Sormak istediğim bir şey var ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Furkan199

Kayıtlı Üye
Ben geçen hafta yatağımda yatarken, çalışma masamın üstünde bi bardak vardı, ben de yatağımda kitap okuyordum. Sonra bi anda, bardak yere düşüp kırıldı. Evde kimse de yoktu ama bardağın düşmesini görmedim, sadece çıkan sese irkildim. Baktığımda bardak parçalara ayrılmıştı, sizce ne olmuş olabilir?

donzula

Kayıtlı Üye
Ufak bir sarsıntı,binada sert kapanmış bir kapı,dönmenizle masanın sallanması. Bir sürü seçenek var korkmanıza gerek yok. Sevgiyle kalın :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Hemen doğa üstü olaylara bağlamayalım . :) İlk önce olabilecek şeyleri bir düşünelim. :) Her şeyi parapsikolojiye bağlarsak paranoyak oluruz. :)

1.Bardak masanın kenarında ise eğer herhangi bir sarsıntıda da düşebilir.

bu gibi ihtimaller çoktur ben sadece bunu yazdım . :) Olayı paranormal'e bağlamayın hemen yoksa kendi psikolojinizi kötü etkilersiniz. :)

Bu olayı unutun bence ve eğer başka bir olay yaşanırsa ciddi yardımlar isteyebilirsiniz forumdan. :)

alin

Kayıtlı Üye
Sayın treworax, keyifhane konusu dışındaki bölümlerde, bu tarz yanıtlar yazılmayacağını, daha önce sayısız kere yinelemiştik. Bu sebeple, bir komedi filminden eklenti yaptığınız ve içinde argo küfür de barındıran videolu yanıtınızı, tümüyle kaldırıyorum.
Konu kural dışıysa bizlere bildiriniz, ya da size mantıklı gelmiyorsa yanıt yazmayınız. Sizin ile birlikte tüm üyelerimize hatırlatma olsun.

treworax

Kayıtlı Üye
Sayın treworax, keyifhane konusu dışındaki bölümlerde, bu tarz yanıtlar yazılmayacağını, daha önce sayısız kere yinelemiştik. Bu sebeple, bir komedi filminden eklenti yaptığınız ve içinde argo küfür de barındıran videolu yanıtınızı, tümüyle kaldırıyorum.
Konu kural dışıysa bizlere bildiriniz, ya da size mantıklı gelmiyorsa yanıt yazmayınız. Sizin ile birlikte tüm üyelerimize hatırlatma olsun.

Benim haricimde yazı yazanlardan çok daha bilgilendirici bir yazı yazmıştım halbuki.Ve önemli olan şey ; konuyu açan kişinin aklına gelmeyen olasılıkları paylaşmak,keşke tamamını silmek yerine dalga geçtiğim kısımları silseydiniz.Ayrıca bahsettiğiniz kelime TDK'da ne küfür ne de argo olarak geçiyor,bu da sizin ne kadar şartlanmış olduğunuzu gösterir.

Yazıyı yazan kişinin korkmuş olduğunu düşünerek esprili bir paylaşım yapmak istedim,fakat bu kadar muhafazakâr tavırla karşılaşacağımı bilmiyordum.
Bir daha ki yorumlarımda/paylaşımlarımda olabildiğince ciddi bir tavır takınırım,,,

Uyarınız için teşekkürler,,,

alin

Kayıtlı Üye
Sayın treworax, tek amacı site düzenini sağlamak ve yardımcı olmak olan birisi, size kurallar gereği uyarısını yapmıştır. Site kurallarımız belirlidir, size başka, bir diğerine başka da ilerlememektedir. Bunun karşılığında gördüğümüz yanıt, "muhafazakar" ve "şartlandırılmış" ithamları olmuştur. Bahsi geçen video, kaldırıldığı için bir çok üye çiçek, böcek gibi bir kelime paylaşılmış da site moderatörleri size şartlandırılmış şekilde saldırıya geçmiş gibi göstermeseydiniz, yanıt dahi yazmayacaktım. Öncelikle yanıtınızın, haricinizde yazanlardan çok daha bilgilendirici olduğu, sizin kanaatinizdir. Kuralları çiğneyerek ve dalga geçerek yapıyorsanız da buna itiraz etmemelisiniz. Sayın Nerevi de size onay vererek T.D.K sitesinin linkini vererek, bizi aydınlatmış ve hatta tarafınca onaylamış olsa da amaç niyet farklı durmakta. Bahsi geçen söz, videonun sonunda birisine kızıldığı için kullanılmıştır. Yani gerçek anlamı dışkılamak olan sözcüğü, sitemizde duyulmasını, kurallarımız gereği istemediğimizden, bunun argo olmadığı iddiasında olmuştur ve onaylamıştır. Yalnız o söz gerçekten dışkılama anlamında kullanılmadığı için argo anlamını bulmuştur, bilmem anlatabildim mi?

Günlük hayatınızda dilediğiniz gibi konuşabilir, paylaşabilirsiniz elbette ki kimse karışamaz. Yalnız bu sitenin kuralları nettir. Biz görevimizi yerine getirmek durumundayız. Patronunuza, öğretmeninize söyleyemeyeceğiniz, çocukların dilinde duyulmasın diye rtüklerin bile yasakladığı sözcükler, kusura bakmayın bu sitede de kullanılmıyor. Bu tarz sitelerde dilediğiniz gibi davranırsınız ama bu siteden alacağınız, vereceğiniz fayda bu site kuralları içerisinde olacaktır.

Şayet o kelimeyle ilgili, kural dışı değildir diye bir iddianız varsa, site adminlerine iletiniz ve onaylarlar ise, aynen videoyu ve yorumlarınızı geri alabiliriz. Onun dışında da tek amacımız, hiç bir karşılık beklemeden ve gördüğünüz üzere çoğu zaman bir teşekkür bile görmeden, aksine anında ithamlarla karşı karşıya kaldığımız görevimizi yerine getirmektir.

Furkan199

Kayıtlı Üye
Bardak masanın ortasında duruyodu ve bnde yatağımda kitap oluyodum yatakla masa arasında baya bi mesafe var çarpmış olmam imkansız ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...