Dr. Faustun kitabından alıntı, Wittenberg 1524

Merlyn

Kayıtlı Üye
(Yok edilmesi emredilen orijinal almanca kitaptan kısaltılmış çeviridir.)
Gençliğimden beri bilim ve sanatı takip ettim ve hiç ara vermeden okudum. Elime geçen kitaplar arasında bir tanesi vardı ki, onun içinde bir çok majikal formül ve celp türleri bulunuyordu. Bu kitapta, ister ateş, ister su, ister hava ya da topraktan yapılmış olsun, bir varlığı, onu kontrol edebilen majisyenin istediklerini yapmaya zorlayacak bilgileri keşfettim. Ayrıca her varlığın ötekinden farklı güçlere sahip olduğunu, her birinin farklı bir operasyon için kullanılabileceğini, ve her birinin doğa üstü etkiler yaratabilme gücüne sahip olduğunu keşfettim.
Bu harika kitabı okuduktan sonra, kitapta bulunan bilgilerin doğruluğunu sınamak arzusuyla, çeşitli deneyler yaptım. İlk başta vaadedilenlerin gerçekleşeceğine pek inanmıyordum. Fakat daha ilk celbimde, bana çok güçlü bir varlık göründü ve onu neden çağırdığımı sordu. Gelişi beni öylesine korkutmuştu ki ne söyleyeceğimi bilemedim ve sonunda ona maji araştırmalarım sırasında bana yardım edip edemeyeceğini sordum. O da bazı şartlarda anlaşırsak yapabileceğini söyledi. Bu şart onunla anlaşma yapmaktı. Bunu yapmak istemedim, ama cehaletim yüzünden, kendimi bir çemberle korumaya almadığım, ve aslında tümüyle onun merhametine kalmış olduğum için, talebini reddetmeye cesaret edemedim, rüzgara karşı hareket etmemenin en doğru yol olduğunu düşünürek kaçınılmaz olanı kabul ettim.
Bundan sonra ona arzularım ve ihtiyaçlarım için bir süre hizmet etmesi karşılığında, ruhumu satacağımı söyledim. Anlaşma düzenlendikten sonra, adı Astaroth olan bu güçlü varlık, hizmetkarım olarak atanan Marbuel isminde başka bir varlığı gösterdi. Bundan sonra Marbuelin amaçlarıma uygun olun olup olmadığını sordum. Ona ne kadar hızlı olduğunu sordum, rüzgar gibi diye yanıtladı. Bu cevap beni tatmin etmeyince ona şöyle dedim, Sn benim hizmetkarım olamazsın, geldiğin yere geri dön! Çok geçmeden başka bir varlık geldi. Bunun adı Anugiel idi. Onada aynı soruyu sorduğumda, bir kuş kadar hızlı olduğunu söyledi. Ben de sen de benim için çok yavaşsın geldiğin yere geri dön dedim. Tam o an da önümde Agiel isimli bir varlık önümde zuhur etti. Üçüncü defa aynı soruyu sorunca o, ben insan düşüncesi kadar hızlıyım dedi. Ben de sen bana hizmet edebilirsin dedim. Bu varlık uzun bir süre bana sadık kaldı. Anacak bana ne gibi hizmetler de bulunduğu konusu, buraya sığmayacak kadar büyük bir yer tuttuğu için, burada sadece varlıkların nasıl çağırıldığını ve koruma çemberlerinin nasıl hazırlandığını anlatmakla yetineciğim. İnsan tarafından çağrılmayı kabul edip onun kölesi olacak bir çok türden varlık vardır.Bunlardan kimileri şunlardır:

