitli konu mevcuttur.

Burada en önemlisi insanların sadece kendi sorununa odaklanması ve başka şeyleri okumaması, yeni üyemizin konuyla alakasız sorusu gibi! İbretlik olması için silmeyeceğim, çünkü tam da anlatılanlara örnek.
Gereken cevabı vermişsiniz zaten bana daha söylenecek bir şey kalmamış :)

Tayf63

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba
Ben birkaç yıldır bu forumu takip ediyorum. Forumda paylaşım yapacak olgunluğa henüz gelmediğimi düşündüğümden bugüne kadar bir paylaşımım olmadı. Birkaç gündür ben de forumun eski heyecanının kalmadığını farkettim. Eskiden paylaşılan bir konuyu baştan sona okurdum. Şimdilerde paylaşılan konular heyecan vermiyor. Laf lafı açar modunda paylaşımlar olmuyor eskisi gibi. Google 'da aratınca yüzlerce sitede yayınlanan konuları bu sitede paylaşıp sitenin değerini düşürmeyin bence. Bu sitenin kaliteli bir site olduğuna kefilim.

Synergy

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
Sn. Tayfa63 bende 2011 den bu yana site takipçisiyim fırsat buldukça girip bilmediklerimi uzun uzun okurdum eskiden. Bende pek yorum yazmam kimseye karışmam etmem. Öncedenson konulara girip okuyacak bir şey bırakmazdım şimdilerde ise sadece giriyorum başlıklara bakıyorum geri kapatıyorum. Mabet sanki parapsikoloji formundan çıkıyor gibi hissediyorum bu aralar.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Sayın Tayf63, "Laf lafı açar modunda paylaşımlar olmuyor eskisi gibi." demişsiniz.

Tam tersi bu tip konular fazla oluyor ve sonu da genelde uyarılara rağmen tartışmaya dayanıyor ve de haliyle kilitleniyor. Burası sohbet sitesi değil, ancak açılan konu parapsikolojiyle ilgiliyse tamam, ancak daha önce defalarca sorulmuş ve tartışılmış konuları da yeniden açanlar oluyor.
Sitede sizler farkında olmadan içerikle alakasız konular açtığınızda temizlemeye ve forumda kirlilik oluşmamasına gayret ediyoruz, ancak bu konu da gösterdi ki daha fazla ayıklama yapmamız gerekiyor, kimse konum neden silindi diye alınmasın:)

Katarina

Kayıtlı Üye
Sn. Tayfa63 bende 2011 den bu yana site takipçisiyim fırsat buldukça girip bilmediklerimi uzun uzun okurdum eskiden. Bende pek yorum yazmam kimseye karışmam etmem. Öncedenson konulara girip okuyacak bir şey bırakmazdım şimdilerde ise sadece giriyorum başlıklara bakıyorum geri kapatıyorum. Mabet sanki parapsikoloji formundan çıkıyor gibi hissediyorum bu aralar.

Çok güzel anlatmışsınız.Malesef bende uzun zamandır sizin gibi başlıklara bakıp kapatıyorum.10 konunun 5 tanesinde yardımcı olurmusunuz yada bir bakarmısınız yazıyor.

Halbuki gerek yeni üyen olanlar;gerekse eski üyeler burada paylaşımlardan yararlanmak için varlar.Ama ne yazık ki herkes kendi derdinin çözümünün peşinde.Buraya geldiklerinde canları yanmış oluyor.Çünkü araştırmayı;okumayı; emek vermeyi sevmiyor insanlar..

