Deneylerim/Deneyimlerim

ubc

Kayıtlı Üye
Bir başka başlıkta meleklerle tanışmamı şu şekilde anlatmıştım:

"Dün sabah bir arkadaşımın telefonuyla uyandım. Kendimi çok kötü hissediyorum, lütfen gel konuşmamız lazım dedi. Son dönemde hayatındaki zorluklarla başa çıkamamaya başladığını biliyordum ama sanırım artık tavan yapmıştı. Bir kahve içmeye gittik, sonra o an ansızın hadi dedi bir iskele biliyorum oraya gidelim. Arabama bindik, baya yol gittikten sonra tamam dedi burası. Issız sakin bembeyaz bir kumsalda tahta bir iskele, oradan defalarca geçmiş olmama rağmen o kadar güzel olduğunu fark edememiştim. Çürük müdür acaba diye korka korka gittik iskelenin ucuna oturduk, pırıl pırıl bir deniz, ışıl ışıl bir güneş sanki cennetten bir kare gibiydi. Beş dakika önce ikimizde kötüyken o an çok iyi hissediyorduk. Sonra nasıl oldu konu döndü dolaştı meleklerle iletişim kurma mevzusuna geldi. O ana kadar gerçekten bilgimin olmadığı hatta duyduğumda ne saçmalıyor ya bu manyaklar diye düşündüğüm bir konuydu. O an o kadar gerçek geldi ki, belki de arkadaşım o kadar inanarak anlattı ki. Gözlerinde inancın o parıltısını gördüm. Beki İkala'nın kitabından bahsetti, okumalısın dedi. dün öğleden sonra kitabı buldum. Dün akşam bitirdim. Hislerim çok yoğun ama düşüncelerim de bir o kadar karmaşık. İçimden bir ses düşünmeyi bırak ve sadece inan olacak diyor. Beki Hanımın yazdığına göre bu ses meleklerimin sesi ama bir yanımda saçmalama yok artık daha neler ya diyor sanırım bu da egomun sesi.

Bu önümüzdeki hafta meleklere bir şans vereceğim, denemekten zarar gelmez. Beki Hanım da öyle yazmış zaten kitabının girişinde isterseniz bir bilimadamı gibi, bir çocuk gibi deneyin, meleklerinizi sınayın onlardan sürekli işaret yollamalarını isteyin, he orada olacaklar diyor."

Bu başlıkta da bu hafta içersinde denediğim, deneyimlediğim şeylerden tarafsızca bahsedeceğim. Bunlar gün içersinde yaşadığım ufacık şeylerden büyük şeylere büyük bir yelpaze içersinde olacak. Çalışmam sanırım benim gibi deneyimsiz meraklıların meraklarını bir nebze de olsa giderir.

Bu haftanın sonunda hep beraber bakarız, nasıl oluyor?

26.04.2013/16:36

Bu sabahtan itibaren, meleklerle yaşamaya onlardan yardım istemeye çalıştım. Sabah arabama bindiğimde "Baş melek Mikail, lütfen güzel bir gün geçirmem için bana yardım et ve eğer sesimi duyuyorsan bana bir işaret yolla, radyoda güzel bir şarkı çalsın." dedim. Biraz acemice oldu. Arabanın içersinde kendi kendime konuşmak da açıkçası çok garip bir histi. İnsan kendi kendine ne saçmalıyorum ben diye düşünüyor. Radyoyu açtım sonra ve gerçekten de hoş bir programa denk geldim, oldukça eğlenceli bir dj şakalar falan yapıyordu güzel şarkılar çaldı. "Teşekkürler başmelek Mikail." dedim arabamdan inerken.

