Deste Seçimi

ERBEHILM

Kayıtlı Üye
Kartlar yardımıyla fal bakmak isteyen insanlar için en önemli araç hiç şüphesiz sahip olacakları desteleridir.Bu desteleri pek çok yerde bulmanız mümkündür.Ancak her destenin kendine has özelliği vardır.Kimi desteler herkese yardımcı olmak amacıyla sorun çıkarmadan yada bakıcıyı çok yormadan bakım yapılabildiği gibi kimi destelerse hem bu konuda deneyimli olmayı,hemde deste yardımıyla bakım yapabilmek için enerji düzeyinin yüksek olmasını gerektirir.Bu nedenle sadece etiketine yada kapağına bakarak bir desteye sahip olmak bazen size uygun olmayan bir desteyi almanıza neden olabilir.Eğer kartlar yardımıyla fal bakımına yeni başlıyorsanız ilk olarak klasik tarot kartlarıyla başlamanızı tavsiye ederim.Yukarıda ilk örnek verdiğim deste tipi klasik tarottur.Bu kartlarla bakım sanattında ustalaşıp kart bakımı ve duru görü yeteneğinizi birlikte kullanmaya başladığınızda ise diğer destelere geçmeniz çok daha doğru olacaktır.
Klasik tarottan sonra deste nasıl seçilmeli?Bu sorunun pek çok yanıtı olabilir.Şu anda benim aklıma ilk gelen destenin sizi seçtiği durumdur.Bu seçim şu şekilde oluyor.(bire bir yaşadığım için tecrübeyle sabittir.)Destelerin bulunduğu yerde eğer elinize aldığınız deste elinize sıcaklık veriyorsa rahatlık hissi yaratıyorsa o deste size uygundur.Ancak elinize aldığınız deste sizde rahatsızlık,huzursuzluk hissi uyandırıyorsa o deste size uygun değildir ve ne olursa olsun o desteyi sakın almayın,kullanmayın.

Keira

Moderator
Sevgili ERBEHILM'e katılmakla birlikte bir kaç şey eklemek istiyorum. Size yakın olan desteyi yukarıda belirtildiği gibi seçebilirsiniz. Dokunduğunuzda size sıcak gelen, içinizde güzel hisler uyandıran deste size uygundur. Ancak Katina Destesi'ni siz seçemezsiniz, deste sizi seçer. Tüm katinacılar hemen hemen aynı hissi yaşamıştır. Deste bir şekilde Katinacıları çağırmış ve kendisine sahip olmalarını sağlamıştır.

ERBEHILM

Kayıtlı Üye
Keira'ya sonuna kadar katılıyorum.Bakıcısını Katina gibi seçen desteyi ben hayatımda hiç görmemiştim.Üstelik hayatımda kart falları dahil diğer fallarla uğraşmama rağmen.Desteyi alışım çok değişik bir tecrübe oldu benim için. Keira'nın da dediği gibi deste açık açık çağırıyordu beni.Gözüm diğer destelere hiç kaymadan hemen desteyi almıştım.Ancak arkadaşlar özellikle belirtiyorum Katina Destesi çok özel bir destedir.Heves edip sakın kendi başınıza göre desteyi almaya çalışmayın.Eğer Katina sizi seçmişse de hayatınızda hiç görmediğiniz kadar net istediğiniz her soruya(ki destede bunu isterse,yani iş sadece sizde değil destenin de cevap vermeyi istemesi gerek)cevap alabilirsiniz.

