Destede 3'lü Kombinasyonlar

Keira

Moderator
Deste ile ilgilenen Sevgili Üyeler,
Desteyi yorumlamanızı pekiştirmek için, yorumlara başka açıdan bakmanızı sağlamak için benim de sık kullandığım 3'lü kombinasyonu kullanacağız. Kombinasyona geçmeden önce Deste hakkında birkaç şeyin altına çizmek istiyorum.
1. Deste yalan söylemeyi sevmez, bu yüzden açılan kartları karşı tarafı incitir, üzer diye düşünerek ya da başka şeylerden dolayı kendi isteğinize göre yorumlamayın. Dürüst olun aksi takdirde Deste size bir daha cevap vermez.
2. Aynı soruyu açılan kartları beğenmediniz ya da ortaya çıkan yorumdan hoşlanmadınız diye yeniden sorarak yeni bir açılım yapmayınız. Aksi takdirde yine Deste size cevap vermeyecektir.
3. Deste bir tarot çeşidi değildir ve kıskançtır. Olumlama kartları hariç tüm kart çeşitlerini istemez. Yani eğer başka desteleriniz varsa bir seçim yapacaksınız. Ya Deste'yi seçip diğerlerinden vazgeçeceksiniz ya da onları bırakmayıp Deste'yi bırakacaksınız. Çünkü başka desteleriniz varken Katina'nın Destesi size asla doğruyu söylemeyecektir.

Gelelim 3'lü kombinasyona. Adından anlaşıldığı gibi 3 kart seçilerek bakılır. Önce Deste karıştırılır, sonra cevabı istenen soru sorulur ve 3 kart seçilir. Bazen bu 3 kart şimdiki zamanı ya da geçmişi anlatırken bazende ilk seçilen geçmişi ortadaki şimdiki zamanı ve son kart da geleceği anlatır. Bu zaman kavramı sorulan soruya ve o an ki hissiyatınıza göre değişir. Kartlar sırasıyla yorumlanır ve ilk karttan sonrakiler, kendinden bir önceki kartla birleştirilerek yorumlanır.

Bu konu başlığı altında Deste'ye sahip olanlar, sorularıyla birlikte 3 kart seçerek yaptıkları yorumları yazacaklar. Bunu yaparken sizden dikkat etmenizi istediğim şeyler var:
1. Amaç bakım yapmak değil, yorum kabiliyetinizi güçlendirmektir. O yüzden soruyu ve açılan kartları yazıp yorum yapmayıp bunu bizlerden bekleyen üyenin mesajına cevap yazılmayacak, bana da bakar mısınız şeklinde yazılan mesajlarla birlikte silinecektir.
2. Üyenin yazdığı yorumlamaya diğer üyeler de düşüncelerini yazabilir ancak sizden ricam Deste'ye kimin hakim olup olmadığını buradan görüp bilemeyeceğim için ben veya Mefetseger dışında kimsenin yorumlarını düzeltmelerine dikkat etmeyiniz.
3. Bu konu başlığı altında sadece bu açılımla ilgili sorularınızı sorunuz. Deste hakkında genel sorularınız için başka bir bölümümüz vardır.

Sevgi ve ışıkla...

dexter

Elit Üye
Yazıyı okur okumaz tanıdığım bir kişiye 3 kart açtım. Açılım yapmadan önce kafasındaki merak ettiği sorunun ne olduğunu sordum ve sorusunu sordu. Açılımımda sırası ile yukarıdan aşağıya doğru, 'köpek' 'zara' 'deve' kartları geldi. Geçmiş, şu an, gelecek olarak yorumladım. Geçmişinde düşündüğü kişi ile dost olarak başladıklarını ve bu dostluğun ciddi bir ilişkiye dönüşmeye başladığını ve şu an içinde ilişkiye keskin sınırlar koyarak ilişkiye sıkıntı kattıklarını ve olumsuz etkilenmeye başladıklarını söyledim. Sorduğu sorunun cevabının olumsuz olduğunu ve kendilerine koydukları ciddi sınırlardan dolayı olumlu bir dönüşümün olmayacağını belirttim. tavsiye kartlarında da 'selana' geldi, artık kendini sıkıntı yaşadığı insanlardan koparıp mutlu olduğu kişilere konulara odaklanmasını söyledim.
Sizce nasıl yorumladım? Bana çok sıradan geliyor yorumlarım aslında, herkeste olabilcek şeyleri söylediğimi düşünüyorum ama gördüklerim aynen bu şekilde.