Tüm gün gerçekten de ufak tefek işlerimle alakalı şans benim yanımda oldu. Kırmızı ışıklara denk gelmedim vermem gereken raporu son anda yetiştirdim ama yine de umduğumdan güzel oldu. Sevdiğim bir arkadaşımı aramayı düşünürken yolda karşılaştım ama bir yandan da aklımda hep acaba sorusu oldu. Sonra ara verdiğimiz bir sırada dışarıda sigara içiyordum. Hep o panonun yanında sigara içiyorum, hiç de dikkat edip bakmamıştım. kafamı kaldırdım bir baktım ki, bir ilan var ve ilanda dün arkadaşımla gittiğimiz iskelenin resmi var. Bir kere daha dikkatli baktım evet burası o iskele. çürüyüp düşmüş tahtaları paslanmış çivileri bir tanesi eksik mervideniyle o. İçimden bir ses bunun bir işaret olduğunu söyledi.

Bugün başmelek Samuel ile de iletişime geçmeye çalıştım. Aklımı kurcalayan bir ilişkim var, her ilişkideki gibi problemlerimiz var ve ben ilişkimizin nereye gideceğiyle ilgili çok kararsızım. Arabamla eve dönerken " Başmelek Samuel, bana ilişkimle ilgili bir yol göster lütfen, ilişkimizin geleceği var mı? O kişi hayatımı, beni tamalayacak kişi mi? Anlaşmazlıklarımızı çözmek için daha çok mu çabalamalıyım? eğer cevabın devam etmem yönündeyse bu akşamki buluşmamıza kadar bana 3 tane yes kelimesi, cevabın devam etmemem yönündeyse bu akşamki buluşmamıza kadar bana 3 tane no kelimesi göster." dedim. Belki de olmayacağına inandığımdan kelimelerin ingilizcelerini seçtim. Çünkü herhangi bir kelimenin içersinde yes yada noyu görmenin direkt evet ya da hayırı görmekten daha kolay olacağına inandım. Evime geldim, her zamanki gibi bilgisayarımı açtım. (reklam gibi algılanmasın diye sitenin tam ismini vermeyeceğim) 9g**'a girdim. Baya bir postlara baktım, bi an ansızın postun birinde no kelimesi dikkatimi çekti. Post, no kelimesiyle başlıyordu. Hemen aşağıdakine indim, o da no ile başlıyordu. Korkarak bir aşağıdakine baktım o da no ile başlıyordu. Hemen yukarıdaki postlara baktım. Yukarıda da içersinde no geçen postlar vardı ama hiç biri 3 tanesi alt alta gelecek şekilde değildi ve sadece 3 tanesi alt alta geleceği zaman dikkatimi çekmişti. Başmelek Samuel'e bana gösterdiği yol için teşekkür ettim ama keşke sormasaydım diye düşündüm. İçimde sadece ufak bir burukluk kaldı. Tüm bunların gerçek mi yoksa bir tesadüf mü olduğuyla ilgili düşünceler daha da beynimi kemirmeye başladı.

Sanırım bugünlük bu deneyimle ilgili dersimi aldım; asla, cevabını kesinlikle bilmek istediğime emin olmadığım soruları ya da cevabını kaldıramayacağım soruları sormamak.

AJA

Elit Üye
Meleklerle iletişime direk olarak inancım yok gibi.Fakat pozitif enerji ve içten bir niyetle sorulan soruları bence evren cevaplıyor.Bunda emin değilim tabi ama hissiyatım ve bilgilerim bu yönde.Her ne olursa olsun devam edin.Güzellikler sizinle olsun..

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bir başka başlıkta meleklerle tanışmamı şu şekilde anlatmıştım:

