Gözlerim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Merhaba ben son 1 senedir lens kullanıyorum son zamanlarda bir şey keşfettim.Gözlerimi kapatmadan görme duyumu etkisizleştirebiliyorum.Yani her yer bembeyaz oluyor bir şeyleri çok silik görüyorum lensle ilgisi olabilir mi ? Veya psişik bir yetenek durugörü ile alakalı olabilir mi çünkü yapı olarak duru görüye çok yatkınım ki bazen kesik kesik sahneler görebiliyorum.

Konu yanlış yerde ise özür dilerim.Ama olay çok normal gelmedi bana.

Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

AJA

Elit Üye
Sevgili Hazar bunu bilinçli yapıyorsan eğer lensle ilgili değildir.İstemdışı oluyorsa doktoruna bir kontrole git..

by_bug

Kayıtlı Üye
Gözümü kapadığımda bembeyaz oluyor diyorsunuz bende lensi severek kullanırdım. Bendede sizin bahsettiğiniz gibi belirtiler oluşmaya başladı. Size tavsiyem gerekmedikçe kullanmayın.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bilinçli yapıyorum.İstemdışı olmuyor.Ben bizzat boş vakitlerimde oturup bununla uğraşıyorum.Veya derste sıkıldığımda,bununla dediğim gözlerim açıkken görme duyumu kapatmaya çalışıyorum.

sun shine

Kayıtlı Üye
Ben de çok uzun süre lens kullandım. Lenslerin solüsyonu var biliyorsunuzdur. Bu solüsyon lensi temizler ve elastikiyetini korur. Aklıma ilk gelen lensin kirlenmiş olması. Bana da oluyordu bazen, özellikle dışarıda fazla durduğumda her türlü şey gözüme doluyordu ve lekeler oluşturuyordu lenste. Solüsyonuyla temizleyip taktığınızda da aynı şeyler oluyorsa lenslerden değildir. Sizin kabiliyetinizdir. Aslında lenslerden olma ihtimali çok düşük bence. Sizin çalışmalarınızdan kaynaklanıyordur.

bendekiben

Elit Üye
Sayın hazaR bu yaşadığınız durum lens ile alakalı değil.Deneyin lensi çıkarttığınızda da bunu yapabileceksiniz.Yanlız baktığınız noktaya göre değişkenlik gösreterebilir.

ruhname

Kayıtlı Üye
bende bi soru sorabilirmiyim bende belli bi noktaya odaklanınca gözümün önünde siyah şekiller ve tesbih gibi taşlardan birleşmiş şekiller görüyorum acaba bu normal mi yani herkes görüyormu tesbihe benzer şekilleri herkes görüyormuş galiba bir yazıda okumuştum ama ben bu şekilleri görüyorum ve aşağı yukarı sağa sola kendi istemin doğrultusunda yönlendirebiliyorum.

bendekiben

Elit Üye
Yaşanılan bu durum fiziksel olduğunda yanılsama ama psişikse durugörüye girer.Bunun ayrımını yapmak için daha önce bakıp gözünüzü faklı bir noktaya çevirdiğinizde daha önce baktığınız şekle yakın şeyler görünüyorsa bu ışık farklarından doğan göz yanılsamasıdır.Ama bir nokta mesela kristal kuvars olabilir, su olabilir veya beyaz bir fona vs.. gözümüzü ayırmadan baktığımızda eğer etraftaki herşey silinip farklı şeyler görmeye başlıyorsak bu durugörüye girer ama burda da yine meditatif bir düzeyde olduğumuzdan emin olmalıyız biz farkında olmadan egomuz devreye girip bize görmek istediklerimizi gösteriyor olabilir.

gümüş

Kayıtlı Üye
Ben de çok uzun süre lens kullandım. Lenslerin solüsyonu var biliyorsunuzdur. Bu solüsyon lensi temizler ve elastikiyetini korur. Aklıma ilk gelen lensin kirlenmiş olması. Bana da oluyordu bazen, özellikle dışarıda fazla durduğumda her türlü şey gözüme doluyordu ve lekeler oluşturuyordu lenste. Solüsyonuyla temizleyip taktığınızda da aynı şeyler oluyorsa lenslerden değildir. Sizin kabiliyetinizdir. Aslında lenslerden olma ihtimali çok düşük bence. Sizin çalışmalarınızdan kaynaklanıyordur.

