Kalp kalbe karşı mıdır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cathrine

Kayıtlı Üye
Bazı insanlarla fikirlerim çatışsa bile o insana çok yakın hissettiğim oldu,bazı insanlarla da çok iyi anlaşsam bile uzak hissettiğim zamanlar oldu,siz de böyle bir durum yaşadınız mı?Acaba insanların birbirlerine olan duyguları karşılıklı mıdır?Kimine kanımız çok çabuk kaynar kimine de karşımızdaki ne kadar sevgi gösterse de hissedemeyiz,uzak hissederiz,bu durumu yaşayanlar var mı?Açıklaması nedir?

Selinela

Kayıtlı Üye
Evet çok haklısınız. Tanıdığım bir kişiyle görüşlerimiz fikirlerimiz tamamiyle zıttı.Ama o kadar iyi anlaşıyorduk ki buna biz bile şaşırıyorduk. Bunun islamiyetteki açıklaması ruhlar önceden yaratıldığı için birbirleriyle irtibata girme imkanları olmuş. Münasebette bulunanlar bu dünyada birbirlerini yakın hissederlermiş. Münasebette bulunmayanlar ise soğuk ve uzak...

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Bende de vardır (kıskanç kadınların dışında tabii) hiç sebepsiz birbirimizden hoşlanmadığımız insanlar oldu yada tam tersi, birde bir psikolog arkadaşım demişti insanlar uyurken bilinçler konuşurmuş bunun da etkisi varmış.

hasan06

Kayıtlı Üye
hani olur ya kişi ile hiç tanışmazsanız ama ilk görüşte kanınız ısınır sanki yıllardır tanırız işte bu tür durumlar da ruhlar aleminde yani daha vucud yaratılmadan önce o kişi ile tanışmışsınızdır. ruhlar aleminde allah insanları yaratıp yeryüzüne gönderirken insanların hafızalarını sildi ve bizi yer yüzüne gönderdi bununda sebebi var allah insanlara yer yüzünde olsanız bana taparmısınız dedi insanoğlları ( cinlerde dahil ) evet ya yüce yaratıcı mutlak sana taparız dedi ama allah insanoğllarının tamamı kendisine tapmayacağını biliyordu hani deriz ya bu dünya imtihan dünyası . işte allah bizi bunun için imtihan ediyor biz ruhlar aleminde allaha söz verdik imzaladık sana tapıcaz diye. ve tmm o zaman hepinizi yeryüzüne indiriyorum hadi bakalım görelim dedi kim yada hangi kavim bana tapacak hangi kavim bana karşı gelicek dedi ve bizi yer yüzüne gönderdi.(bizler o mahşer günü gibi olan yerler konuşup arkadaşlık yaptınızı ruhlar bu dünyada karşı karşıya geldiğiniz zaman taaaaaaaaa önceden tanıyormuş gibi samimi duygu hissetmemizin sebebi bu )

by liderx

Kayıtlı Üye
garip birşey ama ben bu konuya şöyle bakmayı daha uygun görüyorum zaten iki insan her konuda hem fikir olursa asıl öyle anlaşamıyor anlıycağınız tadı çıkmıyor :) buda farklı bir bakış açısı

cathrine

Kayıtlı Üye
Kanımızın bir insana hemen kaynaması tek taraflı değil o zamanbenim kanım hemen ısındıysa karşı tarafın da bana kanı ısınıyor demekki,uzak ve soğuk hissettiğimiz,sevemediğimiz insanlar da bizi uzak ve soğuk buluyor o zaman,değil mi?

zeytincikk

Kayıtlı Üye
İş
Finans
Şu anda böyle bir durumun içindeyim aslında hatta yaklaşık 2 senedir. Bir dostum var öyle ki beni herkese kardeşim diye tanıtır, uçuşta olmadığı her günümüz neredeyse birlikte geçer, birbirimizin cümlelerini tamamlarız vs. Ama gel gelelim tam bir zıt kutuplarız ne sevdiğimiz yemekten, kıyafetten tutun da, konuşma dilimize kadar taban tabana zıt karakterlere sahibiz ama aynı zamanda da can ciğer kuzu sarması durumu işte :) Karşındaki kişiye değer verdiğin zaman sanırım onu olduğu gibi kabul ediyor ve bir süre sonra bu zıtlıklardan keyif almaya başlıyorsun :)))

cathrine

Kayıtlı Üye
Zeytincik benim demek istediğim yakın hissetmek,bazı insanları kırk yıldır tanıyormuşsun gibi olur ya ,bazı insanlarla da ne kadar vakit geçirsen ısınamazsın yani bu kırk yıldır tanıyormuş gibi hissetmek karşılıklı mıdır,onu soruyorum,bizim ısındığımız kadar karşı taraf da ısınabilir mi?

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Aslında bu durumlar enerji ile alakalı, kalple bir ilgisi yok :) Enerji uyumu ya da uyumsuzluğu karşılıklı olduğundan, kalp kalbe, daha doğrusu enerji enerjiye karşılıklıdır. Sevgiler.

cathrine

Kayıtlı Üye
Bu enerjiyi yıllarca sürdürebilen var mıdır?Yani çok uzun yıllar sürebilir mi?

Ra_

Banlı Kullanıcı
İş
Araştırmacı Yazar
Neden olmasın her şey mümkündür.

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Bu enerjiyi yıllarca sürdürebilen var mıdır?Yani çok uzun yıllar sürebilir mi?
Biz enerjiyiz zaten. Enerji ile variz. Yani yasadigimiz surece ve karsi tarafta yasadigi surece evet surdurulur.

zeytincikk

Kayıtlı Üye
İş
Finans
Bence kesinlikle olabilir, çünkü bu arada ki enerjiyle ilgiliyse kesinlikle karşı tarafı da yönlendirebilir...
Yani bir nevi kendi tutumun onun tutumunu da belirler. Bu benim kanaatim elbette...

bcbg

Kayıtlı Üye
Olabilir aslında, sonuçta herkesle arkadaş olamayız ne kadar zıt insanlar da olsak önemli olan frekansların tutmasıdır diye düşünüyorum. Arkadaşlarımın çoğuyla aşırı zıt karakterle sahibim ama ne zaman onlarla bir araya gelsem daha farklı hissediyorum ortak bir uyumu yakalamış gibi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...