Derinlik Algısı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

la79

Kayıtlı Üye
Değerli arkadaşlar malumunuz üzre bizim 3 Boyutlu bilinç algısına sahip varlıklar olduğumuzu biliyorsunuz,nedir bunlar ;En,Boy ve Derinlik algısı,,bu algıların üçüyle birden fiziksel dünyadaki somut nesneleri algılıyoruz ,zihinsel dünyamızda soyut kavramları anlamlandıran ise sadece derinlik algımızdır ,bu algımız derinleştikçe kavramlarda yeni anlamlar kazanır yani kısaca manevi dünyamızın paradigması bu algıyla oluşur ,yani bizi birey yapan işte bu algıdır,kavramları farklı yorumlamamızın sebebi de yine bu algıdır,bize yorumun kapısını açan bu derinlik algısı öyle derin bir algıdır ki sonunda iki kere ikinin dört etmediği bir yere götürür bizi ve hatta dahada derinlerde rakamlar değerlerini kavramlar neliklerini yitirebilir,işte böyle bir algıyla düalitenin bir kutbunu yorumlamaya kalkan birisi kendisini düalitenin öbür kutbunda bulabilir, daha açık ve somut bir örnek verecek olursam Kuranı yorumlamaya kalkan birisi manayı antikuran olarak bulabilir.

zaferar

Kayıtlı Üye
Dusunuyor,sorguluyor ,emek veriyorsunuz..Bu durumda ben de tefekkuru bir borc biliyorum.
Manaya ulasmak icin once sekilden gecmek sonra da vazgecmek gerekir.Vardigimiz bu noktada dualite biter,sadece taniklik kalir.Ne yanindayizdir birseyin ne de karsisinda..
Soru ,"arayisim biterse halim nice olur "ise..Cevap:Merak etmeyin arayis hic bitmiyor olur..

albus

Kayıtlı Üye
Eğer çok fazla uzun yazan birisi olduğunuzu düşünecek olursak bu yazının daha uzun olmasını beklerdim.
Hem bu derinliği anlamak değil, derinlikte kaybolmak, aslın ne olduğunu unutmak.

la79

Kayıtlı Üye
Eğer çok fazla uzun yazan birisi olduğunuzu düşünecek olursak bu yazının daha uzun olmasını beklerdim.
Hem bu derinliği anlamak değil, derinlikte kaybolmak, aslın ne olduğunu unutmak.
Sizin eleştirinizi dikkate alarak kısaltmaya karar verdim Hem bu derinliği anlamak değil, derinlikte kaybolmak, aslın ne olduğunu unutmak .(bu cümleye sadece bir nokta koyabilirim)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...