Cadı Olmak için İzleyeceğiniz Adımlar

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Cadı olmaya nereden başlayacağını bilmeyenler için izleyeceğiniz adımları özetledim.
Coven ve gruplardan bahsetmeyeceğim çünkü cadıların tek olarak başlamasına inanıyorum. Cadılık hakkında öğrendiğiniz bilgiler ve uygulayacağınız pratik büyüler sizin için doğru hissettiğiniz şeyleri size öğretecektir.

1. Adım Yolunuzun Keşfi

Okuyun ve çalışın. Cadılık hakkında kitapları, web sayfalarını bu konuda elinize alabildiğiniz herşeyi okuyun. Cadılığın Temel İnanç ve İlkeleri hakkında öğrendikleriniz sizin için doğru bir yol ise karar verebilirsiniz. Biliyorsunuz ki Wicca doğa tabanlı bir dindir. Doğayı keşfedin ve yaratılanları hissedin. Kampa gidin. Dağları gezin. Göllerde yüzün. Güneşin ve Ayın ışığında uzanın. Kuşları izleyin.

Tanrılar ve Tanrıçalar hakkında olabildiğince bilgi öğrenin.

2. Adım Yolunuzu Tanımlayın

Artık cadılığın temellerini biliyorsunuz. Ve bu inanç sistemine başlamaya kesinlikle karar verdiyseniz bir defter alın ve cadılığı niye seçtiğin hakkındaki bazı soruları cevaplayın. Cadılık sizin için ne anlama geliyor? Cadılıktan ne öğrenmeyi ve ne başarmayı umuyorsun? Bu yolu takip ederseniz sizi ne endişeye düşürür? Tanrıları ve Tanrıçaları gözünüzde nasıl canlandırırsınız? İlahi sizin için ne anlama geliyor?

Tamamen dürüst olun. Bunu sizden başka kimse okumayacak ( Bu kitap sizin Gölgeler Kitabınız olacak ). Bu soruların doğru ya da yanlış cevabı yoktur. Bu sadece yolunuzu tanımlamak için bir yoldur.

3. Adım Büyüyü Keşfetmek

Farkettiyseniz henüz büyü ve ritüeller hakkında hiçbir şeyden bahsetmedim. Çünkü büyü ile çalışmak için önce ilk 2 adımı tamamlamanız gerekir. Büyü filmlerdeki gibi hokus pokus değildir, ihtiyaçlarınıza uyan şeyleri emretmek için doğal düzeni bükmek değildir. Büyü, istenen sonucu elde etmek için Yaratıcı'da, doğada ve kendinde bulunan enerjinin kolayca artırılarak enerji kanalize edilmesidir. Büyü ile çalışmaya başlamadan önce,bunun ne olduğunu, nereden geldiğini ve büyü çalışmalarında etiğin önemini anlamak gerekir. Kendi eylemlerinizden sorumlu olduğunuzu unutmayın. Eğer büyü ile birisine zarar verirsen, er ya da geç sonuçlarıyla yüzleşirsin.

Ayrıca bir ritüelin temel yapısını anlamak gerekir: daire açmak, gardiyanları çağırmak, Tanrı ve Tanrıça davet etmek, enerjiyi yükseltmek ve yönlendirmek, topraklama ve merkezleme, daireyi kapatmak. Ay'ın evrelerini ve büyüyü nasıl etkilediğini bilin. Ay'ın ruh hallerinizi ve vücudunuzu nasıl etkilediğini hissetmeyi öğrenin.

4. Adım Odaklanmak

Konsantrasyonunuzu artırmak için bazı meditasyon ve görselleştirme egzersizleri deneyin. Odaklanma ve görselleştirme yeteneği büyü gücünüzü oldukça artıracaktır. Sakin olmayı öğrenin. Kendi içinizden, güneşten, topraktan, ay ve yıldızlardan gelen gücü çekmeyi öğrenin. Tanrı ve Tanrıça'yı çağırdığınızda, onların sesini duymayı öğrenin.

5. Adım Büyü ile Çalışmak

Şimdi bazı temel büyü çalışmalarına başlayabilirsiniz. Ben başlamak için Dolunay ya da Yeni Ay Ritüelini öneririm. Tabi siz kendiniz için daha rahat hissettiğiniz bir ritüel ile başlayabilirsiniz. Kitaplarda yazılmış ya da web sayfalarında yayınlanmış büyüleri ve ritüelleri kullanabilirsiniz fakat bu büyü ve ritüeller sahibi için yazılmıştır bu yüzden onları kendinize ait ritüel oluştururken kılavuz olarak kullanmalısınız.

