Üstad ariyorum

Schz

Kayıtlı Üye
İş
Voodoo
Merhaba arkadaslar bir onceki konumda majisyen olmak istedigimi belirtmisim.Yavas yavas meditasyonlara basladim birde golgeler kitabi tutmaya fakat beni daha cok gelistiricek ilim sahibi biri ariyorum guzel forumumuzda

Schz

Kayıtlı Üye
İş
Voodoo
Haklisiniz sayin simam dediginiz gibi arastiriyorum not dda aliyorumfakat genelde sorulan sorulara cevap degilde nasihat veriliyor o yuzden boyle bi arayis icerisine girdim

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Haklisiniz sayin simam dediginiz gibi arastiriyorum not dda aliyorumfakat genelde sorulan sorulara cevap degilde nasihat veriliyor o yuzden boyle bi arayis icerisine girdim
Hepsinden önce sitede özel yollarla iletişim,telefon/adres alışverişi yasaktır ve ban sebebidir,sitemiz ikili diyalogların değil çoklu paylaşımların yapıldığı bir platformdur.Açtığınız konuya gelirsek;Eh ne demişler " Bir nasihat bin musibetten iyidir"Sitede maji,maji sanatı,davet,büyü...vb o kadar başlık var ki bunların hepsini üye olduğunuz 10 gün içerisinde okumanız imkansız,sabırla okuyun,anlamadıklarınızın altına ilgili soruları sorun konularda.Öyle bir konu açıyorsunuz ki sanki öğretmen olacağım,doktor olacağım der gibi? Maalesef bu tarz hususların üniversiteye git sınavı kazan,çok çalış oku 6 sene sonra doktor olursun kadar basit bir açıklaması da yok.Sitede sadece bazı ritüeller,majiler veya uygulamalar verilir ki bunlarda eski üstadlardan kalan ve genelde zaman içinde dönüşüme uğramış şeyler.Sonuçta sizin benim gibi insanların bir ömürlük çabası ile zamanında ortaya çıkan etütler.Görüyorsunuz ki size sağa dönün,iki şunu okuyun sonra üç tutam.. gibi bir açıklaması veya kılavuzu da yok bu işin.Nedeni de şu;bu tarz ilimler kişiden kişiye değişir ve kişiye özel insiyasyonlar verilir.Herkesin kapasitesine,yeteneğine ve yolda ilerleme sebeplerine göre rehberler tarafından yapılır bunlar.Eğer bir ekolün öğrencisi olup dünyada bir üstad bulursanız ki aslında siz gerekenlere sahipseniz o üstad sizi bulur normalde(böyle siteye ilan verir gibi sorulmaz.) dediğiniz gibi yetiştirilirsiniz,ama kimsede size şunu yap bunu yap demez sen ne kadar ilerlemeye çalışıp didinirsen o kadar cevap verilir.Genelde ise ruhsal rehber valıklar ile çalışılır ki bireysel bir majisyenin günümüzde ilk başvurduğu şeydir bu.Rehber varlıklarla türlü ritüel,meditasyon,uyku/rüya,mental iletişim yollarını hiç duyup araştırmadıysanız geçmiş olsun,10 gün değil 1 yıl oturup siteyi düzenli etüt edin,verilen temel dersleri uygulayın,şifa çalışmalarına katılın sonra tekrar konuşalım derim.

Ra_

Banlı Kullanıcı
İş
Araştırmacı Yazar
Üstad yoktur dünya kimse üstad değildir , üstad allahtır.Vay efendim üstad x kişisi takvanızı şöyle böyle yükseltirsiniz , vay efendim hoca efendi böyle buyurdu vay efendim peder böyle emretti bunların hepsi yalandır.Efendi , hoca , üstad hiçbiri gerçek değildir.

Hz.Muhammed'e sahabeleri "efendimiz,efendimiz" diyor 1 oluyor 2 oluyor derken bana "Efendi" demeyin "Efendi allahtır" diyor.
Hz.Isa'ya havarilerinden biri "Rab İsa , Rab İsa" demeye başlıyor,Isa Peygamberde bunun üzerine "Yalnız Tanrı Rab'tır." diyor.
Hz.Süleyman'a yeryüzünün , zenginliklerin , cinlerin ustadh'ı(üstadı) diyorlar Bunun üzerine gerçek üstad "yalnızca Tanrıdır." diyor.