Merlyn

Kayıtlı Üye
Agiel:İnsana hizmet edenler arasında en güçlüsü. Bir metre boyunda göze hoş görünen bir insan biçiminde tezahür ediyor. Onun için hazırlanmış çemberde ortaya çıkmadan önce üç kez çağrılması gerekiyor. Majisyenin isteğine göre zenginlik getirir ve bir göz kırpımlık sürede çok uzaklardan nesneler taşıyabilir.
Aniguel: Oldukça iyi bir hizmetkardır. On yaşında bir çocuk şeklinde görünür. Üç kez çağrılmalıdır. Özel gücü; toprak altında gizlenmiş hazineleri ve minarelleri keşfetmektir, bunları majisyene getirir.
Marbuel: Dağların gerçek efendisi ve uçan bir kuş kadar hızlı. Sürekli muhalefet eden ve güçlükler çıkaran, kontrol edilmesi zor bir ruhtur. Onu dört kez çağırmalısın. Mars şeklinde (Çok iyi silahlanmış bir savaşçı) görünür. Majisyene yerin üstünde ve altında büyüyen şeyleri getirir. Özellikle bahar kökü ondan sorulur. (Bahar kökü: Sprig root Ortaçağ büyücülerinin dokunduğu herşeyi açtığını ileri sürdüğü muhtemelen kırmızı renkte gizemli bir bitkidir. Kilitli bir kapıya tutulduğu zaman kapı açılır. Hermesçiler kırmızı başlı ağaçkakanın bahar kökünü bulma yeteneğine sahip olduğuna inanırdı. Dolayısıyla bu kuşu yuvasına kadar takip eder ve sonra yavruların bulunduğu oyuğu tıkaçla kapatırlardı. Ağaçkakan bundan sonra hemen bahar kökü aramaya çıkar, onu ağaca getirirdi. Bu kök ağaç deliğinde ki tıkacı açardı. Majisyen bundan sonra kuştan kökü alırdı. Ayrıca yapısında dolayı bahar kökünün esir bedeni, özellikle bir şeyin açılmasıyla ortaya çıkan kimi elementsel ruhların zuhurat aracı olarak kullanılabildiği de iddia edilmiştir.)
Aciebel: Denizin güçlü efendisi. Suyun üstünde ki ve suyun altındaki şeyleri kontrol eder. Batmış gemiler hazineler gibi okyanusların, göllerin, nehirlerin altında ki şeyleri getirir. Onu ne kadar keskin bir şekilde çağırırsanız emirlerinizi o kadar hızlı yerine getirir.
Machiel: Çok güzel bir kadın kılığında gelir ve onun yardımıyla majisyen onur ve mertebe kazanır. Hizmet ettiklerini değerli ve soylu, nazik ve ince kılar; davalarda ve mahkemelerde yardımcı olur. iki kere çağrılmadıkça gelmeyecektir.

ARADIA

Kayıtlı Üye
İş
Medyum-´Bioenerji ve Sifa calismalari
emegine saglik.Ayrica faustun goethe isimli eserini tiyatrodan beyaz perdeye tasinmis cok güzel bir filmi vardir.Filmde Faust ve seytani canlandiran Mephistotoles arasindaki anlasma ve sonrasinda dogacak sikintilar konusunu ele aliyor.Ben uzun yillar önce izlemistim ve gercekten fena degil herkese tavsiye ederim.Youtube videolarina foruma koyma imkanimiz yok herhalde yoksa burdan izlerdik.