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Hepiniz haklısınız ve her görüşe sonsuz saygımız var. Ancak bu durumdan şikayet eden üyelerimiz acaba sizler neden farklı ve faydalı konularla siteye katkı sağlamaya veya hareket katmaya çalışmıyorsunuz? Diyesim var, ama kimse üstüne alınmasın:) Aslında birileri de alınsa fena olmaz:)

Katarina

Kayıtlı Üye
Sevgili embriyo;

Bende geçenlerde aynı sizin gibi düşündüm.Bir konu paylaştım.Ama ilgi farklı yerlerde :( Yani az öncede okudum bir kaç şey.İçimden yemin ediyorum şunu geçirdim.Üyelikte nüfus cüzdanı şart :D :D :D

sevimkoşkatilgeldi

Kayıtlı Üye
İş
Kamu Hukuku
Bilgi içerikli konuları değil tartışmak okuyan dahi yokken, kimsenin yaşıyla başıyla ilgili problemim yok ama ortaokul talebelerinin hangi pastanede buluşacakları çarşaf çarşaf konuşuluyor forumda. Nasılsa kimse ilgilenmeyecek diye paylaşım adına bir şey yazmak gelmiyor içimden. Birisi "acil yardım bi bakın" diye başlık atıyor, altına yirmi kişi "Allah yardımcın olsun." yazıyor, beş kişi "Ben de aynı durumdayım." şeklinde yakınıyor, bir kişi "Konuları araştır." diyor, bir kişi "İmla kurallarına uymamışsınız." diye uyarıyor. Hiçbirini okumamak için başlığı asla açmıyorum. Moderatörlerden önce üyelerin neye itibar edip hangi konuları TOP20'de tuttukları önemli bence. Zira bu yüzden artık bir şey gerektiğinde açıp ilgili bölüme bakıyorum ve sonra çıkıyorum forumdan.

alin

Kayıtlı Üye
Hani bir ara Gizlimabet hükümeti olsa diye bir konu vardı ya, hah onu tam olarak ispatladık ki zaten olmuşuz. :D Herkes şikayet ediyor ancak bir yerde sürekli çabalayan yönetim ve üye kitlesi, diğer yandan yerli yerinde kuralları bilen, uyan, kalite bekleyenler. Ve kalanı bildiğini okumaktan asla vazgeçmeyen sirkülasyonu sağlayan üyeler. Yine ne olacak bu memleketin hali havasında, ne olacak bu sitenin hali yakınması :)

Evet hak veriyoruz. Hatta size faydalı ve siteye özel yazılar,deneyimlerimiz ve inanın uygulayıp yaşamlaştırdığınızda hayatınızı değiştirecek sayısız birikimimiz var ancak top listede bir saat bile kalmayınca, bizleri de anlamalısınız. Eski konular dahi olsa, değer verdiklerinizi güncelleyin. Ki bizler de buralara ağırlık isteniyor diye, elimizden geldiğince, sadece size özel yeni bilgi alış verişlerde bulunabilelim.

Sevgiyle...

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Hepiniz haklısınız ve her görüşe sonsuz saygımız var. Ancak bu durumdan şikayet eden üyelerimiz acaba sizler neden farklı ve faydalı konularla siteye katkı sağlamaya veya hareket katmaya çalışmıyorsunuz? Diyesim var, ama kimse üstüne alınmasın:) Aslında birileri de alınsa fena olmaz:)
Ben astral projeksiyon ve psişik enerjilerle ilgileniyorum. Ancak bu konularda deneyimli biri değilim ve internette araştırıp bulduğum yöntemleri paylaşmak istemiyorum. Çünkü bu yöntemler ne kadar doğrudur bilemem ve insanları yanlış yönlendirmenin anlamı yok. Bu yüzden deneyimli kişilerin konularını takip etmeyi tercih ediyorum. Eğer bu konularda tecrübe kazanırsam tabi ki konu açarım ;)

janet

Kayıtlı Üye
112 Acil servis gibi oldu forum. :D "Acil yardım", "Bir bakarmısınız", "Bakabilir misiniz", "Bir sorum var"..
"Acil yardım" ve "Bir sorum var" diye iki konu altında toplanabilir hepsi. Acil yardım etme güdüsüyle foruma ayırabileceğim 15-20 dakikamı bu konularda geçiriyorum. Diğer konulara üvey evlat muamelesi yapmayayım, onlara da ilgi ve alaka ayırayım biraz. :D