Keira

Moderator
Yorumlarınızı genel olarak beğendim kısa zamanda güzel ilerliyorsunuz ama önce bir sorum olacak sonrasında yorumunuzda düzeltme yapacağım. Bu kartlar ters miydi? Özellikle deve kartı ters miydi?

dexter

Elit Üye
Bütün kartlar düzdü. Fakat ben hiç yönüne göre yorumlamıyorum eğer çok zorda kalırsam yönüne göre değerlendiriyordum. Sanırım önemli bir ayrıntıyı atlamışım hep değil mi?

Keira

Moderator
Desteyle belirli bir bağ kurduktan sonra düzünün tersinin önemi kalmaz ancak sizin için henüz yeni bir durum. O yüzden terse ve düze şimdilik dikkat ediniz, sorunun içeriğine göre de sadece aşk anlamına bakmayı unutmayınız. Bu yorum şimdilik böyle kalsın, başka bir açılımda dikkat edin. Bunu düzeltmeyeceğim şimdilik. Yeni açılım bekliyorum.

H€RA

Kayıtlı Üye
Arkadaşıma katina açtım. sorusunu sorduktan sonra sırasıyla düz bahçeler düz ağaç ve düz alyans çıktı.
Bu kişiyle kısa zaman önce önemli bir arkadaşlık ilişkisi kurduğunu, bu ilişkinin onun için faydalı olduğunu söyledim.Uzun süreli sadakete dayalı bir ilişkilerinin olduğunu ve zamanla aralarındaki bağlarının kuvvetlendiğini söyledim. Şuan için hiç bir sorunun onları yıkamayacağını, aşklarının giderek büyüdüğünü ve ilişkilerinin sağlam köklere dayandığını, ilerdede nişanlanabileceklerini söyledim.Bu yorumda bir sorun yok.

Fakat arkadaşım aynı kişi hakkında yine aşkla ilgili bir sorusunda şu kartlar çıktı sırasıyla; düz haç, parsadra, ters sunit
bu kişinin geçmişte bir hata yaptığını bunun sonucundada fiziksel ve psikolojik acı çektiğini söyledim, durumu kolay kolay atlatmadığını söyledim. fakat şu anda o kişinin etrafında dost görünen düşman bir kadının olduğunu, bu kadının ikisinin arasını açmaya çalıştığını, hatta bu kadın yüzünden ikisinin arasında iliskilerini ayrılığa götürecek bağırış çağrışlar ve kavgaların yaşanabileceğini ve o kişinin kendi çıkarlarını düşündüğünü, sırf çıkarları yüzünden ilişkilerini bitirebileceğini söyledim. bu inişli çıkışlı aşkın onu yıpratacağını ve herşeye hazırlıklı olması gerektiğini söyledim. Sizce yorumum doğrumu?

Ve diğer 3lü kombinasyonda sonuç kartında alyans çıktığına göre; bu dost görünen düşman kadın sorununu aştıklarında çiftin birlikteliğinin mutlu bir şekilde devam edeceğini, nişanlanabileceklerini anlamını çıkardım, doğru düşünmüşmüyüm? Ama erkek çıkarları için kızdan ayrılabilir diyor ters sunit kartı. Belkide dost görünen düşman kadın; erkeğin çıkarları üzerinden giderek kızı ondan soğutmaya çalışıyordur, düşman kadın ortadan kalkınca, çıkarlarında gündeme gelmeyeceğini söyleyebilirmiyim?