Merlyn

Kayıtlı Üye
Baruel: Bütün sanatların ustası. Usta bir işçi şeklinde zuhur eder ve bir önlük giyer. Dünyanın bütün ustalarının 20 yılda gerçekleştirebileceği bir şeyi majisyene bir saniyede öğretir. Üç kere çağırılmalıdır.
İnsana en çok hizmet eden varlıklar bunlardır. Fakat burada yer yokluğundan dolayı anlatamadığım sayısız başkaları vardır. Eğer şunu veya bunu elegeçirmek için, çağırmak istediğiniz varlığın işaretini (Sigilini) yere çizmelisiniz. Şekil gündoğumundan hemen önce yapılmış olan bir çemberin önünde olmalıdır. Sen ve yardımcın bu çemberin içinde durun. Eğer para yardımı istiyorsan. Agiel'i çağırmalısınn Bir çemberin önüne onun işaretini çiz. Başka şeylere ihtiyacın varsa, çemberin önünde onları getirecek varlıklarında işaretlerini çiz. Çemberi çizmek istediğin yere , daha önce hiç kimseyi incitmek için kullanılmamış bir kılıçla bir haç çiz. Bundan sonra içiçe üç tane çember çizmelisin. En içte ki çember haçdikeni dalından yapılmış 12 haç üzerine asılan el değmemiş parşömenden dar bir çizgi şeklindedir. Bu parşömenler aşağıda ki örneğe göre isimleri ve sembolleri yazmalısın. Bu ilk çemberin dışına aşağıda ki gibi ikinci çemberi yap. Önce sağa değil sola doğru sarılmış kırmızı bir iplik bul. Bundan sonra yere defne yapraklarından yapılmış 12 haç koy. Ayrıca yeni beyaz kağıttan uzun bir şerit hazırla. Daha önce hiç kullanılmamış bir kalemle ikinci çemberde görülen karakterleri ve sembolleri yaz. Bu kağıt şeridi kırmızı iplikle sar, ve bunun üzerine defne yaprağından 12 haçı iğnele. Bu 2. çemberin dışına, yine üzerine takdis edimiş palmiye yapraklarından 12 haç iliştirilmiş olan hiç kullanılmamış parşömenlerden bir çember çiz. Bu 3 çemberi yaptıktan sonra, onların içine gir, ilk olarak yere çizmiş olduğun haçın ortasında çizilmiş bir pentagramın tam ortasında dur. Güvenliğini böylece sağladıktan sonra herşeyi tarifine göre yap ve kutsal çağrıyı okuduktan sonra görünmesini istediğin varlığın ismini söyle. İsmi çok anlaşılır bir şekilde söylemen önemlidir. Ayrıca belli ruhlar belli vakitlerde çağırıldığı için, günü ve saati not etmelisin.
---Arkadaşlar bu başlık altında bir kaç parçada aktardığım bu metin, yeni edindiğim bana çok heyecan veren ve bir türlü elimden düşüremediğim mitra yaınlarından çıkmış, Hermes Kitaptan sipariş vererek getittirdiğim, Many P. Hall'in ''Tüm çağların gizli öğretileri'' adlı yapıttan kısacık bir bölümdür. Batı majisiyle ilgelenenler için hazine değerinde bir kaynak eserdir. Kitabın etiket fiyatı 66 ytl fakat hermes kitapta %30 iskonto ile satılmakta. Fiyatından dolayı önce tereddüt ettim ama biraz karıştırınca hazine değerinde bir eser olduğunu gördüm. Yukarıda bir kaç majikal tarifi verirken sigilleri, çizimleri, şekilleri de eklemek isterdim fakat tarayıcım olmadığı için ekleyemedim ve bunun için çok üzgünüm. Benim duyduğum heyecanı sizlerinde duyması dileklerimle...

Merlyn

Kayıtlı Üye
emegine saglik.Ayrica faustun goethe isimli eserini tiyatrodan beyaz perdeye tasinmis cok güzel bir filmi vardir.Filmde Faust ve seytani canlandiran Mephistotoles arasindaki anlasma ve sonrasinda dogacak sikintilar konusunu ele aliyor.Ben uzun yillar önce izlemistim ve gercekten fena degil herkese tavsiye ederim.Youtube videolarina foruma koyma imkanimiz yok herhalde yoksa burdan izlerdik.
Demek ki oyun da aynı eserden uyarlanmış bana özelden yutube linkini verirseniz izlemek isterim ve çok mutlu olurum...

