Rüya'yı İstediğin Şekilde Değiştirme ,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

WotkaShot

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [ Kısmen ]
Dün gece bir rüya gördüm , ancak diğerlerinden farklıydı . İstediğimi yapabiliyordum , yani uçabiliyordum , su altında nefes alabiliyordum , istediğim yerde bina oluşuyordu ( tüm detayları ile ) içerisine girip dolaşabiliyordum . İstediğim kişiyi yanıma getirip istediğimi yok ediyordum . Tsunami oluşturdum daha sonrasında bunu geri aldım , güneşin patlamasını sağladım , gezegenlerden 1 tanesi dünyanın üzerine gelirken zamanın durmasını istedim durdu . Bu tür bir deneyimi ilk defa yaşadım hiç uyanmak istemedim . Bayada uzun sürdü açıkcası diğer rüyalarımdan çok daha uzun olduğunu hatırlıyorum . Diğer rüyalarımda rüyada olduğumu anladığımda ve bunun bir rüya olduğunu rüyamdaki kişilere söylediğimde sadece suratıma ifadesizce bakıyorlardı . Ama bu çok farklıydı tüm kontrolün bende olduğunu bilmek çok huzur verdi bana , sabah uyandıktan sonra tekrar yapmak istedim ve uyudum ancak olmadı . Bu bir yetenek midir ? Rüya kontrol etmek yetenek olmasa bile bu çok eylenceliydi :)

duygu12345

Kayıtlı Üye
Bu bir lucid rüyadır rüyada olduğunu bilip yönlendirme bunu bende yapıyorum fakat bu insanlarda bağımlılık yaparmış fazlası insanlarda sürekli uyumak rüyalarında bunu yaşamak isterlermiş ilerletenler için sorun olurmuş kalp krizi geçirerek ölme uykuda ölme vs.. Fazlasıda zararlı anlıycağın bunu geliştirenler gerçek somut dünyadan zevk almama başlayıp uykuyu istiyorlarmış. Ama yaşadığın zevki tahmin edebiliyorum eylenceli oluyor :)

WotkaShot

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [ Kısmen ]
Bu bir lucid rüyadır rüyada olduğunu bilip yönlendirme bunu bende yapıyorum fakat bu insanlarda bağımlılık yaparmış fazlası insanlarda sürekli uyumak rüyalarında bunu yaşamak isterlermiş ilerletenler için sorun olurmuş kalp krizi geçirerek ölme uykuda ölme vs.. Fazlasıda zararlı anlıycağın bunu geliştirenler gerçek somut dünyadan zevk almama başlayıp uykuyu istiyorlarmış. Ama yaşadığın zevki tahmin edebiliyorum eylenceli oluyor :)

Biraz bakındımda forumda , dediğin gibi lucid yeteneğine sahip olmayan yok forumda . Bende özel birşey bu bendeki galiba demiştim :) Ama ginede son derece eylenceli . Ve evet haklı olabilirsin bazı durumlarda uyandığımı fark edip uyanmak istemediğimde kendimi rahatlatmaya çalıştığımda rüya devam etsin diye nefesimin daraldığını hissetmiştim çok kısa bir süre .

Ancak bunu yaşamak herşeye değer bana kalırsa ..

duygu12345

Kayıtlı Üye
Evet uyanmak istemiyorsun ama uyandırılabiliyorsun bende oluyor. Evet dediğin gibi herşeye değer ama abartmamak şartıyla :) (abartmaktan kastım çok fazla bu uygulamayı yapmak)

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Maalesef pek rüya görmem görsemde hatırlamam, bazıları bi saat rüya anlatır onlara imrenirim bazan.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog

Lucid rüyada kalp krizi ile ölme 100'de 1 ihtimaldir.Ama somut dünyadan soyutlanma vardır.Oda her gün yapanlarda ya da sürekli yapanlarda oluyor.Çünkü lucid rüyada kendi dünyasını yaşıyor kişi . :)

Biraz bakındımda forumda , dediğin gibi lucid yeteneğine sahip olmayan yok forumda . Bende özel birşey bu bendeki galiba demiştim :) Ama ginede son derece eylenceli . Ve evet haklı olabilirsin bazı durumlarda uyandığımı fark edip uyanmak istemediğimde kendimi rahatlatmaya çalıştığımda rüya devam etsin diye nefesimin daraldığını hissetmiştim çok kısa bir süre .

Ancak bunu yaşamak herşeye değer bana kalırsa ..