Mümkünse her cadı kendi büyü ve ritüellerini kendisi oluşturmalıdır.

6. Adım Kendini Adamak

Bütün bu adımlardan sonra hala cadılık yolunda ilerlemek istiyorsanız artık kendini adama ritüelini oluşturma zamanı geldi. Bu ritüel sana ait olmalı ve ritüeli gerçekleştirirken yalnız olmalısın. Sizin için en anlamlı olacak şekilde ritüelinizi oluşturun. Ritüelde kendinizi cadılığa adadığınızı ve Tanrı ve Tanrıça'ya bu yolda devam etmek istediğinizi söyleyin. Kendinizi anlatan bir şekilde ritüeli gerçekleştirin.

Zaten sitemizde Adanma Ritüeli ile ilgili konu mevcuttur.

7. Adım Networking ( Gelişmesinde kendine yararlı olacak kişilerle görüşmek )

Ben bir cadının covene katılmadan önce tek başına 1 yıl çalışmasını öneririm. Bu 1 yıl içinde Sabbats Tam Döngü kutlamak için ve en iyi olanı öğrenmek için size şans verir. Bir Covene katılmasanız bile, yeni fikirler öğrenmek için ve ilgi alanlarınızı paylaştığınız diğer insanlarla buluşmak her zaman iyidir.

8. Adım İnisiyasyon

İnisiyasyon kavramında birçok farklı görüşler vardır. Benim görüşüme göre, cadılık inisiyasyonu herzaman solitary ritüel olmalıdır.
Bu, ilahi ve kendi aranda özel bir andır, kendini tamamen Lord ve Lady'e ve cadılığa adarsın. İnisiyasyon sizin için anlamlı birşey olmalıdır. Ritüel sadece sizin tarafınızdan oluşturulmuş olmalıdır.

Kendi Çevirimdir.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
6 ve 8 kesinlikle 3 ve 5'ten önce gelmeli.Bana göre 6 ve 8 olmazsa olmaz değil bireysel bir tercih yani cadı maji çalışmasa da olur,zaten cadının majikal yeteneği içgüdülerinden gelir,gün içinde yürürken bile oluşur.Kişi sadece maji sanatında ,lerlemek istiyorsa bu seçenekleri hayatına sokar ama maji çalışmamak demek cadı olmamak anlamına gelmez.

Keira

Moderator
Keşke cadı olmak burada anlatıldığı gibi kolay olabilse. Ömür boyu çok çalışmak, çok emek sarfetmek ve en önemlisi burada değinilmeyen "doğuştan yetenek" gerektiriyor.

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
6 ve 8 kesinlikle 3 ve 5'ten önce gelmeli.Bana göre 6 ve 8 olmazsa olmaz değil bireysel bir tercih yani cadı maji çalışmasa da olur,zaten cadının majikal yeteneği içgüdülerinden gelir,gün içinde yürürken bile oluşur.Kişi sadece maji sanatında ,lerlemek istiyorsa bu seçenekleri hayatına sokar ama maji çalışmamak demek cadı olmamak anlamına gelmez.

Tabiki sadece bunlarla sınırlı değil. İzlenek adımları sıraladım sadece. Cadılık sürekli öğrenme gerektiren, sürekli kendinizi geliştirmeniz gereken bir yoldur ( orjinalde metinde yazıyordu fakat yazmadım ben ). Zaten 1. adımı yapanlar bunu görecektir bana göre.

Keşke cadı olmak burada anlatıldığı gibi kolay olabilse. Ömür boyu çok çalışmak, çok emek sarfetmek ve en önemlisi burada değinilmeyen "doğuştan yetenek" gerektiriyor.

Bu arada sayın Keira ben doğuştan yetenek olayına pek katılmıyorum. Teknik olarak bu yola gerçekten başlamak isteyen herkes cadı olabilir.

biard

Kayıtlı Üye
paylaşım için teşekkürler. Yabancı kaynaklı metinler genelde wicca üzerinden anlatıyorlar. Bildiğim kadarıyla çoğu pagan olmadan cadı olunmaz diyor. En iyisi bilgileri birleştirip kendi yolunu oluşturmak. Zaten bu yol içsel bir yol olduğu için bence en doğrusu da bu.