"Dün sabah bir arkadaşımın telefonuyla uyandım. Kendimi çok kötü hissediyorum, lütfen gel konuşmamız lazım dedi. Son dönemde hayatındaki zorluklarla başa çıkamamaya başladığını biliyordum ama sanırım artık tavan yapmıştı. Bir kahve içmeye gittik, sonra o an ansızın hadi dedi bir iskele biliyorum oraya gidelim. Arabama bindik, baya yol gittikten sonra tamam dedi burası. Issız sakin bembeyaz bir kumsalda tahta bir iskele, oradan defalarca geçmiş olmama rağmen o kadar güzel olduğunu fark edememiştim. Çürük müdür acaba diye korka korka gittik iskelenin ucuna oturduk, pırıl pırıl bir deniz, ışıl ışıl bir güneş sanki cennetten bir kare gibiydi. Beş dakika önce ikimizde kötüyken o an çok iyi hissediyorduk. Sonra nasıl oldu konu döndü dolaştı meleklerle iletişim kurma mevzusuna geldi. O ana kadar gerçekten bilgimin olmadığı hatta duyduğumda ne saçmalıyor ya bu manyaklar diye düşündüğüm bir konuydu. O an o kadar gerçek geldi ki, belki de arkadaşım o kadar inanarak anlattı ki. Gözlerinde inancın o parıltısını gördüm. Beki İkala'nın kitabından bahsetti, okumalısın dedi. dün öğleden sonra kitabı buldum. Dün akşam bitirdim. Hislerim çok yoğun ama düşüncelerim de bir o kadar karmaşık. İçimden bir ses düşünmeyi bırak ve sadece inan olacak diyor. Beki Hanımın yazdığına göre bu ses meleklerimin sesi ama bir yanımda saçmalama yok artık daha neler ya diyor sanırım bu da egomun sesi.

Bu önümüzdeki hafta meleklere bir şans vereceğim, denemekten zarar gelmez. Beki Hanım da öyle yazmış zaten kitabının girişinde isterseniz bir bilimadamı gibi, bir çocuk gibi deneyin, meleklerinizi sınayın onlardan sürekli işaret yollamalarını isteyin, he orada olacaklar diyor."

Bu başlıkta da bu hafta içersinde denediğim, deneyimlediğim şeylerden tarafsızca bahsedeceğim. Bunlar gün içersinde yaşadığım ufacık şeylerden büyük şeylere büyük bir yelpaze içersinde olacak. Çalışmam sanırım benim gibi deneyimsiz meraklıların meraklarını bir nebze de olsa giderir.

Bu haftanın sonunda hep beraber bakarız, nasıl oluyor?

26.04.2013/16:36

Bu sabahtan itibaren, meleklerle yaşamaya onlardan yardım istemeye çalıştım. Sabah arabama bindiğimde "Baş melek Mikail, lütfen güzel bir gün geçirmem için bana yardım et ve eğer sesimi duyuyorsan bana bir işaret yolla, radyoda güzel bir şarkı çalsın." dedim. Biraz acemice oldu. Arabanın içersinde kendi kendime konuşmak da açıkçası çok garip bir histi. İnsan kendi kendine ne saçmalıyorum ben diye düşünüyor. Radyoyu açtım sonra ve gerçekten de hoş bir programa denk geldim, oldukça eğlenceli bir dj şakalar falan yapıyordu güzel şarkılar çaldı. "Teşekkürler başmelek Mikail." dedim arabamdan inerken.

Tüm gün gerçekten de ufak tefek işlerimle alakalı şans benim yanımda oldu. Kırmızı ışıklara denk gelmedim vermem gereken raporu son anda yetiştirdim ama yine de umduğumdan güzel oldu. Sevdiğim bir arkadaşımı aramayı düşünürken yolda karşılaştım ama bir yandan da aklımda hep acaba sorusu oldu. Sonra ara verdiğimiz bir sırada dışarıda sigara içiyordum. Hep o panonun yanında sigara içiyorum, hiç de dikkat edip bakmamıştım. kafamı kaldırdım bir baktım ki, bir ilan var ve ilanda dün arkadaşımla gittiğimiz iskelenin resmi var. Bir kere daha dikkatli baktım evet burası o iskele. çürüyüp düşmüş tahtaları paslanmış çivileri bir tanesi eksik mervideniyle o. İçimden bir ses bunun bir işaret olduğunu söyledi.

