Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
47 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: İnsanoğlunun 4 Yıllık Ömrü mü Kaldı?

Yer
    İzmir
    Rep Puanı : 17
    Ettiği Teşekkür
    0
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    38

Merhaba, bidiğim kadarıyla arıların yok oluşunun en önemli sebebi , arılar bal özü toplamak için yuvadan ayrıldıktan sonra geri dönemiyorlar. Bunun en önemli sebebi de baz istasyonları...Arıların geri dönüş yolunu bulmaları için sahip oldukları o inanılmaz yön duygusunu , yaydıkları dalgalarla bozuyorlar, arılar da yolu bulup kovana giremeyince telef oluyor. Şansı olan başka kovanlara gidiyor ... Hani her birimizin elinde en az bir cep telefonu var ya, dağların tepelerinde , apartman çatılarında baz istasyonları... Bunun yanında İstanbul'da gerçekten bilinçli olarak ilaçla yokedildilerse bunun adına sadece cehalet demek az kalır ama yerine ne denir bilmiyorum. Elinde yetki olan insanların önce "insan" olmaları gerekiyor.

Yer
    turkey
    Rep Puanı : 1
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    39

baz istasyonu vs vs bu önemli değil benim 25 sandık arım baz istasyonlarından uzak bir dağın tepesindeyken geçen yıl yok oldular ,öldüler vs bu yıl yine biraz arı edindim ama yok oluşun sebebinden ziyade doğacak sonuçlar önemli ,3 yıl öncede baz istasyonları vardı ama zayiyat bu kadar değildi,bence ters giden birşeyler var doğada, bu kern olayı veya haarp projesi ile alakası olabilir ,çünkü bu projelerle insanlar tanrıyı oynamak istiyor ama helak olan kavimlerde oynamıştı allah sonumuzu hayır etsin

Rep Puanı : 3
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    35

Ben bu tür söylentilere sıfır ön yargıyla yaklaşırım ve inanma potansiyelim yüksektir. fakat aynı zamanda ciddi olmak gerek. dünyanın 4 yıl ömrü falan kalmadı! nereden mi biliyorum kutsal kitaplarda ve hadislerde belirtilen kıyamet alametleri gerçekleşmedi. bu yüzden bir müslümanın buna inanması kesinlikle söz konusu değildir. eğer olurda buna inanmaya kapılırsanız göğsünüzdeki imanı bir yoklayın derim.

وَأَنَّهُ كانَ يَقولُ سَفيهُنا عَلَى اللَّهِ شَطَطًا

Rep Puanı : 336
    Ettiği Teşekkür
    7
    47 mesaja 76 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    44

Alıntı 38life Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu tür söylentilere sıfır ön yargıyla yaklaşırım ve inanma potansiyelim yüksektir. fakat aynı zamanda ciddi olmak gerek. dünyanın 4 yıl ömrü falan kalmadı! nereden mi biliyorum kutsal kitaplarda ve hadislerde belirtilen kıyamet alametleri gerçekleşmedi. bu yüzden bir müslümanın buna inanması kesinlikle söz konusu değildir. eğer olurda buna inanmaya kapılırsanız göğsünüzdeki imanı bir yoklayın derim.
    Bırakalım da herkes inanç çizgisini kendi çizdiği gibi yaşasın. Kimsenin dini kimliğini eleştirmek ve akıl vermek kimseye düşmez. Paylaşımlarınızı bunu göz önüne alarak yapın.

Yer
    İstanbul
    Rep Puanı : 56
    Ettiği Teşekkür
    0
    20 mesaja 26 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    38

Alametler gerçekleşmedi mi?!Bildiğim kadarıyla Kuranda alametler açık açık yazılmış.Bu alametlerin en az %90-nı gerçekleşti.4 yıl içinde diğerlerinin gerçekleşmeyeceği ne malum??
    Ayrıca müslümanlığın ve kutsal kitapların bu konuyla alakası yok.Zaten her 3 kitapta kıyametin her an kopa bileceği söyleniyor.Ben şahsen 2012-nin son yılımız olacağını düşünüyorum.

Per amare bisogna dimenticare

Rep Puanı : 9
    Ettiği Teşekkür
    0
    3 mesaja 4 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    35

2012de illa ki birşey olacaklar ama hayırlısı...

Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    35

angel777 mantıklı bir cevap vermişsin bende aynı şekilde düşünmüştüm fakat sonra 7 büyük kıyamet alametinde olayların aralarındaki süreler verilmiş onları görünce en azından birazdaha vakit var diye düşündüm ama sona yaklaşıyoruz bence bide şey var kıyamet koparken yeryüzünde hiç müslüman olmuycakmış bunuda kaynaklardan okudum.

birde Yesil Cingene editörümden eğer yalnış şeyler yazdıysam özür dilemek isterim. ben sadece kendi fikirlerimi belirtmek istemiştim.

Yer
    İstanbul
    Rep Puanı : 56
    Ettiği Teşekkür
    0
    20 mesaja 26 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    38

angel777 mantıklı bir cevap vermişsin bende aynı şekilde düşünmüştüm fakat sonra 7 büyük kıyamet alametinde olayların aralarındaki süreler verilmiş onları görünce en azından birazdaha vakit var diye düşündüm ama sona yaklaşıyoruz bence bide şey var kıyamet koparken yeryüzünde hiç müslüman olmuycakmış bunuda kaynaklardan okudum.
    Hmm.Bu konuda haklısın.Ama konumuz 2012.2012-ye kadar daha 3 yıl var.3 yıl içinde neler olabileceğini Tanrıdan başka kimse bilmiyor.O yüzden en basit alamet Hz.İsa`nın kıyametden 40 vakit önce görünmesidir.Onu beklemek bence en mantıklısı...
    Kıyametin ne zaman kopacağını bilsen daha mı iyi olur hem??Ne zaman koparsa kopsun.Bence her günümüzü son günümüzmüş gibi yaşamak lazım...

Per amare bisogna dimenticare

Yer
    Ankara
    Rep Puanı : 60
    Ettiği Teşekkür
    0
    10 mesaja 13 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    39

Alıntı angel777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hmm.Bu konuda haklısın.Ama konumuz 2012.2012-ye kadar daha 3 yıl var.3 yıl içinde neler olabileceğini Tanrıdan başka kimse bilmiyor.O yüzden en basit alamet Hz.İsa`nın kıyametden 40 vakit önce görünmesidir.Onu beklemek bence en mantıklısı...
    Kıyametin ne zaman kopacağını bilsen daha mı iyi olur hem??Ne zaman koparsa kopsun.Bence her günümüzü son günümüzmüş gibi yaşamak lazım...
    Katılıyorum.

Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    35

bende katılıyorum

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)