Okullarda Cinsellik Dersi Verilsin Sizce Doğrumu ?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 15237
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ü

Üye silindi 15237

Selamunaleykum

Günümüz gençleri medya tarafından maruz kaldıkları subliminal mesaj saldırısından dolayı
veya nefsinin kölesi olmuş gençlerimiz cinselliği kullanmasını bilmiyorlar . Bu yüzden dolayı okullarda ahlak kurallarını aşmadan haya sınırlarını aşmadan kızlar ayrı erkekler ayrı olmak üzere cinsellik dersi verilmesini düşündüm sizce ?

Not : Lütfen sınırı aşmadan seviyeli bir şekilde tartışalım...

Ü

Üye silindi 15237

Sayın Simam yanlış anlamayın cinsellik derken konuyu zevke sefaya değil daha bilinçli ve daha sağlıklı
seviyeli bir cinselliğin olmasını kast ettim

Alî Muhammed

Kayıtlı Üye
Bence de. Dediğiniz gibi en çok şu subliminal mesajlardan dolayı, nefsine hakim olamayan bir gençlik yetişirken, henüz küçük yaşlarda bilinçlendirme ne kadar doğru olur. İnşallah büyüklerimiz bunu akıl eder de hayata geçirir.

albus

Kayıtlı Üye
Geç bile. Bu yaşta evet seks olmamalı belki. Ama var, inkar edilemez. Yokmuş gibi de davranılamaz. Devletin en büyük problemlerinden belkide bu; olmamış gibi davranmak. Aıds gibi onlarca hastalık yayılıyor ülkeye. Bu hastalıkların önüne geçebilmek için bu şart. Hem sadece lisede seks yapanları ilgilendirmiyor bu konu çünkü ilerde -isteyen- eninde sonunda ya evlenip yapacak ya da evlilik dışı. Evlilik içi dahi olsa bu konuda eğitim şart. Ve kızlar ve erkekler ayrı sınıflarda görmeli bu dersi, kesinlikle.

Hem "Sağlık Bilgisi" dersi adı altında cinselliğe değiniliyor. Fakat yeterliliği tartışılır. Dersin işlenebilirliği ise nerdeyse yok.

Mithra

Kayıtlı Üye
Verilirse gençlerimizi bilinçlendirmiş oluruz. Zaman meselesi bence, niye derseniz oradan kütük kafalı biri çıkar "vay efendim siz çocuklarımızı yoldan çıkarıyorsunuz" der. Alıştırmak lazım.

zaferar

Kayıtlı Üye
Veriliyor zaten..Ortaöğretimden sonra şimdi liselerde de başlandı.Çok da iyi oldu ,gençler yaşadıkları veya yaşayacakları şeyin doğal olduğunu bilsinler.Ne çirkinleştirsinler olayı ne de tabulaştırsınlar.

memories

Kayıtlı Üye
Ülkemizde öncelikli olarak, bu eğitimi verebilecek uzmanların yetiştirilmesi gerekir bence.Başka türlü maksadının tersine çok vahim sonuçlar doğurabilir.Kültür olarak bu eğitime çocuklarımız maalesef hazır olarak yetiştirilmiyor.Öncelikli olarak bilgi sahibi olmak için o bilgiyi kabul edecek birikime ve algıya sahip olmak gerekir.Toplumumuz henüz buna sahip vede hazır değil maalesef.

Ü

Üye silindi 15237

Veriliyor zaten..Ortaöğretimden sonra şimdi liselerde de başlandı.Çok da iyi oldu ,gençler yaşadıkları veya yaşayacakları şeyin doğal olduğunu bilsinler.Ne çirkinleştirsinler olayı ne de tabulaştırsınlar.

Sayın Albus'un da dediği gibi sağlık bilgisi dersinden bahsediyorsanız bu yetersiz kalıyor.

WotkaShot

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [ Kısmen ]
Gençlerin çoğu zaten sosyal medya tarafından fazlası ile cinsel bilgi ve birikime sahip . Onların merak ettikleri daha çok hormonal dengenin değişimi ile cinsel birliktelikte hissedecekleri . ( Kafalardaki soru genelde ; Ne oluyor ? Ne hissediyorda bu kadar cazip ? Ne hissediyorda bu kadın bu kadar bağırıyor ? Bu kadar hoş mu ki herkez cinsellikten konuşuyor ? Yada herkez cinselliği biliyor ve yapıyor demekki hoş birşey ) Birde ülkemiz İslam Dininin temellerini esas aldığı için cinsel münasebet evlilik öncesi yasak ve herkez bilirki ergen birisi için " yasak " kelimesi çok caziptir muhakkak merak eder ve tecrübe etmek ister . Bana kalırsa ders verilip bilgilendirmenin pek bi yararı olmayacak , çünkü zaten isteyen merak eden için elinin altında sonsuz bir kaynak " İNTERNET " var ..