Bugün başmelek Samuel ile de iletişime geçmeye çalıştım. Aklımı kurcalayan bir ilişkim var, her ilişkideki gibi problemlerimiz var ve ben ilişkimizin nereye gideceğiyle ilgili çok kararsızım. Arabamla eve dönerken " Başmelek Samuel, bana ilişkimle ilgili bir yol göster lütfen, ilişkimizin geleceği var mı? O kişi hayatımı, beni tamalayacak kişi mi? Anlaşmazlıklarımızı çözmek için daha çok mu çabalamalıyım? eğer cevabın devam etmem yönündeyse bu akşamki buluşmamıza kadar bana 3 tane yes kelimesi, cevabın devam etmemem yönündeyse bu akşamki buluşmamıza kadar bana 3 tane no kelimesi göster." dedim. Belki de olmayacağına inandığımdan kelimelerin ingilizcelerini seçtim. Çünkü herhangi bir kelimenin içersinde yes yada noyu görmenin direkt evet ya da hayırı görmekten daha kolay olacağına inandım. Evime geldim, her zamanki gibi bilgisayarımı açtım. (reklam gibi algılanmasın diye sitenin tam ismini vermeyeceğim) 9g**'a girdim. Baya bir postlara baktım, bi an ansızın postun birinde no kelimesi dikkatimi çekti. Post, no kelimesiyle başlıyordu. Hemen aşağıdakine indim, o da no ile başlıyordu. Korkarak bir aşağıdakine baktım o da no ile başlıyordu. Hemen yukarıdaki postlara baktım. Yukarıda da içersinde no geçen postlar vardı ama hiç biri 3 tanesi alt alta gelecek şekilde değildi ve sadece 3 tanesi alt alta geleceği zaman dikkatimi çekmişti. Başmelek Samuel'e bana gösterdiği yol için teşekkür ettim ama keşke sormasaydım diye düşündüm. İçimde sadece ufak bir burukluk kaldı. Tüm bunların gerçek mi yoksa bir tesadüf mü olduğuyla ilgili düşünceler daha da beynimi kemirmeye başladı.

Sanırım bugünlük bu deneyimle ilgili dersimi aldım; asla, cevabını kesinlikle bilmek istediğime emin olmadığım soruları ya da cevabını kaldıramayacağım soruları sormamak.

Hep devam edin hiç ara vermeyin.Siz onlara inanmasanız bile onlar size hep yardım eder.Her sorunuza cevap verirler.
Yaşadığınız deneyimlere ileride daha iyi anlam verebilirsiniz. :)

Deneyimlerinizi günlük gibi yazabilirsiniz. :) İleride okuyunca hem sizi mutlu eder hemde gelişiminizi görürsünüz. :)

ubc

Kayıtlı Üye
Bir günlük gibi olmasa da bu haftalık buraya yazıcam, belki kafası karışık olanlara, benim gibi şüpheci yaklaşanlara, denesem mi diye düşünenlere bir tutamak olur. İnanın hafta sonunda ne olacak ben bile bilmiyorum. ilk mesajı, tüm hafta boyu güncelleyeceğim.

spatyum

Kayıtlı Üye
Evet lütfen yazın. Çünkü yazdıklarınızı okuyana kadar benimde bu konuda kafam karışıktı. Okuduğum bir kitapta bunun mümkün olduğunu biliyordum ama insanın başına gelmeyince tam emin olamıyor. Belki deneyimleriniz benim içinde faydalı olur. :)

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Arkadaşlar ben bu kitabın çok faydasını gördüm. Bir tek galiba geçmiş şifasını beceremedim.Aynı ubc arkadaşım gibi dorular soruyorum çok net cevap geliyor. Birşeyi kaybettiğimde soruyorum hemen buluyorum.Kedim yok olduğunda Ariel e soruyorum aniden çağırmışım gibi geliyor. Yalnız şartlanmakla mesajları karıştırmamak gerekir. Bir zamanlar beni çok üzen bir erkek arkadaşım vardı olumlu mesaj almaya o kadar şartlanırdım ki gelen mesajları olumlu sanar dım ama aslında hep içimde bir kırıklık vardı. Bu esnada iç sesinize de dikkat edin derim.