Bu yolda yalnız başınasın anlayacağım önüne çıkacak olan hoca,hacı vs hepsi sahte ancak gerçekten ihtiyacın oldugu zaman bu konularda deneyimli rehber kişiler karşına çıkacaktır ama bu kendiliğinden olur , Tanrının ayarlamasıdır bu ve onlara üstad , efendi , hoca vs vs bir sıfatta bulunmazsın onların sıfat egosu yoktur çünkü bunları aşmışlardır.Peygamberler bile bu kadar mütevazı iken şimdi ki insanlar yok hoca efendi yok üstad x , yok büyük majisyen x vb geçeceksin bunları ...

kiybele75

Kayıtlı Üye
Üstad yoktur dünya kimse üstad değildir , üstad allahtır.Vay efendim üstad x kişisi takvanızı şöyle böyle yükseltirsiniz , vay efendim hoca efendi böyle buyurdu vay efendim peder böyle emretti bunların hepsi yalandır.Efendi , hoca , üstad hiçbiri gerçek değildir.

Hz.Muhammed'e sahabeleri "efendimiz,efendimiz" diyor 1 oluyor 2 oluyor derken bana "Efendi" demeyin "Efendi allahtır" diyor.
Hz.Isa'ya havarilerinden biri "Rab İsa , Rab İsa" demeye başlıyor,Isa Peygamberde bunun üzerine "Yalnız Tanrı Rab'tır." diyor.
Hz.Süleyman'a yeryüzünün , zenginliklerin , cinlerin ustadh'ı(üstadı) diyorlar Bunun üzerine gerçek üstad "yalnızca Tanrıdır." diyor.

Bu yolda yalnız başınasın anlayacağım önüne çıkacak olan hoca,hacı vs hepsi sahte ancak gerçekten ihtiyacın oldugu zaman bu konularda deneyimli rehber kişiler karşına çıkacaktır ama bu kendiliğinden olur , Tanrının ayarlamasıdır bu ve onlara üstad , efendi , hoca vs vs bir sıfatta bulunmazsın onların sıfat egosu yoktur çünkü bunları aşmışlardır.Peygamberler bile bu kadar mütevazı iken şimdi ki insanlar yok hoca efendi yok üstad x , yok büyük majisyen x vb geçeceksin bunları ...
RA isim avatarınla düşüncelerin tezat oluşturmuyormu mısır tanrısı RA'NIN resmi ve ismi çoktanrılı dinler tarihi bilirsin insanlar daima bişeylere inanmak istemişlerdir.üstad ustanın üstüdür allah tanrıyla nasıl bağdaştırdın gerçekten çok ilginç her işin ustası üstadı fenomeni vardır bu forumlarda muhalefet diz boyu üstad,masijyen ,havascı demeyecek ne diyecekti uzman doktormu diyecekti başka tanımı varsa öyle adlandıralım.

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Sn.Marilysey,İlim öğrenmek istiyorsanız öncelikle öğreneceğiniz ilim dalında çok çalışmanız ve araştırma yapmanız gerekiyor..Belki aylar sonra belki yıllar sonra çalıştığınız ilim alanında üstad olacaksınız bu size bağlı,ama İstekli.azimli ve sabırlı olmalısınız.ALLAH'tan istemelisiniz.O ilmi anlama ve çabuk kavramayı istemelisiniz.Bir üstad arıyorum demişsiniz.Evet bir üstadın size yol göstermesi iyi olur fakat ne kadar iyi olur,doğruları yanlışları size nasıl aktarır orası farklıdır.Ben ilim alanında çalışırken kimseden yardım almadım.Yukarıda belirttiğim gibi ALLAH'tan istedim ve ALLAH' da dua mı kabul etti.Çok çalıştım, içimin sesi ve hislerimle ilimleri anlamaya başladım.Bazı varlıklardan da çok şeyler öğrendim.İlim öğrenmek istiyorsan Önce iste sonra çalış ve en sonunda anlamayı anla..Üstad arıyorsanda doğruyu bulmaya çalış.