Amele

Kayıtlı Üye
Bence çok gerekli ülkemiz zeki kayahan çoşkununda dediği gibi cinsel açlığın afrikası... Cinsellik çok doğal birşey fakat ülkemizde ayıp olarak gösteriliyor ve tecavüz , taciz ve bilinçsiz üremelere neden oluyor... Bunun yerine dersler verilmesi hem aids gibi hastalıkların önüne geçilmesine hemde gençlerimizin ve yeni nesillerin daha bilinçli olmalarını sağlar ki ülkemizin buna çok ihtiyacı var. Eğer garip karşılanırsa da bu doğa kanunudur. Her canlı neslini devam ettirmek için ürer :)

Ü

Üye silindi 15237

Gençlerin çoğu zaten sosyal medya tarafından fazlası ile cinsel bilgi ve birikime sahip

Cinselliğe empoze edilmiş beyinler ...

Onların merak ettikleri daha çok hormonal dengenin değişimi ile cinsel birliktelikte hissedecekleri . ( Kafalardaki soru genelde ; Ne oluyor ? Ne hissediyorda bu kadar cazip ? Ne hissediyorda bu kadın bu kadar bağırıyor ? Bu kadar hoş mu ki herkez cinsellikten konuşuyor ? Yada herkez cinselliği biliyor ve yapıyor demekki hoş birşey )

Gençler nefsinin kölesi olmuş zevkinin kölesi olmuş hayvanı duygularının kölesi olmuş bir biçimde yaşıyor .
Gençleri bu durumdan kurtarmak için bir an önce faaliyete geçilmelidir.

Bana kalırsa ders verilip bilgilendirmenin pek bi yararı olmayacak

Doğru bilinen yanlışlar yok olacak..

çünkü zaten isteyen merak eden için elinin altında sonsuz bir kaynak " İNTERNET " var ..

İnterneti bir kaynak olarak görmenizi tavsiye etmiyorum..

WotkaShot

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [ Kısmen ]
Cinselliğe empoze edilmiş beyinler ...

Gençler nefsinin kölesi olmuş zevkinin kölesi olmuş hayvanı duygularının kölesi olmuş bir biçimde yaşıyor .
Gençleri bu durumdan kurtarmak için bir an önce faaliyete geçilmelidir.

Doğru bilinen yanlışlar yok olacak..

İnterneti bir kaynak olarak görmenizi tavsiye etmiyorum..

İnterneti ne yönde kullanırsanız o yönde bir dönüşüm sağlarsınız . Eskiden kitaplar vardı 1 bilgi için Ülkeler kat etmeniz gerekliydi , insanlar öğrenmeye açtı . Şimdi ne değişti ? Tüm kitapları , bilgi kasalarını internet adı altında tamda elimizin altına verdiler . Siz bilgilenmek için kullanırsanız bir bilgi bankası , içiniz fesatsa kötülük kutusu ( aptal kutusu ) yada elinizde bir oyuncak olur . Seçim sizin buda " özgür irade " ..

Ancak ders verildiği takdirde cinselliğe aç kesimler dahada hararetlenicek . Diyeceksinizki avrupalı böyle yapmıyor ama ! . Hiç kusura bakmayın ama avrupalı kızlar / kadınlar istediği tarzda yaşıyor ve evleneceği zaman erkek için bu sorun olmuyor . Kültürel farklılığı elinize alırsanız bunun ne kadar mantıklı olduğunu anlayacağınızı düşünüyorum .

Ü

Üye silindi 15237

İnterneti ne yönde kullanırsanız o yönde bir dönüşüm sağlarsınız . Eskiden kitaplar vardı 1 bilgi için Ülkeler kat etmeniz gerekliydi , insanlar öğrenmeye açtı . Şimdi ne değişti ? Tüm kitapları , bilgi kasalarını internet adı altında tamda elimizin altına verdiler . Siz bilgilenmek için kullanırsanız bir bilgi bankası , içiniz fesatsa kötülük kutusu ( aptal kutusu ) yada elinizde bir oyuncak olur . Seçim sizin buda " özgür irade " ..

İnterneti kaynak olarak görmeyle İnterneti kullanış amacı bakımından kartıştırmayın.

Ancak ders verildiği takdirde cinselliğe aç kesimler dahada hararetlenicek

Cinsellik konusu işlenirken orgazm arttırma yolları nedir daha uzun süreli bir cinsellik için neler yapılmalıdır diye işlenmiyecektir herhalde

Diyeceksinizki avrupalı böyle yapmıyor ama ! . Hiç kusura bakmayın ama avrupalı kızlar / kadınlar istediği tarzda yaşıyor ve evleneceği zaman erkek için bu sorun olmuyor

Bizim avrupalı ile alakamız yoktur biz kendimize yeteriz . Avrupalının sadece bilimine teknolojisine özen gösterim yeter ...

WotkaShot

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [ Kısmen ]
İnterneti kaynak olarak görmeyle İnterneti kullanış amacı bakımından kartıştırmayın.

Cinsellik konusu işlenirken orgazm arttırma yolları nedir daha uzun süreli bir cinsellik için neler yapılmalıdır diye işlenmiyecektir herhalde

Bizim avrupalı ile alakamız yoktur biz kendimize yeteriz . Avrupalının sadece bilimine teknolojisine özen gösterim yeter ...

