çevirgel Duası -Gideni Geri Getirmek için.

selenim

Banlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahîm
Elhamdülillâhi leke ya Allahü Filanca'nın gönlünü bana dost kıl.
Elhamdülillâhi ya Allahü yine Filanca'nın gönlünü çevirgel.
Bihakkı Lâilâhe illallahü Muhammedin Resulullahi Yarab, sen ol Şan'ı büyük Allah, sen ki yedi kat yerleri
ve gökleri yarattın: Yarab senin izzetin hürmeti için Filanca'nın gönlünü ve canını ve yedi kat endamını
ve iradesini ve kararını bana çevirgel, gayrilerinden gönlünü ayırgil.
Ahiyyen şerahiyyen asbavüsin bihürmeti Hızır Aleyhisselâm Filanca'nın gönlünü bana dost kılıvergil.
Eğer uyur ise uyandır. Eğer durur ise doğru getürgel. Benim aşkımdan bikarar kılıvergil. İlahi bihürmeti
hüvelhayyü kayyum Lâilâhe illâ hüve bikarar kılıvergil.
İlâhî senin bin bir adın hürmeti için doksandokuz esmaül-hüsna hürmeti için bizi sevindirgil. Bihürmeti
Tevrat ve bihürmeti Zebur ve bihürmeti İncil ve bîhürmeti fürkanil azimi ve Kur'ân-ı Kerim.
Ve bihürmeti suhufi İdris Aleyhisselâm.
Ve bihürmeti Âdem Aleyhisselâm.
Ve bihürmeti İmanil mü'minin velmüslimin ve bihürmeti Cemiil enbiyai vel mürselin.
İlâhi senin lûtfun için ve senin in'amın için ve senin ihsanın için.
İlâhi nuriyyet sözleri ve kelimeleri harfleri hürmeti için ve rukûda ve sucûdda evkati hamsede ve Ramazan
ayında çekilen tesbihler hürmeti için.
Ve sübhanekallahümme ve bihamdike ve ebced harfleri hürmeti için ve duai Kunut ve duai Teşehhüd hürmeti
için Filanca'nın gönlünü canını ve aşkını ve muhabbetini bana çevirgel, sen rest getirgil.
Bihürmeti Âdem Safiyullah, ve bihürmeti Nuh Neciyyullah, ve bihürmeti İbrahim Halilullah, ve bihürmeti
Musa Kelîmullah, ve bihürmeti İsa Ruhullah, ve bihürmeti Yusuf Sıddîkullah, ve bihürmeti Muhammed Mustafa
Sallâllahü Aleyhi Vesellem Habibullah, İlâhî yüz yirmi dört bin Peygamberler hürmeti için Filanca'nın gönlünü
ve canını ve aklını ve fikrini bana dost ve benim aşkımdan bikarar kılıvergil.
Muhammed Mustafa ve Habibilmürteza velmücteba ya mabud ya Mahmud ya Mennanü ya Hannanü ya Deyyanü ya Hayyü
ya Kayyümü ya Cebarrü
İlâhi yüz yirmi dört bin enbiyai velmürselin ve evliyalar hürmeti için Filanca'nın gönlünü bana çevirgil.
İlâhi Musa Aleyhisselâm'ın iki gözü ve yüzü hürmeti için, esrarı Muhammed ve Muhammedin gövdesi ve savmı
ravzası ve hilyesi ve beratı ve miracı ve kıyamı ve kuûdi ve sucûdi ve gaziler hakkı için, İlâhi mü’minin