nilL

Kayıtlı Üye
Bilgiler için çok teşekkür ederim. :) Peki bir şey sorma istiyorum katina destesini aldık ama bir süre sonra kullanmadığımız için başkasına versek? Hemde desteyi öğrenmek, bakmak için baya hevesli birisine versek bir sıkıntı olur mu veya kartları bir uygulamadan geçirmeli miyiz? :)

dexter

Elit Üye
ERBEHILM ve Keira, sizlere çok teşekkür ederim. Ankara buluşmasında Desteyle ilgili sohbetinizi dinlemiştim ve ben şuna inanıyorum, benim Katina Destemi almam için bana yol gösterdiniz. O gün sizleri dinlemeseydim klasik tarot alacaktım, fakat sizlerin kartlarınızı sahiplenmeniz beni çok etkiledi özellikle. ERBAHILM o gün kartlar seni seçecek demişti. Benim o gün, o ortamda bulunup bu sohbete katılmamla kartlar beni seçti. Ordan çıkar çıkmaz Desteyi almaya koştum resmen:) Ve denedim tarotuda Katina'yıda aldım elime, kesinlikle Katina'ydı. O günden bu yana, Destem benim 2 cm uzağıma gitmiyor, hep yanımdalar, her gün ilgilenmeye çalışıyorum ve yavaş yavaş kartlarda benimle konuşmaya başlıyor. Destemi çok seviyorum:)

Ve sizlere çok teşekkür ediyorum, sizin sayenizde destemle tanıştım.

heliadai

Kayıtlı Üye
Destenin bizi çağırdığına kesinlikle inanıyorum, bir desteye sahip olmaya karar verdiğimde izmir büyücüleri adlı kitabı okuyordum, açıkcası çok etkilenmiştim ve katina destesinden hiç haberim yoktu, amacım kitapçıya gidip klasik tarot destesi almaktı ama gördüğüm ilk şey katina destesi oldu ve hiç tereddüt etmeden onu aldım sonradan öğrendiğime göre deste seçeceği insanı çağırırmış destenin zamanlaması benim için inanılmazdı.

ERBEHILM

Kayıtlı Üye
bilgiler için çok teşekkür ederim :) peki birşey sorma istiyorum katina destesini aldık ama bisüre sonra kullanmadığımız için başkasına versek? hemde desteyi öğrenmek, bakmak için baya hevesli birisine versek bir sıkıntı olurmu veya kartları bir uygulamadan geçirmelimiyiz :)
sevgili nilL. Burada bize daha sonra anlatacağımız bir bilgiyi sormuşsunuz.Eğer Katina Destesini almışsanız ve kullanmaktan vazgeçmişseniz kesinlikle ama kesinlikle atmayın yakmayın veya zarar vermeyin.Sizin düşünmüş olduğunuz yöntem aslında yapılması gereken şey.Yani desteyi kullanmıyorsanız bırakmak için yapabileceğiniz tek yol desteyi bir başkasına hediye etmektir.

ERBEHILM ve Keira, sizlere çok teşekkür ederim. Ankara buluşmasında Desteyle ilgili sohbetinizi dinlemiştim ve ben şuna inanıyorum, benim Katina Destemi almam için bana yol gösterdiniz. O gün sizleri dinlemeseydim klasik tarot alacaktım, fakat sizlerin kartlarınızı sahiplenmeniz beni çok etkiledi özellikle. ERBAHILM o gün kartlar seni seçecek demişti. Benim o gün, o ortamda bulunup bu sohbete katılmamla kartlar beni seçti. Ordan çıkar çıkmaz Desteyi almaya koştum resmen:) Ve denedim tarotuda Katina'yıda aldım elime, kesinlikle Katina'ydı. O günden bu yana, Destem benim 2 cm uzağıma gitmiyor, hep yanımdalar, her gün ilgilenmeye çalışıyorum ve yavaş yavaş kartlarda benimle konuşmaya başlıyor. Destemi çok seviyorum:)

Ve sizlere çok teşekkür ediyorum, sizin sayenizde destemle tanıştım.
Nazik sözleriniz için asıl ben size teşekkür ediyorum.Ve sizinde Katinacılar arasına katılmış olmanızdan son derece sevinç duydum.Aslında biz tam anlamıyla desteyi sahiplenmiyoruz.Kartlarımıza karşı duyduğumuz sevgi bir nevi insanın dostuna sahip çıkması gibi bir şey. Destenizi yanınızdan ayıramamanız da hem destenin sizi sahiplendiğini hemde sizin onu benimsediğini gösterir.

dexter

Elit Üye
ERBEHILM mesaj kutunuz dolu olduğu için buradan yazıyorum, umarım konu dışına çıkmıyorumdur.