8 sene evvel bizede verildi bu ders , cinsel ilişki esnasında penis ve vajina'nın etkileşimi ve döllenme konuları . Ancak ısrarla bu yetersiz diyorsunuz peki soruyorum daha ilerisi ne ? Konuyu açan olarak bizi aydınlatırmısınız ?

Ü

Üye silindi 15237

8 sene evvel bizede verildi bu ders , cinsel ilişki esnasında penis ve vajina'nın etkileşimi ve döllenme konuları . Ancak ısrarla bu yetersiz diyorsunuz peki soruyorum daha ilerisi ne ? Konuyu açan olarak bizi aydınlatırmısınız ?

Tabii elimden geldiği kadarı ile yardımcı olmaya çalışım..

Öncelikle diyorsunuzki cinsellik dersi bize 8 sene evvel verildi diyorsunuz . Çok güzel peki neden şimdi cinsellik
dersi verilmiyor ? Bir kardeşimiz pilot bölgelerde verildiğini söylüyor pilot bölge dışındaki gençlerin suçu ney ?
Ayrıca cinsellik dersi 18 - 19 yaşına gelmiş gençlere değil ergenlik çağında olan gençlere verilmesini öngörüyorum . 18-19 yaşındaki bir genç zaten çevresinden anne baba veya başka bir kaynaktan bunu yanlış doğru şekilde öğrenmiştir . İşte bu dersin amacıda doğru olarak bildiğimiz yanlışları yok etmek onları ortadan kaldırmak .
Çocuk 11 12 yaşına geliyor ergenlik çağına giriyor hemen mastürbasyon yapıyor ona ilk başta eğlenceli geliyor ne kadar güzel zevk verici çok hoş bir şey ama bilmiyorki bunun zararı yararından fazla işte bunların önüne geçilmesi için bu dersin verilmesi lazım . Ayrıca bu dersin öğrencilere ağır bir biyoloji diliyle değil anlayabileceği tanımlayabileceği bir dille anlatılması lazım . Ayrıca bu dersin alanında uzman kişiler tarafından gençlerin psikolojik tavrını seyrini yaşam anlayışını bozmadan anlatılması lazım kızlar ile erkeklerin ayrı sınıflarda olması lazım bir erkeğin bir kıza nazaran sorunu daha değişik olabilir ..

canmert196

Kayıtlı Üye
oncelikle ulke insanimiz ergenlerimiz degil 7 den 70 e ac gibiler metroya bindim uzun etekli bi kadini kesmeyen kalmadi kadina yaklasmayan kalmadi.Cinsellik dersi verilmeli anlatilmali hatta biraz daha bu konuda serbest olunmali 2 tarafta razi ise sorun yoktur.Insanlarin uzerinde kimse bilmemeli gibi bir baski yapinca tecavuzculuk artiyor diye dusunuyorum.

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Ben liseye gidiyorum ve şunu diyeyim ki eğer cinsellik dersi verirlirse 1. olarak sınıfta ''abilere'' giden arkadaşlarım var ve %100 o derse girmez hatta hocayı taşlarlar..Müslüman ülkede cinsellik anlatılmamalı diyormuş abiler...Dini kullanıyorlar resmen bence önce onlar kapatılmalı eğer dini öğreniceksek camiilerde hocalar anlatabilir ki ben küçükken böyle anlatılıyordu ve mahalledeki bütün çocuklar oraya yollanıyorlardı...

WotkaShot

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [ Kısmen ]
Ben liseye gidiyorum ve şunu diyeyim ki eğer cinsellik dersi verirlirse 1. olarak sınıfta ''abilere'' giden arkadaşlarım var ve %100 o derse girmez hatta hocayı taşlarlar..Müslüman ülkede cinsellik anlatılmamalı diyormuş abiler...Dini kullanıyorlar resmen bence önce onlar kapatılmalı eğer dini öğreniceksek camiilerde hocalar anlatabilir ki ben küçükken böyle anlatılıyordu ve mahalledeki bütün çocuklar oraya yollanıyorlardı...

Tamda üstüne bastın , hala birkaç öğretmen Müslüman memlekette çıkmış ısrarla " Banane ben cinsellik anlatacağım , öğreteceğim " diyor . Üslubuna uygun anlatıyorsun olmuyor illa " kafana yersin en sonunda taşı , pekmezin akar " demek gerekiyor sanırım . Hadi batı şehirlerinde yaptın . Doğuda geçen güzellik yarışması yapılacaktı istihdamı arttırmak ve PKK'nın çekilmesinden sonra doğu illerini ön plana çıkarmak için uygulanması planlanıyordu bu projenin . Eğer böyle birşey olursa cuma namazından sonra sivil itaatsizliğin olacağını ve oluşacak kargaşadan sorumlu olmayacaklarını açıkladılar iptal edilmesini talep ettiler . Şimdi sen bu adamlara çocuklarına " cinsel birleşme nasıl olucak onu öğreteceğim bu derste " dersen . Hiç kimse kusura bakmasın ama o öğretmeni orada linç ederler ..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...