Psişik yetenekler ; Lucid Rüya,Astral seyehat,Telekinezi,Hydrokinesi vb.. hepsi herkeste bulunur.(Ama kullanmazsanız derinlere çekilirler)

Ama Cadılık,Şamanlık vb. gibi yetenekler doğuştan gelen yeteneklerdir. :)

Psişik yetenekler uzun süre yapılmadığı zaman derinlere çekilir uzun çalışmalarla yine yapmaya başlarsınız. :)

AJA

Elit Üye
Bazen şaş kaza bilinçsizce lucid rüya görüyorum :)

duygu12345

Kayıtlı Üye
Lucid rüyada kalp krizi ile ölme 100'de 1 ihtimaldir.Ama somut dünyadan soyutlanma vardır.Oda her gün yapanlarda ya da sürekli yapanlarda oluyor.Çünkü lucid rüyada kendi dünyasını yaşıyor kişi . :)

Bende onu kast ettim sürekli yapanda kendini çok kaptıranda oluyormuş ölüme yol açarmış.

güntülü

Kayıtlı Üye
İş
Laboratuvaar
Ben küçükken rüyama rüyada olduğumu bilip istediğimi yapardım.Tabi ozamanlar bunu oyun gibi yapıyordum.Zamanla yapmayı bıraktım.Şu sıralar stresten uzak olduğumda ve meditasyonları düzenli hale getirdiğimde farkına varıyorum rüyaada olduğumun..Bence meditasyon herşeyin başlangıcı.

darkworld

Kayıtlı Üye
sen rüyanda düşünebiliyosun bu sayede rüyanda bile kafan güçlü oluyor yani kafana sen istemeden kimse giremez

HermesTri

Kayıtlı Üye
Ya bu olay bana sadece bir kere oldu oda yıllar yıllar önce ve ben istemeden. Kendimi batman yapmıştım ve cok eğlenmiştim. Ondan sonra bir daha hiç olmadı. Yine olmasını çok isterim yine olması için ne yapabilirim ?

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Maalesef pek rüya görmem görsemde hatırlamam, bazıları bi saat rüya anlatır onlara imrenirim bazan.

Yanlış anlamayın size salak vb. hakarette bulunmuyorum fakat okuduğum bir yerde bir insan ne kadar rüya hatırlıyorsa o kadar zekidir..(Aksine ben sizi zeki olarak görüyorum..)

Piraldyne

Kayıtlı Üye
İş
liseLi .)
Bende 1-2 kere görmüşlüğüm var fakat dahasını ıstıyorum hem bu yıllar öncesıydı artık doru duzgun ruya bıle göremıyorum teknık varmı teknık??

Denteus

Kayıtlı Üye
Bu lucid dream olayını bende çok denedim bi aralar baya yaklaşmıştım istediğim her şeyi yapmaya ancak zaten 2 gram olan piskolojimi iyice bozdu bu olay en iyisi ben baştan anlatayım size

Bundan bi kaç ay önce bende denemeye başladım 2 ay içinde rüyada olduğumu farkeder ve istediğim gibi hareket edebilir olmuştum. henüz kontrol bende değildi ancak , uyanıp uyuyunca aynı rüyaya devam edebiyodum ama talıhsizlik ki o zamanlar çok yalnız ve sevgiden aşktan mahrumdum yaklaşık bi hafta her gece rüyamda aşık olduğumu gördüm bi düşünün aşık oluyosunuz adını yada numarasını alıyosunuz ve baaam uyanıyorum. Nerde benim aşkım ? yok . Bu gerçekten çok üzücü ama lucid dream ı bırakmamın sebebi bi gece uyannıp çok afedersiniz tuvalate gittim sonra yatağa dönünce hala orda olduğumu gördüm . Diycem o ki eğer ben sana gerçekliği çok severim günde 16 saat uyurum derseniz size göre ama sonunuz benim gibi olmasın .

beko52

Kayıtlı Üye
Bu arada konu ile çok alakası olmasa da bende çok tuhaf bi lucid dream tekniği söyliyeyim(kendi taktiğim)uyurken gerçekten tuvaletiniz geldiği zaman rüyanızda hep tuvalete gidersiniz ve bundan yararlanarak rüya olduğu fark ediliebilir ve lucid dream yapılabilir.(Yalnız uyarması taktiğin boşlukları var :biggrinjester::biggrinjester:)

furkan40

Banlı Kullanıcı
Bu arada konu ile çok alakası olmasa da bende çok tuhaf bi lucid dream tekniği söyliyeyim(kendi taktiğim)uyurken gerçekten tuvaletiniz geldiği zaman rüyanızda hep tuvalete gidersiniz ve bundan yararlanarak rüya olduğu fark ediliebilir ve lucid dream yapılabilir.(Yalnız uyarması taktiğin boşlukları var :biggrinjester::biggrinjester:)
Küçüken aynı durum oldu rüyamda tuvalate gidiyordum sonra yatakta bir ıslaklık hissettim uyandım ki durum vahim :biggrinjester::willy_nilly:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...