AJA

Elit Üye
Bu kitabın tam adı nedir ?

Keira

Moderator
Beki İkala Erikli'nin ve Doreen Virtue'nin kitapları Meleklerle ilgili sorularınızı cevaplayacaktır. Piyasada çok fazla kitap var bu konuda. Ancak bu iki yazar Melekleri kolayca anlaşılabilen bir dille anlatmış. Ayrıca bu konu başlığını ben de çok beğendim. Diğer arkadaşlarda deneyimlerini buraya yazabilir. Böylece kafanızdaki sorulara hep birlikte cevap verebilirsiniz.

Not: Üyemiz kaldıramayacağım ya da cevabı olumsuz olacak şeyleri sormayacağım artık demiş. Sevgili üye burada dersinizi aldığınız konu soru sormaktan ya da bu konularda cevap almaktan korkmak olmamalı. Buradaki dersiniz bu olumsuzluğu Meleklerimle nasıl olumlu bir olaya dönüştürürüm olmalı. Bu yüzden size küçük bir tiyo vereyim. Melekler sizin üzülmenizi hiç istemezler. O yüzden sizi üzen konularda onlarla konuşarak ve yardım isteyerek olumsuz giden ilişkilerinizi ya da günlük hayatınızdaki olayları iyileştirebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, birlikte olduğunuz kişi sizi üzüyor ve aranız düzelsin istiyorsunuz, Meleklerinizle konuşun, onlara bu konu hakkında ne kadar üzüldüğünüzü anlatın ve birlikte olduğunuz kişinin Melekleriyle konuşmalarını, yardım etmelerini isteyin. Eğer konuşmayı beceremiyorum diyorsanız bunu mektup olarak da yazabilirsiniz.
Sevgi ve ışıkla

ubc

Kayıtlı Üye
İlk mesajımı editleyerek devam etmeyi düşünmüştüm ama sanırım mesajlarımızı editleyemiyoruz burada, ya da belki ben bulamadım.

Sayın Keira'nın söyledikleriyle ilgili bir cevabım olacak; gerçekten bazı sorular vardır, sorulmaması gerekir ya da insan aldığı cevapları kaldıramayabilir diye düşünüyorum. Melekler gerçekten de herşeyin en doğru en gerçek cevabını veriyorlar sanki ve evleneceğim gün meleklere "İleride boşanacak mıyım, ya da mutlu bir evliliğim olacak mı?" diye sormak en azından benim gibi kendi içsel yolculuğunu tamamlamamış biri için doğru bir hareket değil diye düşünüyorum. Alacağım cevap evetse, gerçekten de o gün mutlu bir şekilde evlenirim ama ya hayırsa? O zaman şimdi o adamı sevdiğim için belki de beraber yaşayacağımız mutlu anlar için devam eder miyim, yoksa belki de 15 yıl sonra ayrılacağım için şimdiden evlenmekten vaz mı geçerim? Benim cevabım yok ne yazık ki, sanırım bu soru cevabını gerçekten de bilmek istemeyeceğim bir soru olurdu. Tıpkı dün sorduğum gibi.