Bir konuda size ve Keira'ya danışmak istiyordum. Desteme uygun kese bulamamıştım, sizinki sanırım siyah kadife keseydi, kadife kese almak istemiştim bende ama bulamadım, onun yerine kumaşçıdan kadife aldım kendim kese yapacağım. Öncelikle ilk sorum, keseyi yaptıktan sonra herhangi bir işlemden geçirebilir miyim? Tütsülemeyi düşündüm ben ya da içine bitkiler koyup destemide içine koymayı düşünüyordum. Sizce ne yapabilirim?

Diğer sorumda şu şekilde; Destemi açtığımda altına örtü koymalı mıyız? Kimseye kartlarımı dokundurtmadığım gibi herhangi bir objeye de değmemesi adına? Ve açılımımı hep o örtü üzerinde yaparak kartlarımı ona alıştırmayı, onları yabancı bir alanda açmamayı düşünmüştüm. Sizce örtü kullanmalı mıyız?
Ve siz açılımınızı nasıl bir atmosferde yapıyorsunuz?
Destenizle nasıl ilgileniyorsunuz?

Çok soru sordum farkındayım ama danışabileceğim kişi sizler olduğunuz için soruyorum, kusuruma bakmayın.

Keira

Moderator
Sevgili Dexter,
1. Kendi adıma konuşayım benim Deste'min kesesi yok, örtüsü var. Siz kese uygun görmüşsünüz kesinlikle kesenizi yapın ve muhafaza edin, ancak bakım yaparken mutlaka sadece bakım için kullanacağınız bir örtü edinin. Bu tüm tarot desteleri ve Katina Deste'si için geçerlidir. Sonuçta Deste'nizi ya bir masada bakacaksınız ya da bir koltuk üstünde, oralarda bir çok insan ya oturmuş olacak ya da enerjileri geçmiş olacak. Deste'nize saygı için ve başka enerjilerin karışmaması için örtü şarttır.
2. Bakılacak ortam bakıcıya göre değişir, benim tarzım farklı, ERBEHILM'ın tarzı farklıdır. Bu tamamen size özel olacaktır. Bunun kararını sizin hissiyatınız verecektir. İçinizdeki sesi dinleyin.
3. Deste, Tarot kartlarından farklıdır, tarot kategorisine girmez. Onu kıskanç sevgiliniz gibi düşün, sizi başka hiçbir tarot destesiyle paylaşmaz. Ne kadar zaman geçireceğiniz, onunla ne kadar ilgileneceğiniz tamamen onunla ilişkinize bağlı. Deste'nin tek izin verdiği deste olumlama kartları olan Melek kartlarıdır.
Sevgiler..

dexter

Elit Üye
Çok teşekkür ederim Keira, peki nasıl bir uygulamadan geçirebilirim keseyi?

Keira

Moderator
Çok teşekkür ederim Keira, peki nasıl bir uygulamadan geçirebilirim keseyi?

İçiniz rahat etsin istiyorsanız keseyi kullanmadan önce tütsüleyebilirsiniz. Ancak bu keseyi başka hiçbir şey için kullanmayınız.

Bilgiler için çok teşekkür ederim. :) Peki bir şey sorma istiyorum katina destesini aldık ama bir süre sonra kullanmadığımız için başkasına versek? Hemde desteyi öğrenmek, bakmak için baya hevesli birisine versek bir sıkıntı olur mu veya kartları bir uygulamadan geçirmeli miyiz? :)

Deste'yi eğer birisine hediye edecekseniz, o kişi Deste'niz tarafından seçilmiş olmalı. Yani hediye edeceğiniz arkadaşınıza Deste'yi gösteriniz, o kişi eğer Deste'nin kendisini çektiğini söylerse, o sırada Deste ile arasında bir etkileşim olursa o zaman veriniz. Sevgiler..