velmü’minat velmüslimine velmüslimati hürmeti için, İlâhi müşfik gönüller hürmeti için, Filanca'nın aklına,
Filanca'nın gönlüne ve gözüne beni şirin ve mahmud kılıvergil.
Ya gani ya mugnî bihürmeti kitabı malûm zemekanide ise bikarar kılıvergil.
İlâhi senin sırrın için, ve sübhani devrani hürmeti için, İlâhi zinnuni dısrî ve fethi Mehdi Musallî ve
Ahmed Tugranî ve meşari selem hürmeti için, İlâhi Ma’ruf Kerhi ve Cüneydi Bağdadi hürmeti için, İlâhi Şeyh
Şibli ve İmamı Gazalî hürmeti için, İlâhî Abdülmutasıl, İlâhi ibni Hallaç Mansur ve Hace Ebulleys ve Veyselkaranî
ve Şeyh Muhammed hürmeti için, İlâhi Hasan Basri ve Hadibi Acemi hürmeti için. İlâhi imanlı kullar âbidler
ve sadıklar ve mü’minler hürmeti için sen bendenin hacetini reva eyle bihürmeti innema emruhu iza
erade şeyen en yekule lehu künfeyekünu.
Fesubhanellezi biyedihi melekütü külli şeyin ve ileyhi türceun. İlâhi yevme leyenfa malûm velâ benune illâ
men etellahe bikalbin selîmi.
Bihürmeti hazihil, âyetil kerim. Filanca'nın gönlünü ve canını bana çevirgil ve kalbini gayrilerden ayırgil.
İlâhi cümle hâlâik arasında ve has ve âm arasında sözüm makbul ve âlem halkını bana müsehhar eyleyüp ve
beni şirin ve halîm kuvvetli ve hürmetli ve cemi mü’minler arasında hub eyle.
Bihürmeti Ebû Bekir, Ömer, Osman, Ali rıdvanullahi teâlâ aleyhim ecmain. İlâhi bihürmeti Hızır, İlyas,
Hamza ve Abbas ya müsebbibel esbab ya müfetti halevbab ya kadiyelhâcati ya mukilel’aserati ya mukallibelkülibi vel
ebsar, Filanca'nın gönlünü bana dost kılıvergil.
Ya ilâhel’evveline velâhirine. İyyake na’budu ve iyyake nestein. Ve bihürmeti Sübhühun Kuddusün rabbüna
ve rabbülmelâiketi verruha.
Ve bihürmeti Cebraile ve Mikâile ve İsrafile ve Azraile aleyhimüsselâmü ve bi hürmeti Mekkete ve Medinete
şerrefehummellahü teâla ve bihürmeti kâf ha ya ayın sad ve ha mim ayin sin kaf ve bihürmeti Yasin ve Kur’anil
Hakim inneke leminelmürselîne. Âlâ, sıratin müstekimin.
Ve bihürmeti sümmün hükmün ümyün fehüm lâ ya’lemune. Sümmün hükmün ümyün fehüm lâ yesmeune. Sümmün
hükmün üymün fehüm lâ yübsirune.
Ve bihürmeti femen kâne minkum maridan evbihi ezen min re’sihi fefidyetün min siyamin ve sadakatin
evnüsü kin fe’iza emintüm femen temettea bil’umreti ilelhacci.
Bismillâhirrahmanirrahîm.
Rabbiğfirli ve hebli min ledünke rahmeten inneke entel vehhabu. Birahmetike ya erhamerrahimine.
Vel’hamdülillâhi rabbil’âlemine.