27.04.2013/20:26

Dün akşamı erkek arkadaşımla beraber geçirdik ve gerçekten de her zamanki tartışmalarımızdan eser yoktu, ikimiz de çok güzel zaman geçirdik. Pek uykuyu sevdiğim söylenemez o nedenle sabahları çok erken uyanırım, çoğu sabah güneş doğduğunda ben de kalkmış oluyorum. Bu sabah uyandığımda pencereden içeri vuran ışığı pespembe gördüm. Sanki melekler kendilerini bana hatırlatıyorlardı. Yanımda oldukları için teşekkür etmekle yetindim sadece. Daha sonra yeniden erkek arkadaşımla buluştuk, yine biraz tartışmalar olsa da aramızda barıştığımızda yerde bir kuş tüyü gördüm. Bu kuş tüyü görme olayının safsata olduğunu kuş tüylerinin bir yerlerden gelmiş olabileceğini düşünüyordum açıkçası, fikrimin çok değiştiğini de söyleyemeceğim. Biz melekleri kanatlı varlıklar olarak düşündüğümüz için kuş tüyüle kafamızda eşleştirdiğimizi düşünüyorum, bense kendimce hiç kanatlı varlıklarmış gibi düşünmediğim için asla kuş tüyüyle falan karşılaşmamaya kendimi hazırlamıştım. Bu gün başıma gelen tek aksilikse erkek arkaşıma vermem gereken bir şeyi vermeyi unutmuş olmamdı. 45dklık yolu boşu boşuna geri dönmek zorunda kaldım, o kadar sinirim bozuldu ki anlatamam. Araba kullanmayı ne kadar sevsem de o kadar yolu boşuna gittim o kadar benzini boşuna yaktım diye çok kızdım kendime. İlerleyen saatlerde bir arkadaşımı yemeğe çağırdım, geleceği mesafe biraz uzak hayır demesini bekliyordum, evet cevabıyla karşılaşınca hoşuma gitti. Ne yazık ki bir cumartesi gününde bu kadar deneyim/deneyimim oldu. Umarım yarın sizlere akratabileceğim daha çok şey olur.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bugün meleklerin soruma nasıl yanıt verdiklerini keşfettim nihayet.Sorumu sorduktan sonra akabinde yaşadığım olumlu ya da olumsuz bir olay oluyor mutlaka.Bir süredir emin olmaya çalışıyordum.Gerçekten meleklerin herkese cevap yöntemi başka.Ve sorudan sonra"yaşanan olayla cevabın bağlantısını"hiçbir kitapta okuduğumu sanmıyorum.Melekler kişiye özgü cevap veriyorlar.Artık bunda netim.

augury

Kayıtlı Üye
Dün gece rüyamda sorularıma cevap alıp, bugün o kişiyi 3 kere görünce anladım ki; meleklerim benimle.. :nopity:

arduc

Kayıtlı Üye
eee , arkadaşlar hemen bırakmışsınız konuyu

cooney

Banlı Kullanıcı
Benim bazı sorularım var cevaplarsanız sevinirim
Ben meleklerle iletişim konusunu ilk defa başka bi forumda görmüştüm ve hemen meleklerle yaşamak kitabını aldım
Ama ciddi şüphelerim var bize yardım edenler melekker mi yoksa başka varlıklar mı
Herkes bu konuda iyimser yaklaşıyo ama sorgulamadan hataya yöneliriz her zaman
Ben şöyle düşünüyorum epeyde araştırdım meleklerden istemek var ve Allah'tan istemek var venAllh'tan başka birşey Allh'ın yarattığı melekler bile olsa
Şirke düşmüş olmaz mıyız
Ki Fatiha suresinde sadece sana kulluk ederiz ve sadece senden yardım isteriz diye bir ayet var bu apaçık göstermiyor mu
Bilmiyorum kafam çok karışık

Kitap elimde hala aslında ilk okurken Allah'ı daha çok hatırladım daha fazla iyimser düşündum ama bir yandan da bunun yanıltmaca olabileceği fikri geliyor aklıma
Yani Allah'tan istememek bizden isteyin ve biz iyi hissettirelim tarzı bi algı var kafamda
Son sözüm şu meleklerine söyle de bana iyi olduklarına dair işaret göndersinler

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bu konu çok irdelendi,yukarıdaki arama butonundan aratırsanız çıkacaktır.Şirk mi değil mi tarafı mevzunun...
Ancak "bize yardım eden melekler mi başka varlıklarmı?"bu sorunuzun cevabı, yani melekler mi alt enerjiler mi bunun ayrımı için ipuçları ,Meleklerle Yaşamak kitabında üstüne basa basa bahsediliyor zaten.