Deste Seçimi

can_gul_

Kayıtlı Üye
Merhaba ben de Deste aldım yaklaşık iki hafta önce. Ondan öncesinde Tarot destem vardı. Katina destesi aldığımdan beri tarotlara zaten bakasım gelmiyor. Ama desteye çekildiğim halde yorumlamada eksiklik var. Kişilik kartlarını yorumlayamıyorum ama desenli kartlarda sorunum yok, onlarda tıkır tıkır yorumlayabiliyorum. Yani:

1- Desenliler dışındakilerde takılıyorum

2- Tarotları birine hediye edebilir miyim? (tarot laneti muhabbeti var ya hani o yüzden yakmalı mıyım yoksa?)

3- En son kullandığım deste dışında iki tane daha tarot destesi var fakat onlar bakım için değil büyü için. Onlara da veda etmem gerekiyor mu?

Keira

Moderator
1. Kişi kartları yorumlama anlamında en zor olanları zaten. Bakım yaptıkça yorumlamanız netleşecektir.
2. Yakmayın, birine hediye edin.
3. Diğer desteleriniz sizde kalabilir.

Magnelea

Kayıtlı Üye
ben oldukça bilgisiz bir şekilde ayrılık dönemimde kitap marketten evrensel tarot destesi aldım. sorularım aşk hakkındaydı tabi ki. destede basım hatası vardı yalnızca aşk kartının arka yüzü desensizdi. bu bir tesadüf mü yoksa bir anlam mı içerir? Bu sorunun cevabını alamıyorum. yardımcı olursanız sevinirim

Nesaenys

Kayıtlı Üye
3 deste var bende de. Nihayet öğrenmek için Evrensel Tarotta karar kıldım. Fakat sürekli Kılıç kartları, moral bozan kartlar çıkıyor.

jun_jandi

Kayıtlı Üye
Kartlar yardımıyla fal bakmak isteyen insanlar için en önemli araç hiç şüphesiz sahip olacakları desteleridir.Bu desteleri pek çok yerde bulmanız mümkündür.Ancak her destenin kendine has özelliği vardır.Kimi desteler herkese yardımcı olmak amacıyla sorun çıkarmadan yada bakıcıyı çok yormadan bakım yapılabildiği gibi kimi destelerse hem bu konuda deneyimli olmayı,hemde deste yardımıyla bakım yapabilmek için enerji düzeyinin yüksek olmasını gerektirir.Bu nedenle sadece etiketine yada kapağına bakarak bir desteye sahip olmak bazen size uygun olmayan bir desteyi almanıza neden olabilir.Eğer kartlar yardımıyla fal bakımına yeni başlıyorsanız ilk olarak klasik tarot kartlarıyla başlamanızı tavsiye ederim.Yukarıda ilk örnek verdiğim deste tipi klasik tarottur.Bu kartlarla bakım sanattında ustalaşıp kart bakımı ve duru görü yeteneğinizi birlikte kullanmaya başladığınızda ise diğer destelere geçmeniz çok daha doğru olacaktır.
Klasik tarottan sonra deste nasıl seçilmeli?Bu sorunun pek çok yanıtı olabilir.Şu anda benim aklıma ilk gelen destenin sizi seçtiği durumdur.Bu seçim şu şekilde oluyor.(bire bir yaşadığım için tecrübeyle sabittir.)Destelerin bulunduğu yerde eğer elinize aldığınız deste elinize sıcaklık veriyorsa rahatlık hissi yaratıyorsa o deste size uygundur.Ancak elinize aldığınız deste sizde rahatsızlık,huzursuzluk hissi uyandırıyorsa o deste size uygun değildir ve ne olursa olsun o desteyi sakın almayın,kullanmayın.
çok doğru tarotla başladım kahve katina hepsine bakıyorm şimdi ama tek kendime bakamıyorm