Sevgili white queen,
Konudan bir anlamda bağımsız, dipnot olarak eklemek istedim
Lensler sık ya da uzun saatler boyu kullanımda göz kuruluğuna neden olurlar ve bir süre sonra olası görme bozukluklarına.
O nedenle bizlerin pratik bulduğumuz ve bazen kozmetik amaçla kullanmayı tercih ettiğimiz lensler hekimler tarafından çok tavsiye edilmezler. Solüsyonla temizleyip hemen ardından kullanıp rahatlık hissetmek ya da suni gözyaşı kullanmak durumunda kalmak toz zerrecikleri kadar, aslında başlamış göz kuruluğu alametleri de olabilir.Solüsyon ya da sahte gözyaşı damlaları ile geçici nemlendirme sağladığımız için rahatlarız ama sonra tekrar başlar.

Uzun süre lens kullanımında kurulukda artmışsa lensin gözün icindeki tabakaları inceltme ve hatta çizme riski vardır. İnceltme bir noktayı aşarsa ileride lazer tedavisi gerekli haller uygulanamaz oluyor bildiğim kadarıyla, çizik ise -bizzat yaşadım, çok acı verici bir süreci başlatabiliyor.
O nedenle lens kullanan arkadaşlarımız kullandıkları lenslerdeki su oranlarına dikkat etsinler,ve önerilen günlük kullanımdan fazlasına ( günlük 8 saat) rağbet etmesinler mümkün oldukça+)

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Yaşanılan bu durum fiziksel olduğunda yanılsama ama psişikse durugörüye girer.Bunun ayrımını yapmak için daha önce bakıp gözünüzü faklı bir noktaya çevirdiğinizde daha önce baktığınız şekle yakın şeyler görünüyorsa bu ışık farklarından doğan göz yanılsamasıdır.Ama bir nokta mesela kristal kuvars olabilir, su olabilir veya beyaz bir fona vs.. gözümüzü ayırmadan baktığımızda eğer etraftaki herşey silinip farklı şeyler görmeye başlıyorsak bu durugörüye girer ama burda da yine meditatif bir düzeyde olduğumuzdan emin olmalıyız biz farkında olmadan egomuz devreye girip bize görmek istediklerimizi gösteriyor olabilir.

Mesela beyaz bir halıya bakıyorum etraftaki her şey siliniyor insanların suratları biraz değişik gelmeye başlıyor yani bende tam karar veremiyorum fiziksel veya psişik.

ruhname

Kayıtlı Üye
arzuhal- albus beğeniyosunuzda bi cevap yazın tabi biliyorsanız :)

yazilimci21

Kayıtlı Üye
arkadaşım bende de senin söylediğin gibi bir noktaya belli bir oranda baktığımda diğer kısımlar siliniyor bence diğer insanlarda da öyle oluyordur çünkü bilimsel olarak açıklarsak insan normalde 180 derece açı ile görür ama belli bir noktaya adapte olduğunda bu 45 derece ye kadar düşer buna gözün kör noktaları denir ve bence sen dikkat etmişsin sen söyleyince bende yapabildiğimi keşif ettim mesela açıkçası şimdiye kadar dikkat etmemiştim eğer bu herhangi bir yeteneğin habercisi ise ben şimdiye uçmalı idim zira gözlerimi kapattığımda dünya bembeyaz oluyor normalde herkes kara görür ben beyaz ne yani şimdi beyaz gördüm diye psişik miyim bunlar öyle kolay şeyler değil hani ayakkabımı bağlarken eğildim psişik miyim gibi bir şey hani düşününce sende hak vereceksin bence kolay gelsin..

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Bir yere odaklanınca diğer taraflar beyazlar çünkü belli bir yere odaklanıyorsunuz bende sıkılınca çok yapardım..Öğretmenimin üstüne konsantre olurdum ve etraf beyazlardı.Başka yere bakınca da öğretmenin kalıbı baktığım yere yansıyordu falan bu doğal bir şey...

dokuz

Kayıtlı Üye
İş
Arkeoloji Öğrencisi
İlk kademede bulanıklaşıp ilerledikçe beyazlaşan bir durumdan bahsediyorsunuz bahsediyorsunuz sanırım Sn. Hazar. Ve o şekilde gözlerinizi hareket ettirmeniz size herhangi bir etki etmiyor görüşünüz o anki halini koruyor. Ama bir yere odaklandığınızda odaklandığınız yerin çevresi önce akışkan ve bulanık şekilde erirken görüş alanıza daha farklı şeyler yansıyor. Doğru mudur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...