azrael

Kayıtlı Üye
Ne şekilde okunması gerektiği hakkında bilgi vermemişsin.

AkeLdan

Kayıtlı Üye
Canım bu duanın okunuş şekilleri farklıdır.ben sana uyguladığım iki yöntemi yazayım: birincisi: cuma günü sela vakti boy abdestiyle birlikte oturup 7 tane oku ardından 2 kadeh 2 kuduriye duası oku. bunu 7 cuma yap.ikincisi ise yedi gece üst üste 7 şer tane oku.ama bazı kişiler yedi gece değil de sevdiğinle barışana kadar her gece 7 şer tane okuman gerektiğini söylerler.ikisi de etkilidir.kolay gelsin .saygılar...

yaren81

Kayıtlı Üye
Bende okudum ama tam 7.günü okuyamadım.Haftaya tekrar başlayacağım.Etkili bir dua olduğunu hep duyuyorum.Allah yardımcımız olsun arkadaşlarım

selenim

Banlı Kullanıcı
AkelDan cevabın için teşekkur ederim kardeşim. Dediği gibi de uygulana bilir.

AkeLdan

Kayıtlı Üye
Rica ederim.Yalnız arkadaşlar bir uyarı yapmak istiyorum.Neden ısrarla neyi okuduğunuzu ve ne zaman okuduğunuzu yazıyorsunuz? Böyle şeylerin gizli kalması esastır. Az önce okudum 2 gün önce okudum.Yapmayın böyle, ya duanızın olmasını engellersiniz ya da süreyi uzatırsınız ..Saygılar..

arzuş

Kayıtlı Üye
Bir şey sorabilir miyim? Bu duayı ben de denedim geç tuttu ama tuttu. Karşımdaki çok inattı ama okurken tuttuğunu sonradan kendinden öğrenmiştim. Tabii sana okudum demedim. Benim öğrenmek istediğim kendime değil de kendimden uzaklaştırıp başkasına aşık olması için eski sevgilisiyle ona okusam olur mu?

azrael

Kayıtlı Üye
Benim bildiğim kadarıyla olmaz arkadaşım.

PUNKY

Kayıtlı Üye
Rica ederim.Yalnız arkadaşlar bir uyarı yapmak istiyorum.Neden ısrarla neyi okuduğunuzu ve ne zaman okuduğunuzu yazıyorsunuz? Böyle şeylerin gizli kalması esastır. Az önce okudum 2 gün önce okudum.Yapmayın böyle, ya duanızın olmasını engellersiniz ya da süreyi uzatırsınız ..Saygılar..

Birçok başlık altına gizlilik konusunda yazdım ama kime söylersin :( İnsanın başına ne gelirse nazardan kötü gözden gelir demişler, gerçeklik payı %100 :(

belgin

Kayıtlı Üye
Olur yapacağın tek şey kendin için okumayacaksın. Yani örnek aliye ayşeyi çevir gel diyeceksin bana çevir gel dersen yine sana dönmüş olur.

gizem kara

Kayıtlı Üye
Peki bu duayı eşine okusan yanında ama gözü dışarda olan biri olarak yine de etki eder mi?

selenim

Banlı Kullanıcı
Ne şekilde okunması gerektiği hakkında bilgi vermemişsin.

En başta abdestli olacaksınız.Besmele cekip Canı gönülden ne diliyorsanız Allaha Yalvaracaksınız.
(2 rekat namaz etkisini dahada artırır diye biliyorum ama enerjiniz yüksekse illede gerekmez)

Bump:
Peki bu duayı eşine okusan yanında ama gözü dışarda olan biri olarak yine de etki eder mi?

Hayır canım onun için başka okumalar var.

redrose

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bu duayı ben de okumuştum ama, ben 3 gün okuyup bırakmıştım zaten 3 ya da 5 kez okumuştum..İlla 7 gün ya da 7 hafta mı okumak gerekiyor...7 günden eksik okunsa olmaz mı yani...Yine okumayı düşünüyorum da o yüzden sordum..

origanum

Yönetici
7 kere okumak şarttır ancak o zaman etkisi görülür. 7 sabah imsakta okuyun ve arkasından çevirgelin tamamlayıcısı olan Surhubad duasını da okuyup 2 rekat namaz kılın ve Allahtan kimin gelmesini istiyorsanız dua edin. Ya kendi gelir ya da haberi.

hulya026

Kayıtlı Üye
selenim,bu dua sadece sevgililer için mi?yani yitirdiğimiz kaybettiğimiz mal ve eşyalar içinde çevirgel duasını yapa bilirmiyiz

origanum

Yönetici
Sözlerinden de anlaşıldığı gibi bu bir aşk duası

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
hayır kullanılmaz değiştirlirile bilir ama gerek yok. onun için başka bir uygulama seçilebilir

Bump: hayır kullanılmaz değiştirlirile bilir ama gerek yok. onun için başka bir uygulama seçilebilir

selenim

Banlı Kullanıcı
selenim,bu dua sadece sevgililer için mi?yani yitirdiğimiz kaybettiğimiz mal ve eşyalar içinde çevirgel duasını yapa bilirmiyiz

Arkadaşım siteye biraz göz gezdirsen kaybolan eşya içinde okumalar var. Bir şeyi okurken unutmayınki biz burada bilgi aktarımı yaparken ince eleyip sık dokuyarak sizlere yazıyoruz. Yani şuna uyarmı böyle denesen başka bir manada kullanıla bilirmi fikri çok yanlış olur. Herşeyin bir yolu yordamı saati ve kabul oluş dönemi vardır.

merlin_n

Kayıtlı Üye
ozaman bu birini kendine aşık etmek içindemi kullanılmaz yoksa kullanılırmı ? :)