Kaşıkla yapılan ayırma uygulaması

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Bu büyü işlerine neden başvururlar anlamam.Allah'ın katında böyle şeylerin affedilemez birşey olduğunu bilmiyor musunuz ? Ben sizi yargılamıyorum yanlış anlamayın kendi görüşüm bu sizde beni yargılamayın inancım gereği yazdım.

Merhaba,
Büyü yapmanın ya da hangi büyüyü yaptığımızın değil ancak büyüyü yapan kişi de seçicilik yapıyoruz ne yazık ki... Eğer ki tarihi ve kadim dinleri tüm gerçeklikleriyle öğrenmiş olsaydınız bu düşünceyi eminim ki savunmazdınız. Temelleri büyüye dayanan bir dünya üzerinde binlerce yıldır yaşıyoruz. Kur-an-da ya da diğer dinlerde büyünün yasaklanmasını temel sebebi dünyevi zevklerdir. Büyü doğru bir müdahalede bulunabilmek amacıyla yapılıyorsa, doğa buna kendi izin veriyor zaten. Doğuştan büyü yeteneği ile doğan bir çok kişi var ve bu yeteneklerini geliştirmedikleri takdirde, sahip olduğu güçler kişiyi kontrol etmeye başlar. Kur-an-da ki bu yasa evrenseldir sadece müslümanlar için geçerli olarak algılanması gerekiyor. Daha da önemlisi bu yasa sahip olduğu güçleri doğru kullanabilecek iradeye sahip olan kişileri kapsamıyor. Cehennem ve Kur-an-ı Kerimi kanıt olarak gösteren kişilerin, tarihi ve peygamberlerin hayatlarını yorumsuz, objektif bir şekilde öğrenmelerini öneririm.

Bilginize, Saygılarımla

Düşmüş Kartal

Kayıtlı Üye
Konunun tamamını okumadım,okumakta istemiyorum. Ben şunu sormak istiyorum. Sizce büyü yapmak etik mi,size yapılmasını istemeyeceğiniz birşeyi başkasına yapmak doğru mu?
Birbirini seven iki insan bütün zorluklara göğüs gerip , mücadele edip bir arada mutlu yaşamaya çalışıyorken onları ayırmak hatta cocukları varken buna yeltenmek ne kadar doğru. Elinize ne geçecek o kişi ile siz mi biraraya geleceksiniz ya da o kişiye daha iyi birini mi bulacaksınız.Üstelik bunu yapan herzaman aileden biri oluyor.Anne ne demek , evlatlarını herşeyin önüne koyan kişi değil mi ama kusura bakmayın bazı anne müsveddeleri hırslarını herşeyin önüne koyuyor, evlatlarına bırakın birey olarak saygı duymayı ,var olmalarına bile izin vermiyor hele sevgilerini yok sayıyorlar. Benim bir çocuğum 4 yaşında diğeri karnımdayken kaynanam bize büyü yaptı,hadi oğlunu ayırdın benden,çocuklarından soguttun,başka biri de seni mutlu etmez ki o zaman onu da ayır sonu var mı? Bence büyü yapıp kadere müdahale edilmemeli ,bunun karşılığı ağır olur,bedel ödersiniz.

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Konunun tamamını okumadım,okumakta istemiyorum. Ben şunu sormak istiyorum. Sizce büyü yapmak etik mi,size yapılmasını istemeyeceğiniz birşeyi başkasına yapmak doğru mu?
Birbirini seven iki insan bütün zorluklara göğüs gerip , mücadele edip bir arada mutlu yaşamaya çalışıyorken onları ayırmak hatta cocukları varken buna yeltenmek ne kadar doğru. Elinize ne geçecek o kişi ile siz mi biraraya geleceksiniz ya da o kişiye daha iyi birini mi bulacaksınız.Üstelik bunu yapan herzaman aileden biri oluyor.Anne ne demek , evlatlarını herşeyin önüne koyan kişi değil mi ama kusura bakmayın bazı anne müsveddeleri hırslarını herşeyin önüne koyuyor, evlatlarına bırakın birey olarak saygı duymayı ,var olmalarına bile izin vermiyor hele sevgilerini yok sayıyorlar. Benim bir çocuğum 4 yaşında diğeri karnımdayken kaynanam bize büyü yaptı,hadi oğlunu ayırdın benden,çocuklarından soguttun,başka biri de seni mutlu etmez ki o zaman onu da ayır sonu var mı? Bence büyü yapıp kadere müdahale edilmemeli ,bunun karşılığı ağır olur,bedel ödersiniz.

Merhaba,
Konuyu okursanız, konunun akışı farklı şekilde ilerlemiş. Büyünün adil olanı da var, kötü olanı da var. Kimse mutlu bir çifti zevk uğruna ayırmaktan bahsetmemiş ki. Konunun dışında teokratik bir bakış açısıyla yaklaşımlar mevcut. Kendi adıma sitemim bunlara.

Bilginize Saygılarımla

Düşmüş Kartal

Kayıtlı Üye
Bende büyü yapmak etik mi diye sordum. Sebebi ne olursa olsun. Bence herkes haddini bilmeli,kadere müdahale etmemeli.Tanrıcılık oynamak doğru değil.

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Bende büyü yapmak etik mi diye sordum. Sebebi ne olursa olsun. Bence herkes haddini bilmeli,kadere müdahale etmemeli.Tanrıcılık oynamak doğru değil.

Sorunuza şu şekilde bir cevap vereyim. Büyü, dünyanın yaradılışından günümüze kadar iyi ya da kötü amaçlara hizmet eden ve günümüzde de hala kullanılmaya devam eden bir olgudur. Etik kelimesi daha çok ahlak kavramı ile ilgili olduğundan sormuş olduğunuz soruda bu kelimenin yerinin olduğunu düşünmüyorum. Unutmamalıyız ki büyünün çeşitleri ve kullanıldığı alanlar(mekanlar) mevcuttur. İslam dini ya da tarihi bilgiler size pek çok şey hakkında bilgi vermemektedir. Tarihte insanlığın çıkarına, yaradılışının devamı için yapılan pek çok savaş ve hayatını kaybeden büyücüler mevcuttur ancak kimsenin hatrında bile değil yazık... Neyin doğru ya da yanlış olduğuna doğru sandığınız bilgilerin karar vermesine izin vermeyin lütfen.

Bilginize Saygılarımla

nurumm

Kayıtlı Üye
Etik yada değil ona istinaden bir yorumum olmayacak ama ölen kişinin kefeninden alınan parçadan o ölen rahatsız olmayacak mı yattığı yerde bir şekilde öleni de sebeb ediyorlar ... Sonuçta Kötü bişey !!!

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Yazılanları okudum herkes kendi bakış açısına göre yorumlamış ama maalesef burası büyü sitesi olduğu için bir şey yapamayız. Ama şöyle de bir durum var gözlemlediğim kadarıyla yapılan hiçbir büyü gizli kalmıyor karşı taraf bunu bir şekilde anlıyor kimse ne yapsam da anlaşılmaz böyle devam ederim gibi düşünmesin. Ve eğer ilahi planda o kişilerin bir araya gelmesi gerekiyorsa ne olursa olsun yine beraber oluyorlar.