Gerçek Hayaller

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HermesTri

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba ben size günlük hayat esnasında sürekli başıma gelen bir durumdan bahsetmek ve buna çözüm bulabilirseniz çözüm bulmanızı istiyorum. Efendim ben günlük hayatta herkesin hayal kurduğu gibi hayal kuruyorum. Ama genelde hayallerim bir olayın üstüne geliyor. Geliyor dedim çünkü bunu ben düşünmüyorum temeli ben atıyorum diyeyim. Örnek veriyorum birisi beni kızdırdı bunun sonucunda onu öldüresim geldi hemen hayalimde bunu yaşamaya başlıyorum ama bunu yaşarken duygularıda hissediyorum. Bu hayalleri yasarkende dünyadan kopuyorum tamamen yani biri bana seslense duymuyorum. Kendime geldiğimde sanki böye bir olayı yapmışım gibi geliyor. Bu durum beni ürpertiyor ürpertmesinin sebebi bir psikolojik rahatsızlığınmın olmasını düşünmem. Yazımı okuyan ve yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ediyorum.

asterix

Kayıtlı Üye
Senin ölçünde olmasada bunu herkes az çok yaşar ,hayal gücümüz arzularımızı gerçekleştirmeye çalışır bu doyum veren bir psikolojik savunma mekanizmasıdır ,bilinç altında yaşanan bu şeyleri beynimiz gerçek olarak deneyimler.Psikoljik rahatsızlıkların bazılarında kişi gerçekle düşsel olanı ayırt edemez ve düşsel olanı gerçek olarak algılar bu durum psikotik bir durum başlangıcı olabilir ,yada aşırı grlişmiş derin bir hayal gücün vardır yani yazar olabilecek bir yeteneksin belkide,metafiziksel olarak yaşadığımız fizksel boyutla aynı anda akan paralel boyutlar var onlara girip çıkıyor olabilrsin,6.çakra üzerinde filan çalışıyorsan biraz ara ver daha çok topraklanmayı dene.Koş Lola Koş(RunLolaRun) diye bir film var izlemeni tavsiye ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...