Keira

Moderator
Öncelikle aşkla ilgili sorularda kartın tersinden aşk anlamına ağırlık veriniz, eğer kartın aşk anlamı yorum bütünlüğünü sağlamıyorsa ya da içinizdeki ses ters anlamının daha çok uyduğunu söylüyorsa o zaman ters anlamına bakınız. Ayrıca aynı kişi hakkında sorulan aşkla alakalı sorular aynı mıydı ya da benzer miydi? Sizden ricam yorumlarken sorulan soruyu da yazarsanız yorumlarınız hakkında daha net şeyler söyleyebilirim. Ayrıca Sevgili Hera söylemeden edemeyeceğim, yorumların gelişmeye başladı tebrik ediyorum seni..

H€RA

Kayıtlı Üye
Onun için ne düşündüğünü sormuştu sırasıyla düz bahçeler, düz ağaç, düz alyans çıkmıştı. O yorumuma ek olarak ciddi düşündüğünü söyleyebilirim,

Diğer sorusuda ona gerçekten aşık mıydı sanırım. Düz haç, düz parsadra, ters sunit. Aşk sorularında ters olsada aşk anlamına ağırlık versemde sonuç değişmiyorki yani benim yorumum yine aynı, sadece erkek çıkarları yüzünden bu ilişkiyi bitirebilir demiştim, o yorumumu geri alıyorum :) . Ama bu 3 kartta ters sunitte sonuçta herşeye hazırlıklı olmasını söylüyor ve bu 3lü kombinasyonda arada 3. şahıs aşka engel oluyor bu muhtemelen dost görünen düşman kadın. diğer 3lü kartlarda alyans çıktığına göre eğer ayrılırlarsa bu o 3. şahıs olan dost görünen düşman kadın yüzünden olacaktır o zaman değilmi? ama dediğim gibi o kadın devreden çıkarıldığında ufukta evlilik görülüyor diyebilir miyim?

Bu arada teşekkür ederim sevgili Keira, sizin sayenizde ilerliyor yorumum :) ve aşkla alakalı aynı soruları mı sormuş demiştiniz, aynı sorunun sorulmayacağını bana daha önce defalarca söylemiştiniz :D , unutmadım :).

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim, bu aşka engel olan 3. şahıs; o kişinin geçmişte yaptığı hatayı hatırlatarak, aynı hataları yapmamasını söyleyerek aşka engel oluyor olabilir mi?. Bu erkek galiba geçmişteki birlikteliğinde yanlış kişiyle birlikte olup güvendiği için fiziksel ve psikolojik acı çekmiş, belkide bu 3. şahıs o zamanda onu uyarmıştı ama o bu uyarıyı dinlemeyerek korkunç bir hata yapmış ve çok acı çekmiş. şimdide 3. şahıs bu olayı kullanarak aşka engel oluyor diyebilir miyiz? hatta sonuç kartı olanda ters sunit bunu söylüyor her şeye hazırlıklı olmasını Düşündükçe farklı farklı senaryolar geliyor aklıma :D en iyisi daha fazla düşünmeyeyim :D.

Keira

Moderator
Öncelikle sorular ne kadar farklı sorulsada anlam olarak hemen hemen aynıdır. Bu yüzden bu farklılıkların çıkması normaldir. Size aynı şeyleri tekrar tekrar sormayın derken sadece biçim olarak değil, anlam olarak da yakın ve benzer olan soruları da sormayın. Aynı soruyu tekrarlamakla benzer soruları sormak arasında fark yoktur.

Aklınıza farklı farklı senaryolar gelmesi güzel, desteyle iletişim geçmeye başlıyorsunuz demek. Ama işiniz biraz daha zorlaşacak bu aşamada. O size farklı yorumlar getirmenizi isteyen sesin desteye mi yoksa sizin iç sesinize mi ait olduğunu ayırt etmek zorunda kalacaksınız.

Sorular benzer olduğu için son yorum hakkında hiçbir şey ekleyip çıkaramayacağım. İlk sorunun artık keşke arkadaşınız benzer şeyi sormasaydı. Bundan sonra aklınızda olsun sizinde. Benzer şeyler sordurtmayın karşınızdakine. Yeni sorular ve yorumlar bekliyorum.. Sevgiler...