Keira

Moderator
Cadılar her dinden olabilir, cadılık inanış biçimi değildir, yaşam biçimidir.

eda_nur

Kayıtlı Üye
aramızda cadı olan varmı

Ben cadıyım ve buradan cadı olmadım.Yazan kişi yanlış yazmış.Her şeyden önce bir altar ve asanızın olması gerek ve evet çok zor değil, sadece inanın malzemeleri alıp o işlemleri yaptıktan sonra zor değil.

Mod Notu: Sadece büyük harflerden oluşan mesajlar bağırma anlamı taşır ve forum kurallarımıza aykırıdır.

Sitemizde başka forumların ve internet sitelerinin adreslerini vermek yasaktır ve ban sebebidir,bilginize

biard

Kayıtlı Üye
edanur. Verdiğiniz ilk sitedeki konu burda da var. Hem ne doğru ne yanlış bu bilinemez. Her yazılan yazan kişinin uygulamasıdır. Ayrıca sitede link paylaşmak yasak.

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Cadı olmak için soyunun cadı olması lazım değil mi?Bu gerçek olsa bile safkan olunamayacağı belli..

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Cadı olmak için soyunun cadı olması lazım değil mi?Bu gerçek olsa bile safkan olunamayacağı belli..

Hayır soyun cadı olması gerekmiyor. Syn.Keira çok güzel anlatmış .Doğuştan yetenek denen bir şey bulunuyor.Cadılık içinde bu yetenek gerekiyor eğer kişide yetenek varsa bir süre sonra kendini o yolda buluyor. :)

Safkan cadı diye bir şey yoktur.Ve sonradan olma cadı diye bir kavramda gerçek değildir.Kişi majisyen olabilir ama sonradan cadı olamaz. :)

Keira

Moderator
Cadılıkta soy kavramı farklı bir kavramdır. Evet cadılık soydan gelir ancak bu soy dediğimiz kavram cadının ailesi değil, önceki yaşamlarıdır. Bir nevi ruhunuz cadı olmalı diyebiliriz. Çünkü bir insan bir yaşamında cadı olduysa diğerlerinde de mutlaka olmuştur, bundan sonraki yaşamlarında da olacaktır. Bazı insanlar sonradan da cadı olunabileceğine inansa da benim şahsi görüşüm ve yaşadığım bazı deneyim ve etkileşimlerden ortaya çıkardığım budur. Sevgiler..

hsncn154

Kayıtlı Üye

Ladyangell

Kayıtlı Üye
Ben varım :)

kesinlikle size katılıyorum doğuştan bir yetenek bir güç bir iç güdü bir dürtü olmalı bence :)
bende önemsemedikçe gün içinde türlü işaretler oluşuyor.. Eyani çekiliyorum resmen :) karşıma hep buna dair şeyler çıkıyor.. Peki ne yapacağım bu dan sonra

biard

Kayıtlı Üye
izleyin içgüdüleri filan takip edin araştırın ve kendi hislerinizi izleyin.

Requiem For A Dream

Kayıtlı Üye
Forumda erkek cadılar varmış sadece bunları uygulayıp cadı olanlarda varmış acayip ve cadı olmak için soyunun cadı olması gerekmez her dinden insan olabilir din meselesi değil yaşam biçimidir cadılık. Bir yol seçiyorsanız sonuna kadar ilerlemelisiniz hislerinizi takip edin.

korkusuzumben

Kayıtlı Üye
Benim düşünceme göre cadı olmak için tabiki illaki atadan gelecek diye bir şey yok.Fakat, şu da bir gerçektir ki efsanelerdeki gibi atadan kalıtılan özellik daha iyi seri ve kuvvetlidir.

Wiccan_girl

Kayıtlı Üye
Belli bir yasa kadar bilgi toplamalisin 18yaşının üstünde olmayanlara kovanlar aralarina almıyor. Benide almıyorlar kitap oku hislerini dinle onları gelistir

Ansolo

Kayıtlı Üye
Ben bu kadar kolay olunabileceğini sanmıyorum, ben öyleyim falan diyenlere inanıp hemen heves etmeyin bence zaten yeneteğiniz var ise bir şekilde yolunuzu bulursunuz.