Ra_

Banlı Kullanıcı
İş
Araştırmacı Yazar
@kiybele75

Bu soruları sorarken iyi niyetli olduğunu düşünerek cevap veriyorum.Daha söyleyeceğim çok şey var sana ama yeri burası değil !

1.cisi konunun benimle alakası yok
2.cisi Ra Mısır'ın tek tanrısı (monteizm) idi.Diğer tüm tanrılar ve tanrıçalar; Ra'nın parçalarını oluşturuyordu.Bunu daha önce bir konumda da yazmıştım konu linki ; http://www.gizlimabet.com/threads/31971-Ra-nın-Enerjisini-Kullanarak-Şifa-Alma

Mısır tabletlerinden çıkan yazılar da bunu kanıtlar :

"Şükürler olsun, o Ra ' ya; Gücü yaratan, Ament'in alışkanlıklarının içine giren; bakın Temu'nun vücuduna.""Şükürler olsun, o Ra ' ya. Gücü yaratan, Anubis'in gizli yerlerine giren, bakın Khepera'nın vücuduna."

Bu konu hakkında E.A. Wallis Budge araştırmalarını inceleyebilirsiniz.

3.cüsü Bu dünyada en efendi denilecek kişi Hz.Muhammeddir.Üstad denilebilecek en iyi örnek Hz.Süleyman'dır.Allah bunu bilmiyor mu? Hz.Muhammed ve Hz.Süleyman bunu bilmiyor mu? Tabiki biliyorlar ama burdan çıkan ders önemli zamanında Bizans krallarına efendi,rab,üstad vs diyerek onları tanrılaştırmadılar mı? Zamanında firavuna rab demediler mi ? Şüphe yoktur ki burada bize önemli bir ders verilmeye çalışılmıştır tabiki de anlayana.Üstad kime göre üstad efendi kime göre efendi Allah'ın gözünde kimin ne olduğunu biliyor musun sen? Rehber , yol gösterici diyeceksin.Yok Hoca Efendimiz konuştu.Yok üstadımız böyle buyurdu al bu havascının resmini önüne koy şu zikri bilmem kaç defa çek sonra isteğini söyle yav tövbe tövbe neyse başka yerlere götürmeyeceğim konuyu.

Söyleyeceğim şu ki arkadaşlar buradan herkeste buna kulak versin Kuran'ı Kerim "Oku!" diye başlar.Arkadaşlar lütfen okuyun cahil kalmayın bu büyük bir tehlikedir.Özellikle tarihi okuyun ve iyi bilin. ( -yukardaki arkadaşa gönderme yapmıyorum- ) Önce kendi tarihinizden başlayın sonra diğer milletlerin,ırkların tarihine geçersiniz.

@Marilynsey

Parapiskolojik kitaplar oku , D & R ' da güzel kitaplar var ben burayı yazıp reklam yapmak istemiyorum.

focus

Kayıtlı Üye
Hevesini kırmak istemem ama bu şekilde arayışını doğru bulmuyorum. Zaten site kurallarına görede yanlış... Birisi çıksa sana yardım ederim dese onun istediğin konularda ne kadar bilgili ve tecrübe sahibi olduğunu nerden bileceksin. Bunun yerine uzmanlaşmak istediğin konularda araştırma yap araştırmalarını paylaş yorumlarını paylaş kafana takılan şeyleri sor, deneyimli kişiler zaten msjlarına cevap vererek yol gösterir ancak burda bu arayışının sonuç vereceğini sanmıyorum. Ayrıca özelden vs biri senle iletişime geçse yasaklanma nedeni olabilir. İyi forumlar

Bu yazılanlara katılıyorum, yerinde bir tespit.
Sağlıcakla ve ışıkla kalın.

Ayrıca kapı arıyorsun benim anladığım kadarıyla, inanışın gereklerinde kapıyı nasıl bulacağında vardır.

Esası sabırdır, kapıyı bulursun merak etme. Ama önemli olan o kapıya kul mu olursun?

Ne aradığını biliyorsan üzülme, bulduğunu anlarsın mutlaka.

Sağlıcakla ve ışıkla kal.