Selinela

Kayıtlı Üye
Bende sizin yorumunuzu almak istiyorum. Acaba doğru yorumlayabiliyor muyum ?
Arkadaşımın aşk hayatıyla ilgili bir soru sordum. Kalp , Eprahhat ve Yelkenli kartları düz olarak açıldı.
Bu kişi gerçekten aşık olacak. Bu aşk giderek büyüyecek ve bu kişinin hayatını tamamiyle değiştirecek.Yaşadığı aşk sayesinde yeni tecrübeler kazanacak ve bu aşk ona şans getirecek.

H€RA

Kayıtlı Üye
Arkadaşımın aşk hayatıyla ilgili bir soru sordum. Kalp , Eprahhat ve Yelkenli kartları düz olarak açıldı.
Bu kişi gerçekten aşık olacak. Bu aşk giderek büyüyecek ve bu kişinin hayatını tamamiyle değiştirecek.Yaşadığı aşk sayesinde yeni tecrübeler kazanacak ve bu aşk ona şans getirecek.
Bu yorumunuza ek olarak; bir de kişi ilerde bir yolculuğa çıkacak, ve bu yolculuk sayesinde yeni bir hayata başlayacak gibi geldi banada ama. :)

Moderatör Notu: Burada Yelkenlinin anlamına kişinin yolculuğunu katamayız. Yelkenlinin anlamını aşkla bütünleştirmeliyiz.

AJA

Elit Üye
O halde 3 kartı yorumluyorum ; Dastar-Selçuksassa-Elmas

Akıllı ve dikkatli bir kadın yaşadığı yasak yada onaylanmayan aşk ve bunun için çok çaba sarf ediyor fakat bu aşk ne kadar tutku içinde olsada onu yoruyor gibi.Kadının kontorulünde yaşanan bir mutluluk .Bu aşkın kadına getirdiği zenginlik manevi ve maddi güç var.

Bu benim ilk yorumum umuyorum iyidir :)

Keira

Moderator

Evet bu kişi aşık olacak, aşık olduğu kişi beklemediği bir anda karşısına çıkacak. Arkadaşın yaşadıklarını anlamlandırmaya çalışacak ancak karşısına çıkacak kişi aklını başından alacak ve oldukça güzel bir ilişki yaşanacak. Yelkenler burada ilişkinin gidişatının güzel olacağını bu ilişkinin geleceğinin güzel olduğunu söylüyor. Yorumunuza ek olarak bunları da alırsanız güzel olur. Yelkenli ve kalbin anlamları düzse eğer bu yorum geçerlidir. Eğer değilse anlam bütünüyle değişir.

O halde 3 kartı yorumluyorum ; Dastar-Selçuksassa-Elmas

Akıllı ve dikkatli bir kadın yaşadığı yasak yada onaylanmayan aşk ve bunun için çok çaba sarf ediyor fakat bu aşk ne kadar tutku içinde olsada onu yoruyor gibi.Kadının kontorulünde yaşanan bir mutluluk .Bu aşkın kadına getirdiği zenginlik manevi ve maddi güç var.

Bu benim ilk yorumum umuyorum iyidir :)

Kartları seçerken ne düşünerek seçtiniz? Ona göre yorumunuza yorum yapabilirim. :)

AJA

Elit Üye
Kişinin şuanda ki aşkı için çektim.

Keira

Moderator
Akıllı bir kadının idaresinde yasak bir aşk görünüyor. Ancak bu yasak aşkta kadın aldatılıyor. Bu adamın bir başkasıyla da ilişkisi var. Ancak kadının bu durum pek umrunda değil çünkü bu aşka daha çok cinsellik ve maddi açıdan bakıyor. Duygudan yoksun cinsellik ve maddiyat dolu bir ilişki.