ARADIA

Kayıtlı Üye
İş
Merhaba.Filmin tamamini aradim bulursam mutlaka hepinizle paylasacagim.Ama Faustun o meshur mephisto isimli seytaninin evokasyon sahnesinin videosunu öncelikle bu linkten izleyebilirsiniz,cin davetini merak edenler icin!Sagdaki navigasyon penceresinden klassik eserin diger bölümlerine ulasablirsiniz.;)

http://de.youtube.com/watch?v=3kZwC03mdMQ

Merlyn

Kayıtlı Üye
Link yasağa takılıyor sanırım yasaktube'dan girmek gerekecek gene de teşekkürler!

ARADIA

Kayıtlı Üye
İş
Anlamadim,link calisiyor daha yeni denedim.Yasak dediginiz?

Merlyn

Kayıtlı Üye
Linke tıklayınca ''Bu siteye erişim engellenmiştir'' yazısı çıkıyor. Yasaktube derken de Youtube'un klonunu kastetmiştim.

DriSs

Kayıtlı Üye
yalnız bu celb dedğiniz şeyler nasıl yapılır yani işte şunu üç kere çağırırsanız gelir fln demişsiniz nasıl çağırılacak neler yapılacak bunları bilmiyorum biraz açarmısınız bu konularda fazla cahilim kabul ediyorum :)

CREEPA

Banlı Kullanıcı
Siz yani simdi Türkiyeden Youtube.com sitesine ulasamiyormusunuz Yaman ? Internete sunu buldum:
Bir kaç ay önce Atatürk’e hakaret içeren videolar kaldırılmadığı için mahkeme kararıyla erişimi engellenen Youtube’ye erişim yeniden aynı gerekçeyle engelendi
Sorun zanediyorum bundan kaynaklaniyor.Aradianin dedigi gibi isteyen aktif aktarmadan yararlanarak yada anonym proxy kulanarak girebilir youtube sitesine.

ARADIA

Kayıtlı Üye
İş
Ayrica Dr.Faustun yazdigi kitabin orijinalin kopyvasi olacakti bende bulursam mutlaka eklerim

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Arkadaşlar youtube için tünel kullanınız.İnternette birçok tünel vardır.Engele takılmadan erişilmesi yasak olan tüm yerlere erişme imkanı verirler.

yaman

Kayıtlı Üye
Siz yani simdi Türkiyeden Youtube.com sitesine ulasamiyormusunuz Yaman ? Internete sunu buldum:

Sorun zanediyorum bundan kaynaklaniyor.Aradianin dedigi gibi isteyen aktif aktarmadan yararlanarak yada anonym proxy kulanarak girebilir youtube sitesine.
evet Türkiye'den yasak ama ben pc işlerinden bayağı anlarım o yüzden aracı olmadan girebiliyorum proxy ile giremessiniz youtube a dns değiştirmek gerek.

CREEPA

Banlı Kullanıcı
Iyi o zaman, sana zahmet diyer arkadaslarada anlatda benim ilerki zamanlarda yapacagim "Video ile maji"sistemlerimi izleme imkani bulsunlar.Birazda göresel sanata önem verip medyatik olmamiz gerekir degilmi ama,hep oku oku olmuyor..

LilithyBroken

Kayıtlı Üye
vay, çok güzel bilgilermiş! kitabıda bulursam alıcam saolasın
ama benim her zamanki gibi bi sorum olcak :D
yazıda dendiği üzere o varlıklar ruh istiyor. ruh dışında başka birşey kabul etmezler mi?

Merlyn

Kayıtlı Üye
yalnız bu celb dedğiniz şeyler nasıl yapılır yani işte şunu üç kere çağırırsanız gelir fln demişsiniz nasıl çağırılacak neler yapılacak bunları bilmiyorum biraz açarmısınız bu konularda fazla cahilim kabul ediyorum :)
Konuya ben da hakim değilim ben sadece sözünü ettiğim kitaptan bir kısım (birebir olarak) aktardım. Şahsen ben de inceleme aşamasındayım...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Kitabı e-kitap formatında sunabilirsek çok güzel olur.Bu konuyla ilgileneceğim kitaplık bölümünde.Elinde olan arkadaşlar da paylaşırlarsa çok sevinirim.