ERBEHILM

Kayıtlı Üye
ERBEHILM mesaj kutunuz dolu olduğu için buradan yazıyorum, umarım konu dışına çıkmıyorumdur.

Bir konuda size ve Keira'ya danışmak istiyordum. Desteme uygun kese bulamamıştım, sizinki sanırım siyah kadife keseydi, kadife kese almak istemiştim bende ama bulamadım, onun yerine kumaşçıdan kadife aldım kendim kese yapacağım. Öncelikle ilk sorum, keseyi yaptıktan sonra herhangi bir işlemden geçirebilir miyim? Tütsülemeyi düşündüm ben ya da içine bitkiler koyup destemide içine koymayı düşünüyordum. Sizce ne yapabilirim?

Diğer sorumda şu şekilde; Destemi açtığımda altına örtü koymalı mıyız? Kimseye kartlarımı dokundurtmadığım gibi herhangi bir objeye de değmemesi adına? Ve açılımımı hep o örtü üzerinde yaparak kartlarımı ona alıştırmayı, onları yabancı bir alanda açmamayı düşünmüştüm. Sizce örtü kullanmalı mıyız?
Ve siz açılımınızı nasıl bir atmosferde yapıyorsunuz?
Destenizle nasıl ilgileniyorsunuz?

Çok soru sordum farkındayım ama danışabileceğim kişi sizler olduğunuz için soruyorum, kusuruma bakmayın.
Evet ben destemi kullanmadığım zamanlarda daima siyah kadife kesinin içinde tutuyorum.Çünkü destemin enerjisinin boş yere doğaya salınmasını istemiyorum.Ayrıca -ki hatam varsa Keira lütfen hatamı düzelt-kese kullanımı destenin bir nevi şarj aleti olduğuna inanmamdır.Ben kesemin içerisinden çıkardığımda hem ben bakıma hazır olduğumu hemde destemin hazır olduğuna inanırım.Kese içerisine koymamın bir diğer nedeni ise biraz özel olacak ama destemin başka gözler tarafından direkt olarak görülmesini istemememdir.Sanırım destem için biraz fazla kıskancım,onlara sadece ben bakabilirim :D.Keseyi sizin yapmanız çok daha iyi olur.Çünkü majiler kullandıkları her türlü nesneyi kendileri yapmaya ve yaptıklarını da sadece kendileri kullanmaya çalışırlar.Bu nedenle sizin yaptığınız kese çok daha işinize yarar.Kesenin yapıldıktan sonra herhangi bir işlemden geçirilmesi gerektiğini bilmiyorum.Ben herhangi bir şey yapmadım eğer yapan varsa bende öğrenmek isterim.Bakım için gene kadife bir kumaş kullanıyorum bakım yaptığım kumaş gece mavisi.Kumaşı kullanmamın nedeni ise bir nevi motivasyon için.Yani önce örtümü yayarım ardından destemi kesemin içinden çıkartırım ve bu sürede kendimi zihnen bakım için hazırlarım.Kumaşın bir diğer faydası ise kartlarımla konuşmaya başladığımda vizyona daha çabuk girmemdir.Yani gece mavisi beni rahatlatır zihnimi dingin hale getirir ve daha rahat bakım yaparım.Bakım için ben sadece geceyi tercih ediyorum.Gündüz kartlarımı çıkarmamaya gayret ediyorum.Bakım yapılacaksa ancak gece yapabiliyorum.Bunun nedenini ise benim mag vaal'ın yardımıyla bakım yapmamdır.Yani aydınlığı değil karanlık tarafı tercih etmem nedeniyledir.