AJA

Elit Üye
Bu ilişki içerisinde duygusal bağ olmaması beni şaşırttı aslında.Aldatılan ve aldanan var,hangisi gerçek aşka yakın çözemedim.
Diğer açılımlarımda yorumlamaya ve yardımınıza sunacağım ,sevgiler :)

Keira

Moderator
Bu ilişkide duygusal bağ yok, çünkü kadın maddiyata önem veriyor o yüzden aldatılmaya göz yumuyor, ayrıca adamın bu ilişkiye bakışı da cinsellik.. Bu yüzden bu kadın, adamın hayatındaki 2. kadın olabilir, böyle durumlarda yorumu netleştirmek için tam netleştiremediğiniz kartın üstüne bir kart çekerek ikisini birleştirip yorumlayabiliriz.

H€RA

Kayıtlı Üye
Bir kişinin nasıl biri olduğunu sordum düz eprahhat, düz elmas, düz dare çıktı.

İlgilendiği işleri tamamlayamayan, genelde yarım bırakan bir kişi. keskin zekaya sahip. Uyumlu bir kişi fakat yalan da söyleyen nankör bir kişi. Maddiyata çok önem veriyor, tek önem verdiği şey; para kazanmak, mal mülk sahibi olmak. Bu yüzdende ilerde aldatılacak. Aldatıldıktan sonra da dayanılmaz, kılı kırk yaran bir erkeğe dönüşecek ve artık olaylara şüpheyle yaklaşacak.

Benim yorumum bu kadar, sizin ekleyeceğiniz birşeyler varmı? Ayrıca geçmiş kartındaki eprahhat ın özellikleriyle gelecek kartındaki dare nin kişilikleri farklı; yani eprahhat dan geçmişte yalancı nankör bir insan olduğunu anlıyoruz. Gelecek kartında da güvenebilinecek, dürüst bir kişilik çıkmadığına göre ilerde de yalancı ve nankör olacağını söyleyebiliriz değil mi?

Keira

Moderator
Başlarda yalancı ve nankör olan, bu dengesiz karakterli kişiyi, para kazanma hırsı ve hayat şartları çok ezmiş. Bu ezilmişlik kişinin hayatını zorlaştırmış, ince hesaplar yapan bir kişi haline getirmiş. Ayrıca maddi açıdan kendini tatmin edemediği için yalnız kalmayı tercih ediyor bu düşünce yapısıyla bu insanın biriyle olması çok zor, bu zorluk bu erkeği kadınlar arasında çekici kılıyor. Maddi kaygıları olmasa ve yaşam şartları bu adamı zorlamasa aslında çok sevecen ve iyi biri olabilirmiş. Kişi özellikle bu zamanda ve gelecekte bir süre yaşam şartları yüzünden sıkıntı çekmeye devam edecek. Açık tenli hoş bir adam ayrıca.

H€RA

Kayıtlı Üye
Başlarda yalancı ve nankör olan, bu dengesiz karakterli kişiyi, para kazanma hırsı ve hayat şartları çok ezmiş. Bu ezilmişlik kişinin hayatını zorlaştırmış, ince hesaplar yapan bir kişi haline getirmiş. Ayrıca maddi açıdan kendini tatmin edemediği için yalnız kalmayı tercih ediyor bu düşünce yapısıyla bu insanın biriyle olması çok zor, bu zorluk bu erkeği kadınlar arasında çekici kılıyor. Maddi kaygıları olmasa ve yaşam şartları bu adamı zorlamasa aslında çok sevecen ve iyi biri olabilirmiş. Kişi özellikle bu zamanda ve gelecekte bir süre yaşam şartları yüzünden sıkıntı çekmeye devam edecek. Açık tenli hoş bir adam ayrıca.

Açıktenli, hoş bir adam olduğunu eprahhat tan dolayımı söylediniz? eprahhat açık tenli ama hoş biri değilki, dare de esmer zaten.

İlerdede maddi sıkıntı çekeceğini nereden söylediniz çünkü darede böyle birşey yazmıyor?

Ayrıca en geçmişte yalancı, nankör olan bir insan bence gelecekte de öyle olur, tamam dare den aslında bu insanın aslında iyi biri olduğunu söylesede eprahhat hiçte iyi bir insan değil bence, dolayısıyla bu kişide iyi bir insan değil?

İlerde bu kişi aldatılmayacak mı sevdigi tarafından? teşekkürler. :)