Geçmiş Hayatın Hatırlanması

Diagramma

Kayıtlı Üye
Geçmiş Hayatın Hatırlanması

-Teknik-

Suje ayakkabılarını çıkarıp yatağa uzanır. Elbiseleri vücudunu sıkmamalıdır. Üzerine bir battaniye isteyebilir, çünkü insan gevşediği zaman beden ısısı düşer. Işık hafif olmalıdır. Başlamadan önce, rehber sujeye neler olacağı hakkında kısaca bilgi vermeli; gevşemesini ve algılayıcı bir halde olmasını telkin etmelidir.

Süreçteki ilk adım gevşemedir. Rehber, ikinci bölümde ki alıştırmalarda olduğu gibi vücudun her bölümünün ayrı ayrı gevşemesini telkin edebilir. Yahut rehber, en huzur verici olan yeşilin renk titreşimlerini seçerek, sujenin bu şekilde aydınlatılmış bir odada dinlenmesini telkin edebilir.

Bundan sonra sujeye sayıları birden itibaren yüksek sesle tekrar ettirin. On saniye sonra, sujeyi iki numaraya ilerletin. Sujenin yeteri kadar gevşediğine emin olana kadar diğer sayılarla devam edin. Sayıların tekrarı sujenin dikkatinin bir noktaya toplanmasını sağlar ve zihninin dış düşüncelerle meşguliyetini engeller.

Sujenin nefes alışı derinleştiğinde, titreşim seviyesi değişir; şimdi bir adım daha atmanın tam zamanıdır. Sujenizden dar, ama belirgin bir patikayı izleyerek bir dağa tırmanmasını isteyin. Suje tırmanırken, ağaçların kokusunu hissettiğini, yüzünde ve vücudunda güneş ışınlarını hissettiğini, kuşların cıvıltısını duyduğunu telkin edin. Sujeye, vadiyi alabildiğine gören bir dağ çıkıntısına gelmesini söyleyin. Burada, yola devam etmeden önce oturup dinlenebileceği bir bank vardır. Sonra sujeye başka bir zamana yolculuk yapacağını telkin edin.

Şimdi, aşağıdaki vadinin sisle dolarak gözden kaybolduğunu telkin edin. Suje şimdi bulut çizgisinin yukarısındadır. Suje bulutlara ve sise bakarken, bir gökkuşağının üst kısmını görsün. Gökkuşağının uçları bulutların arasında kaldığında görünmemektedir. Suje gökkuşağına bassın ve sisin içinden aşağı doğru kaysın. Sujeye orada ne olduğunu, ayağına ne giydiğini, elbisesinin nasıl olduğunu, nasıl bir ev olduğunu sorun. Sujeye oraya gitmesini onu size tarif etmesini telkin edin. Sujenin yaşı ve mesleği nedir? Hangi yıldadır? Mümkün olduğu kadar tam bir görüntü elde etmek için düşünebildiğiniz kadar çok soru sorarak devam edin. Sujeyi konuşur halde tutun.

Şimdi sujenin beş yıl ileriye gitmesini ve o sırada olanları anlatmasını isteyin. Sujeyi zaman içinde ilerletmeyi sürdürün. Eğer suje ölüm gibi çok yüksek heyecanlı yüklü bir olaya girerse, onu hemen olaydan sonraki bir tecrübeye götürün ve sonra geriye bakıp ne olduğunu tarif etemsini isteyin.

O hayatındaki kimselerden herhangi birinin bu hayatında olup olmadığını sormayı unutmayın. Eğer böyle bir durum varsa, sujeden şimdi onların kim olduklarını teşhis etmesini isteyin. O hayatın hatrlanmasıyla yeteri kadar bilgi elde edildiğini düşündüğünüzde sujenin yakındaki kapıdan geçmesini ve merdivenlr, tırmanarak o hayatı geride bırakmasını söyleyin. Merdiven alabildiğince uzanmaktadır. Merdivenin tepesinde bankın bulunduğu dağ çıkıntısına açılan bir kapı vardır. Suje dağdan inmeye başlamadan önce bankta sessizce dinlensin. Aşağı inince, geriye doğru saymaya başlayın. Bu arada sujeye, çalışmaya başladığı sırada ki şuur haline dönmesini telkin edin. Sujeden hazır olduğunda gözleriniaçmasını isteyin. Sonra yaptığınız tecrübe hakkında konuşun.

Bu alıştırma suje ne zaman isterse yapılabilir. Her seferinde bir saat çalışmak genellikle yeterlidir. Bu alıştırmadan yapılan en yaygın hata, rehberin sujeyi dayanabileceğinden hızlı ilerletmesidir. Suje ilerlemeden önce, daima belli bir zaman noktasında kalmak için herhangi bir sebep olup olmadığını sorun.

Kaynak: Psişik Becerilerinizi Geliştirin / Enid Hoffman

35izmir35

Kayıtlı Üye
kendi kendimize yapabilir miyiz peki? bilgilendirirseniz sevinirim

Mrtyşlmn

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
Böyle güzel bir çalışmaya kimse teşekkür etmemiş gerçekten yazık bari ben edim

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Böyle güzel bir çalışmaya kimse teşekkür etmemiş gerçekten yazık bari ben edim

Yazının yazıldığı tarih oldukça eski. O dönem sitemizde teşekkür butonu bulunmamakta idi. Daha gelir gelmez yeni bir üye olarak yazık gibi kelimelerle eleştirebildiğinize göre umarım daha ileride çok daha sert eleştiriler iletmezsiniz ya da önce bir danışmayı seçersiniz. Niye diye düşünmenizi bekleriz böyle bir durumda. İyi forumlar...

asterix

Kayıtlı Üye
Daha önce Meleklerle geçmişinizi şifalandırın adlı bir kitabı okuyup uyguladım ama sonuç alamadım . Geçmiş yaşamları hatırlayabileceğimiz ve kendi kendine yapılabilen bir teknik bilen duyan varmı ?

Ü

Üye silindi 56746

Subject i suje olarak çeviren tercümana buradan teşekkürlerimi iletiyorum :D