dexter

Elit Üye
Kesemi ve açılım yapacağım kumaşımı hazırladım:)
'Valide' ile aramda özel bir bağ oluştu ve bunu ben bilinçli olarak yapmadım. Her seferinde o karşıma çıktı, ya da onun geleceğini hissettiğim an açılımımda 'valide' geldi, Desteden 'valide'yi alacağımda ilk elime gelen kart o oldu. Ve şöyle bir şey var, kime açılım yaparsam yapayım Valide çıktığında, Valide beni uyarıyor, açılım yaptığım kişiyi değil ve o gün ters bir şey oluyor. Bu sebeple Valideyle aramızda bir bağ kurulduğunu hissediyorum, her gece uyumadan önce onu yastığım altına koyup sol avcumun içine alarak başımın altında uykuya dalıyorum.
Destemi aldığım günden bu yana Destemle aramızdaki ilişkinin gelişimini görmek için günlük tutuyorum, her ayrıntıyı not alıyorum.

ERBEHILM

Kayıtlı Üye
Destemizin ana iki ruhu vardır.Bunlardan ilki Attart(İyiliğin ruhu),ikincisi ise Mag Vaal(Karanlığın Ruhu,diğer adıyla Valide)'dır.Desteciler bu başlıca iki ruhun desteğiyle destelerine bakabilirler.
Attart'ın Yardımıyla Bakımın Kolay ve Zor Yönleri
Belkide destede hakim olacak ve yardım istenecek en zor ruhtur.Aydınlığın ruhu olduğundan dolayı vereceği haberler tavsiye niteliğindedir,çoğu zaman kötü olayları üstü kapalı bir biçimde belirtir ve buda bakıcının kafasının karışmasına neden olabilir.Talepleri karanlığa oranla daha fazladır ve kesinlik içerir.Bu nedenle çoğu bakıcı Attarttı değilde Mag Vaal'ı tercih ederler.Ancak karanlığa oranla daha az enerji harcanmasına neden olur.Bu nedenle eğer kişi kendi enerjisi Attartla bakıma ayarlayabilirse bakımları çok daha zahmetsiz olacaktır.
Mag Vaal'ın Yardımıyla Bakımın Kolay ve Zor Yönleri
Destenin karanlık ruhudur.Birlikte çalışılması hem en kolay hemde en zor ruhudur.Kolaydır çünkü insan enerjisini Attart'a oranla daha kolay bir şekilde Mag Vaal'la bakıma ayarlayabilir.Ancak Mag Vaal çok kıskançtır.Destenin kıskanç olarak bilinmesinin en temel nedenide Mag Vaal'dır bence.Kendisinden başka hiçbir şekilde ne Attart'a tahammül edebilir nede başka destelerle çalışmanızı ister.Sizden talep ettiğide enerji Attart'a oranla çok daha fazladır.Bir bakım sonrasında eğer enerji düzeyiniz yeterince güçlü değilse sizi yorgun düşürür.Ancak verdiği bilgiler aydınlığın ruhuna oranla çok daha açıktır,bakıcının kolay anlamasını sağlar.Geleceğe dair verdiği bilgiler daha isabetlidir.Çünkü karanlığın ruhu için kendisinden başka önemli olan yoktur,vereceği haberlerinde sizi olumlu yada olumsuz etkileyeceğini düşünmez.

Keira

Moderator
Attart ve Mag Vaal hakkında bir şeyler eklemek istiyorum. Attartı bir anne gibi düşünün, bir anne nasıl çocuğunu kolayca affeder, onun daima mutlu olmasını, bolluk bereket içinde yaşamasını isterse, Attart da daima bunları sunar. Destedeki tasvirine ve özelliklerine bakarsanız Demeter'le aynı özelliklere sahiptir. Mag Vaal ise katı kuralları olan bir yönetici gibidir. Hata kabul etmez, yanlışları affetmez, ona daima itaatkar olunmasını ister. Sadece ona bağlı olmalısınız. Majikal özellikleri daha fazladır. Mag Vaal da tasvir olarak Hecate ile aynı özelliklere sahiptir. Her ne kadar olumsuz anlama sahip olsa da bana göre Mag Vaal bakımınızda bir yerlere çıkıyor ise bu size kötü şans getirmiyordur, sizi hayatınızda gidecek kötü olaylar için uyarıyordur. Bunu bir ikaz olarak değerlendirmek gerekir.

H€RA

Kayıtlı Üye
Bende aynı şeyi selana için düşünüyordum, yani selana ile bir bağ kurmuşum gibi geliyor. yani ben selana nın desteğiyle desteye bakamazmıyım? İllaki valide veya attart mı olmak zorunda? ben desteye bakmaya başlayalı 4 ay oldu, yeni aldığım sıralar sürekli selana nın çıkması, yada onu çekecekmişim gibi hissedip onu çekmem, özellikle ilk zamanlar sürekli her açılımda çıkıyordu. Ayrıca destemi kararken yada keseye koymak için alırken yine bakıyorum selana. Selananın neden sürekli çıktığını anlamayıp düşündüm, sevgili keira ya sordum 'seni bir konu hakkında uyarmak istiyordur' demişti düşündüm ve beni bir kişi hakkında uyardığını anladım sonunda ve onu anladığımdan beri selana çıkmamaya başladı.Destemi yeni satın aldığım zaten destede selana yı alıp yastığımın altına koyuyordum, ve rüyalarda görüyordum desteyle ilgili. Yani şunu sormak istiyorum selana ile bir bağ kurulamazmı? illa valide yada attart mı olmalı?

Keira

Moderator
Selena'nın desteği ile fal bakılabilir ancak Selena daha seçicidir, kolay değildir onunla çalışmak. Selena eğer karşınıza çıkıyorsa sık sık sizi uyarmak istiyordur. Bu uyarıyı siz dikkate alınca kaybolur. Burada Mag Vaal ve Attart'tan bahsettik diye bu iki ruhla da rahatça çalışabileceğinizi düşünmeyin, bu kadar kolay değil. Biz ERBEHILM ile bu iki ruhla çalışmaktan bahsediyoruz ancak ben neredeyse 10 yıldır desteyle birlikteyim, ERBEHILM'de bir o kadar zamandır desteyle birlikte. Biz sadece ilerde desteye hakim olduğunuzda ancak birlikte çalışabileceğinizden bahsediyoruz. Yanlış anlaşılmasın sakın. Deste kısa zamanda çözüp hakim olabileceğiniz bir şey değildir. Sevgiler..

ERBEHILM

Kayıtlı Üye
Harikasınız arkadaşlar.:D İnanın dün akşam Desteye ilgi gösterilmiyor diye üzülmüştüm. Ama şimdi paylaşımlar daha da artmaya başlamış ve bu bana umut verdi. Umarım daha pek çok deste bakıcısına buradan ulaşabiliriz. Keira eklemelerine ve Tanrıça benzetmelerine hayran kaldım. Açıkçası ekleyebilecek bir şey de bulamadım bu nedenle susuyorum:beta1:.

dexter

Elit Üye
Böyle bir konu açtığınız çok iyi oldu, şahsen ben fırsat bulamıyordum soracaklarım vardı ama rahatsız etmekten de çekiniyordum, sayenizde hem biz cevaplarımızı aldık hemde arkadaşların sorularıyla bir çok şey öğrenmiş olduk. Ve yalnız olmadığımızı bilmek, sizlerin deste konusundaki ilgimizi hoş karşılamanız gerçekten çok güzel. Kendi adıma çok teşekkür ediyorum.

Keira

Moderator
Sevgili Dexter, tüm üyelerin sorularını cevaplıyoruz. Sorulan hiçbir soruyu moderatör olarak biz ve adminlerimiz cevapsız bırakmıyor, lütfen çekinmeyiniz. Burası sorulan sorulara cevap bulunması için var. Sevgiler..